Esileht Erivajadustega laps Vaimupuudega laste areng beebina?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Vaimupuudega laste areng beebina?

Postitas:

Kas keegi kellel on vaimupuudega laps, kirjeldaks teda beebina? Kas areng oli eakohane alguses ja siis mingi aeg oli märgata mahajäämust alles või oli sellest aru saada ka juba päris väikesena?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei. mul on poeg kull alles 8 kuune, aga vastan oma kogemuse pohjal. saime just teada, et tal on vaga haruldane kromosoomhaigus. Sunnist alates oli ta hasti rahulik, magas palju. pilkkontakt oli hilinenud natuke, sinna 6 nadala paiku ja naeratus 8,5 nadalaselt. lisaks sellele sunnist madal lihastoonus, mille tottu ka hiline pea hoidmine.sellest tingutuna ei meeldinud kohuli olla ja ei toetunud ja Ikka veel ei toetu hasti katele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimupuudega laps võib olla beebina kas väga rahutu või vastupidi – väga rahulik, passiivne. Lalin on oluline (al 6-7 elukuust): vä-vä, pä-pä, av-av, ma-ma, tä-tä jne.
Lalinsõnad: ma-pa jne(erinevad silbid kokku).
Zestid: osutamine, näitamine, andmine.
Kuidas on suhtlemine üldiselt?
10 kuu vanuselt sõnadest arusaamine, keelust arusaamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on geenirike, hetkel natuke üle aasta.
Prognoosi järgi peaks arengus maha jääma, peamiselt kõnes ja ka intellektis. Eakohane kõne on puudulik, samas midagi ikka on , vara ka rääkida . Füüsiline areng eakohane, küll mingis etapis teistmoodi, aga eakohane. Vaimne pool hetkel eakohane . Mõistab kõnet, täidab käsklusi, suhtleb, osutab jne. Tundub nagu oleks kõik ok hetkel kui poleks diagnoosi.
Beebina oligi mul mure ”kõne” pärast, mistõttu uuringutele suunati.
Samas selle rikke puhul on erinevad raskusastmed ja meil peaks olema kergem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laps kel oli kõrge lihastoonus beebina, sündis alakaalulisena ja kõne ning füüsise areng oli maas.Nt 8-kuuselt veel ei käputanud. Vajas logopeedi tuge juba väikelapsena et kõne oleks arusaadav.
Puberteedieas pandi lõpuks diagnoosiks autistlikud jooned ehk aspergerlus, lisaks ATH.
Hetkeseisuga on 20-ndates täiskasvanu. Erivajadusega.
Kogu kooliaja maadlesime õpiraskustega, õpivõime oli piiripeal. St kui oleks vähem tööd temaga teinud, oleks saanud kindlasti lihtsustatud õppekava.
St ka nö normintellektiga laps võib samade tunnustega beebina olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks vaimupuudega last. Mõlema puhul polnud beebina midagi aru saada. Arenesid eakohaselt, polnud rasked lapsed, täiesti hästi kõik. Ühel hakkasin märke nägema 2.5a ja teisel 6a. Sel ajal spetsialistid veel ei uskunud ja diagnoosid tulid veel hiljem. Mõlemad raske puue.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks vaimupuudega last. Mõlema puhul polnud beebina midagi aru saada. Arenesid eakohaselt, polnud rasked lapsed, täiesti hästi kõik. Ühel hakkasin märke nägema 2.5a ja teisel 6a. Sel ajal spetsialistid veel ei uskunud ja diagnoosid tulid veel hiljem. Mõlemad raske puue.

Tohib küsida mis diagnoosid on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps Vaimupuudega laste areng beebina?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.