Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vaimne vägivald

Postitas:

Tere

Sooviks tarkuseteri naistelt, kes on kokku puutunud vaimse vägivallaga suhtes – kuidas olete suhteringist välja saanud ja tervenenud? Kas olete kasutanud psühholoogi (psühhoteraapia) abi, antidepressante või ehk on mingi hea raamat abiks olnud? Kui on olemas väärt raamat, siis hea meelega ootaks infot selle kohta.
Suhe, mis on läbi põimitud hirmu, süütunnete ja alandustega, on kestnud 3 aastat. Olen üritanud seda lõpetada, aga pole õnnestunud, nüüd aga olen otsustanud tõsiselt asja ette võtta ja sellest vabaneda lõplikult.
Igasugused nõuanded on teretulnud!
Tänud ette!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lundy Bancroft “Miks ta seda teeb?”

Poodides seda enam ei ole, raamatukogust saab küll. Väga soovitan! Mul on sellest tähtsamad kohad enda jaoks välja kirjutatud, võin sulle (või teistelegi, kes tahavad) konspekti saata. pop.corn@mail.ee

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üritanud seda lõpetada, aga pole õnnestunud,

Mis siis takistuseks on saanud?
Kas omal elukoht puudub või miskit muud?

Ükski raamat sulle korterit ei üüri ega maja ei ehita.

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:00; 12.12 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakid asjad, kolid välja. Seda tegi minu ema, seda tegin ka mina. Ega raamat sinu eest uksest välja lähe.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry, aga see bancrofti raamat on saast.

Raamatute lugemise asemel ma soovitan pigem pöörduda elusa inimese poole. Kogemusnõustaja, naiste tugikeskuse telefon, sõbrad, sugulased – esimene samm vägivaldsest suhtest väljumisel on see, et sa räägid sellest kellelegi. Ei varja, otsid abi.

Loe ntx seda artiklit

Artiklis intervuud andev naine on kogenud ka füüsilist vägivalda, kuid väga hara on vaimne vägivald ilma füüsiliseta. Sinu suhtes see võib-olla pole lihtsalt veel rusikatega rääkimiseni läinud. Kogemusnõustajatega saad ühendust naiste tugikeskuste kaudu. Otsi endale lähim kontakt siit: http://www.naisteliin.ee/

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:53; 13.12 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puutun igapäevaselt kokku vaimse vägivallaga. Inimene, kellega koos elan ei oska üldse oma negatiivsete emotsioonidega toime tulla, on tujukas ( tuju muutub sekundi pealt).
Enda õigustuseks suurendab oma probleeme, kellel meist igapäeva elus probleeme poleks ( väsimus, palju tööd jne). Minu sarnaseid probleeme pisendab, kaudselt alandab ( ei ütle otse, et oled loll, saamatu või midagi muud sarnast). Ta nagu ei tahaks minuga lugupidavalt käituda,ainult vahel, siis KUI TUJU ON.
Seega minu nõuanne, ära TUNNE END KUNAGI SÜÜDI, ÄRA ÜRITA ROHKEM MEELDIDA ( et siis äkki kobiseb vähem). ÜTLE KOHE VASTU ( saad endast nö kohe selle viha/alanduse välja lasta, kui sama ülbelt vastu paned). Isegi laste ees( kui on)kohe midagi konkreetselt vastu öelda, kindlasti mitte pikemasse vaidlusesse jääda, aga näidata, et Sa ei lase end alandada.
Tegelen ka vaikselt minema kõndimisega,olin ka kunagi totaalselt pime ja loll:) aga selline minupoolne käitumine ohjab teda siiski.
Jah, raamatud ei aita. Oleneb, kui ummikus Sa oled, kui väga, siis loomulikult pöördu spetsialisti poole, või tegele asjadega, millega saad end maandada- tee seda, mis Sulle meeldib teha. TEGELE ENDAGA!
Kui lapsed ka, siis raskem. ( meil on) Õnneks lastega normaalne, kui ilmaasjata kergelt ärritub nende peale, saab kohe minupoolt nö sõimu. Sellist joont ei pea isas austama, ka nemad võivad teda korrale kutsuda enda kaitseks ( tulevikus). Nende ees õnneks vabandab siiski.
Ma juba ammu ei oota seda:)
Sellised inimesed on ebaküpsed täiskasvanud, neid muudab ainult see, kui nad ise tahavad paremad olla. Minu oma vahel tahab, mida aeg edasi seda rohkem isegi ( ilmselt on minu teatud võtetest kasu olnud)

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üritanud seda lõpetada, aga pole õnnestunud,

Mis siis takistuseks on saanud?

