Esileht Lapse ootamine Vajalikud asjad haiglasse ja koju

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Vajalikud asjad haiglasse ja koju

Postitas:

Kas teil on tehtud nimekiri asjadest, mida kaasa võtta haiglasse ja mis peaksid kindlasti juba enne lapse sündi kodus olemas olema, et oleks lihtsam? Ootan oma esimest last ega ole päris kindel, mis asjad on hädavajalikud ja mis nö mugavusasjad, mis tõenäoliselt lihtsalt seisma jäävad. Olen üht-teist küll üles kirjutanud (võrevoodi, rinnapump jmt), aga oleksin tänulik, kui näeksin ka teiste poolt nimetatud vajalike asjade nimekirja. Tänan ette!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 14:31; 27.12 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei küsinud küll neilt, kellel see nimekiri juba minevik on, aga tagantjärele kogemusi:

Võrevoodis suvatses laps magama hakata kuskil pooleaastaselt. Olin talle hankinud ka armsa ripphälli, aga sinna sai teda panna ka ainult veerand tunniks korraga, magama ta seal ei jäänud.

Rinnapumpa ma ei saanud kasutada, ilmselt mingi anatoomilise iseärasuse tõttu. Imetamisega oli alguses üldse hästi raske, pumpa võtsin korra laenuks, aga ei saanud sellega ka piima kätte. Asi paranes, kui olime lapsega mõlemad vastavalt imemise ja imetamise oskuse kätte saanud. Kahetsesin, et ei läinud rasedana imetamise loengule, mille reklaami olin näinud. Nibukaitsmed olid alguses ka hädavajalikud.

Elupäästja oli kandelina, mille kasutamise õppisin lõplikult ära Youtube’i järgi esimestel päevadel lapsega kodus. Aga olen kuulnud lastest, kes üldse ei taha linas olla.

Kui apteegis asju ostmas käisin, siis apteeker tahtis mulle kangesti lutti sokutada. Aga mina olin vist ämmakalt saadud voldikust lugenud, et lutt ei ole lapse vajadus, vaid vanema mugavusese, ja ei ostnud. Ei läinudki vaja.

Aga kuidas Sinul Sinu lapsega minema hakkab, ei oska keegi ennustada. Ikka mingi standardnimekiri aluseks võtta, eks siis selgub, kui laps käes on.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, mul on sarnased tagantjärele kogemused. Oi, kuidas ma esimese lapsega mõtlesin ette, et kiiresti on vaja võrevoodi kokku panna jne. Pärast võttis kuudeviisi see voodi lihtsalt toas ruumi ja seal sai asju hoida, laps ei maganud seal veel mitu kuud. Olen seda teistegi puhul näinud.

Aga nibukreem oli mulle kindlasti vajalik, ühekordsed aluspüksid (ei mäleta, kas neid anti haigla poolt ka koos suurte sidemetega), enda pesuvahendid, jook+näksid, kojumineku riided, dokument ja rasedakaart (okei, fotokas ja arvuti ka).

Lapsele kojuminekuriided, turvahäll ja küünekäärid. Muud nagu ei meenugi, haiglast ju antakse kõike.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 16:08; 30.12 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oli see-eest võrevoodi vajalik, laps hakkas seal põhimõtteliselt kohe magama.

Haiglasse soovitan nibukreemi ja kompressid on ka head. Ühekordseid aluspükse ma ei ostnud. Kindlasti suurel hulgal snäkke ja magusat. Arvasin, et varusin piisavalt, aga varud said väga ruttu otsa suure magusaisu tõttu. Mulle meeldis ka, et võtsin endale uue ilusa pidžaama ja enda lemmik pesuvahendid kaasa. Nii sain ennast korda teha ja enesetunne muutus ka kohe palju paremaks. Endale võtsin veel sidemeid ja lapsele ka mähkmeid ja erinevates suurustes riideid kuigi riideid jah saab ka haiglast. Mähkmeid midagi sai haiglast, aga vahepeal juurde ei toodud, minule sidemeid ka ei pakutud rohkem kui palatis olemas oli. Kojumineku riided lapsele ka kaasa.

