Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vaimne vägivald

Postitas:

Naised, kes te olete lahku läinud oma lapse isast, kes on olnud vaimselt ja ka harva kuid siiski füüsiliselt vägivaldne. Kuidas on toimunud laste jagamine- kas on palju konflikte, kas isa seisund on mõjutanud lapsi teie suhtes- näiteks isa manipuleerib lapsega, teeb teid maha jne, kas lapsed saavad aru, et isaga pole ehk kõik vaimselt korras? Mis oli lapse vanus lahkumineku ajal ja kuidas on seis täna? Mis on aidanud teid endid sellest kõigest üle olema?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised, kes te olete lahku läinud oma lapse isast, kes on olnud vaimselt ja ka harva kuid siiski füüsiliselt vägivaldne. Kuidas on toimunud laste jagamine- kas on palju konflikte, kas isa seisund on mõjutanud lapsi teie suhtes- näiteks isa manipuleerib lapsega, teeb teid maha jne, kas lapsed saavad aru, et isaga pole ehk kõik vaimselt korras? Mis oli lapse vanus lahkumineku ajal ja kuidas on seis täna? Mis on aidanud teid endid sellest kõigest üle olema?

Kõik lood on erinevad, sest inimesed on erinevad. Kui on vägivald, otsi abi. Vägivaldsest suhtest lahkumiseks on Eestis korralik naiste turvapaikade süsteem olemas, võta nendega ühendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin lahku juba raseduse ajal. Lapse registreerisin vallaslapsena (isakanne puudub) ja mehe suhtlus lapsega on null. Elatist ei ole küsinud, et kokkupuude püsiks ka nullis.

Läbi aastate ta aeg-ajalt Facebooki kaudu on üritanud ühendust võtta, ühe korra on tänaval juhuslikult vastu sattunud. Ignoreerin. Kirjadele ei vasta, tere ei ütle.

Need sõnumid pole ka olnud sellised, millele üldse kuidagi reageerida, saadab fotosid.

Üle ongi aidanud saada see, et ei suhtle üldse. Muidu oleks pidevalt stress ja hirm laes, et mis järgmisena juhtub.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:13; 20.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivalla all kannataja ei arutle ratsionaalselt selliste küsimuste üle, vaid paneb vajadusel öösel kasvõi paljajalu minema. Lapsed kaenlasse ja minema.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:14; 19.10 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivalla all kannataja ei arutle ratsionaalselt selliste küsimuste üle, vaid paneb vajadusel öösel kasvõi paljajalu minema. Lapsed kaenlasse ja minema.

Pole päris tõsi. Vaimne vägivald on nii peene dünaamikaga, et sellest ongi aru saamiseks vaja niimoodi arutleda. Et kas ikka on ja mis päriselt toimub.

Mul endal on sama protsess käsil. Vaikselt mõtlen, kuidas pääseda. Kogu tänu tema vaimse terrori tõttu ma joon üsna tihti ja VÄGA raske on tõestada, et ma olen just tema terrori tõttu sõltlane.
Hetkel ma olen valmis minema isegi üksi ja pärast lapse eest võitlema. Mul lihtsalt ON VAJA ära saada sellest elust.
Lapse puhul ta sellist manipulatsiooniei kasuta. Nii imelik kui see ka on.
Minu puhul on see pigem seksuaalse alatooniga alandamine.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Vaimne vägivald mehe poolt (ja ma ei loobi seda sõna lohakalt). Laps oli aastane. Keeruline kohtuasi ja igavene jama hooldusõiguse ja suhtluskorraga. Sellegipoolest pole lahkumist kahetsenud minutikski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivalla all kannataja ei arutle ratsionaalselt selliste küsimuste üle, vaid paneb vajadusel öösel kasvõi paljajalu minema. Lapsed kaenlasse ja minema.

Pole päris tõsi. Vaimne vägivald on nii peene dünaamikaga, et sellest ongi aru saamiseks vaja niimoodi arutleda. Et kas ikka on ja mis päriselt toimub.