Kas omal elukoht puudub või miskit muud?

Ükski raamat sulle korterit ei üüri ega maja ei ehita.

Ja kohe lähebki rappa ära. See “ega raamat sulle korterit üüri” on ka juba selle inimese jaoks vaimse vägivalla vorm ja sunnib ta automaatselt kaitseseisundisse. See ei aita teda mitte kuidagi, teeb ainult asja hullemaks. Sellisel inimesel on vaja tuge ja mõistmist, mitte targutamist ja näpuga näitamist. Tervel inimesel on muidugi raske aru saada sellest, aga see inimene kes on aastaid kannatanud vaimse vägivalla all, on lihtsalt psüühhiliselt nii sodiks tambitud, et ta ei ole iseseisvalt enam suuteline sellist sammu ette võtma. Mis muide ongi vaimse vägivalla tegelik eesmärk – aheldada teine inimene enda külge, võttes tal ära kõik (sõbrad, enesekindlus, eneseusk, jne) ja pannes ta arvama, et ei suuda ega oskagi ise midagi. Ta ei suuda isegi seda enam otsustada ühel hetkel, millist saia poest osta, no kuidas saab ta siis langetada sellise elumuutva otsuse?
Sellest ka teemaalgataja postitus. Ta saab aru, et olukord ei ole õige ja tahab sellest väljuda, kuid iseseisvalt ta seda enam ei suuda, ning antud juhul otsib ta tuge raamatust. Sellisel inimesel on tegelikult vaja tugiisikut, kes oskab olla olemas, 24/7 esialgu, kes teda toetab ja nõrkusehetkedest üle aitab – aga mitte jõuliselt stiilis “ega mina ei saa seda sinu eest ära teha”, vaid julgustavalt ja mõistvalt. See on pikk protsess, aga ka kõige pikem teekond algab esimesest sammust.
Teemaalgataja, võta alustuseks ühendust naiste turvakoduga. Nad aitavad ja oskavad sind aidata. Saad ka vajadusel ööbimiskoha. Oled väga tubli, et otsustasid abi otsida, see on suur samm. Kahjuks aga ükski raamat sind aidata ei saa. Mind aitas naiste turvakodu, mina olin vaimselt vägivaldses suhtes kaheksa aastat. Sa saad hakkama. Su mees ei saa sulle tegelikult midagi teha. Ja su ümber on inimesed kes sind toetavad vajadusel. Ära karda ka nende poole pöörduda. Kuid esimese asjana kindlasti naiste turvakodu, seal on spetsialistid, kes teavad mis ja kuidas.
Ära karda, saab ka sinu elu jälle ilus olema.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 13:28; 13.12 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üritanud seda lõpetada, aga pole õnnestunud,

Mis siis takistuseks on saanud?

Kas omal elukoht puudub või miskit muud?

Ükski raamat sulle korterit ei üüri ega maja ei ehita.

Ja kohe lähebki rappa ära. See “ega raamat sulle korterit üüri” on ka juba selle inimese jaoks vaimse vägivalla vorm ja sunnib ta automaatselt kaitseseisundisse. See ei aita teda mitte kuidagi, teeb ainult asja hullemaks. Sellisel inimesel on vaja tuge ja mõistmist, mitte targutamist ja näpuga näitamist. Tervel inimesel on muidugi raske aru saada sellest, aga see inimene kes on aastaid kannatanud vaimse vägivalla all, on lihtsalt psüühhiliselt nii sodiks tambitud, et ta ei ole iseseisvalt enam suuteline sellist sammu ette võtma. Mis muide ongi vaimse vägivalla tegelik eesmärk – aheldada teine inimene enda külge, võttes tal ära kõik (sõbrad, enesekindlus, eneseusk, jne) ja pannes ta arvama, et ei suuda ega oskagi ise midagi. Ta ei suuda isegi seda enam otsustada ühel hetkel, millist saia poest osta, no kuidas saab ta siis langetada sellise elumuutva otsuse?

