Esileht Ilu ja tervis Vaimuhaigus ja edasine elu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Vaimuhaigus ja edasine elu

Postitas:

Kas siin on keegi, kellel elukaaslane või mõni teine lähedane on hakanud või lõpuks peast ikka päris ära keeranud? Näiteks väga traumaatilise lapsepõlve ja edasises elus juhtunud traumaatiliste ja stressirohkete sündmuste tõttu?
Mis edasi sai ja kas tuli sellest välja? Kuidas selle inimese edasine elu oli? Kuidas lähedased suhted jätkusid (paaride puhul kas suhe purunes)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul endal probleem või miks selline teema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:02; 28.07 14:18; 30.07 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedasel on. Küsin sellepärast et kardan, muretsen, olen õnnetu jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Peast ära keeranud\” ei ole diagnoos. Millest me räägime? Traumast? Depressioonist? Skisofreeniast? Mõed seisundi puhul aitab teraapia, teise puhul aitavad ravimid haigust kontrolli all hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mis tal täpselt viga on, vahepeal diagnoositi depressioon aga ise näen et normaalne ta enam ei ole (ei usu ise ka enam et see ainult depressioon on). Skisofreenia see ei ole kindlasti. Hetkel on asi juba nii hull et ma vaatan et sealt on vaid murdosa puudu, et ta päris ära keerab. Psüühilise trama tagajärjel tekkinud hullumeelsus, ma tõesti ei tea ma ei ole ise arst. Sellepärast küsingi, et kellel kogemusi on lähedastega kellel mõistus juba päris ära kaob (ikka nii et vaja haiglasse ravile panna).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, väga lähedase pereliikmega juhtus nii, mitte elukaaslasega. Kõige tähtsam on leida ravimikombinatsioon, mis töötab. Meil läks sellega peaaegu kolm aastat, nüüd suudab jätkata sealt, kus varem pooleli jäi, aga omas tempos. Lisaks on tähtis psühholoog – tuleb õppida stressi vältima. Lähedaste toetus on ülitähtis. Meid on see haigus vaid tugevamaks teinud, samas kannatlikkust peab olema. Meil on olnud muidugi mitmeid episoode, mis vajavad haiglaravi. Aga igast psühhoosist on välja tuldud ning meie psühhiaater ütleb, et tulebki alati välja, kuigi pidevalt on see hirm, et äkki nüüd…
Ma tean inimesi, kellel on elus olnud vaid üks psühhoos ning kes on väikese ajaga taastunud ning kellel pole hiljem ühtegi episoodi olnud. Ongi traumajärgne episood. Inimesed reageerivad erinevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea mis tal täpselt viga on, vahepeal diagnoositi depressioon aga ise näen et normaalne ta enam ei ole (ei usu ise ka enam et see ainult depressioon on). Skisofreenia see ei ole kindlasti. Hetkel on asi juba nii hull et ma vaatan et sealt on vaid murdosa puudu, et ta päris ära keerab. Psüühilise trama tagajärjel tekkinud hullumeelsus, ma tõesti ei tea ma ei ole ise arst. Sellepärast küsingi, et kellel kogemusi on lähedastega kellel mõistus juba päris ära kaob (ikka nii et vaja haiglasse ravile panna).[/tsitaat]
Mida ta siis konkreetselt teeb või mismoodi käitub, et sa teda kohe hullumeelseks pead ja arvad, et on mõistuse kaotanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:02; 28.07 14:18; 30.07 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin öelda et tal on vana pea trauma ka, viimasel ajal kui vererõhk tõuseb siis ei tee enam õigel ja valel vahet, agressiivne, peksab ja loobib asju, korra on mäluauk ka olnud, teadvuse on kaotanud, karjub, siis mõnikord kas ei suuda rahulikult paigal olla või teinekord ei suuda voodist üles tõusta kuna vaimselt nii läbi jne. Vahepeal tarvitas alkoholi liigselt, see oli tema ‘rahusti’ aga tegelikkuses oli sellel ka omad tagajärjed muidugi aga nüüd viimased paar kuud vaid mõnel korral tarvitanud. Asi käib nagu jõnksudena, vahepeal vaatad et läheb paremaks järgmine kord on ikka hullem, siis vaatad et ikka parem, järgmine hetk juba veel hullem. Kuid nüüd ma juba vaatan et see jõnksutamine ikka viib aina halvemuse poole kokkuvõttes.
