Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajaduspõhine õppetoetus. Elukaaslase sissetulekut ei arvestata?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vajaduspõhine õppetoetus. Elukaaslase sissetulekut ei arvestata?

Postitas:

Olen 35-aastane üliõpilane ja taotlesin vajaduspõhist õppetoetust. Taotlust täites ja seadust lugedes saan aru, et elukaaslast ei loeta minu pereliikmeks. Rahvastikuregistris ei ole me ka registreeritud samasse elukohta. Samas mulle tunub see ebareaalne, et minu pereliikmeteks loetakse seaduses vaid abikaasat ja alaealisi lapsi (me ei ole abielus). https://www.riigiteataja.ee/akt/834802?leiaKehtiv § 5*1. Üliõpilase keskmise sissetuleku arvestamine
Mulle ei tundu see loogiline-

Kas siin on keegi, kes oskab mulle öelda, kuidas ma saan veenduda, et minult seda toetust edaspidi tagasi ei nõuta? Mul on seda raha reaalselt vaja ja selle tagasi maksmine oleks mulle suhteliselt keeruline tagantjärgi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:19; 16.02 12:58; 16.02 17:41; 22.02 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei saa ju korterikaaslase sissetulekut sinu omaks tunnistada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 22:51; 20.02 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see õppetoetuste seadus ongi ebareaalne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:45; 16.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuhu ma peaks pöörduma selguse saamiseks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:19; 16.02 12:58; 16.02 17:41; 22.02 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte kuhugi, nii ongi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:45; 16.02 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teed eesti.ee-s taotluse äram saad 10 sekundiga vastuse, kas rahuldatud või mitte.

Kõik. See nii lihtne süsteem ongi. Ja kui masin ütleb, et sa saad toetuse, siis saad, kui ütleb, et ei saa, siis proovi järgmine kord uuesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegingi ära, aga muretsen, et küsitakse tagasi kuna mu elukaaslase sissetulekud on suured. “Masin” ei võimaldanud elukaaslase olemasolu sisestada kuna me pole abielus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:19; 16.02 12:58; 16.02 17:41; 22.02 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise seaduse kohaselt on elukaaslasel sinu ülalpidamiskohustus? Perekonnaseadus (mis ülalpidamiskohustuse sätestab) ei tunne mõistet “elukaaslane”.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslast loetakse seaduse silmis ei kelleksi, nii et pole mõtet muretseda. Umbes sama nagu sa elaksid korterikaaslase, õe või sõbrannaga koos.

Minu meelest suurem kala selle toetusega on see, et täiskasvanud, kes on üle 21- aastased, ei saa seda toetust…Loetakse ju perekonnaliikmeks kuni 24-aastani, ja kui vanemad teenivad ikkagi korralikult, kuid mingil põhjusel ei toeta, siis imed näppu. Mul üks kursakaaslane pidi tänu sellele tööl käima. Tihti puudus töö tõttu või oli väsinuna tunnis. Põhjus miks tema ei saanud toetust oligi see, et loeti pereliikmeks, vanemad said raha piisavalt, et toetuse saajate sisse ei mahtunud, aga samas vanemad kumbki ka ei toetanud ühegi sendiga…Noh, eks võib ju öelda, et peabki end ise üleval pidama, aga ülikool on ikkagi täiskohaga “töö”, ja kui keegi ei toeta, siis veavad endid läbi vaid tugevamad. Vanemad võiks ikkagi ka lapse tulevikule mõelda, eriti kui ise soovivad ka tulevikus oma lapse abi ja toetust, kui vanad ja väetid ollakse.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:22; 18.02 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus miks tema ei saanud toetust oligi see, et loeti pereliikmeks, vanemad said raha piisavalt, et toetuse saajate sisse ei mahtunud, aga samas vanemad kumbki ka ei toetanud ühegi sendiga

Ilmselt oli ta elukoht ka vanemate juures registreeritud?