Sellest ka teemaalgataja postitus. Ta saab aru, et olukord ei ole õige ja tahab sellest väljuda, kuid iseseisvalt ta seda enam ei suuda, ning antud juhul otsib ta tuge raamatust. Sellisel inimesel on tegelikult vaja tugiisikut, kes oskab olla olemas, 24/7 esialgu, kes teda toetab ja nõrkusehetkedest üle aitab – aga mitte jõuliselt stiilis “ega mina ei saa seda sinu eest ära teha”, vaid julgustavalt ja mõistvalt. See on pikk protsess, aga ka kõige pikem teekond algab esimesest sammust.

Teemaalgataja, võta alustuseks ühendust naiste turvakoduga. Nad aitavad ja oskavad sind aidata. Saad ka vajadusel ööbimiskoha. Oled väga tubli, et otsustasid abi otsida, see on suur samm. Kahjuks aga ükski raamat sind aidata ei saa. Mind aitas naiste turvakodu, mina olin vaimselt vägivaldses suhtes kaheksa aastat. Sa saad hakkama. Su mees ei saa sulle tegelikult midagi teha. Ja su ümber on inimesed kes sind toetavad vajadusel. Ära karda ka nende poole pöörduda. Kuid esimese asjana kindlasti naiste turvakodu, seal on spetsialistid, kes teavad mis ja kuidas.

Ära karda, saab ka sinu elu jälle ilus olema.

Miks kohe spetsialistide ja tugikeskuse juurde joosta? Kui inimesel on endal aru peas ja saab aru, millesse on end mässinud, siis kuluks ära ka end kokku võtta ja ise lahkuda sellest suhtest. Spetsialist annab oma nõu, kuid otsuse! Peab naine ise tegema. Pealegi tegelevad turvakodud ikka peamiselt reaalselt abivajajate kannatavate naistega, keda ehk kodus ka pekstakse ja kes teab mida veel tehakse. Siinkohal on sel naisel vaja teha ise otsus see mees maha jätta, leida üles oma tugivõrgustik ja eluga edasi liikuda. Saada aru, et olukord ei parane, mees ei muutu. Seda ei tee ükski spetsialist selgeks kui naine ise on kinni selle mehe küljes.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõnni minema on muidugi teoreetiliselt kena soovitus, aga selle väärtus on umbes sama nagu soovitada depressioonis inimesele, et lihtsalt ole rõõmus ja mõtle positiivselt.