Üldse vaatan et elab kohati nagu unistustemaailmas, idealiseerib asju ja üldse mis ta räägib see ei tundu kohati enam mitte kuidagi normaalne. Vahest mõtleb täiesti ajuvabu lugusi välja, kui edasi küsid siis läheb närvi sest see ju väljamõeldud lugu ja ei taha et edasi küsitakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel see, et ta on juba teistele ja iseendale ka ohtlik. Ma kardan et mõnel halvemal hetkel võib ta endaga midagi halba teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas psühhiaatriaasse kontrolli on nõus minema, see kõlab hullu moodi jah, võib olla väga raske välja ravimata depressioon või siis sealt mingi edasi arenenud värk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täiesti kindel et see on depressioonist midagi edasi arenenud. Ta ei saanud õigel ajal päris abi, tal mingi kriisiabi käis ja mingi ajutine psühholoog oli ja nad kõik ütlesid, et nende praktikas on ta üks top-3 hullemaid juhuseid. Psühholloogi sessioonil ta üle poole tunni ei kannatanud olla, ei pidanud vaimselt vastu. Seal ta sai lihtsalt hingamisharjutusi et lihtsalt ajutiselt vastu pidada kuni ta päris abi saab aga seda ei tulnud. Sai mingid antideprekad ka aga need tegid asja veel hullemaks. Ükskord läks autoga sõitma ja pani võssa, mulle rääkis tõsimeeli et hobused jooksid ette. Pärast tunnistas üles et läks kuud vaatama ja see mis ta veel rääkis ma üldse arvan, et ta plaaniski ennast kuskile oksa tõmbama.
Eelmisest nädalast läks ta mingisse rehabilitatsiooni 5p. nädalas pikad päevad saab mingit teraapiat ja nõustamist. Aga ma ei tea kui efektiivne see on, sest seal ta võib ju ikka ainult oma versiooni rääkida nii et nendel arstidel ja psühhiaatritel võib vale mulje jääda. St nad ei saa tõsidusest aru. Sellesmõttes et seal öeldi ka et ta on väga ‘raske juhus’, aga ma mõtlen, et nad ei saa seal vist väga aru kui sassis ta omadega on ja lasevad tal veel vabalt ringi liikuda. Eile ma vaatasin juba et ongi nii piiripeal et lähebki täitsa hulluks. Ma natuke kardan, et kui ta seal nõustajatega räägib siis ta elab seda uuesti nagu üle ja vererõhk tõuseb ja põhjustab tal seda hullumist jälle(tal ei ole üldse palju vaja et see juhtuks). Ma ise ei viibi ka ta juures praegu nii et ma ei saa minna ka arstidega rääkima.
Ise ta tahab väga terveks saada ja teab ise ka ja tunnistab, et tal ei ole kõik korras. Seda ütles mulle eile ka. Muidu mõnikord ta täiesti eitab et temal pole midagi viga ja kõik teised on hullud jne. Ja eile veel põrkasin ühe tuttavaga kokku ja ta oli ka vaadanud juba ammu et ei tundu kõik korras olevat.
Ma kardan, et kui ta niimoodi ringi liigub ja kuskil mingi selline situatsioon tekib, et keegi teda rongis või poes millegagi häirib/solvab või mis iganes, et siis ta kammib nii ära et jumal teab mis ta siis ette võtab. Kusjuures ta võib inimesi füüsiliselt ilma mingi relvata väga kergesti vigastada/invaliidistada või isegi ära tappa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga kas on võimalik sellisest hullusest veel välja tulla ja enamvähem normaalseks saada ja normaalselt elada, nii et enam endale ja teistele ohtlik ei oleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viiamne aeg on ta Paldiski mnt. Psühho-neuroloogia haiglasse viia!Kui ise ei taha minna siis kiirabi viib.Kui ta võetakse haiglasse ravile, tehakse lisauuringud – sealhulgas ka aju magnentresonants tomograafia,uuritakse ajulainete tööd jne.Seal on päris palju häid arste.Ravi ei ole psüühiliste haiguste puhul kerge ja kiire alati.TRuleb otsida õiget ravimit, õiget doosi jne.Ilmselt on tal mingid psühhoosi episoodid ja seda tuleb uurida.Perekooli kommenteerijad nüüd küll diagnoosi ega tulevikku ennustada ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest oleksi pihta pidanud hakkama, põhjus on varajasem peatrauma. See võib väga pikalt olla vaikselt varjus, ootel, aga mingi tegur, näit teatud sündmused mis vapustavad, kutsuvad selle esile. Alkohol muidugi võimendab.