Kuna minu laps sündis viiruste leviku ajal, siis varusin riideid talle kuni suuruseni 68, nii oli alati kapist kohe suuremad asjad võtta kui üllatuslikult laps järsku kasvanud oli. Lisaks võtsin koduriideid varuga, et ei peaks kogu aeg masinat tööle panema. Lisaks oli kodus kohe olemas kahes esimeses suuruses mähkmeid. Minule andis see südamerahu, et ei pea kohe varsti poodidesse jooksma riideid-mähkmeid ostma. Kodus oli lapsele olemas lamamistool, mis läks kohe käiku kui lapsega üksi koju jäin. Loomulikult ka vanker, turvahäll, mõlemasse soojakotid. Mänguasjad, mängumatt jms tulevad käiku hiljem ja võib vabalt lasta katsikuks kinkida. Rinnapumba ostmisega osad soovitavad oodata, et kas üldse on vaja, minul jällegi suure erandina oli juba raseduse ajal vaja ja väga hull pais tekkis mõni päev peale haiglast koju saamist, nii et oli väga hea, et oli kohe pump võtta. Vann, vannirätik ja pepupesemise rätikud olid ka olemas, lisaks mõned apteegitarbed. Asju palju polegi koju vaja, soovitan läbi mõelda, et kuidas ja kus hakkad nt mähkmeid vahetama, see koht mugavalt sisse seada, samamoodi, et kuidas korraldad öise mähkmevahetuse jne. Öise mähkmevahetuse jaoks ostsin nt öölambi, et saaks toimetada hämaras ja ei ärataks last väga üles, toimis hästi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, kes olete vastanud! juba nii suur abi sellest 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 14:31; 27.12 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu küll, et need nö mugavusasjad seisma jäävad, need on ju mugavad ja esimesed kuud lapsega on muidu keerulised.

Ma ootan 4ndat ja olen oma kogemuste põhjal varunud pigem rohkem asju.

Haiglasse võtan kaasa pesemisasjad, rätiku, hommikumantli, sussid, imetamisrinnahoidjad ja -topid, dressid, pikad retuusid, lühikesed retuusid, sidemeid, kompressid, võrkpüksid, tavalisi aluspükse, hemorroidikreemi, paratsetamooli, bandaaži, nibukreemi, paar rinnapatja (pole varem vaja läinud), tuubipüreesid, küpsiseid, batoonikesi, apteegitilliteed, maria kapslid, koduse viinamarjamahla, liitrise klaaspudeli. Hügieeniline huulepulk, näokreem, külmakompress. Nii peaks ennast piisavalt hästi tundma seal.

Lapsele mõned riided ja meriinotekike, kojutoomisriided, salfapakk. Haiglas on tegelikult kõik olemas, vaja ainult turvahälli ja kojutoomisriideid. Turvahälli koos soojakotiga vist panen mingi aeg autosse valmis. Arvestama peab praegu sellega, et mees midagi tagantjärgi tuua ei saa, aga turvahällil vast ikka saaks järel käia.

Kodus on riideid terveks esimeseks eluaastaks, vanker, soojakott, vankrimuhv, kandelina, kõhukott, korduvkasutatavaid mähkmeid paar pakki nr 2 ja rohkem nr 3. Erinevaid salfasid hunnikutes, mähkmealune kreem, küünetangid, juuksehari, pesemiskinnas ja mingi vahend, vatitikud, kapuutsiga rätik, rinnapump, 2 imetamispatja. Mõned riidest mähkmed, flanellist linu, marlilappe, swaddleme tekke, tavalisi erinevaid tekke, voodipesu, voodipehmendused, madratsid, kaitselinad jne, 1 väiksem (100×50) voodi enda voodi kõrvale panemiseks, beebituppa 140×70 voodi. Vannituppa mähkimislaud ja mähkimisalus kummutile beebituppa, kummiga linad mähkimisaluste jaoks. Üks mähkimismatt jääb ilmselt autosse ka, soojemaks ajaks. Vaja veel jalgadel vann, kummut beebituppa, beebimonitor, mingi lamamistool, nabapuhastusvahend. Ehk siis sisuliselt on vaja kohta, kus laps magab, kus teda pesta, millega õues käia, kuhu ta käest ära panna, mida selga panna ja mähkmeid. Pooled asjad on mul olemas eelmistest lastest ja paljud ka väga odavalt saadud, mingeid tohutuid summasid pole magama pannud.

