Nimekiri loomulikult on alati olnud. See aitab ju meeles pidada, mida vaja veel osta. Ka eelarvet planeerida, märgin iga asja taha ka, palju eelduslikult see võiks maksta (eelneval teeltöö tehtud ja otsustatud, kas tuleb kasutatult või uuelt) , siis ka tean, palju vaja raha säästa või kuidas kulutusi kuude lõikes hajutan. Samuti enne haiglakoti pakkimist koostasin nimekirja, et miski maha ei ununeks.
Praegu ootan 3. last ja minu nö beebi tulekuks valmistumise nimekiri (vanematest lastest pole midagi alles):
turvahäll + isofix alus (isofix ei ole kohustuslik)
vanker
voodi+ madrats + linad + kas siis tekk või tubane magamiskott
kõvapõhjaline mähkimisalus (asetame pesumasina peale vannitoas)
riided:
5-6 kompl nr 56 (eelmised lapsed sündisid 51 ja 54 cm, nii et alla 56 ei hakka soetama)
5-6 kompl nr 62
ööriided nr 56 3 tk ja 62 3 tk
õuekombe nr 62 vastavalt sünnitähtajale (meil mais, nii et ilmselt mingi fliiskombe või õhem meriinovill või siis paksem puuvill vmt, alles teen eeltööd, nr 56 ei plaani, sest ongi hea, kui on seal sees õhu ruumi jne. )
õhem mütsike 2 suuruses
võibolla ka õhukesed kindad igaks juhuks õuekombesse, et kui ikka on +10 või vähem kraade veel mais…
mingi beebitekk vankrisse
beebimonitor/raadiosaatja (seda ka tingimata ei lähe kohe vaja ja jõuab peale beebi sündi osta, monitori vajadus sõltub ka elamisest, mis tingimused on maal jne, )
Piimalapid (ilmselt õmblen ise)
Seekord tulevad nimekirja ka riidest mähkmed katsetamiseks 🙂
Varasemate lastega kasutasin mähkimisaluse kaitsmiseks ühekordseid aluslinasid, seekord plaanin neid ainult kodus väljas kasutada ja kodus teen vanadest saunalinadest siis parajas mõõdus rätid, mida pesumasinas pesta 🙂
Enda imetamisriided ilmselt ostan alles hiljem. Rinnahoidjaid kindlasti ette ei varu.
Igasuguseid lutipudeleid, rinnapumpasid jmt ei ole mõtet ette varuda. Kui plaanid imetada, siis lutipudelit ei lähe enne vaja, kui plaanid beebist eemal olla. Kui aga algul on imetamisega probleem, siis lutipudel pole parim valik – ämmaemandad õpetavad sind, kuidas süstla otsast last toita. Alati saab asju osta poest siis, kui on vaja. Sama käib igasuguste vankrimuhvide, beebi kammide (??? ostad siis, kui tekib vajaduse, enamus beebidel ei ole seda vajadust :D) , pesemiskinnast pole kordagi kasutanud (mida on beebist nühkida?), lamamistoolid, tegelustekid, mänguasjad jne, neid pole vaja enne beebi sündi varuda. Paljusid asju ehk ei lähe üldse vaja või saavad neid tuua katsikulised.
Sünnitusmajja kaasa võtsin:
0,7 l imemisotsaga veepudel (kasutasin seda ka alguses imetamise ajal, kohe kui laps läks rinnale, oli meeletu janu ja siis oli pudel koguaeg käepärast)
mingid venivamad aluspüksid, et ülisuur side sisse mahuks. Esimese lapsega ostsin spets võrkpüksid, teisega kasutasin lihtsalt mingeid vanemaid laiaks veninuid, kuna kogemus juba olemas.
öösärk sünnitusjärgseks perioodiks. Retuusid, sokid (juhuks, kui külm peaks olema hiljem)
hambahari jm enda jaoks vajalikud hügieenivahendid
mõned ülisuured sidemed ja öösidemed
telefoni laadija!
ristsõna ja pastakas ja/või raamat
näksimist (banaanid, müslibatoonid)
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 11:28; 30.12 13:21;