Kindlasti peab minema arsti juurde, laskma uurida koljut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole arst, aga kirjelduse järgi on täiesti kindlalt aru saada, et ta vajab abi.
Ta ei tohiks vabalt ringi käia, vaid peaks minema joonelt haiglasse. Ilmselt ei suuda selline inimene enda seisundit adekvaatselt hinnata ning seega võib ka ettepanekust, minna haiglasse, keelduda. Siis peaks ikkagi vägisi viima.

Ilmselgelt ei aita seda inimest lihtsalt kuskil teraapias käimine, vaid talle peab panema diagnoosi ja määrama adekvaatse ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta vähegi nõus on, minge Psühhoneuroloogia haiglasse. Sealne vastuvõtuosakond on 24h avatud. Kui ta nõus ei ole, aga mõni hullem episood, kutsu kiirabi, nemad viivad samasse kohta.

Raviks on kaks võimalust – kas on ise nõus haiglasse jääma või juhul kui endale või teistele ohtlik, saab rakendada tahtevastast ravi.

Kõige olulisem on varasem märkamine. Mida varem psüühikat puudutav häire avastatakse, seda kergemini ravle allub ja seda suurem on võimalus, et inimene saab täiesti terveks. Probleem on selles, et haiged ei pruugi ise lõpuni tunnistada, et midagi valesti on (sest neile näib see kõik nii tõeline) ja lähedased eitavad samuti vahel lausa aastate kaupa. Ja kui inimene lõpuks abini jõuab, on haigus nii palju süvenenud ja ajule kahju teinud, et raviga saab toetada, aga täiesti terveks ei pruugi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa siin kõigest päris rääkida aga me ei asu eestis, seega paldiski mnt ja need ei aita.
Selles suhtes ma ei imesta üldse, et asi nii kaugele on süvenenud sest ta läks abi otsima juba eelmine aasta aga seda päris abi nagu ei saabunudki. Isegi kui tõestus oli olemas et ei ole kõik korras siis kas ignoreeriti, naerdi välja või öeldi et peab oote järjekorras olema (mis siis et kriisiabis ta ‘high alert oli’ jne). Mu viimane lootus ongi sellel rehabilitatsioonil (see ongi eesti mõistes vist nagu paldiski mnt), need on päris arstid ja psühhiaatrid seal kes tegelevad ja uurivad. Aga siiski suur hirm on, sest kogu see ravi mõjutab ta vererõhku ja seda pea traumat ja psüühiliselt elab kõike uuesti üle, ni et teisest küljest põhjustabki see ikkagi hullumist. Arstid küll teavad ta suurimast hullumishoost aga ju seetõttu et ta arstide ees suht mõistlikult käitub siis nad teda nii ohtlikuks ei pea.

Selles suhtes on küll õigus, ja saan aru, et sellist sasipundart küll kiiresti ei ole võimalik ära lahendada.