Lisan, et rasedakaart ja dokument, telefon ja laadija ka ikka. Isikut tõendavat dokumenti pole mult kusjuures kordagi küsitud, aga eks ta ikka peab kaasas olema.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 19:46; 11.01 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan ka neljandat last, aga rasedust alles 11 nädalat, nii et mina pole veel hakanud mõtlemagi eriti selle peale, mida kõike vaja on. Aga kogemused on olemas. Eelmistest lastest pole midagi alles. Olin täiesti kindel, et kolm on piir ja kõik.
Koju on vaja uuesti osta võrevoodi. Ja meil on seda kohe vaja läinud. Kui laps jääb süles või tissi otsas magama, siis ikka võrevoodisse. Kuhu siis veel. Isegi öösel tissitades olen lapse tõstnud ikka võrevoodisse. Tavaliselt see minu pool vastu suurt voodit olnud ja üks külg lahti. Lihtsalt ise saad paremini magada, kui tead, et laps sul külje all pole.
Voodisse soovitan kindlasti mingi kilega kaitse panna. Usu mind, kui laps voodi piimast täis oksendab, ei saa seda piima sealt madratsi seest elus kätte ja madrats hakkab haisema. Ma ei saanud tükk aega aru, miks meie magamistuba nii spetsiifiliselt haiseb, kui aken õhutuse peal pole. Ja mul läks niimoodi magamistuba haisema kahes erinevas elukohas.
Igasugused väikesed flanellist lapikesed on head panna näiteks õla peale, kui laps teeb krooksu või on niisama. Ikka kipub sealt suust midagi tulema.
Mina kindlasti muretsen mingit kreemi või kompressi rindadele. Absoluutselt kõik imetamise algused on mul läbi pisarate toimunud. Ja kui see jama kohe pihta hakkab, pole ehk aega apteeki joosta. Rinnapadjad on kindlasti vajalikud. Imetamisrinnahoidja juba haiglasse kaasa. Muud imetamissärgid on juba mugavuskaup ja pole nii tähtsad.
Rinnapump on mul kunagi olnud, aga minu arvates ei õnnestunud mul sellega midagi teha. Ikka käsitsi õnnestus kuidagi paremini.
Lutte on meil olnud igasuguseid, küll kalleid, küll odavaid. Pole mina osanud oma lapsi neid kasutama õpetada.
Lamamistooli pole kunagi kasutanud. Ei oska selle kohta midagi öelda.
On olnud kõhukott, aga ka see ei olnud eriti mugavad. Võib-olla seekord prooviks lina.
Neid nabapuhastusvahendeid pole vaja läinud. Need oleme saanud alati haiglast kaasa.
Väikeseid riideid ei tasu väga palju osta. Laps kasvab neist välja kiiresti või siis juhtub nii, et võtad riided haiglasse kaasa, aga sünnib suur laps ja ei mahugi nendesse riietesse.
Parajal kõrgusel mähkimisalus on vajalik. Seekord tuleb meil magamistuppa kummut koos mähkimisalusega. Vannituppa ei mahu meil midagi. Tähtis on, et sul kõik vajalik seal mähkimisaluse juures on.
Beebimonitori tähtsus oleneb elamisest. Meil nii väikesed elamised olnud, et monitori pole vaja läinud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan neljandat, haiglakott pakitud, sest tähtaeg mõne päeva pärast. Haiglakotis on mulle erinevaid näkse ja lemmik teed, varuriided, öösärk, sokid, aluspesu, rätik, sussid ja hügieenisidemed. Beebile kojutoomise riided ja küünekäärid. Paar rinnapatja panin ka, kuigi suurem vajadus nende järele tuleb siis, kui juba kodus oleme. Haiglas kavatsen haiglariietega olla. Telefon ja laadija on muidugi ka ja dokumendid.

