Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald, lahutus, teiste suhtumine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Vaimne vägivald, lahutus, teiste suhtumine

Postitas:
Kägu

Olen otsustanud abielu lõpetada, sellele otsusele on eelnenud aastatepikkune vaimne vägivald minu mehe poolt. Vaimse vägivalla alla ei liigita ma väikseid tülisid ja ütlemisi, vaid mehepoolset manipuleerimist ning kuni nädalast vaikimistaktikat kui temale midagi ei sobi, samuti minu süüdistamist kõiges, isegi tema enda vigades. Kui midagi läheb valesti, siis mees süüdistab mind, isegi kui mul selle põhjusega mingit tegemist ei olnud. Need, kes ise on kogenud, teavad, millest räägin.
Raske on lahutus kui on lapsed, isegi kui olen oma otsuses 100 prossa kindel.
Aga haiget teeb see, et mu enda pere ja sugulased ei mõista mind ning süüdistavad mind perelõhkumises ning lastele haiget tegemises. Miks on nii, et füüsilise vägivalla puhul saavad kõik naisest aru, aga vaimset vägivalda peaks inimene justkui vapralt taluma? Oleks siis, et lähedased ei teaks ega tunneks mu meest, aga nad teavad ning tunnevad teda ja ometi vaadatakse mind umbusklikul pilgul ja peetakse perelõhkujaks, kommentaariks öeldakse, et su mees ju ei löö sind ega kepi ringi teiste naistega ning teenib head raha, miks sa ometi tahad pere lõhkuda. Te ei tea kui raske on see, kui keegi ei saa aru, kui haiget teeb manipuleerimine ja kõik see, mille saab kokku võtta koondnimetusega vaimne vägivald. Masendav lihtsalt, et mu oma lähedased sellest aru ei saa:-( Olin valmis selleks, et kaugemad sõbrannad ja tuttavad on üllatunud, sest nemad on mu meest vaid päikeselisema poole pealt näinud, aga et mu oma pere, kes on mehe hullustele tunnistajaks olnud, ei saa minust aru, see tuleb küll valusa üllatusena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Vaimne vägivald, lahutus, teiste suhtumine

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen otsustanud abielu lõpetada, sellele otsusele on eelnenud aastatepikkune vaimne vägivald minu mehe poolt. Vaimse vägivalla alla ei liigita ma väikseid tülisid ja ütlemisi, vaid mehepoolset manipuleerimist ning kuni nädalast vaikimistaktikat kui temale midagi ei sobi, samuti minu süüdistamist kõiges, isegi tema enda vigades. Kui midagi läheb valesti, siis mees süüdistab mind, isegi kui mul selle põhjusega mingit tegemist ei olnud. Need, kes ise on kogenud, teavad, millest räägin.
Raske on lahutus kui on lapsed, isegi kui olen oma otsuses 100 prossa kindel.
Aga haiget teeb see, et mu enda pere ja sugulased ei mõista mind ning süüdistavad mind perelõhkumises ning lastele haiget tegemises. Miks on nii, et füüsilise vägivalla puhul saavad kõik naisest aru, aga vaimset vägivalda peaks inimene justkui vapralt taluma? Oleks siis, et lähedased ei teaks ega tunneks mu meest, aga nad teavad ning tunnevad teda ja ometi vaadatakse mind umbusklikul pilgul ja peetakse perelõhkujaks, kommentaariks öeldakse, et su mees ju ei löö sind ega kepi ringi teiste naistega ning teenib head raha, miks sa ometi tahad pere lõhkuda. Te ei tea kui raske on see, kui keegi ei saa aru, kui haiget teeb manipuleerimine ja kõik see, mille saab kokku võtta koondnimetusega vaimne vägivald. Masendav lihtsalt, et mu oma lähedased sellest aru ei saa:-( Olin valmis selleks, et kaugemad sõbrannad ja tuttavad on üllatunud, sest nemad on mu meest vaid päikeselisema poole pealt näinud, aga et mu oma pere, kes on mehe hullustele tunnistajaks olnud, ei saa minust aru, see tuleb küll valusa üllatusena.[/tsitaat]Millegipärast mina ka ei usu sind. Sa jätad midagi olulist rääkimata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
Millegipärast mina ka ei usu sind. Sa jätad midagi olulist rääkimata. [/tsitaat]
nonäed, juba esimene patuta viskas kiviga.

teemaalgataja,
kui ümbritsevad sind ei mõista, siis otsi endale mõni temaatiline foorum (kasvõi välismaine) või psühholoog.

