Esileht Erivajadustega laps vaimupuue ja hambaravi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: vaimupuue ja hambaravi

Postitas:

Lapsel on raske vaimupuue ja sellega kaasnevad muud probleemid.
Kuna laps teeb pidevalt sundliigutusi, on tema hambumus väga moondunud ja nüüd murdus esihammas ka ära.
Kas keegi oskab soovitada asjatundlikku ortodonti raske puudega lapsele? Kas on mingi võimalus, et raske puudega lapse hambaproteesid (breketid) kompenseeriks haigekassa? Hambumusprobleemid ja hambatrauma on tal ju puudest tingitud.

Aasta tagasi, kui lapse hammaste olukord halvenema hakkas, käisin lapsega TÜ Kliinikumis ortodondi konsultatsioonil. Doktor ainult naeratas lahkelt ja arvas, et enne 16. eluaastat pole mõtet midagi teha, las suuõõs kasvab ja kõik jäävhambad tulevad välja.
Kevadel sain lapse koolist sõimata, et olen loll ja laisk ema, kes pole viitsinud oma lapsega ortodondi juures käia. Vale hambumuse pärast on lapsel logopeedilised probleemid ja nüüd pole esihammast ka enam.
Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 10:45; 24.07 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps pandi magama narkoosiga ja siis tehti. Kahjuks meie muud moodi ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaravi tehakse narkoosis, aga kas ka ortotdondiat,seda ei tea. Mina oma lapsega samuti teisiti, kui narkoosis hambaid parandada ei saa. Paraku tuleb ju breketid iga mõne aja tagant kohendada ja pingutada, aga oma lapsega ma seda ette ei kujuta. Haigekassa kohta ei oska ölda, aga arvan, et võite proovida sealt toetust küsida. Jaksu teile, hambad on valus teema, igas mõttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jänesemokaga sundinud lapa ja olen mitu tuhat eurot ravile pannud.Uks ametnik karatas mulle aastaid tagasi ,et ega riigi laps ei ole.Ravikulud peab ikka vanem ise maksma va need millel on seaduslikult ettenahtud soodustused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pöördu Stigma erakliinikusse (http://www.stigma.ee/et/hambaravi), kus teostatakse hambaravi ka üldnarkoosis. Mine esmalt konsultatsioonile ja pea nõu – puudega lapsele on teenus tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 2 korda narkoosiga hambaravis käinud. Aga ortodontia pole sama, mis hambaaukude parandamine. Minu lapsel on vaja puseriti hambad, mis normaalset kõnet takistavad, sirgeks saada. Lisaks on ta hambad mikropragusid täis ja osadest ka juba tükid väljas, sest ta taob endale pidevalt kõvade asjadega vastu hambaid.
Ma tahaks leida mõnda ortodonti, kes viitsib kaasa mõelda, kuidas sellist last aidata saaks. Kui nii edasi läheb, on ta oma jäävhammastest ilma veel enne, kui 18 eluaasta kätte jõuab.
Väga palju raha pole mul võimalik maksta. Pole mõtet panna sellisele lapsele tavalisi breketeid, kui ta need kohe suust välja kisub.

TÜ Kliinikumi ortodondi juures ma juba käisin, aga tema ei osanud muud, kui naeratada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 10:45; 24.07 10:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Erivajadustega laps vaimupuue ja hambaravi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.