Esileht Ilu ja tervis Vaimne tervis

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Vaimne tervis

Postitas:

Saab vist segane postitus kuna ise ka ei oska oma tundeid mõista ja emotsioonid segi hetkel. Üritan hästi üldiselt kirjutada.
Kui keegi käitud minuga halvasti, siis ma kas olen üle või lähen kaitsepositsiooni. Siis olenevalt situatsioonist mingi aeg ma blokin kõik need olnud jamad ära (ei unusta ära aga nö panen juhtunu kõrvale). Aga hakkan hullult lömitama nende inimeste ees? Hetkel ma ei saa aru miks ma seda teen sest mõistus saab aru, et peaksin selja keerama. Näiteks kui on lähedane pereliige kellega aastaid ei suhtle kuna terroriseerib vaimselt, aga kui tulen nö koju siis toon mingi meene vms kuigi ma ise selle inimesega suhelda ei taha.
Samuti ühe teise lähedase sugulasega, kellega tegelikult pole sooje suhteid olnud aga sugulussideme tõttu on selline pealiskaudne võlts suhe. Vahepeal oli läbisaamine üsnagi hea ja siis teatas, et saab lapse, esimene laps nö meie peres ja eks ikka sugulased sh mina ostame asju kokku. Mul oli juba paras hunnik koos aga siis tuli meil nö grupitüli. Peale seda u kuu hiljem uurisin, et kuidas asjad kohale toimetan, isiklikult või postiga (et aimu saada mis positsioonil see inimene minuga on, kas tahab näha või mitte) ja sain nö kollase/rohelise tule. Ma tellisin ja ostsin veel hunniku asju ja plaan oli need sellele inimesele toimetada aga nüüd oli järgmine grupitüli. Siit ka probleem, et miks ma lömitan niimoodi inimeste ees? Miks ma ei suuda lõpetada seda? Ühest küljest vist teen seda, kuna see inimene saatis mulle jõuluks ja sünnipäevaks paar toredat pakki (mis oli üllatav) ja nüüd ma ei taha selga keerata kuna ma olen eluaeg nö pere must lammas olnud siis ei taha neile võimalust anda, et jälle perekonnale võimalust anda ja mulle süüdistusi esitada. Teiseks mõtlen seda, et see laps pole süüdi peresuhetes ja vähemalt kord elus saab ta minult võimaluse heaks alguseks. Ehk nagu signaali, et olgu nende vanematega suhted kuidas on, tema ei peaks kannatama. Teisalt ma tunnen, et mul pole sooja ega külma sellest lapsest ja seda ma tean juba ette, et minuga selliseid sooje suhteid selle lapsega ei tule sest tõenäoliselt katkestan ära need suhted. Siitkohalt ma ei saa jälle aru, et miks ma nii väga pingutan ja muretsen asju. Ühe tuttavaga arutasin, et mida ma ostnud olin siis tema kiitis, et väga thoughtful olen. Ja ma ei usu, et minust sellele lapsele heal toonil räägitakse. Kas mul on mingi vaimne häire, et teen seda kõike selleks, et anuda nende sugulaste aksepteerimist minu suhtes? Terve elu olen tundnud tõrjutust ja üleolekut oma suhtes. Isegi kui nemad midagi teevad, nt see jõulu ja pakkide saatmine mulle, siis mul tekib nagu lootus et nüüd nad aksepteerivad mind rohkem aga hiljem saan ikka tunda seda, et tegelikult ei saa ma kunagi nendega samale nö levelile.
Istungi siin nende asjade otsas ja eile oli täielik vaimne krahh kogu perekonna kammajaa tõttu. Mida teha nende asjadega. Mõtlesin, et annan talle valida, et võtku sealt mis tahab ja mida ta ei võta need asjad annan edasi sõbrannale, kes ka lapseootel.
Lisaks tõin ühe kingi teisele pereliikmele kes totaalselt vaimselt terroriseerib ja vaimumänge mängib. Ja samas inimest ei huvita kui keegi haiget saab. Kas anda talle see meene kuna olen nö selle inimese territooriumil (tegelikult mingis mõttes ka minu territoorium ja samas ka mitte).
Ma arvan, et mul on teraapiat vaja aga praegu pole selleks võimalust. Huvitav on see, et kõigest eemal olles blokib mul pea kõik need mõtted ja tunded üldiselt ära aga nö koju tulles käib tõeline arusaam. Vb ongi raske toime tulla selle arusaamaga, et mul nagu on pere ja samas nagu ei ole ka, tegelikkuses olen nagu orb. Mul on tuttavaid, keda tunnen väga lühikest aega, aga on rohkem pere eest kui mu oma pere. Et nagu on kodu aga samas ei ole ka, see nö kodu on kõige ebatervislikum ja ebaturvalisem koht.
Olen varem enda jaoks piirid tõmmanud nende peresuhetega aga siis hakkab endal nagu kõik “ununema” või tekitab keegi teine selle valearusaama, et tegelikult keegi hoolib ning hiljem leian, et see käitumine teenis nende oma ego. Ja siis on mul jälle täielik vaimne laks ja krahh. Ja hiljem kõik kordub. Äkki see toimub, kuna mul samas nagu pole peret, kellest loobuda, ja samas nad nagu on. Ma ei saa ise ka hästi aru, et mis nagu toimub. Palju lihtsam oleks leppida, kui seda peret füüsiliselt ei eksisteeriks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:41; 18.06 10:11; 18.06 12:02; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on neil teraapiat vaja. Oled vist suht noor veel? Vanemaks saades ollakse julgem ebameeldivate pereliikmetega suhteid katkestama. Jõuab nagu reaalselt ka pärale, et vaimne vägivald/terror ei ole aktsepteeritav. Olen ise ka suguvõsa must lammas olnud, suhted ammu juba katkestanud nendega, kahetsen vaid, et seda veelgi varem ei teinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 09:16; 18.06 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on tüüpiline piiripealse isiksusehäirega sotsiopaat