Mul endal on sama protsess käsil. Vaikselt mõtlen, kuidas pääseda. Kogu tänu tema vaimse terrori tõttu ma joon üsna tihti ja VÄGA raske on tõestada, et ma olen just tema terrori tõttu sõltlane.

Hetkel ma olen valmis minema isegi üksi ja pärast lapse eest võitlema. Mul lihtsalt ON VAJA ära saada sellest elust.

Lapse puhul ta sellist manipulatsiooniei kasuta. Nii imelik kui see ka on.

Minu puhul on see pigem seksuaalse alatooniga alandamine.

Sa jood sellepärast, et tahad. Ja kõik.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:14; 19.10 19:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Elatisraha lapse isalt ei küsi. Varasemalt küsisin sümboolse summa, kuid siis ka kuulsin lapse isalt, et kuidas ta mul kodulaenu kinni maksab, ostan elatisraha eest kullakange ja muud sarnased jutud.

Elatis on mõeldud LAPSELE. Kui lapse ilma isa abita kasvatatud saad, pane elatis lapse arvele, et tal oleks täiskasvanuks saades ülikooli õppemaks või kodu sissemaks olemas.

Kui isa keelduks elatise maksmisest, oleks laps tulevikus vaba isa ülalpidamise kohustusest. Praegusel juhul ei saa laps krossigi, aga tulevikus peab hakkama papat vajadusel ülal pidama. Või paned praegu omast taskust raha kõrvale, et lapsel oleks tulevikus isa hooldamise raha olemas?

Minu ema loobus omal ajal “alimentidest”, kuigi elasime väga kitsalt. Praeguseks on isa vana ja hädine, elab üksi ja peale minu rohkem lapsi ei ole. Tõenäosus, et ta peatselt hooldekodusse satub, on suur ja siis pean MINA teda oma väikesest palgast ülal pidama hakkama, sest minu emal oli vaja omal ajal uhkelt teatada, et TAL pole isa raha vaja.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin lahku juba raseduse ajal. Lapse registreerisin vallaslapsena (isakanne puudub) ja mehe suhtlus lapsega on null. Elatist ei ole küsinud, et kokkupuude püsiks ka nullis.

Läbi aastate ta aeg-ajalt Facebooki kaudu on üritanud ühendust võtta, ühe korra on tänaval juhuslikult vastu sattunud. Ignoreerin. Kirjadele ei vasta, tere ei ütle.

Need sõnumid pole ka olnud sellised, millele üldse kuidagi reageerida, saadab fotosid.

Üle ongi aidanud saada see, et ei suhtle üldse. Muidu oleks pidevalt stress ja hirm laes, et mis järgmisena juhtub.

Tubli, et lapse vallaslapsena registreerisid. Elatist pmst alust küsida polegi, kuna vallaslaps, ja hoiagi see joon sirge. Teie elus teda pole, pole vaja su lapsel temast midagi teada ega vastupidi. Ehk kunagi keegi kosib su ära ja lapsendab ka lapse.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk kunagi keegi kosib su ära ja lapsendab ka lapse.

Vaimse vägivalla teemas püsides, siis hoidku selle eest. Miks peaks naine oma lapse mingil suva mehel lapsendada laskma? Kui ka selle mehega suhe ebaõnnestub on mehel lapse kaudu uus manipuleerimisvõimalus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin lahku juba raseduse ajal. Lapse registreerisin vallaslapsena (isakanne puudub) ja mehe suhtlus lapsega on null. Elatist ei ole küsinud, et kokkupuude püsiks ka nullis.

Läbi aastate ta aeg-ajalt Facebooki kaudu on üritanud ühendust võtta, ühe korra on tänaval juhuslikult vastu sattunud. Ignoreerin. Kirjadele ei vasta, tere ei ütle.

Need sõnumid pole ka olnud sellised, millele üldse kuidagi reageerida, saadab fotosid.

Üle ongi aidanud saada see, et ei suhtle üldse. Muidu oleks pidevalt stress ja hirm laes, et mis järgmisena juhtub.

