Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald või olen ise süüdi?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Vaimne vägivald või olen ise süüdi?

Postitas:

Abikaasa on kinnine inimene selles suhtes, et ta ei kipu eriti rääkima muredest, mis teda painavad. Ja ma ei küsi ka väga tihti, et kas teda miskit vaevab, sest pealtnäha polegi muresid tal. Siis ta joob ja vot siis ta räägib. Aga siis on see asi, et kindlasti hakkab pihta tema vaatenurk asjast. Ja mingit muud vaatenurka ei eksisteeri ja siis ta sõimab ja alandab ja ähvardab. Loobib asju ja lubab kallale tulla. Ma hoian mega madalat profiili sellel ajal, et mitte teda veel rohkem ärritada. Koledad tülid. Siis ta saab kunagi kaineks ja tuleb nuttes ja vabandades. Kuni järgmise korrani. Laps näeb tihti neid tülisid ja kui ta joobes on, siis ma teda lapsega õue ei luba jne. Meie laps on kolmene ja tekkis järgnev olukord: mina soovisin üksi poodi minna ja tema tahtis lapsega jääda. Kaine oli muidug. Aga laps ei tahtnud temaga vaid soovis poodi minna minuga. Jätsin ta ikkagi issiga, aga ta olevat terve selle aja röökinud. Ta veits emmekas ,sest ta on enamuse oma elust ikkagi minuga olnud, issil on joomine ja töölkäimine. Eks ta õhtuti ja nvl ikka mängib temaga jne. Aga nüüd ta siis peale seda röökimisjuhtumit küsis lapselt igasugu küsimusi, et kas sul on minuga hea olla ja kas tahad minuga õue minna ja kas armastad mind jne. Eks ta vist ütles seal õues ka suurest ahastusest, et issi pole tema issi. Ja mees solvus selle peale. Ühesõnaga laps vastas talle segadusest asju, mida isa kuulda ei sooviks. Ja nyyd ütleb lapsele et ta on paha laps, ta muidugi on joobes. Kainena ta never ei ütleks neid asju. Ta nyyd juba syydistab meid m6lemaid tema ärakasutamises. Et käib tööl ja meie elame ta raha eest. Mina teen iluteenindaja tööd, aga teenin temast vähem. Aitan teha paberimajandust meie ühemehe firmas. Eks ma tunnen, et see tülid ja joomine on mõjutanud meie suhteid. See on kestnud aastaid. Mida teha?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsige professionaalset abi, eriti mees. Kui ta jälle kaineks saades vabandama tuleb, siis ütle rahulikult ja mõistvalt, et sa näed, et ta on omadega hädas, kui meeleolud niimoodi edasi-tagasi kõiguvad ja võiks minna nõustaja juurde.

Kui arvad, et mees mingil juhul nõustaja või psühholoogi juurde poleks nõus minema, siis tee ettepanek minna abielunõustaja juurde. Ütledki mehele, et sul on selliseid torme raske taluda.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:13; 27.01 12:28; 28.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et mees joob, ei paista sinu jaoks üldse probleem olema, probleem on justkui nagu vaid selles, mis nüüd lapsega toimus?
Su elu on väga erinev sellest, mis ta olla võiks ja olema peaks. Juba see, et sa pead normaalsuseks, et mees pidevalt joob, ei ole tegelikult normaalne. Teie perekonnaelu on korrast ära seepärast, et mees joob ning sellega kaasnevad tema imelikud teod, sõnad ja nende tagajärjed. Tee oma mehele selgeks, et joomine tuleb jätta või sa lähed ära. Ja siis LÄHEDKI ÄRA, kui joomine jätkub. Sa ei tohi oma lapsele nii teha, nagu praegu teed!!!!! Tal on õigus joodikuvabale lapsepõlvele. Ja sa ei tohi ka endale nii teha, nagu teed – sa ei pea lubama kellelgi end alandada ega ähvardada. Ja paraku on nii, et mida joodik ähvardab, seda ühel päeval ka teeb. See päev ei jää tulemata, kui ta reaalselt sinu vastu käe tõstab, mitte ainult ei ähvarda. Ja kui ta last pahaks peab, siis pole võimatu, et ka lapse vastu.
Alusta võitlust mehe joomisega. Mis pereteraapiast siin rääkida, kui see elementaarsus on korrast ära. Ole vapper ja tea, et sa pole ainus naine maailmas, kellel sama häda. Kindlasti on netist leitav mingeid tugirühmi või naiste abisid!!

+23
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:37; 27.01 13:07; 28.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mids sa täpselt küsid? Sul on mees, kes on õel joodik. Su laps kardab seda joodikut.
Sa küsid mida teha? Tõsiselt küsid?

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobib asju ja lubab kallale tulla. Ma hoian mega madalat profiili sellel ajal, et mitte teda veel rohkem ärritada. Koledad tülid.

Vaene laps. Jälle üks vanemate poolt persse keeratud närvidega inimene on kasvamas.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

joomine on mõjutanud meie suhteid. See on kestnud aastaid. Mida teha?

Aega tagasi kerida. Laps on kolmene, see ei ole “aastaid”.
See on 3 aastat vaid.

Sa oled teinud vale otsuse.
Ja see tekitab tunde, et sa teed neid valesid otsuseid ka edaspidi. Mistõttu ka pole mõtet küsida, et mida teha.
Kui sa teaks vastust, siis ei küsiks.
Ja kui sulle õige vastus anda, siis sa ei kuula.
Surnud ring.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Sina ei ole süüdi.

2. Mees on joodik, sina ei ole selles joomises süüdi ja sina ei pea ka sele joomisega võitlusse asuma. Ainult mees saab oma joomisega võitlusse asuda.

3. Võta oma laps ja lahku selle mehe juurest. Unusta mingid pereteraapiad. Sa ütled, et see on kestnud aastaid. Lõpeta ära. Lapse pärast lõpeta ära.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobib asju ja lubab kallale tulla.

See ei ole normaalne käitumine. Lisaks see, et mees solvub 3-aastase jutu peale … Kaua sa seda madalat profiili ikka hoiad, hakka aga lahkumiseks ettevalmistusi tegema. Kui mees alkoholiga lõpparvet teha ei suuda, siis peab sina ise selle haige suhte lõpetama.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et mees joob, ei paista sinu jaoks üldse probleem olema,

Kuidas on võimalik midagi nii jõhkrat välja lugeda armastava naise appihüüust? Ma ei mõista seda. Naine näeb kõigi probleeme väga selgelt, kuid ilmselgelt pole tal oskusi ja väljaõpet, kuidas sellist ülikeerulist olukorda lahendada. Mina ka ei tea. Ja täiega teeb kurvaks, et ma kõrvalseisjana ei suuda isegi abi suunata, et keetulise perekondliku taustaga inimesed leiaks adekvaatset abi, et pere saaks abi. Mina, kui suht veendunud sots hääletaks hommepäev ekre poolt, kui nad teaks, kuidas seda noort pere PÄRISELT aidata. Kumbki ju neist vanematest tahaks perele parimat, aga kes annaks nõu? Mai tia, proovi mõnele eneseabi telefoni, ehk seal on mõni proff, kes suunata oskab? Ilmselt koos te sel moel kaua ei jätka. Mees leiab uue, suure tõenäosusega, sest meie ühiskond peab seda normaalseks, ja probleemid vaid süvenevad. Kärgpere pole mingi mee limpsimine. Ja see pole vähimalgi määral naise süü. Küllap ka mitte mehe süüw. See on lihtsalt jõhker argipäev. Kust nad aga tõeliselt pere kooli saaks, ma ei tea.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

M43. Joodikut saab aidata vaid joodik ise. Kui alkoholist loobumise soovi pole, siis ei aita ei ükski nõustaja ega pendliga tinistaja. Tean, kuna olen tänaseks olnud 3a täiesti alko vaba. Sain aru, et mina alkoholi mõistlikult tarbida ei oska, siis ei tarbi üldse. Pole kunagi olnud vägivallatseja, olin nö pehmo joodik.
3a jooksul olen paaril inimesel olnud alkost vabanemisel abiks, kuid soov peab tulema alkohoolikult endalt. Kas mees vabandamisel on ka maha jätmist maininud? Ja kuidas? Millisel toonil? See oluline, kuna alkohoolik võib olla ka väga andekas valetaja, manipulaator.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

M43. Joodikut saab aidata vaid joodik ise. Kui alkoholist loobumise soovi pole, siis ei aita ei ükski nõustaja ega pendliga tinistaja. Tean, kuna olen tänaseks olnud 3a täiesti alko vaba. Sain aru, et mina alkoholi mõistlikult tarbida ei oska, siis ei tarbi üldse. Pole kunagi olnud vägivallatseja, olin nö pehmo joodik.

3a jooksul olen paaril inimesel olnud alkost vabanemisel abiks, kuid soov peab tulema alkohoolikult endalt. Kas mees vabandamisel on ka maha jätmist maininud? Ja kuidas? Millisel toonil? See oluline, kuna alkohoolik võib olla ka väga andekas valetaja, manipulaator.

M43 – väga tubli oled! Minu lähedane tegi sama tee läbi ja nüüd 10 aastat kaine, aga enne seda ei aidanud MITTE MISKI, kuni ta lõpuks ise soovis vabaneda selles viinakuradist ja sai hakkama ilma igasuguse abita, ainult oma tahtejõuga.
Ja kogu su jutt on kõige õigem üldse, inimese enda seest peab tulema soov loobuda alkoholist.
Teemaalgataja olukord on väga keeruline paraku, kuid selge on see, et süüdi sa küll milleski pole, süüdi on alkohol, mida su mees tarbib, ja sellest tulenev käitumise muutumine. Mehest on mul ka kahju, sest alkoholism on haigus ja sellest on lihtsalt väga raske vabaneda.
Sinul, teemaalgataja, tuleb teha otsustavad sammud enda ja lapse heaolu nimel, kui mees ei suuda endast võitu saada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta võitlust mehe joomisega. Mis pereteraapiast siin rääkida, kui see elementaarsus on korrast ära.

Üksinda ei ole võimalik teise inimese sõltuvusega võidelda, kui teine isegi ei märka probleemi, ammugi ei tunnista. Naine ei saa mehe alkoholismiga võidelda, ta saab meest selles võitluses toetada ainult.
Küll aga saab naine võidelda millegi sellise eest, kus temal on ka osalus – ehk siis suhte kordategemise eest. Pereteraapias on võimalik tõstatada ka alkoholismi teema ja mehe tähelepanu sellele juhtida, siis võib (aga ei pruugi) mees ise jõuda järeldusele, et peab oma elu muutma. Kui ei jõua, siis polegi midagi teha, siis võib pereteraapias jõuda ka järeldusele, et targem on rahulikult lahku minna.

Oma võitlusi tuleb osata valida.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:13; 27.01 12:28; 28.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta võitlust mehe joomisega. Mis pereteraapiast siin rääkida, kui see elementaarsus on korrast ära.

Üksinda ei ole võimalik teise inimese sõltuvusega võidelda, kui teine isegi ei märka probleemi, ammugi ei tunnista. Naine ei saa mehe alkoholismiga võidelda, ta saab meest selles võitluses toetada ainult.

Küll aga saab naine võidelda millegi sellise eest, kus temal on ka osalus – ehk siis suhte kordategemise eest. Pereteraapias on võimalik tõstatada ka alkoholismi teema ja mehe tähelepanu sellele juhtida, siis võib (aga ei pruugi) mees ise jõuda järeldusele, et peab oma elu muutma. Kui ei jõua, siis polegi midagi teha, siis võib pereteraapias jõuda ka järeldusele, et targem on rahulikult lahku minna.

Oma võitlusi tuleb osata valida.

Naine saab võidelda mehe joomisega täpselt nii nagu kirjutasin – ütleb, et kui joomist ei jäta, siis lähen ära. See on ainus kõrvalseisja abi, mis võib, kuid ei pruugi aidata. Ja kui ei aita, siis tuleb seda ka teha – sest mõnele jõuab tagajärg kohale alles siis, kui see reaalselt käes on.
Rohkem tõesti pole võimalusi naisel mehe joomisega võidelda. Ja jutt pereteraapiast on … elukauge ümin. Mingit mõtet pole ravida peret, kus keegi joob, varastab, vägivallatseb, alandab teist poolt. Peret saab ravida siis, kui on ühised probleemid, mida ühiselt ravida. Probleeme, mis on ühe inimese käitumisprobleemid ei saa ravida pereteraapias.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:37; 27.01 13:07; 28.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pigem ütleks, et selline mustvalge maailmapilt, kus ühiseid lahendusi isegi ei otsita, on elukauge räuskamine.
Kui ei leia, siis ei leia, aga kui ei otsi, siis pole ju lootustki leida.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:13; 27.01 12:28; 28.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pigem ütleks, et selline mustvalge maailmapilt, kus ühiseid lahendusi isegi ei otsita, on elukauge räuskamine.

Kui ei leia, siis ei leia, aga kui ei otsi, siis pole ju lootustki leida.

Sa vist ei tea eriti sõltuvushaigete psüühikast. Kui on tegemist juba olukorraga, kus naine on mehe joomisest häiritud ning sellest kui probleemist juttu teeb, siis ei tee heaga (“ole pai ja ära tänasest enam joo”) enam midagi. Kõik need nunnutamised on reeglina juba ära olnud, naine on proovinud paluda ja meelitada, ehk on vahel ka mõne lubaduse saanud, mida on alati murtud. Ainult karm reaalsus saab sellise inimese päästa. Seda kinnitab sulle iga alkohoolik. Alkohoolikule võileiba ja peaparandust otsimine teeb talle halba. Ta tuleb karmilt üksi jätta, et valik “kas su elu läheb edasi nii või teisiti” kohale jõuaks. Jah, mõned lähevad selle peale täiesti põhja, kukuvad end haletsema ja joovad end surnuks. Teised aga mõistavad, et see on tema kätes, kas elab edasi sellist elu või tahab tagasi pere juurde.
Kui naine edasi joodikule mugava joomiskeskkonna tagab, siis ei muutu kindlasti mitte miski.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 19:37; 27.01 13:07; 28.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui joodik tasakesi diivanile kustux, polex ehk nii hull. Aga kuna juba naist ähvardab & last hirmutab, siis on kyll Alkoholivaba Eesti või lahutus.

Mitte keegi, mitte miski väline ei ole syydi selles, et inimene ennast jäledax joob. Ikka kesse tegi, ise tegi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline mees.. lapsi meil ei olnud õnneks. Aga samamoodi pingelistel hetkedel hakkas jooma ja “asju klaarima” selle asemel et kainena arutada. See lõppes väga jõhkra kallaletungiga. Ma kartsin, et see päev tuleb aga ei uskunud selle hetkeni kuni tõsiselt peksa sain. Palun saa aru, et see on juba alkoholism. Ta peab abi otsima. Ja mina sinu asemel temaga koos ei viibiks kui ta joob. Last ma ei usaldaks absoluutselt sellisele inimesele. Kust sa tead, et mees midagi lapsele ei teinud kui poes olid? Miks laps nii negatiine oma isa suhtes on. Ilmselgelt mitte ilmaasjata.. tegutse, enne kui hilja.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa on kinnine inimene selles suhtes, et ta ei kipu eriti rääkima muredest, mis teda painavad. Ja ma ei küsi ka väga tihti, et kas teda miskit vaevab, sest pealtnäha polegi muresid tal. Siis ta joob ja vot siis ta räägib. ..

Kui su kirja loen, on esimestest lausetest näha, miks vajate kolmanda osapoole abi.
Pereteraapiat soovitan minagi, sest meie saime abi. Minust olnuks rumal keerulisel ajal minema kõndida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jookse! Väga kiiresti! Ja ära tagasi vaata. Ka kaine joodik pole enam meeldiv kaaslane.

Joodiku eks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on ilmselt oma joomisega nii kaugel, et on psüühiliselt juba haige. Ma nimelt ei usu, et laps midagi sellist ütles! Kui tegu pole kasuisaga, siis laps seda EI öelnud vaid mehel on joomisest tingitud luulud peas. Alkohoolikut ikkagi väikese lapsega kahekesi ei jäeta. Samal ajal kui sina poes käid, võib mees purjus olles lapsele viga teha. Väike laps kohe kindlasti ei ütle oma tegelikule isale, et sa pole mu isa, seda ütlevad nt teismelised, kel on kasuisa. Sul tuleks lahkuda koos lapsega selle mehe juurest ja ta kukele saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasa on kinnine inimene selles suhtes, et ta ei kipu eriti rääkima muredest, mis teda painavad. Ja ma ei küsi ka väga tihti, et kas teda miskit vaevab, sest pealtnäha polegi muresid tal. Siis ta joob ja vot siis ta räägib. Aga siis on see asi, et kindlasti hakkab pihta tema vaatenurk asjast. Ja mingit muud vaatenurka ei eksisteeri ja siis ta sõimab ja alandab ja ähvardab. Loobib asju ja lubab kallale tulla. Ma hoian mega madalat profiili sellel ajal, et mitte teda veel rohkem ärritada. Koledad tülid. Siis ta saab kunagi kaineks ja tuleb nuttes ja vabandades. Kuni järgmise korrani. Laps näeb tihti neid tülisid ja kui ta joobes on, siis ma teda lapsega õue ei luba jne. Meie laps on kolmene ja tekkis järgnev olukord: mina soovisin üksi poodi minna ja tema tahtis lapsega jääda. Kaine oli muidug. Aga laps ei tahtnud temaga vaid soovis poodi minna minuga. Jätsin ta ikkagi issiga, aga ta olevat terve selle aja röökinud. Ta veits emmekas ,sest ta on enamuse oma elust ikkagi minuga olnud, issil on joomine ja töölkäimine. Eks ta õhtuti ja nvl ikka mängib temaga jne. Aga nüüd ta siis peale seda röökimisjuhtumit küsis lapselt igasugu küsimusi, et kas sul on minuga hea olla ja kas tahad minuga õue minna ja kas armastad mind jne. Eks ta vist ütles seal õues ka suurest ahastusest, et issi pole tema issi. Ja mees solvus selle peale. Ühesõnaga laps vastas talle segadusest asju, mida isa kuulda ei sooviks. Ja nyyd ütleb lapsele et ta on paha laps, ta muidugi on joobes. Kainena ta never ei ütleks neid asju. Ta nyyd juba syydistab meid m6lemaid tema ärakasutamises. Et käib tööl ja meie elame ta raha eest. Mina teen iluteenindaja tööd, aga teenin temast vähem. Aitan teha paberimajandust meie ühemehe firmas. Eks ma tunnen, et see tülid ja joomine on mõjutanud meie suhteid. See on kestnud aastaid. Mida teha?

Mida teha? Miks inimene nii käitub? Avaldage arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa veel armastad teda? Või on ta sulle ka muidu vastik. Omast kogemusest võin öelda, et sellised nartsissistid ei muutu. Nartsissistid kasutavad empaatilisi inimesi ära, tekitades neis süütunnet. Minu mees jõi iga õhtu vähemalt 6 õlut ja ta lehkas rõvedalt. Seks oli vastik. Süüdistas mind, et ma ei taha teda. Koristada ma ka ei osanud jne. Õlle oli ainuke lõõgastus. Mina raiskab pere raha ära jne….Lõpuks, kui sain aru, et ma ikka pole kõiges süüdi, ning hakkasin seda ka talle teada andma, tuli mulle ka kallale. Viimane kord kutsusin politsei, kui rusikaga kõhtu sain. Nüüd lahutatud ja elan lastega eraldi sellest. Soovitan..,põgene. Ja usu mind, sa saad ise hakkama

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleks, nagu enamuski siin, et joomine on siiski nii suur ja hull sõltuvus, et seda mingi pereteraapiaga ei ravi. Ei tee see pereteraapia ja psühholoog mingeid imesid! Oma elu muuta saate ainult teie ise, seda tööd pole võimalik kellegi teise kaela veeretada.

No olgu veel, kui mees vahel natuke tipsutab ja siis lõbusas tujus on või lihtsalt magama läheb. Ent teemaalgataja mees muutub kurjaks ja vägivaldseks. See on juba ohtlik. Ohtlik on seegi, et pikapeale harjub naine sellise ebanormaalse eluga ära ega kujuta teisiti ettegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald või olen ise süüdi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.