Mina olin vaimselt vägivaldses suhtes 9 aastat. Selle ajaga muutusin järjest väiksemaks ja vaimselt nõrgemaks. Ma polnud mitme väikese lapse emana ka majanduslikult võimeline lihtsalt minema kõndima. See on justkui patuasi seda tunnistada. Aga enamiku vaimse vägivalla juhtumitega see just nii ongi, et üks pool on teisest sõltuv. Sest mehed ei olegi vägivaldsed naistega, kellest nad teavad, et saavad iga hetk minema kõndida. Nad naudivad seda ja see poleks nii nauditav kui kogu aeg oleks hirm, et see naine iga hetk plehku võib pista.
“Ah et sinuga on mees julm? No kõnni siis minema! Mis mõttes pole võimalik? Siis oled ise süüdi, see on siis su enda valik. Kui tahad, siis suudad ka. Inimesega käitutakse just nii halvasti kui ta endaga ise lubab käituda.” Selline oli tiraad lähedaselt inimeselt, kellele oma muret usaldasin. Võite kolm korda arvata, kas see andis mulle jõudu juurde.
Mina raamatuid ei lugenud. Ei tulnud selle peale. See kõik juhtus ka väga ammu, polnud siis Perekoolistki teadlik.
Mees oli enne abiellumist mesimagus olnud. Esimesed episoodid tulid alles siis kui olin raseduse lõppjärgus esimese lapsega. Teine laps tuli ilma planeerimata, ma ei lähe detailidesse kuidas, aga võin seda öelda, et peale seksi oli mehel mitu päeva hea tuju. Mees ise tahtis palju lapsi.
Oma lähedastest elasin kaugel, pooleli olid õpingud, töökohta polnud
Keegi eelmistest vastajatest ütles, et su elus on inimesed kes aitavad kui vaja. Minul näiteks ei olnud. Sõbrannad ei suutnud kuidagi aidata ja mu vanemad, täpsemalt ema, oli selle vägivaldse eksi poolt. Ta ei uskunud, et mees on minuga nii halb ilma põhjuseta. Andis mõista, et küllap ma olen põhjuse andnud. Ei võtnud mu muret tõsiselt. Et mul selline ema, kes minust üsna halval arvamusel, on ka ilmselt seotud sellega et mul õnnestus vaimselt vägivaldse mehe võrku üldse langeda.
Minu jaoks tuli suhte lõpetamiseks vajalik energia alles peale täielikku tuimenemist kui mehe suhtes kadusid kõik tunded. Aastaid enne seda valasin pisaraid, kuna mees käitus nii julmalt. Lõpuks saabus ükskõiksus ja ta ei teinudki mulle enam haiget. Alles selles seisus suutsin end kõrvalt vaadata ja lahkumise nimel reaalselt tegutsema hakata. Seni kuni mu peas oli veel lein sellepärast, et minu lastel pole normaalset peret ja lein sellepärast, et minu abikaasa osutus südametuks, olin nii kurb ja depressiivne, et olin jõuetu millegi ette võtmiseks. Ja lahkuminek kujuneski nii keeruliseks, et kõige madalamas seisus poleks ma sellega ilmselt hakkama saanud.
Mingil määral mõjutab ta mu elu siiani, aastaid hiljem peale lahutust, sest meil on ühised lapsed. Õnneks on mu kõrval nüüd inimene, kes mind toetab ja armastab ning tema kõrval suudan ka ekskaasaga suheldes mitte murduda.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 18:30; 12.12 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin vaimselt vägivaldses suhtes 9 aastat.

No selliselt inimeselt soovitusi kuulata on veel “kenam”.
Ainuke põhjus, mis välja tõid, et lahku mindud ei saanud, oli “kui mehe suhtes kadusid kõik tunded.”
Naised ikkagi armastavad oma peksjaid, muud saladust, miks edasi kannatakse vist polegi.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:00; 12.12 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin vaimselt vägivaldses suhtes 9 aastat.

No selliselt inimeselt soovitusi kuulata on veel “kenam”.

Ainuke põhjus, mis välja tõid, et lahku mindud ei saanud, oli “kui mehe suhtes kadusid kõik tunded.”

Naised ikkagi armastavad oma peksjaid, muud saladust, miks edasi kannatakse vist polegi.

Kui sinu jaoks on mehe käitumisest põhjustatud valutunne ja pisarad võrdne armastusega, siis pole sulle muud soovida kui armastusevaba elu kuni selle hetkeni kui teada saad, mis tegelikult armastus on. Loodetavasti see kunagi juhtub ja muudab sind vähem mürgiseks.

Armastusele järgnes valu ja kurbus ja need on ka tunded. Alles kui valu ka kadus, tuli ükskõiksus ja tuimus mehe suhtes ning selles faasis tekkis jõud end olukorrast välja rabeleda. See ei pea kõigil nii olema aga minul kahjuks oli ja ma ei saa sinna tagantjärele midagi parata ega minevikku muuta, tulista oma mürginooltega palju tahad. Peale selle “tunded” ei olnud ainuke põhjus.