Ma tegingi ära, aga muretsen, et küsitakse tagasi kuna mu elukaaslase sissetulekud on suured. “Masin” ei võimaldanud elukaaslase olemasolu sisestada kuna me pole abielus

Mitte kellelgi pole asja su elukaaslasega, kes pole isegi registreeritud sinuga samasse elukohta. Keegi ei tunne huvi ka siis, kui su elukaaslane oleks registreeritud samasse korterisse – paljud tudengid jagavad üüripinda. Kust peaks ametkond üldse teadma, et sa pead kedagi oma elukaaslaseks ja jagate rahakotti? Ainult siis, kui ise kuulutama lähed.
Ära põe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus miks tema ei saanud toetust oligi see, et loeti pereliikmeks, vanemad said raha piisavalt, et toetuse saajate sisse ei mahtunud, aga samas vanemad kumbki ka ei toetanud ühegi sendiga

Ilmselt oli ta elukoht ka vanemate juures registreeritud?

Ma tegingi ära, aga muretsen, et küsitakse tagasi kuna mu elukaaslase sissetulekud on suured. “Masin” ei võimaldanud elukaaslase olemasolu sisestada kuna me pole abielus

Mitte kellelgi pole asja su elukaaslasega, kes pole isegi registreeritud sinuga samasse elukohta. Keegi ei tunne huvi ka siis, kui su elukaaslane oleks registreeritud samasse korterisse – paljud tudengid jagavad üüripinda. Kust peaks ametkond üldse teadma, et sa pead kedagi oma elukaaslaseks ja jagate rahakotti? Ainult siis, kui ise kuulutama lähed.

Ära põe.

Vaatasin üle. Suure tõenäosusega oli jah, sisse kirjutatud ühe oma vanema juurde sellisel juhul.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:22; 18.02 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõh- ülikool on jah täiskohaga töö, aga ei ole vaja viriseda!
Mul on kaks last ja täiskohaga töö ja suvel saab lõpetatud selle kõrvalt magistrikraad- lumehelbekesed…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt oli ta elukoht ka vanemate juures registreeritud?

sel pole vahet. Kuni pole abielus või lapsevanem, siis ikkagi vanematega sama leibkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslast loetakse seaduse silmis ei kelleksi, nii et pole mõtet muretseda. Umbes sama nagu sa elaksid korterikaaslase, õe või sõbrannaga koos.

Minu meelest suurem kala selle toetusega on see, et täiskasvanud, kes on üle 21- aastased, ei saa seda toetust…Loetakse ju perekonnaliikmeks kuni 24-aastani, ja kui vanemad teenivad ikkagi korralikult, kuid mingil põhjusel ei toeta, siis imed näppu. Mul üks kursakaaslane pidi tänu sellele tööl käima. Tihti puudus töö tõttu või oli väsinuna tunnis. Põhjus miks tema ei saanud toetust oligi see, et loeti pereliikmeks, vanemad said raha piisavalt, et toetuse saajate sisse ei mahtunud, aga samas vanemad kumbki ka ei toetanud ühegi sendiga…Noh, eks võib ju öelda, et peabki end ise üleval pidama, aga ülikool on ikkagi täiskohaga “töö”, ja kui keegi ei toeta, siis veavad endid läbi vaid tugevamad. Vanemad võiks ikkagi ka lapse tulevikule mõelda, eriti kui ise soovivad ka tulevikus oma lapse abi ja toetust, kui vanad ja väetid ollakse.

Õppiv noor on jah vanemate leibkonna liige, kuigi ta tegelikult ei pruugi olla ja ükski seadus ei sunni ka tudengit üleval pidama. Kas toimetulekutoetuse saamise piir mitte lausa 26 aastat ei olnud? Igatahes ainus, mis sellisel juhul avitab, on sõlmida hea sõbraga fiktiivne abielu. Varalahususega ja testamendiga oma sugulaste kasuks. Sõber peaks siis ka olema mittetöötav tudeng. Soovitavalt jõukate vanemate hästitoetatud võsuke ja väga hea sõber, kes muist sellest toetusest, mida ta tänu abielule saab, aga tegelikult ei vaja, sulle annab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 22:51; 20.02 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 22:19; 16.02 12:58; 16.02 17:41; 22.02 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajaduspõhine õppetoetus. Elukaaslase sissetulekut ei arvestata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.