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 09:28; 18.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on tüüpiline piiripealse isiksusehäirega sotsiopaat

Piiripealse isiksusehäire diagnoosi panemiseks kulub psühhiaatril aastaid patsiendi jälgimist. Siin paneb aga perekooli kägu mängleva kergusega diagnoosi ühe teemapüstituse alusel, näpuotsaga sotsiopaatiat ka peale raputades. 🙂 Sama mängleva kergusega, mis diagnoosi sa iseendale paneks, et selliseid kommentaare toodad? ????

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 09:16; 18.06 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on neil teraapiat vaja. Oled vist suht noor veel? Vanemaks saades ollakse julgem ebameeldivate pereliikmetega suhteid katkestama. Jõuab nagu reaalselt ka pärale, et vaimne vägivald/terror ei ole aktsepteeritav. Olen ise ka suguvõsa must lammas olnud, suhted ammu juba katkestanud nendega, kahetsen vaid, et seda veelgi varem ei teinud.

Kui noor on noor? Olen 30ndates. Kui arvestada pigem selja sirguajamise suhtes siis selles osas veel noor jah, võttis aega, et omal aru saada, et minu tunded ka loevad.
Ühel vanavanemal on vaimse tervisega probleeme olnud ja vähemalt minule pole diagnoos teada, mis iganes see on, see paistab perekonnas levima ja see lööb suhted sassi, sealt ka need probleemid ja kõik muu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:41; 18.06 10:11; 18.06 12:02; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte midagi ei saa aru. sa ostad kingitusi kokku ja siis tekib mingi “grupitüli”? Misasi see on? Kellega?
Kas su kingitusi ei taheta vastu võtta, ollakse tänamatu või milles on asi?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palun ka täpsustada, misasi see grupitüli on ja kuidas tekib?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa elad nn lähedastega koos või nende territooriumil? Nende korteris, majas? Jube segane tekst tõesti, mitte midagi ei saa aru. Mis pere see on – päritolupere – isa, ema, õed, vennad? Õel sünnib laps ja sa ostad talle asju kokku, kuigi õde sind blokib ja tõrjub?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:39; 18.06 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on tüüpiline piiripealse isiksusehäirega sotsiopaat

Tänan aga ma ei tulnud diagnoosi küsima vaid loodan arukat arutlust, mille tulemusel ehk saan aimu oma tunnetest ja ühtlasi mõtteid edasiste tegevusplaanide osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:41; 18.06 10:11; 18.06 12:02; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte midagi ei saa aru. sa ostad kingitusi kokku ja siis tekib mingi “grupitüli”? Misasi see on? Kellega?

Kas su kingitusi ei taheta vastu võtta, ollakse tänamatu või milles on asi?

Ma palun ka täpsustada, misasi see grupitüli on ja kuidas tekib?

