Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Vaip köögis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Vaip köögis

Postitas:

Pidevalt näen piltide pealt, et inimestel on köögis tööpinna ees maasa ilusad vaibad. Nii ilusad näevad välja ja kujutan ette, kui mõnus seal peal askeldada. AGA…

kuidas te ometi neid puhtana hoiate. Just köögipinna ees/all olevat põrandat pühin ma vahel mitu korda söögitegemise ajal. Lastest ei räägigi. Kas tõesti oleme meie kuidagi erakordselt suured lödistajad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellised kergesti pestavad vaibad, kui vajadus tekib, siis masinasse ja valmis. Väga tihti ei teki.

Väikseid lapsi ei ole, kuid on üsna räpaka söömisviisiga lemmikloom.

Tegelikult need ongi loomapoest ostetud vaibad, osutunud väga töökindlaks, libisemisvastane kaitse ja näevad viisakad välja ka.

+1
0
Please wait...
Postitas:

lapsi enam ei ole, aga vaibad tulid juba ammu. Mul on samuti kerged vaibad ja hea pesta.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pidevalt näen piltide pealt, et inimestel on köögis tööpinna ees maasa ilusad vaibad.

Ma siiralt usun, et need ongi piltide jaoks sinna korraks maha pandud, need ei püsiks muidu nädalatki ilusad.  (Üks võimalus siiski on- kui selles köögis üldse süüa ei tehta, siis pole ka vaipadega muret, toidutegemisel ikka midagi maha pudeneb/tilgub jne.) Omal on/olid köögis ainult pestavad kaltsuvaibad, tegelikult põrandaküttega pole enam neidki. On ka plüüsvaipu ja mikrokiudvaipu, mis on pestavad, aga ei usu, et need pideva pesemisega ilusad püsiks kaua.

+7
-7
Please wait...
Postitas:

Mul on ka aastaid seal kergesti hooldatav vaip, aga võin ühe käe sõrmedel üles lugeda korrad, kui on midagi peale läinud – ja seda mehega, kes kipub lödistama. Süüa teeme iga päev, küpsetan ka iganädalaselt. Püsib kena, pole midagi öelda.

+7
0
Please wait...
Postitas:

Minul on vaibad nii köögis kui esikus sellised, mida saab pesta pesumasinas. Vastavalt vajadusele siis pesen ja selleks ajaks panen maha teise samasuguse, st et mul on vaibad varuga. Kui üks saab mustaks, panen puhta maha ja sodine läheb pessu.

Mul on need vaibad ikka sellised, et vabalt peab vastu 4 aastat enne kui jälle võiks mõelda, et uued osta. Pigem jõuad enne ise ära tüdineda vanast vaibast kui et see sul pesus kuidagi koledaks on läinud (seda juhul kui sul ikka on niisugune vaip, mida masinas pesta saab). Seni pole selliseid plekke sisse tulnud, mis pesus välja ei tuleks. Punane vein, ketšup, mustikad, kõik on välja tulnud.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Arusaamatu, miks köögis peaks üldse vaip olema? Pole kellegi juures veel näinud ega ka piltide pealt.

+3
-14
Please wait...
Postitas:

Minul küll ei ole piltide jaoks, täitsa praktilisel pôhjusel on maas – paljajalu mahatilkunud-kukkunud söögis-joogis pole tore paterdada. Vaibakese pesen vajadusel ära.

+6
-9
Please wait...
Postitas:

Minul küll ei ole piltide jaoks, täitsa praktilisel pôhjusel on maas – paljajalu mahatilkunud-kukkunud söögis-joogis pole tore paterdada. Vaibakese pesen vajadusel ära.

Aga põrandat ei pese?

+10
-2
Please wait...
Postitas:

Aga põrandat ei pese?

Ei, tõesti ei pese iga tilga pärast.

+4
-5
Please wait...
Postitas:

Mulle ka meeldiks vaip köögis, aga mitte pliidi ees, vaid laua all – pehme kohev kaltsuvaip, kus on hea paljaid jalgu sirutada hommikul kohvi juues. Aga pliidi ees – no ei, ei ja veelkord ei. Pannilt pritsib, kartulid keedes kipuvad kaane alt vett välja ajama, see ka pritsib, samuti läheb kraanikausist vett maha. Vahel ma tõmban kümme korda mopiga pliidiesist, ja ma ei lödista muidu. Aga ikka kukub ka laua pealt purusid ja siis need seal vaiba sees – ma’b taha mõeldagi. Ja ma olen sihuke “printsess hernel” ka, et nii kui mingi puruke on maas ja ma sinna otsa astun, siis on roppvalus. Ma ei või kannatada puruseid põrandaid, isegi läbi kingatalla tunnen, et miskit on ja ragiseb talla all.