Please wait...
Postitas:
Sisi2

Hoia oma energiat järgneva jaoks,mis vaja kõik läbi mõelda,et üldse kooselu lõpetada.Ära kuluta end sellele,mida keegi arvab.See on teie elu ja seda teate vaid teie,mis on toimunud.Mul oli täpselt samuti,olin süüdi isegi asjades,mis olid toimunud enne meie tutvumist,ühesõnaga selles,et olin olemas.Probleem läks aga suureks siis,kui soovisin kooselu lõpetada.Kuigi ta enda jutu järgi minuga elada enam ei soovinud,siis lahkumisega tal kiiret polnud ja sealt alates läks alles tõeline tsirkus lahti.Eks olnud seal päris palju mehe ego,et tema ei olnud selle soovi algataja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli sama seis 3 aastat tagasi. Äkki suhtleks edasi meili teel? Kuhu võin kirjutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sinust teemalagataja aru. Elasin 14 aastat inimesega kes manipuleeris ja terroriseeris mind vaimselt. Aegajalt ka füüsiliselt. Läksime 1,5 aastat tagasi lahku aga vaimne terror jätkub.
Ja kuna mees on suurepärane näitleja siis keegi ei usugi mis ta on teinud ja mdia ta teeb ka praegu veel. see väsitab nii kohutavalt ja väljapääsu ei näe. Miks ta endiselt terroriseerib sellest ma aru ei saa. Teen kõik, et temaga kokku ei pea puutuma aga kuna meil on lasped siis ära kaduda ei saa. Kahju on ka sellest, et ta kasutab lapsi minu terroriseerimiseks.
Olen selgeks saanud selle, et teiste arvamus ei ole tähtis. Mina tean kuidas ajsjad tegelikult on ja milline manipulaator mees on. Inimesed usuvad seda mida nad tahavad ja valet on alati kõige kergem uskuda.
Sulle soovitan, et pea püsti ja edasi.
Mina kahetsen, et lasin nii palju aastaid endaga nii käituda, sest see on minu närvikava jäädavalt kahjustanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pead endale kindlaks jääma. See on nii neetult raske. Aga lõpuks seda väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrvalt vaadates on teiste probleemid alati väiksemad. Psühhoterrori mõjust saavad aru ainult need, kes seda isiklikult kogenud on. Kõrvaltvaatajad ütlevad ikka \”ära tee välja\”. Kui aga endal mõni sarnane jama juhtub, siis võtab jala värisema ja pisara silma. Rumalad inimesed, mis muud.
Kusjuures võin öelda, et ega füüsilise vägivalla puhul midagi paremat pole – siis tehakse sind valetajaks, \”ise provotseerisid\”, \”ei usu\”jne. Kui lähed politseisse, siis seletatakse, et pereasju ei ole vaja menti viia. Kahjuks füüsiline vägivald käib käsikäes vaimsega – nii et sul on siiski väheke parem olukord. Ole tugev, ära ootagi lähedastelt mõistmist. Nii on kergem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära tee teistest välja. Oled teinud õige otsuse. VAimset vägivalda teised ei näe, füüsilise tagajärjed on nähtavad. Teised inimesed ei mõista seda, mida nad ei näe ja ei tunne.
Ära püüagi neile seletada, jää endas kindlaks ja kuluta enda energia edasi minekuks. Ära süüdista ennast.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Millegipärast mina ka ei usu sind. Sa jätad midagi olulist rääkimata. [/tsitaat]
moded, öelge palun, kas see psühh on siin foorumis ikka vajalik tegelane? Äkki oleks ilma temata siin parem.
Tülgastav, ausõna. Igas teemas pead sa oma selgeltnägemismaania ja jumalakompleksiga lagedale tulema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]

moded, öelge palun, kas see psühh on siin foorumis ikka vajalik tegelane? Äkki oleks ilma temata siin parem.
Tülgastav, ausõna. Igas teemas pead sa oma selgeltnägemismaania ja jumalakompleksiga lagedale tulema.[/tsitaat]Ma lihtsalt näen fakte kõrvutades kui on esitatud selgelt tendentslik kujutus asjadest.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]
Ma lihtsalt näen fakte kõrvutades kui on esitatud selgelt tendentslik kujutus asjadest. [/tsitaat]
Ei näe sa midagi peale oma eelarvamuste.
Esitatud faktides ei ole vasturääkivusi ja sinu lollaka TENDENTSLIKU ja liiga palju kordi kasutatud süüdistuse nii kategoorilises toonis esitamiseks on sul lihtsalt liiga vähe andmeid. Mine ja ravi oma suurushullust, enne kui hilja.

Teemaalgataja, soovitan sul otsida kas psühholoog või vastav tugigrupp. Saan aru, et oled omaste reaktsioonis pettunud, aga ega sinna ei ole eriti midagi parata. Või kui siis – katseta seda va suu puhtaks rääkimise nõksu, ära eelda neilt mõtetelugemise võimet, sest võib-olla nad siiski ei ole olukorraga nii hästi kursis, kui sa arvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]

Ei näe sa midagi peale oma eelarvamuste.
Esitatud faktides ei ole vasturääkivusi ja sinu lollaka TENDENTSLIKU ja liiga palju kordi kasutatud süüdistuse nii kategoorilises toonis esitamiseks on sul lihtsalt liiga vähe andmeid. Mine ja ravi oma suurushullust, enne kui hilja.

Teemaalgataja, soovitan sul otsida kas psühholoog või vastav tugigrupp. Saan aru, et oled omaste reaktsioonis pettunud, aga ega sinna ei ole eriti midagi parata. Või kui siis – katseta seda va suu puhtaks rääkimise nõksu, ära eelda neilt mõtetelugemise võimet, sest võib-olla nad siiski ei ole olukorraga nii hästi kursis, kui sa arvad.[/tsitaat]See mis sina praegu teed on vaimne vägivald.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald, lahutus, teiste suhtumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.