Kas sa elad nn lähedastega koos või nende territooriumil? Nende korteris, majas? Jube segane tekst tõesti, mitte midagi ei saa aru. Mis pere see on – päritolupere – isa, ema, õed, vennad? Õel sünnib laps ja sa ostad talle asju kokku, kuigi õde sind blokib ja tõrjub?

grupitüli tuli ühises chatis, tekkis sellest, et minult küsiti küsimus ja edasi kommenteeriti üleoleval toonil. Kuna inimene ei öelnud koheselt, et mina sain valesti aru vms siis järelikult nii nagu öeldi seda ka mõeldi. Kui end edasi kaitsesin kraabiti igasugu muid teemasi üles, mis mulle näkku visati, sh ka muid isiklikke teemasid. Seda tõenäoliselt sellest, et ühel oli piinlik, et nüüd mina tola nii avalikult enda eest seisin ja tema ebaõiglusele selgelt viitasin. Minupoolsetele vastuväidetele ja näidetele pöörati need millekski muuks ja mina olin see paha inimene.
Hing sai täis ja ladusin kõik välja ja nüüd ollakse solvunud minu peale. No umbes nagu, et lööd teist inimest ja siis solvud, kui saad laksu vastu.

Teine tüli tuli ühest pildist, mis saatsin, ka sellele lisati mingi tekst juurde asjadest, mis tegelikult polnud nii. Peale seda eemaldusin sellest grupichatist. Tegu oli ühe õe-vennaga, kes pole minu suhtes erapooletu ja minuga suhtlemisel olenevalt teemast on kas ninnunännu või nt perekondlikel teemadel rääkides minu suhtes alati üleolev või järgib seda, mida teine ütleb. Samas vist nagu on kade vms sest eluviisi ja eriala valis täpselt selle, mida mina tegin ja millest huvitusin ja nüüd nagu üritab kuidagi etem või parem olla.
Kunagi pakkusin, et võin läbi astuda, kuna pole aastaid näinud, siis öeldi, et arvad et siia oodatud oled või. Ja hiljem kui ühises lapsepõlvekodus asju sorteerisin, siis oli nõus, et läbi tuleksin kuna siis ma oleks ta kola kaasa võtnud. Huvid on ainult siis kui omakasud sees.
Teisega on minevikus suured jamad olnud, on mulle käkki keeratud nii, et oleks ma asja ametlikuks teinud siis ütleme nii, et oleks ta karjäärile nii mõjunud, et poleks teatud töökohti saanud. See on jah õde, asju hakkasin ostma enne tüli, ja ostsin hunniku ka peale tüli. Ise ka ei tea miks. Blokkimine ja tõrjumine ei ole selline, nagu sa vist aru saad. Ta üritab ühest küljest läbi saada ja ka peresuhteid nö lappida aga samas ise oma tegudest ta ei saa aru ega vabanda ega midagi, samas räägib selliselt vastikult, üleolevalt, samas saadab jõuluks ja sünnaks pakke. Nüüd uurisin ja ikka on nõus valima asju mida ta tahab ja pakkus koos sööma minemist. Minu jaoks segadusttekitav kogu see asi, et nagu tahab läbi saada ja siis samas teinekord on nii üleolev. Minevikus kui juba peresuhtes oma arvamust avaldasin, siis tambiti mind maha ja süüdistati nii üht kui teist ning 5 aastat hiljem tuli ise mu juurde täpselt sama jutuga, nagu oleks midagi täiesti uut. Et kui tema suust see tuli siis oli ok, kui mina rääkisin ammu, siis oli paha. Isegi tunnistada ei suuda, et sorry sain aru mida tookord mõtlesid ja sul oli õigus. No nii raske on see nende jaoks. Kunagi väljendasin oma ettekujutust, et kui saan lapse siis pere suhtes oli mul plaan. Ja siis tambiti see maha, et olen imelik jne, nüüd saab ise lapse ja teeb ise täpselt nii nagu mul plaan oli.
Omavahel on nad tiim aga mind tõrjuvad, nt minu arvamust, mõtteid ja suhtumist. Need kaks on ainsad, kes omavahel läbi saavad. Üksteisest nad kunagi erimeelel pole ja teinekord üks ootab ja vaatab, mis teine ütleb ja siis õigustab takka. Olen nagu mingi pere outsaider. Minu jaoks on segadusttekitav, et ühest küljest väidetavalt tahetakse suhteid parandada, aga samas tõrjutakse kõike minuga seonduvat ja ollakse ilmselgelt erapooletu. Ma ju saan aru, nt kui midagi perega seoses kirjutan chatti siis mõlemad näevad ja siis on tükk aega vaikus ja hiljem tuleb pikk ja üleolev tekst ühelt ja/või teiselt poolt. Kui muudel teemadel juttu on ja kohe vastatakse, siis see nii pole. Kui pikk vaikus on siis ma tean et mind klatsitakse taga, seda on ju näha. Ainult siis on rahu majas kui kõhu või tiramisu piltidele kaasa kiita. Esimeses grupitülis ladusingi kõik välja, et umbes kas ise ei väsi oma käitumisest ära ja ise ei saa aru, et see on selgelt ja kaugele näha.