Ma olen väga tänulik kõigile vastajatele aga loodan veel teiste inimeste kogemustest lugeda. Ja väga huvitaks see suhete pool ka, kuna tuttavad juba päris tugevalt käivad peale, et ma talle selja keeraks. Aga ise ma seda teha ei taha, lisaks oleks see ehk viimane pauk et ta lõplikult hulluks läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal pidi siis ikka väga raske peatrauma olema, sest vaevalt kyll peapõrutusest kohe psyyhika päris segi läheb. Kas suguvõsas on enne ka selliseid probleeme olnud? Tundub, et elad Soomes, sest siin on arstile pääsemine, ja veel eriti selliste probleemidega, väga keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:02; 28.07 14:18; 30.07 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle nimi on Posttraumaatiline stressihäire. See on ravitav! Usu mind depressiooni korral võib inimene raskemates seisundites tunduda täiesti segasena. Tema ajukeemia on sedavõrd sassis, et keha ei toimi enam nii nagu peaks. Tal puudub sageli motivatsioon ka pisimat asja teha jpm. Ravi.sellele on pikk ning hõlmab nii ravimeid kui ka psühholoogi, vaja on, et psühhiaater ja psühholoog omavahel koostööd teeksid, et tulemus oleks parim. Väga halvas seisus haige vajab siiski haiglaravi nagu mistahes teise raske haiguse korral!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle nimi on Posttraumaatiline stressihäire. See on ravitav! Usu mind depressiooni korral võib inimene raskemates seisundites tunduda täiesti segasena. Tema ajukeemia on sedavõrd sassis, et keha ei toimi enam nii nagu peaks. Tal puudub sageli motivatsioon ka pisimat asja teha jpm. Ravi.sellele on pikk ning hõlmab nii ravimeid kui ka psühholoogi, vaja on, et psühhiaater ja psühholoog omavahel koostööd teeksid, et tulemus oleks parim. Väga halvas seisus haige vajab siiski haiglaravi nagu mistahes teise raske haiguse korral![/tsitaat]Palun ära võta sõna asjades, millest sa midagi ei tea. Sul on kõik segamini nagu pudru ja kapsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle nimi on Posttraumaatiline stressihäire. See on ravitav! Usu mind depressiooni korral võib inimene raskemates seisundites tunduda täiesti segasena. Tema ajukeemia on sedavõrd sassis, et keha ei toimi enam nii nagu peaks. Tal puudub sageli motivatsioon ka pisimat asja teha jpm. Ravi.sellele on pikk ning hõlmab nii ravimeid kui ka psühholoogi, vaja on, et psühhiaater ja psühholoog omavahel koostööd teeksid, et tulemus oleks parim. Väga halvas seisus haige vajab siiski haiglaravi nagu mistahes teise raske haiguse korral![/tsitaat]Palun ära võta sõna asjades, millest sa midagi ei tea. Sul on kõik segamini nagu pudru ja kapsad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 09:35; 30.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tal pidi siis ikka väga raske peatrauma olema, sest vaevalt kyll peapõrutusest kohe psyyhika päris segi läheb. Kas suguvõsas on enne ka selliseid probleeme olnud? Tundub, et elad Soomes, sest siin on arstile pääsemine, ja veel eriti selliste probleemidega, väga keeruline.[/tsitaat]Peatrauma ei pea sugugi raske olema, et inimesele eluaegseid probleeme põhjustada. Pigem on küsimus selles, milline aju osa kolju sees \”loksatades\” viga saab, st trauma iseloom, löögi teravus, nurk jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 09:35; 30.07 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kindlasti, et see peatrauma võimendab asja, aga ta vaimuhaigus päris sealt ei hakanud vaid ikka kogu sellest kogetud lapsepõlvest ja edasises elus juhtunud asjadest.
Jah tal psühholoog või arst mainis ka seda posttraumaatilist stressi ja see on küll täitsa võimalik. Depressioon on nii ja naa, seda nagu ei tea kindlalt sest kohati oli ta väga aktiivne, selline et teeks midagi ükskõik mida peaasi et teeks. Aga siis näiteks järgmisel hommikul ei suutnud voodist ka tõusta. Depreka puhul vist oleks pigem nii, et oleks kogu aeg selline passiivne. Ärevushäire on ka. Ja igaljuhul on tal need PTSD ja ärevushäired jne edasi arenenud sest ta päris kindlasti hakkab ‘uhuuks’ muutuma.
Ses suhtes et ma saan aru et siin ei saagi niimoodi kirjeldades diagnoosi panna ja ma ei ootagi seda siit. Tal on nii palju sümptomeid, et seda oskabki vaid päris spetsialist diagnoosida.