Ei tahaks see laps olla, kellel isa asemel kriips sünnitunnistusel.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahaks see laps olla, kellel isa asemel kriips sünnitunnistusel.

On ikka väga palju hullemaid variante kui see, et sul ei ole sünnitunnistusel isakannet.

Muidugi kõigile meeldiks kui neil oleks harmooniline ja õnnelik pere või isegi  normaalselt läbisaav kärgpere. Aga antud juhul on tegemist sellise olukorraga, et kriips sünnitunnistusel on parem variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 17:13; 20.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt tekib lapsel endal mingi aeg imelik tunne, kui ema kõik maksab ja lapse isa käib niisama käed taskus.

Ei pruugi tekkida. Lapsed on selle koha pealt hämmastavalt pimedad teinekord.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatisraha lapse isalt ei küsi. Varasemalt küsisin sümboolse summa, kuid siis ka kuulsin lapse isalt, et kuidas ta mul kodulaenu kinni maksab, ostan elatisraha eest kullakange ja muud sarnased jutud.

Ja jälle allusid tema vägivaldsele iseloomule ja manipulatsioonile. Vahet pole, mida tema arvab. Tüüp hoiab aastatega lihtsalt ca 50 000.- kokku, selle eest saaks lapsele juba esimese oma elamispinna.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 16:55; 20.10 21:20; 20.10 21:21; 21.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jälle allusid tema vägivaldsele iseloomule ja manipulatsioonile. Vahet pole, mida tema arvab. Tüüp hoiab aastatega lihtsalt ca 50 000.- kokku, selle eest saaks lapsele juba esimese oma elamispinna.

Miks sa arvad, et laps ei suuda endale ise elamispinda muretseda? Elatis on nagu lapse igapäevaste vajaduste rahuldamiseks mõeldud, või kuidas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et laps ei suuda endale ise elamispinda muretseda? Elatis on nagu lapse igapäevaste vajaduste rahuldamiseks mõeldud, või kuidas.

See vägivaldur ju seda ei maksa! Lihtsalt kinkida mingile vennikesele, kes lihtsalt manipuleeris end vabaks sellest kohustusest? Kui ema maksab kahe eest, siis lisa 50 tonni eest saab kinnisvara osta, sa ei saa aru või? Või sa arvasid, et rahatähed on nummerdatud ja just need isalt saadavad õiged kupüürid tuleb lapse igapäevasteks kulutusteks suunata?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 16:55; 20.10 21:20; 20.10 21:21; 21.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas võtta. Keegi ei keela ju lapse isal seda raha iga kuu kõrvale panna ja pärast lapsele eluase osta või ülikooliõpingute eest tasuda/toetada elamise osas. Miks just peab läbi minu see kogumine toimuma? Lapse isa ju õhku ei haihtu, kui laps täisealiseks saab. Minu arust oleks küll imelik, kui laps meheks sirgudes tuleks millalgi tulevikus vaid vaid oma ema käest elupinna soetamiseks raha küsima. Tõenäoliselt laps vaataks küll väga imelikult oma isa poole, kui too õlga alla ei pane, kuid naisterahvas (ema) teeb pingutusi. Ja siis teeb laps sellest omad järeldused.

Sa oled ikka üsna naiivne naine, jummel küll. Ta ei tee seda praegu-mis sa arvad, et ta kogub, et teile suur üllatus teha, kui laps täisealiseks saab? 😀 Pole tükk aega nii rumalat juttu kuulnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 16:55; 20.10 21:20; 20.10 21:21; 21.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja võin selleks ajaks sirge näoga lapse isale öelda, et olgu meheks ja toetagu.

😀

Sa ei suuda seda praegugi teha-mees ajas mingit jama suust välja ning kohe tõmbusid tagasi ja jätsid õiguse temale. Selle asemel, et oma lapse õiguse ja iseenda väärikuse eest seista.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 16:55; 20.10 21:20; 20.10 21:21; 21.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald