Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vaimne vägivald

Postitas:

Palju räägitakse vägivallast – nii füüsilisest kui ka vaimsest. Füüsilisega on lihtne: kui saad kolaka, on füüsiline vägivald. Vaimne vägivald nähtavaid märke ei jäta. Seda enam, et vaimse vägivalla all kannatavad naised on oma eneseväärikuse ja -usu suuresti minetanud ega taipagi sageli, kui tõsine nende olukord on. Ikka mõeldakse, et vahel on ju elu ilus ja tegelikult ta ju armastab mind.
Minu probleem on veelgi hullem: vaimse vägivalla definitsiooni üks detaile on: tahtlik. Kui mees TAHTLIKULT teeb seda, mida ta teeb. Väidan, et minu mees ei tee seda teadlikult. Aga ometi ei tee see mulle olukorda kergemaks. Ta lajatabki süüdimatult igasugu asju, mis, ma tunnen ja tean, on vaimselt mind piinavad, aga tean ka seda, et ta ei tee seda teadlikult. Tema väärtushinnangud ja tõekspidamised lihtsalt on sellised. Nii ei saa ma isegi öelda, et mind vaimselt väärkoheldakse. Sest definitsioon välistab selle, kui ei esine tahtlikkust. Nii olengi ma topelt idioot!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju räägitakse vägivallast – nii füüsilisest kui ka vaimsest. Füüsilisega on lihtne: kui saad kolaka, on füüsiline vägivald. Vaimne vägivald nähtavaid märke ei jäta. Seda enam, et vaimse vägivalla all kannatavad naised on oma eneseväärikuse ja -usu suuresti minetanud ega taipagi sageli, kui tõsine nende olukord on. Ikka mõeldakse, et vahel on ju elu ilus ja tegelikult ta ju armastab mind.
Minu probleem on veelgi hullem: vaimse vägivalla definitsiooni üks detaile on: tahtlik. Kui mees TAHTLIKULT teeb seda, mida ta teeb. Väidan, et minu mees ei tee seda teadlikult. Aga ometi ei tee see mulle olukorda kergemaks. Ta lajatabki süüdimatult igasugu asju, mis, ma tunnen ja tean, on vaimselt mind piinavad, aga tean ka seda, et ta ei tee seda teadlikult. Tema väärtushinnangud ja tõekspidamised lihtsalt on sellised. Nii ei saa ma isegi öelda, et mind vaimselt väärkoheldakse. Sest definitsioon välistab selle, kui ei esine tahtlikkust. Nii olengi ma topelt idioot!?
[/tsitaat]

issand jumal, no mis tähtsust sellel on kas tahtlikult või mitte tahtlikult… kui tema käitumine sulle kannatusi põhjustab, tuleb asi ära lõpetada! suhte mõte on olla koos õnnelik, mitte õnnetu! ja tõesti absoluutselt ebaoluline on see, kas ta teeb seda teadlikult või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle endale tundub ka nii. Aga nüüd, kui hakata internetist oma mõtetele kinnitust otsima, selgub, et vägivald on siis, kui seda on toimetatud tahtlikult. Mida kujutab siis endast rumalusest, lapsepõlvemõjudest ja muudest faktoritest põhjustatud tegevus, mis ahistab, solvab, alandab ja hirmutab? Aga selline on definitsioon. Ja niigi alandatud naises tekib taas kord tunne ja mõte, et: aga äkki siis ei olegi vägivald? Äkki ma tõepoolest reageerin üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sa pole kindlasti topeltidioot. Inimesed teevad tihtipeale teisele haiget ise seda mõistmata. Sageli see polegi vägivald, vaid omavahelise suhtlemise või kasvatuse puudujääk. Ainus tarkus on siin vast see, et katsu ära fikseerida need olukorrad, mis sulle meelehärmi põhjustavad, ja püüa nendest ning oma tunnetest siis mehele rääkida – kuidas tema konkreetne käitumine sinus selliseid tundeid põhjustab. Arutle, kas peaksid või võiksid kuidagi teisiti reageerima. Ega mehed ei taha üldiselt mingeid suhteasju analüüsida, aga põhimõtteliselt jäävad nad mõtlema küll. Ära siis esimese kuumaga talle tema käitumist ette heida, vaid juba siis, kui natuke aega möödas on või mõni asi kordub, siis võta jutuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on küll vägivald. vägivallatsejal ongi selline uskumuste süsteem, mis tema jaoks õigustab vägivalla. loe raamatut \”miks ta seda teeb\”.

p.s. see võib olla ka teadlik, aga hea manipuleerija mängib selle sulle ette nii, nagu ta ise ei saaks aru, mis ta teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 04:10; 11.03 04:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, sa pole kindlasti topeltidioot. Inimesed teevad tihtipeale teisele haiget ise seda mõistmata. Sageli see polegi vägivald, vaid omavahelise suhtlemise või kasvatuse puudujääk. Ainus tarkus on siin vast see, et katsu ära fikseerida need olukorrad, mis sulle meelehärmi põhjustavad, ja püüa nendest ning oma tunnetest siis mehele rääkida – kuidas tema konkreetne käitumine sinus selliseid tundeid põhjustab. Arutle, kas peaksid või võiksid kuidagi teisiti reageerima. Ega mehed ei taha üldiselt mingeid suhteasju analüüsida, aga põhimõtteliselt jäävad nad mõtlema küll. Ära siis esimese kuumaga talle tema käitumist ette heida, vaid juba siis, kui natuke aega möödas on või mõni asi kordub, siis võta jutuks. [/tsitaat]

vägivallatsejaga, kes tahab teise üle psüühiliselt kontrolli ja võimu omada, see lähenemine kahjuks ei tööta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 04:10; 11.03 04:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaimne vägivald ongi väga peen asi, minu eelmine abikaasa oli üldiselt väga meeldiv ja rahumeelne inimene, aga millalgi siis, kui ta lakkas mind armastamast ja armus kellesegi teisesse, hakkas ta mind alavääristama. väga peenelt, nii et ma ise ei saanudki sageli aru miks mul shitt maitse suus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see temaga rääkimine ei anna eriti tulemusi, sest esiteks mehed ei taha rääkida. See selleks. Isegi, kui olen ta rääkima saanud, kuulen, et reageerin üle, ma ise ei panusta piisavalt (mis siis puudu jääb, seda ei oska formuleerida)ja üldse, hea küll, ta võib ju vabandada, kui MINUL seda väga vaja on. Algul sellest piisaski. Aga lõpuks hakkasin mõtlema, et see ei ole ju vabandamine. See on hullu maharahustamine, kuigi ta tegelikult süüdi pole. Ja olukord paraneda ei saa, sest ta pole ju milleski süüdi. Raamatut \”Miks ta seda teeb\” enam eestis kuskilt osta ei saa. Jääb vaid raamatukogust laenutamise võimalus. Kui just siin kellelgi müüa pole. Need vägivallatsejad oskavad jube head ka olla oma aktsioonide vahel. Paremad kui keegi teine. Ja see on üsna tavaline, et naine jääbki lõksu nendesse headesse hetkedesse, mis on ikka tõeliselt kaunid. Neil hetkil on mees tõesti siiras ka oma headuses. Sest omal moel ta ju armastab oma naist ja teadlikult talle halba ei soovi. Ütleme, kui tegemist mehega, kes ei ole manipulaator. Ja jube raske on sellest ringist välja pääseda. Sest allutatud naised armastavad oma meest ülitugevalt. Kuidas sellest ringist välja murda? Südant ju ei sunni ja igatsus nende lähedaste hetkede järele on ülitugev. Sest fakt on see, et ikka jääb kummitama mõte, et kui ma suudaks ta halvustamistele mitte reageerida, nagu paljud naised ka suudavad, siis oleks elu ju lill.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Kaassõltuvus\” (Pia Mellody) on ka väga hea raamat selles olukorras lugemiseks.

Üks oluline aspekt on piiride seadmine: Sina määratled, mis on Sinu jaoks see, kuidas Sinuga käituda ei tohi ja mida Sa endale öelda ei lase. Kui on küsimus, kas mingi lause on solvav või mitte, siis selle üle otsustab solvatu, mitte solvaja.

Jah, esimesel korral on tal ehk tõesti vabandus – ma ei teadnud, et see lause v suhtumine sulle ei meeldi. Teisel korral enam mitte – teadmatusest enam rääkida pole mõtet.

Vaimse vägivalla teema on mulle kahjuks praegu väga lähedalt tuttav – päästame hetkel ema ja noorimat õde isa juurest, kes on ehtne vaimne vägivallatseja, kusjuures ise ei saa üldse aru, et ta midagi valesti teeks. Ja ema… ema on aastakümneid seda talunud ja ALLES NÜÜD saab aru, et see tegelikult ei olegi normaalne elu ja et tema ei ole hull, kui teda on miski häirinud…

Ega Sul ilmselt muud üle ei jää, kui ennast sellest haigettegevast olukorrast eemaldada ja tagasitulemise tingimuseks seada muuhulgas ravile pöördumist, kui ta ise ei suuda aru saada, et tema tegevus sind kahjustab. See on umbes nagu märatseva hulluga koos elamine – tema ka ei tee ju tahtlikult selle sõna otseses mõttes, aga see ei vähenda seda, et teised tema ümber haiget saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 23:17; 19.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sest fakt on see, et ikka jääb kummitama mõte, et kui ma suudaks ta halvustamistele mitte reageerida, nagu paljud naised ka suudavad, siis oleks elu ju lill.
[/tsitaat]
Väga vale ja allasurutud inimese mõtlemine.
Vastupidi-anna ralle rohkem vastu, kui ta sulle lajatab. Pane ta paika, siis kaob tal igasugune tahtmine. Nii kui hakkad end tema järgi sobitama-ei jõua end kunagi enam ära sobitada.
Ja veel, vahet pole, kas tahtmatu või tahtlik-kui tunned, et see on vägivald, siis see ON vägivald-ja sinu kohus on midagi kiiresti ette võtta. Pole mõtet oma mehele õigustusi otsida-paraneda saab ta vaid siis, kui ise tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei maininud esimeses kirjas, et olen sellist elu elanud juba 20 a. ja just sellepärast, et ma ei ole tõepoolest aru saanud, et viga pole mitte minus ja et ei aita sellest, kui ma püüan käituda järjest rohkem ettevaatlikult ja mehe meele järele. nüüd lõpuks olen endale hakanud aru andma, et ega see ju ei muutu. muidu mind kätel kandev ja igati tore mees jääb ikka sellesk, kes ta on. ikka saan ma neid hoope just siis, kui neid kõige vähem karta oskan ehk siis, kui ta on mu enesetunde madalseisust üles turgutanud. just siis annab ta alati uue hoobi. ja see ei muutu. suur aitäh teile kõigile, et kinnitasite mu kartusi. enam ma ei ole nõus kannatama. lahkuminekut õnneks pole, elangi juba omaette :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei maininud esimeses kirjas, et olen sellist elu elanud juba 20 a. ja just sellepärast, et ma ei ole tõepoolest aru saanud, et viga pole mitte minus ja et ei aita sellest, kui ma püüan käituda järjest rohkem ettevaatlikult ja mehe meele järele. nüüd lõpuks olen endale hakanud aru andma, et ega see ju ei muutu. muidu mind kätel kandev ja igati tore mees jääb ikka sellesk, kes ta on. ikka saan ma neid hoope just siis, kui neid kõige vähem karta oskan ehk siis, kui ta on mu enesetunde madalseisust üles turgutanud. just siis annab ta alati uue hoobi. ja see ei muutu. suur aitäh teile kõigile, et kinnitasite mu kartusi. enam ma ei ole nõus kannatama. lahkuminekut õnneks pole, elangi juba omaette :).
[/tsitaat] Just selle pärast, et mees \”muidu kätel kannab\” ei saa ka sõbrad ja lähedased aidata, kuna distantsilt paistab ju kõik kena. Nad ju arvavad, et 20 aastat koos elanud inimestel on kõik kõige paremas korras.

Aga inimesed tõesti ei muutu. Hull lugu on see, et järjest raskem on naisel oma enesehinnangut t õsta. Nii ongi, et enamik naisi jääbki elu lõpni ohvrina suhtesse, alla tambitud enesehinnanguga ja võimetud end kaitsma ning abi otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures… kas teate, et pole eriti mõtet salamisi loota, et ükskord see türann sureb ja siis ma saan kergemalt hingata? Lugesin, et sageli surevad need kaassõltlased just esimesena…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 23:17; 19.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult sureb stressis inimene enne :). loodetavasti ikka leiavad naised muid väljapääsusid kui abikaasa surma ootamine :). mina küll oma mehe surma ei ole soovinud, maailma parandamist tuleb alustada endast, kuigi see on JUBE raske :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vägivallatseja teab väga hästi, mida ta teeb. üks tõestus sellele on, et võõraste inimestega suheldes suudab ta käituda küll, ei lähe töökaaslastele käsipidi kallale ega tee poemüüjale õelaid vihjeid.

täpselt nii see käib, et ta \”turgutab su enesetunde madalseisust üles\” (mille eest peaksid sa talle igavesti tänulik olema) ja siis torkab jälle, et sind maatasa teha. ta rahuldab sellega oma suurt kontrollivajadust ja tõestab endale, et sinu seisund sõltub täielikult temast.

targem on turgutust otsida selliste inimeste juurest, kes antud energiaraasukest mitmekordselt tagasi ei võta. sellest inimesest, kes sulle halvasti mõjub, on targem lihtsalt eemale hoida. niikuinii ei suuda sa talle ära tõestada, et ta seda meelega teeb. aga kui sulle temaga suhtlemine haiget teeb, siis on sul täielik õigus sellest hoiduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]y0y0y kirjutas:[/small]
[tsitaat]vägivallatseja teab väga hästi, mida ta teeb. üks tõestus sellele on, et võõraste inimestega suheldes suudab ta käituda küll, ei lähe töökaaslastele käsipidi kallale ega tee poemüüjale õelaid vihjeid.

täpselt nii see käib, et ta \”turgutab su enesetunde madalseisust üles\” (mille eest peaksid sa talle igavesti tänulik olema) ja siis torkab jälle, et sind maatasa teha. ta rahuldab sellega oma suurt kontrollivajadust ja tõestab endale, et sinu seisund sõltub täielikult temast.

targem on turgutust otsida selliste inimeste juurest, kes antud energiaraasukest mitmekordselt tagasi ei võta. sellest inimesest, kes sulle halvasti mõjub, on targem lihtsalt eemale hoida. niikuinii ei suuda sa talle ära tõestada, et ta seda meelega teeb. aga kui sulle temaga suhtlemine haiget teeb, siis on sul täielik õigus sellest hoiduda.[/tsitaat]
Ma peaks selle kirja välja printima ja naelaga seinale lööma, nii täpsed ja õiged on need sõnad ja kogu loo määratlus :)! jep, olen selle tee alguses, jube raske on ja pean suure vaevaga meelde tuletama fakte. seda, et ma ju tundsin ennast halvasti, kuigi hetkeks on see juba ununenud ja meeles on vaid metsik igatusu tema järele. Aga ilmselt on sul õigus – ta ei tee seda siiski teadmausest, kuigi ise nii väidab, sest tõepoolest – võõrastele on ta ju ¨armantseim mees maailmas, kõigi lemmik. Raske on, aga pean kasutama vaid mõistust, hoidma meeles fakte, süda tuleb siinkohas kaugele jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.03 21:27; 10.03 22:24; 11.03 12:30; 15.03 09:32; 19.03 13:56; 26.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne vägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.