Minu jaoks tuli suhte lõpetamiseks vajalik energia alles peale täielikku tuimenemist kui mehe suhtes kadusid kõik tunded. Aastaid enne seda valasin pisaraid, kuna mees käitus nii julmalt. Lõpuks saabus ükskõiksus ja ta ei teinudki mulle enam haiget.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 18:30; 12.12 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Küll sul peab katkine hing olema, et sa nii vihkavat ja süüdistavat teksti suudad toota.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Ühe asjaga ma olen su postitusest nõus: normaalne oleks lahkuda pärast esimest intsidenti.

Aga see, et sa hakkad siin keksima, et naine, kes nii ei tee, on kohe narts ja lausa väärib niisugust kohtlemist – see on juba omaette vaimse vägivalla liik. Ei, see naine ei ole narts ja kindlasti ta EI VÄÄRI sellist kohtlemist. Kui kedagi üldse nartsuks nimetada, siis seda, kes vägivallatseb.

Mina olen lõpetanud suhte pärast esimest intsidenti, kuid see ka ei toimunud üleöö, sest inimene elas minu kodus ja lihtsalt keeldus välja kolimast või üldse tunnistamast, et midagi toimus. Üritas mulle selgeks teha, et see kõik (tuli kallale) on minu väljamõeldis jne. Mul võttis kuus kuud aega enne kui ta välja sain. Õnneks selle aja jooksul rohkem füüsilise vägivalla “intsidente” ei tulnud, küll aga sain kuulda sõimu ja solvanguid. Ei, ma ei olnud seda sõimu ja solvangut ega ka seda kallaletungi kuidagi ära teeninud ja kindlasti ma ei väärinud seda. Ma ütleks, et minul läks selle suhte lõpetamine isegi väga libedalt, ma ei pidanud kutsuma politseid, ma ei käinud terapeutide juures ega tugikeskuses. Aga õudne oli siiski, väga raske ja keeruline. Ja siis alles tagantjärele hakkad aru saama, et mingid hoiatusmärgid on olnud varemgi, suhte algusfaasis, kui polegi veel kokku kolitud. Nii et seda ka ei saa öelda, et mis sa siis üldse ronisid sellise mehega suhtesse. Nad oskavad väga pikalt sulle hoopis teist nägu näidata. Ja kui vägivallatsemiseks läheb, siis teised inimesed ei pruugigi uskuda, et midagi niisugust toimub, sest mees on ju ometi nii tore, abivalmis, viskab nalja jne.

Sa mine oma “väärib sellist kohtlemist” jutuga metsa tõesti. Ehk oled ise mõni selline vägivallatseja? Mis paneb inimest niimoodi üldse arvama? Kas sa oled loll või lihtsalt väärastunud maailmapildiga?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:53; 13.12 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Oled ikka täitsa loll vist, või oledki üks neist meestest. Normaalne terve mõistusega inimene nii arvata ei saa.
Sellised sotsiopaadid ja nartsissistid on väga võluvad ja tähelepanelikud, nad jätavad endast hoopis teistsuguse mulje ja siis inimesed ei saagi aru, et sul ju nii tore mees, mis sa nutad… Ja ongi alguses tore, selline peedistamine hakkab pihta nii vaikselt ja peenelt, et isegi tagantjärele on raske aru saada, mis see esimene tundemärk oli. Aga nagu ma enne ütlesin, inimesed on tavaliselt liiga kitsarinnalised ja suletud mõttemaailmaga, et mõista midagi, mida nad ise kogenud pole. Tänan, et tõestasid mu väite paikapidavust.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 13:28; 13.12 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannatasin ise vaimsevägivalla all 13 aastat. Pääsesin lõpuks naistevarjupaiga abiga. Olin lõpuks inimvare, kes ei saanud enam üldse aru kuidas sellest nõiaringist välja saada. Viimases hädas kirjutasin naistevarjupaika ja juba järgmisel päeval olin seal kohtumisel. Sellest hetkest sai ka minu uue elu algus ilma vägivallata. Nüüdseks on sellest möödas 4 aastat. Usk enesesse on taastunud ja ma ei karda enam vägivallatsejat, sest tal puudub võim minu üle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.