Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajaduspõhise õppetoetuse arvestamine ja praegune sissetulek

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Vajaduspõhise õppetoetuse arvestamine ja praegune sissetulek

Postitas:

Vajaduspõhise õppetoetuse arvestamise aluseks on toetuse saamisele eelnenud aasta sissetulekud. Kas see tähendab, et kui ma homme tööle lähen ja mu sissetulekud tõusevad, siis on mul kohustus loobuda koheselt õppetoetusest või mitte? Eelmise aasta arvestuse järgi saaksin toetust 220 eurot, kui tööle lähen, siis mu sissetulekud antud kuul suurenevad.
Kas mul on endiselt õigus sellele toetusele või pean loobuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppetoetuse taotlemisega seotud küsimustega pöörduda oppetoetused@rtk.ee või 663 1496. Kirjadele vastatakse 30 päeva jooksul.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see tähendab lihtsalt seda, et kui sa järgmisel aastal jälle viletsa sissetulekuga oled ja tahad seda toetust saada, siis ei saa, sest arvestatakse eelmise perioodi sissetulekute järgi.

jabur süsteem, aga nii see on. Käi rahulikult tööl ja saa seda toetust, praegu on sul õigus seda toetust saada ja sa ei pea sellest loobuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, nagu eelmine Kägu ütles, võta mis võtta annab. Kui nad arvestavad seda eelmise aasta järgi, siis ei saa sa midagi valesti teha, kui lähed see aasta tööle

Kusjuures, mul omal ajal käis see nii, et pidin oma isikukoodi kuhugi sisestama ja siis süsteem sekunditega ütles, et kas mul on õigust toetusele või mitte. Suureks üllatuseks saingi 75 eurot per kuu (seal erinevad tasemed sõltuvalt kui vaene oled), sinnasamma sai kohe pangakonto nr ka lisada ning varsti ta kontol oligi. Iga aasta pidi uuesti taotlema. Seega kindlasti tasub vaadata, kas saab või mitte. Kui raha nii maas vedeleb, siis tuleb üles korjata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajaduspõhise õppetoetuse arvestamine ja praegune sissetulek