Ei ela lähedastega koos, see on nö lapsepõlvekodu, üks nendest. Mu asjad on siin. Pole vahet kas see on maja või korter jne, ütleme nii, et vanemal poleks seda ilma lasteta ja on muud põhjused miks mul siin idee järgi oleks õigus peatuda. Üldjuhul ma siin enam ei viibi kuna siis hakkab vaimne terror ja muud jamad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 08:41; 18.06 10:11; 18.06 12:02; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on tüüpiline piiripealse isiksusehäirega sotsiopaat

Tänan aga ma ei tulnud diagnoosi küsima vaid loodan arukat arutlust, mille tulemusel ehk saan aimu oma tunnetest ja ühtlasi mõtteid edasiste tegevusplaanide osas.

sa tead väga hästi mida tegema peab, esimese postituse viimane lause, va sotsiopaat

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 09:28; 18.06 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul endal pere ei ole – meest ja last? Jäta need manipulaatorid nende endi käkkide sisse, ära suhtle nendega rohkem, vaid keskendu endale ja ehita endale uus pere. Võta norm mees, saa temaga lapsed ja unusta kõik jamad. Tundub, et ootad vanalt perelt heakskiitu ja sinna kuulumist ja teised on sellest aru saanud. Siis ongi nii lihtne anda sulle nagu koerale väike konditükk nagu meelituseks ja järgmisel hetkel see sinult jälle ära tõmmata. Kui ise muutud ükskõiksemaks, siis nad ei saa sulle enam nn “konksu taha ajada” ja kas jätavad su lõplikult rahule (võib ka olla, et arvavadki pere hulgast välja) või hakkavad normaalsete täiskasvanutena käituma. Praegu meenutab väga koolikiusamist – on kokkuhoidvad grupid ja ohver, kellega siis vastavalt vajadusel manipuleeritakse. Loomulikult su õde tahab tasuta laste asju, kes see loll on, et ei tahaks tasuta asju – need suht kallid poes. Mina jätaks õega kõik suhted katki ja viiks asjad /suhtleks vaid sõbrannaga, kes ka sinu jutu järgi last ootab.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:39; 18.06 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sekundeerin soovitust, et mine teraapiasse. Sa tundud selline inimene, kes tahaks endast rääkida ning oma probleeme/asju lahata, samuti tundub enesereflekteerimise võime olemas olevat. Hea terapeut (mina soovitaks psühhoanalüütilist) annaks sulle turvalise koha, kus sa saaksid kõik need segased teemad ja nendega seotud emotsioonid lahti harutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on armastuse- ja kuuluvustunde vajadus. Selline lapsepõlvest tulnud vajadus olla oma. Saad mõistusega aru, et vägisi armsaks ei saa, aga hing ikka tahab. Ja püüad olla hea, nii hea kui suudad, aga sellest jääb alati väheks ja siis on valu.
Teisi Sa muuta ei saa. Enda mõtteid saad, aga see on jube raske. Tõused ja langed jälle. Ega ma ei teagi lahendust või väljapääsu. Neil, kes vähem mõtlevad ja püüavad on kahtlemata kergem. Aga ei saa muuta ei nende, ega enda loomust. Polegi midagi teha vist. Hoia eemale, saad vähem haiget.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel, eriti lähedastel peresiseselt võib ikka tekkida nö tülisid. See ei ole ebatavaline, et tülitsetakse ja lepitakse.
Muidugi need juhtumid ei tohiks domineerida suhteid, vaid valdav võiks olla hoolivus, hea tunne koosolemisest jne
Ei tohiks olla soovi teisele haiget teha (jäi mulje, et teie “grupitülid” on ka rohkem arusaamatused/valesti mõistmised olnud kui sihipärased haiget tegemise soovid)
Minu meelest vajad koolitust/oskusi, et end paremini väljendada ja ilmselt mingeid enesekehtestamise tehnikaid harjutada.
Selle “lömitamise” tundega on ka mingi teema, kuuluvustunde vajadus on tõesti kõrge (mitte et see halb oleks, aga võid lugeda, kuidas sellega nö hakkama saada ilma enda mina kaotamata)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Vaimne tervis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.