Lutt on meil küll olemas, kuid 3 last pole seda soovinud. 3. lapsele saime mingi pakiga (nime paneku puhul? apteegist?) luti niisama. Proovisime, aga sülitati välja ja uuesti proovimisel hakkas tita pahandama, et mida te topite seda asja mulle…

Rinnapump… no ma saan käsitsi paremini kätte ja pärast on vähem koristamist-pesemist. Esimeste lastega polnudki, kolmandaga ühe kasutatud prooviks hankisin.
Lutipudelit on paar korda kasutatud, aga oleks ka ilma saanud.
Võrevoodi on aega-ajalt kasutuses olnud kõigiga ja on siiski vajalik olnud. Samuti vanker/käru ja ka kandelina. Aga kandelina puhul hoiatan, et kui talvel on libe, siis võib see ohtlik olla. Mina kord kukkusin, panin küll lapse kaitseks põlved-käed maha, aga tita pea libises kandelinast välja ja sai ikkagi kerge müksu. Halvemast hoidis see, et millegipärast oli mul titale tol korral 2 paksu mütsi pähe pandud ja kukkumise hoo pidurdasin käte-jalgadega juba eelnevalt maha. Enam ei julge talvel kandelinaga õues käia. Aga kandelina on ka toas kasulik.
Võrevoodis on meil madratsi peal, lina all selline madratsi kaitse, et pealmine pool on puuvillast ja alumine selline kummine, mis ei lase madratsil märguda. On ka kasulikuks osutunud.

Rinnapadjad on mulle vajalikud olnud, ilma nendeta oleks pidevalt riided üleni piimased ja voodi samuti. Beebi esimesel elukuul on meil alati vatipadjakesi kulunud, sest nendega on hea silmi ja nägu ning voldivahesid puhastada. Samuti on salvrätte hea kasutada näiteks tagumiku puhastamiseks, kui mähkimisalus pole päris kraanikausi kõrval (meil ei ole). Siis on mugavam last kraani alla viia jne.

Krooksutamise vms lapikesi pole minul küll vaja läinud. Minu lastel on olnud 2 varianti: kas krooksuga tuleb üles nii vähe, et suust välja ei jõua või nii palju, et lapist pole mingit kasu ja ära on vaja vahetada nii tital kui endal kõik riided ja veel ka põrandat koristada…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimekiri loomulikult on alati olnud. See aitab ju meeles pidada, mida vaja veel osta. Ka eelarvet planeerida, märgin iga asja taha ka, palju eelduslikult see võiks maksta (eelneval teeltöö tehtud ja otsustatud, kas tuleb kasutatult või uuelt) , siis ka tean, palju vaja raha säästa või kuidas kulutusi kuude lõikes hajutan. Samuti enne haiglakoti pakkimist koostasin nimekirja, et miski maha ei ununeks.

Praegu ootan 3. last ja minu nö beebi tulekuks valmistumise nimekiri (vanematest lastest pole midagi alles):

turvahäll + isofix alus (isofix ei ole kohustuslik)
vanker
voodi+ madrats + linad + kas siis tekk või tubane magamiskott
kõvapõhjaline mähkimisalus (asetame pesumasina peale vannitoas)
riided:
5-6 kompl nr 56 (eelmised lapsed sündisid 51 ja 54 cm, nii et alla 56 ei hakka soetama)
5-6 kompl nr 62

ööriided nr 56 3 tk ja 62 3 tk
õuekombe nr 62 vastavalt sünnitähtajale (meil mais, nii et ilmselt mingi fliiskombe või õhem meriinovill või siis paksem puuvill vmt, alles teen eeltööd, nr 56 ei plaani, sest ongi hea, kui on seal sees õhu ruumi jne. )

õhem mütsike 2 suuruses

võibolla ka õhukesed kindad igaks juhuks õuekombesse, et kui ikka on +10 või vähem kraade veel mais…

mingi beebitekk vankrisse

beebimonitor/raadiosaatja (seda ka tingimata ei lähe kohe vaja ja jõuab peale beebi sündi osta, monitori vajadus sõltub ka elamisest, mis tingimused on maal jne, )

Piimalapid (ilmselt õmblen ise)

Seekord tulevad nimekirja ka riidest mähkmed katsetamiseks 🙂

Varasemate lastega kasutasin mähkimisaluse kaitsmiseks ühekordseid aluslinasid, seekord plaanin neid ainult kodus väljas kasutada ja kodus teen vanadest saunalinadest siis parajas mõõdus rätid, mida pesumasinas pesta 🙂

Enda imetamisriided ilmselt ostan alles hiljem. Rinnahoidjaid kindlasti ette ei varu.

Igasuguseid lutipudeleid, rinnapumpasid jmt ei ole mõtet ette varuda. Kui plaanid imetada, siis lutipudelit ei lähe enne vaja, kui plaanid beebist eemal olla. Kui aga algul on imetamisega probleem, siis lutipudel pole parim valik – ämmaemandad õpetavad sind, kuidas süstla otsast last toita. Alati saab asju osta poest siis, kui on vaja. Sama käib igasuguste vankrimuhvide, beebi kammide (??? ostad siis, kui tekib vajaduse, enamus beebidel ei ole seda vajadust :D) , pesemiskinnast pole kordagi kasutanud (mida on beebist nühkida?), lamamistoolid, tegelustekid, mänguasjad jne, neid pole vaja enne beebi sündi varuda. Paljusid asju ehk ei lähe üldse vaja või saavad neid tuua katsikulised.

 

Sünnitusmajja kaasa võtsin:

0,7 l imemisotsaga veepudel (kasutasin seda ka alguses imetamise ajal, kohe kui laps läks rinnale, oli meeletu janu ja siis oli pudel koguaeg käepärast)

mingid venivamad aluspüksid, et ülisuur side sisse mahuks. Esimese lapsega ostsin spets võrkpüksid, teisega kasutasin lihtsalt mingeid vanemaid laiaks veninuid, kuna kogemus juba olemas.

öösärk sünnitusjärgseks perioodiks. Retuusid, sokid (juhuks, kui külm peaks olema hiljem)

hambahari jm enda jaoks vajalikud hügieenivahendid

mõned ülisuured sidemed ja öösidemed

telefoni laadija!

ristsõna ja pastakas ja/või raamat

näksimist (banaanid, müslibatoonid)

 

 

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 11:28; 30.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu
29.12.2020 11:28

Nii pikk romaan, et isal jäi vist küll mitu päeva järjest kõht tühjaks.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, mul on sarnased tagantjärele kogemused. Oi, kuidas ma esimese lapsega mõtlesin ette, et kiiresti on vaja võrevoodi kokku panna jne. Pärast võttis kuudeviisi see voodi lihtsalt toas ruumi ja seal sai asju hoida, laps ei maganud seal veel mitu kuud. Olen seda teistegi puhul näinud.

Aga nibukreem oli mulle kindlasti vajalik, ühekordsed aluspüksid (ei mäleta, kas neid anti haigla poolt ka koos suurte sidemetega), enda pesuvahendid, jook+näksid, kojumineku riided, dokument ja rasedakaart (okei, fotokas ja arvuti ka).

