Esileht Ajaviite- ja muud jutud vajalik info ei jää meelde ja mitteolulie jääb…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: vajalik info ei jää meelde ja mitteolulie jääb…

Postitas:
Kägu

Töö on selline, et uut olulist infot tuleb päris tihti peale ja no ei seisa enam meeles.
Samas mingi täiesti mõttetu info (a la eile jalutas üle sebra punaste dressidega mees ja üks puudliga naine) tuleb meelde ka nädal hiljem. Näiteks Delfi pealkirjad, mida ma ei ole isegi lugemiseks avanud.

Hakkabki mälu juba 40 alguses vimkasid viskama ja aja küsimus, millal hea töökoha kaotan. Töökaaslased ka juba vihjavad, et kui palju peab kordama sama juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidev arvuti ja nutika kasutamise tagajärg. Mõnele jõuab selline moodne nutidementsus kätte juba varem kui 40 aastaselt ja tekib haugimälu. Isegi vanematel inimestel on parem mälu kui kaasaja noortel..

Please wait...
Postitas:
Kägu

On sul uus töö või tööl uus situatsioon? Siis on sul aju sisseelamisest stressis. Stressis aju hakkab tasapisi neid ühendusi, mis üle koormatud, välja lülitama – see on aju enesekaitsereaktsioon.

Harjuta ennast kõike olulist üles kirjutama ja vaata, kas sa ikka magad välja. Võid võtta ka ajuvitamiine. Aga punaste dressidega meest ja puudliga naist võid sa aju treenimiseks ja ühtlasi tööasjadest puhkamiseks ära kasutada – loetle enda jaoks üles kõik, mida sa nende kohta mäletad ja kui see info on läbi nämmutatud, viska see peast välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loetle enda jaoks üles kõik, mida sa nende kohta mäletad ja kui see info on läbi nämmutatud, viska see peast välja.

Kuidas väljaviskamine käib?
Olen 60, kõik vajalik jääb küll (veel) meelde, aga lisaks hakkab minevikust meeltesse kerkima tähtsusetut jama, inimesi ja olukordi millele ma ei ole aastakümneid mõelnud. Enamasti ei midagi tähtsat, suvaline pudi. Mõni jääb lausa korduvalt mällu keerlema. Ma ei taha neid!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui naljakas, ma (50)just mõni päev tagasi mõtlesin, et igasugu asju kipub kaugest minevikust meelde tulema, mida varem meenutanud ei ole ja mis ebameeldivaid tundeid tekitavad. Et oleks väga vaja aju vahemälu kustutada, nagu nutiseadetel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui naljakas, ma (50)just mõni päev tagasi mõtlesin, et igasugu asju kipub kaugest minevikust meelde tulema, mida varem meenutanud ei ole ja mis ebameeldivaid tundeid tekitavad. Et oleks väga vaja aju vahemälu kustutada, nagu nutiseadetel. See siis viimasele käole vastuseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mees sõidab kalapoest mööda ja hõikab “Tere Naised!”

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Seda, et täna poest soola osta tuleb, ei mäleta, aga Internatsionaali kõik kolm salmi võin une pealt maha laulda neljas keeles. Pea kui prygikast, krrrt.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vajalik info ei jää meelde ja mitteolulie jääb…