Soomes me ei ole, isegi mitte lähedal sellele. Eile leidsin õnneks netist infot tema praeguses riigis oleva psüühika ravivõimaluste kohta ja seal ongi vist nii, et kui nad patsienti väga ohtlikuks ei pea siis antakse talle võimalus, kas tuleb ise haiglasse või mitte või käib siis igapäevaselt ravil (toosama rehabilitatsioon või kuidas iganes seda nimetada). Ja et ravimisel arvestatakse igati ka patsiendi soove, kooskõlas arstide ja psühhiaatritega siis. Ja seal saab ka sunniviisiliselt teda haiglasse panna kui ohtlikuks muutub. Siinkohal ongi see jama, et ma ise pole seal, et kasvõi arstiga ise rääkida, istun siin suht teadmatuses ja tean vaid niipalju kui mulle räägitakse ja ma ta jutust üles nopin. Aga ega ma vist ise enam nagunii midagi teha ei saa, kui ainult niipalju toeks olla kui oskan ja loodan, et seal arstid märkavad neid ohumärke enne kui liiga hilja ja et ravist ikka kasu on ja hoian hinge kinni, et ta ravist tulenevalt asjade uuesti läbi elamisest lõplikult segi ei lähe :S
Aga jube õnnetuks teeb küll, sest varem ikka lootsime, et asjad nii hulluks ei lähe ja saame üle kõigest. Unistasime pere loomisest aga paistab, et see jääb ikka väga kaugesse tulevikku nüüd ja kes siis teab kas tekivad uued hood või mitte 🙁 Ses suhtes saan tuttavatest ka aru, kes soovitavad selja keerata aga ma lihtsalt ei suuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis asi saab nii hirmus õud olla, et inimene ära keerab? Surm on surm, kui seoses sellega miskit. Iseasi kui nägi mingit piinamist eriti jõhkral moel, tükeldamist või pedofiiliat, vot see on küll hull asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aga kogemus, et \”ärapööramisi\” põhjustas hoopis mitte posttraumaatiline stress, vaid verekogumik ajus.
Samuti oli tegemist peatraumaga, mingi aja pärast hakkas ajukoore alla verd kogunema ja kui kogum piisavalt suur oli, hakkas pitsuma käitumist mõjutavale ajuosale.
Peale op-i probleem kadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mis asi saab nii hirmus õud olla, et inimene ära keerab? Surm on surm, kui seoses sellega miskit. Iseasi kui nägi mingit piinamist eriti jõhkral moel, tükeldamist või pedofiiliat, vot see on küll hull asi.[/tsitaat]Ma ei taha midagi halvasti öelda, aga lihtsalt mainin, et kui asjad nii lihtsad oleksid siis ma usun et neid psüühika haigeid oleks ikka hulganisti vähem.
Õud on näiteks see kui kasvad üles väga kehvas perekonnas (ja piirkonnas) kus isa joob, peksab, vaimne terror, näljutab ja teeb igasugu haigeid asju näiteks (oma joomakaaslastega peksab oma 3 aastast last ja ise naerab rõvedalt, kui too nutma hakkab siis kästakse vait olla ja lüüakse hullemini). Sind on lapsepõlves peaaegu et invaliidistatud, psüühikast rääkimata. Sul ei ole hellust ja armastust. Su õde või vend on endal mitu korda üritanud elu võtta. Kui sa juba sellises perekonnas üles kasvad siis hakatakse koolis ja väljaspool kodu ja kooli narrima, peksma ja ka rõvedaid asju tegema (a la seotakse kinni kuskile mahajäetud majja terveks päevaks ja riided võetakse ka sul ära, seisad seal külmas ja oma väljaheidetes). Sa ei saa ennast kaitsta sest sa oled juba nii nõrk, kuna sa oled juba sellises keskkonnas üles kasvanud siis sinu jaoks on see ‘normaalne/tavaline’ aga samal ajal siiski mõjub su psüühikale. Abi sa kuskilt ei saa sest aastakümneid tagasi polnud ka mingit sotsiaal süsteemigi sellisteks puhkudeks.
Ainsa lähedase väga raske surm ja sõjas missioonil nähtud koledused jne.
Hilisemas elus polegi väga palju vaja, piisab inimeste solvavatest kommentaaridest kui see su tundeid riivaks ja tunnend nagu elaksid ikka minevikus. Sellistest asjadest ei saagi niisama välja kasvada kui kahju juba tehtud on. Oledki nagu kõndiv pomm. See on vaid aja küsimus millal see kõik välja lööb ja peast ära keerad.