Lapsele kojuminekuriided, turvahäll ja küünekäärid. Muud nagu ei meenugi, haiglast ju antakse kõike.

lapse küünekääridega pole küll midagi peale hakata haiglas, neid läheb kuu aja pärast kodus vaja.

Mul olid mitmed asjad täiesti ebavajalikud, mille ka mingi nimekirja järgi haiglasse võtsin. Näiteks beebi mähkmeallergia kreem (eks kui haiglas tekib, siis antakse sealt), saialille tinktuur seisab siiani (haiglas anti füs. lahus ja soovitatigi pigem seda), toit endale (erakorralise keisri tõttu ei tohtinud pärast niikuinii muud süüa kui puljongit ja tuhude ajal oli valus ja ebamugav, et ei tahtnudki, lisaks ütles ämmalas,et ei mõju hästi sel ajal toit, seega sõi mees ära kaasavõetud), D-vitamiin beebile ( hakatakse andma alles 2. või 3.nädalal, mitte haiglas). Mähkmed beebile ( saab haiglast).

Vaja on tõesti nibukreemi ja imetamisrinnahoidat

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks kohe haiglas kääre vaja, laps sündis 42 nädalal. Küüned olid beebil väga pikad ja teravad ja kahjuks jõudis ta ka ennast juba kriimustada

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see kiiksuga tüüp kes ei salli kui kodus on asju mida vaja pole. Tihti ma ei osta ennetatavalt endale koju ka midagi (praegu on muidugi lood teised, sest covid). Tegelikult on üldse väga raske soovitusi jagada, sest see kõik on niivõrd individuaalne. Ma sünnitasin kuu aega tagasi ja haigla läksin kotiga kus oli 2 tudukat lapsele, mõned näksid, tudukad mulle endale, sussid, pudel (mida veega täita), laadja, koju toomiseks beebile riided, pakk sidemeid ja dokumendid. Kõik. Haiglast sain beebile mähkmed, pepu kuivatamiseks rätikud, perepalatis olid olemas hommikumantlid ja saunalina. Sidemeid toodi ka kogu aeg juurde, seega neid poleks ka vaja kaasa olnud.

Rebenes ainult häbememokk ja see valutas ainult esimesed tunnid. Paranes kiiresti ja mingit spreid mul vaja ei olnud. Lapse imemisvõte oli kohe korras, seega polnud ka nibusalve vaja. Ütleme nii, et apteegikraamist polnud mul midagi vaja ja jumal tänatud, et ma neid endale lademetes ei ostnud. Rinnapumba ostuga ära ka kohe kiirusta. Kui ka tekib haiglas piimapais, siis sooja dušši alla ja lüpsad oma käega rinda natukene tühjemaks.

Kõige tähtsam oli minu jaoks kodune apteek. Sinna kuuluvad kontaktivaba termomeeter, palavikuküünlad, nacl, saialilletinktuur, igaks juhuks bepantheni heleroosa salv, rhinomer (et nohu korral nina puhastada), hanerasv ja kõik. Ülejäänu ostan vastavalt vajadusele jooksvalt. Nüüd lasin näiteks tuua mehel lapsele karusselli, seda meeldib tal kuulata ja vaadata.

Turvahälli ostsin soojakoti ja see on parim ost! Nii mugav. Paned lapse toariietega sisse ja korras. Vankrita ka meie hakkama ei saaks. Küünetangid ostsin ka nädal peale sünnitust, sest lapsel on nii tugevad küüned ja need ei murdunud ise kergelt ära nagu esimese lapsega (tal pidin küüsi lõikama alles siis kui 3 kuuseks sai).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglasse ei ole sul palju asju vaja – iseendale mugavad riided, igapäevased hügieenivahendid, sünnitusjärgsed sidemed (haiglas antakse ka, aga siis sa ei pea neid ise pidevalt juurde küsima ja pärast on sul neid nagunii vaja) ja rinnapadjad (soovitan Johnsonsi omasid, mida müüakse igas supermarketis – need on hügieeniline ja ei lähe haisema: https://ecoop.ee/et/toode/107769-johnsons-baby-rinnapadjad-30tk/), ning lapsele meelepärased riided ja küünekäärid, kõik muu antakse kohapeal. Vaata ka haigla kodulehelt, kus sa sünnitada kavatsed, kas seal on olemas nimekiri soovituslikest asjadest, mida kaasa võtta.