Emal oli kunagi sisalkiust vaip köögis üle terve põranda. Jah, välja nägi viisakas ja värvidki olid sellised, et midagi välja ei paistnudki. Aga just nende pliidilt tulevate pritsmete pärast see muutus libedaks, niiet lõpuks oli nagut surmalõks. Ja sisal on ju hõre – te ei taha teada, mis “kartulimaa” sinna alla kogunes. Vaibaga seda põrandat nii tihti ei pühkinud ka, niiet see oli ikka tõeliselt “kole metsapilt”. Ja nii suurt vaipa pesumasinasse ei saanud panna, ega Riga polekski seda mahutanud. Ma isegi ei mäleta, kas ema seda siis ehk vannis pesi või kas ta teda üldse pesi.

Niiet jah, mulle väga meeldiks vaip, aga puhtpraktilistel kaalutlustel seda maha ei pane.

+8
-3
Please wait...
Postitas:

Iseenesest ei ole halb mõte kööki vaip panna, aga minu arust on põrandale kukkunud sodi koristada lihtsam paljalt põrandalt, kui vaibalt. Idee järgi imbub see vaiba sisse ja sinna sisse astuda on veelgi jäledam (vaiba seest ei pruugi seda näha).

+10
-2
Please wait...
Postitas:

Iseenesest ei ole halb mõte kööki vaip panna, aga minu arust on põrandale kukkunud sodi koristada lihtsam paljalt põrandalt, kui vaibalt. Idee järgi imbub see vaiba sisse ja sinna sisse astuda on veelgi jäledam (vaiba seest ei pruugi seda näha).

No täpselt!

+7
-2
Please wait...
Postitas:

Aga põrandat ei pese?

Ei, tõesti ei pese iga tilga pärast.

No ma ei pea silmas terve põranda pesu, vaid mopiga kiiresti äratõmbamist. Et parem kogudki neid tilku vaiba sisse? Jummel, ja ma arvasin, et minu köök on räpane. 😀

+6
-3
Please wait...
Postitas:

paljajalu mahatilkunud-kukkunud söögis-joogis pole tore paterdada. Vaibakese pesen vajadusel ära.

Kuule nüüd, palju lihtsam on see mahakukkunud tilk paberiga ära pühkida ja kummiga/tolmuimejaga pudi kokku. See toidune lödine vaip on palju halvem ja raskestipuhastatavam vaatepilt kui põrand. Lastel ikka kukub põrandale, koristavad ise ära ka põranda kohe, mitte ei pea vaipa pesema..

Vaiba üks pluss oleks näiteks see, et kui kivipõrandale kukub taldrik-tass, siis on 100% killud taga, vaip päästab mõne nõu. Aga töötasapinna ääres ja pliidi ääres mul vaipa küll pole.

+7
-1
Please wait...
Postitas:

Mida ma just lugesin? Palju lihtsam on see mahakukkunud sodi kohe ära puhastada lapiga. Milleks mingi vaip köögis, mis kogu sodi sisse tõmbab ja lisaks kogub tolmu?

+6
-5
Please wait...

valge kaltsuvaip kraanikausi ees, peab vastu nädala – siis pessu. Kaks täiskasvanut, süüa teeme palju ja kodus sööme 2-3x päevas. Veepritsmeid, jahu ja leivapuru ikka läheb maha, aga mingit erilist sodi mitte. Vaip on, et oleks paljajalu mugavam, ilusam, ja et parketti veepritsmete eest kaitsta.

+8
-4
Please wait...
Postitas:

Ma ei mõista, miks peab hädaldama, et vaip on nõme, kui endal seda ei ole ja keegi ei sunni ka kasutama? Kui sulle meeldib paljas põrand, hoia oma soojendatud kivipõrand paljana.

Kui kellelgi teisel on vaip maas, järelikult talle see meeldib ja sobib. Seejuures ei ole vaja endale ette kujutade, et need vaibad kuidagi jube rokased oleksid. Minul põhiliselt tilgub köögis maha vett, mitte mingeid pudisid ja sodisid. Ja köögivaibad on mul kohe kindlasti puhtamad kui ntx magamistoa vaip, kuna köögvaibad käivad ikka päris regulaarselt pesus, aga magamistoa vaibalt tõmban ainult tolmu. Tegelikult võiks sedagi sagedamini pesta (praegu see käib pesus 2 korda aastas).

+5
-5
Please wait...
Postitas:

valge kaltsuvaip kraanikausi ees, peab vastu nädala – siis pessu.

Ma olen muidugi keelepede ja palun vabandust ette ja taha ja külje peale, aga sinu lauses ei käi koma.

+1
-15
Please wait...