Ma usun, et kuna paljud inimesed ei oskagi ette kujutada nii õudsaid asju siis ei suuda ka mõista ja jäävadki märkamata sellised probleemid. Arvatakse lihtsalt et inimene on tropp ja mölakas, et ta nii ‘teistsugune’ on, mõistmata et osad inimesed ei teagi mis päris normaalne on sest nad pole seda oma elus kogenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ajukasvaja on välistatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ajukasvaja on välistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem on, et haige ise tunnistaks probleemi. Sellejärgselt on kõik võimalik, e. asi on tahtmises kinni. Ma ei ole siit praegu välja lugenud – kas haige tunnistab probleemi ja on lahenduste leidmisele avatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige olulisem on, et haige ise tunnistaks probleemi. Sellejärgselt on kõik võimalik, e. asi on tahtmises kinni. Ma ei ole siit praegu välja lugenud – kas haige tunnistab probleemi ja on lahenduste leidmisele avatud?[/tsitaat]Tunnistab küll ja läks arsti ja psühhiaatri juurde, käib teraapias. Point ongi see, et ilma ravita ta ei saa kindlasti, aga seal teraapias oma probleemidest rääkimine ja selle uuesti läbi elamine on põhjustanud ta seisundi halvenemise. Vähemalt mulle tundub nii. Võibolla see käibki asja juurde, et ravi alguses on veel korra langust aga siis hakkab üles poole minema, ma tõesti ei tea. Aga tundus nagu tal palju puudu ei olnud et lõplik krõks ära käia. See nädal ta käis nõustamises päris lünklikult, kui helistasin siis ta oli sisse maganud ja nii väsinud jne (öösel tal vist ka magamisega probleeme sest ütles et hommikul kell 5 isegi uinunud vahest ja nüüd on mul endal ka sama jama tekkinud).
Mulle tundub, et tal mingid isiksushäired ka lisaks, loodan et need psühhiaatrid märkavad seda. Suhted on ka kohati nii halvad aga kui maha rahuneb siis on ta nii hea ja armas jälle. Ise olen juba nii tüdinenud sellest aga selga ka ei suuda keerata, ikka loodan, et saab korda. Halbadel perioodidel olen ise juba nii sassis kõigest. Nüüd on mul juba 2 päeva ärevushäire olnud, süda peksab ja hingata raske jne. Kui midagi igapäeva elus otsustada on vaja ja temaga püüan seda arutada siis lihtsalt röögib torus ja mul selgitada ei lase. Selle tõttu on tal asjast väga vale arusaam, täpselt selline nagu ta ise seda omale pähe on võtnud, mitte nii nagu tegelikult on. Selletõttu väga lihtsad probleemid muutuvad nii suurteks sest asjad venivad ja lõpuks muutuvad väga pakiliseks. Pärast tuleb välja muidugi, et ta sai valesti aru või ei olnud tal piisavat infot (kuna kuulamise asemel karjus), aga samas õppust ta ei võta. Ma üldse ei kannata kui ta karjub see kõrgendab ta vererõhku ja mõjub sellele peatraumale siis. Tal iseloom selline, et selle asemel et natuke aega võtta, et maha rahuneda, tal on vaja kohe asjad kasvõi karjudes lahendada. Ma ei saa telefoni ära ka visata sest siis ta saab veel vihasemaks. Samas kui hiljem räägime rahulikult siis toimib kõik hästi. Ühesõnaga nagu pidurit ei oska õigel ajal tõmmata. Ma loodan, et peale teraapia lõppu ehk sellest probleemist lahti saanud. Ise saan siit vist varsti liikuma, kui otsustan teda vaatama minna siis äkki saan ta arstiga rääkima minna, vaatan mis tema hinnang on. Samas tõesti, ma kardan, et ta ei ole ravivõimalustele just ‘nii avatud kui peaks’. Ta iseloom on selline, et tal peab asjade üle kontroll olema, kui talle ei meeldi, mis arst ütleb, siis arst on loll aga tema tark. Aga teinekord jälle nutab ja räägib mulle et jah tema on haige ja vajab ravi ja vabandab, et nii hullusti minuga käitub jne, aga siis varsti unustab selle. Kuidas ma ütlen, nagu hästi impulsiivne ja komplitseeritud inimene on. Teeb ravi (ja tema toetamise) väga raskeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 11:56; 28.07 12:08; 28.07 12:31; 28.07 14:45; 28.07 14:46; 28.07 15:59; 28.07 16:03; 29.07 15:01; 30.07 10:32; 31.07 04:53; 31.07 07:39; 04.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Vaimuhaigus ja edasine elu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.