Kodus muidugi lapsele elementaarsed vajalikud asjad on meelepärane voodi, vann, mähkmed, hügieeni- ja hooldusvahendid (eelpool on mainitud väga põhjalikult), korralik kogus lapikesi suu ja sealt välja tuleva pühkimiseks, riided, vanker, turvahäll (seda viimast on muidugi ka vaja selleks, et laps haiglast koju tuua). Lapse voodisse soovitaks ümbriktekke, lapsel on seal hea olla ja neid on lihtne pesta.

Igasugu lisavidinaid saate osta jooksvalt vastavalt vajadusele ja soovile, sest kui see on sinu esimene laps, siis sa ei tea veel päris täpselt, mida sul reaalselt veel võiks vaja minna ja niisama ei ole mõtet kodu asjadega täita lihtsalt sellepärast, et teistel ju on. Sinna kategooriasse käivad nt igasugu beebikiiged ja muu taoline. Söögitooli ei ole ka vaja ilmtingimata pikalt ette osta, kui teil just kodus palju ruumi ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu

29.12.2020 11:28

Nii pikk romaan, et isal jäi vist küll mitu päeva järjest kõht tühjaks.

Erinevalt sinust oskavad minu peres mehed ise ka oma kõhu eest hoolt kanda. Pealegi  – kui nimekiri on olemas, siis on seda vaja ainult kopi/peistida, mitte ümber trükkida – arvutioskus pole ka sul ilmselt parim. Aga teisi halvustada oskad küll.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 11:28; 30.12 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küünekääride teema jätkuks – minu esimesel lapsel olid ka küüned pikad (sündis 40+0). Esimene äe ütles, et kuna mul esimene laps, siis võiks oodata, et nad aitavad lõigata. Panin siis lapsele õhukesed beebikindad, et end ei kriimustaks.. Ja järgmisel päeval sain juba järgmiselt äe-lt õiendada, et mida ma ootan, kes see mu lapse küüsi lõikama peaks ???? Ah, mul muidu olid kogemused okei, nii et väga ei häirinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 16:08; 30.12 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ITKs novembris ja jäi puudu nii enda kui lapse riietest. Haigla enda riided olid väga räbalad ja suured.  Iga kord kui oli vaja, siis pidi jalutama ämmaemanda laua juurde. Mugavuse mõttes on näiteks hõlmikbodydega oluliselt lihtsam. Ise ei tahtnud ka peale teist päeva olla haiglakleidiga.Kokku olin 5 päeva.

Võrevoodis hakkas beebi kohe magama, lisaks on minu elupäästja hingamismonitor. Ilma selleta istuksin terve öö ja veenduksin tema hingamises. Soovitan madratsikaitset + veekindel lina.

Vankri ostsin peale sündi ning kandmisvahendit hakkan alles nüüd vaatama ( ennem soovitatav proovida erinevaid variante ).

 

Ikea mähkimislaud on samuti suurepärane, all kõik mähkemed ning tarvikud, peale intregeeris mees tugeva mähkimisaluse. Lisaks pisike prügikast, ei pea musta mähkmega ringi jalutama ega seda vedelema jätma.

 

Lisaks soovitan varuda  väikseid rätikud, saab nii lõuga puhastada ilast, panna lapsele pea alla tagasiheite korral, pepupesu jaoks jne.

Koju varusin 50 – 56 suurused riideid, igast asjast paar tükki piisab. Beebiga koju saad, siis selgub, mida vaja ja mida mitte, e-poodidest saab kiirelt tellida.