Ma olen muidugi keelepede ja palun vabandust ette ja taha ja külje peale, aga sinu lauses ei käi koma.

käib küll – tegu on kahe eraldiseisva lausejupiga (esimesel on lihtsalt tegusõna “on” ära jäetud).

+10
-1
Please wait...
Postitas:

Minul küll pole vôimalik näiteks märgade nôudega-toiduga käes mahatilkunud vett kohe lapitama hakata. Vôi kui sorts teed-mahla loksub üle ääre, kui laps ennast ise teenindada üritab, siis tema järelt valvata ja koristada on minu jaoks tüütum, kui see vaibake iga paari päeva tagant vajadusel pessu visata. Ja mahakukkunud kartulikoorekest toidutegemise käigus, kui käed on muu asjaga kinni, on mugavam hiljem vaiba pealt üles korjata, kui seda sussitallaga mööda pôrandat lohistada enne, kui käed vabaks saab.

+1
-7
Please wait...
Postitas:

Meil on avar maaköök ja lausa kaks vaipa.

Üks neist laiutab pikalt üle köögipõranda. On telgedel kootud vanaisa õe ehk vanatädi poolt. Väga kena vaip on! Juba 10 aastat vastu pidanud ning pole kulumise märke täheldada.

Sarnases stiilis vaip (poest ostetud ja kolm korda pisem) on ka töötasapinna ees.  Etteruttavalt olgu öeldud, et see käib pesus u. kahe-kolme kuu tagant. Samas ei ütleks, et hullult määrdub, kuigi kokkamist on ka meie peres palju. Ikka iga päev.

See vaip ei ole ka kapiääre vastas, on ka väike vahe vahel  ja kui midagi pudenebki maha, siis tavaliselt sellele põrandasiilule. Ikka on kordi, kui kergitan vaiba serva üles ja pühin siilu väikese harjaga puhtaks. Paari päeva tagant kindlasti.

Koristuspäevadel aga kolivad vaibad õue kloppimisele, mitte ei puhasta neid tolmuimejaga.

Pärast veel tuulduvad tunnikese või paar.

Puhtad ja hoolitsetud vaibad on minu silmis ilusad, mugavad ja hubasuse loojad.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

käib küll – tegu on kahe eraldiseisva lausejupiga (esimesel on lihtsalt tegusõna “on” ära jäetud).

Nii ei kirjuta ükski täiearuline eestlane.

0
-18
Please wait...

nii kirjutavad inimesed, kes loevad palju (ilukirjandust).

+18
-1
Please wait...
Postitas:

Sellisel juhul poleks mingil mõttekriipsul sinna kohta ka asja. Koma on täiesti omal kohal ja kasutatav sellises lauses. Kes tahab sinna pausi teha, paneb ka koma. Kes ei taha ja loeb ühes jutis, ei pane, aga siis tuleb koma tahapoole, “siis” ette.  Niiet keelepedel on arenemisruumi.

+13
-1
Please wait...
Postitas:

Sellisel juhul poleks mingil mõttekriipsul sinna kohta ka asja. Koma on täiesti omal kohal ja kasutatav sellises lauses. Kes tahab sinna pausi teha, paneb ka koma. Kes ei taha ja loeb ühes jutis, ei pane, aga siis tuleb koma tahapoole, “siis” ette. Niiet keelepedel on arenemisruumi.

Ära räägi rumalusi. See lause on valesti kirjutatud ja nüüd hakata väitma, et ‘on’ pidi seal lause esimeses pooles ka olema, aga näed, seda miskipärast ei kirjutatud (sest on palju ilukirjandust loetud, onju), on lihtsalt rumal ja mõttetu. Naeruväärsed olete.

0
-15
Please wait...
Postitas:

Nii arvab ainult keeletundmatu inimene.

+12
-1
Please wait...

Ära räägi rumalusi. See lause on valesti kirjutatud ja nüüd hakata väitma, et ‘on’ pidi seal lause esimeses pooles ka olema, aga näed, seda miskipärast ei kirjutatud (sest on palju ilukirjandust loetud, onju), on lihtsalt rumal ja mõttetu. Naeruväärsed olete.

kas tegid koolist poppi, kui verbita lauselühendeid õpiti?

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Me vist pole erilised lödistajad, sest vaip püsib üsna plekitu. Purusid kukub ikka vaibale, aga me klopime vaipa. Nädala või paari tagant viskan vaiba masinasse ja panen maha teise vaiba. Meil on küll põrandaküte ja vaip pole sooja pärast, aga vaibal seista on mõnusam ja köök näeb hubasem välja.

+2
-1
Please wait...
Postitas:

kas tegid koolist poppi, kui verbita lauselühendeid õpiti?

Ta ei kasutanud verbita lauselühendit, vaid pani koma valesse kohta. Ei ole raske mõista ju.

0
-5
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Kodunurk Vaip köögis