Peale lapsega kodus olemist, hakkasin alles vaatama lamamistooli, öölambikesi ja muud pudi-padi.

Minu soovitus on, et ära unusta ka mitte füüsilist poolt ning veendu, et olemas on tugigrupp ( pere, sõbrad), kelle poole saad alati pöörduda ja kes saavad abiks olla. Mul oli esimesed kaks nädalat tunne, et ta läheb ainuüksi vaatamisest katki. Igat pisikestki muutust googeldasin ja paanitsesin. Suheldes teiste emadega, selgus, et kõigil algul väga harjumatu ja ärev, palju abi oligi nende toest. Ilusat kooskasvamist ????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küünekääride kohta lisaks, et meil nt soovitasid arstid ITKs beebile esialgu kindad kätte panna ja polnud vaja ise kohe lõigata. Põhjenduseks oli see, et beebidel on küüned nagunii väga haprad (lootevees olemisest) ja murduvad ise ära vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu küll, et need nö mugavusasjad seisma jäävad, need on ju mugavad ja esimesed kuud lapsega on muidu keerulised.

Ma ootan 4ndat ja olen oma kogemuste põhjal varunud pigem rohkem asju.

Haiglasse võtan kaasa pesemisasjad, rätiku, hommikumantli, sussid, imetamisrinnahoidjad ja -topid, dressid, pikad retuusid, lühikesed retuusid, sidemeid, kompressid, võrkpüksid, tavalisi aluspükse, hemorroidikreemi, paratsetamooli, bandaaži, nibukreemi, paar rinnapatja (pole varem vaja läinud), tuubipüreesid, küpsiseid, batoonikesi, apteegitilliteed, maria kapslid, koduse viinamarjamahla, liitrise klaaspudeli. Hügieeniline huulepulk, näokreem, külmakompress. Nii peaks ennast piisavalt hästi tundma seal.

Lapsele mõned riided ja meriinotekike, kojutoomisriided, salfapakk. Haiglas on tegelikult kõik olemas, vaja ainult turvahälli ja kojutoomisriideid.

Lisan, et rasedakaart ja dokument, telefon ja laadija ka ikka. Isikut tõendavat dokumenti pole mult kusjuures kordagi küsitud, aga eks ta ikka peab kaasas olema.

Nüüd kus beebiga kodus olen, võin öelda, mis haiglas vaja läks.

Suuri spets sünnitusjärgseid sidemeid kulus mul 1 (peale selle, mis algselt pandi). Külmakompressi ei kasutanud, kuna rebendid polnud ja ei tundnud vajadust. Hemorroidid sain, nii et seda ravimit läks vaja. Veepudel oleks hea, kui oleks kõrrega, et saaks pikali voodis juua. Võrkpükste asemel eelistasin tavalisi aluspükse (puuvillase, siis kleepub side kinni ka). Kõrge vöökohaga retuusid olid head. Nibukreem ja kompressi olid kaasas, aga raske oli leida imetamisvaba hetke, et neid kasutada, seega kulus vähe. Kojutoomiseks riideid soovitan võtta rohkem kui 1 variant, mul oksendas riietumise aeg täis end. Soojakotti ka ei kasutanud, sest tundus kuidagi liiga palju, mul oli puuvillase voodriga fliiskombe tal toariiete peal ja õues panin teki peale.

Kõik muu läks kasutusse ja puudust millestki rohkem ei tundnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 19:46; 11.01 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küünekääride kohta lisaks, et meil nt soovitasid arstid ITKs beebile esialgu kindad kätte panna ja polnud vaja ise kohe lõigata. Põhjenduseks oli see, et beebidel on küüned nagunii väga haprad (lootevees olemisest) ja murduvad ise ära vms.

Ja Tartus jälle lastearstid ütlesid, et mingil juhul ei tohi kindaid kätte panna, laps peab saama oma sõrmi imeda ja vabalt liigutada. Igal pool oma arvamine. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Vajalikud asjad haiglasse ja koju