Esileht Sünnitus Vajalikud treeningud rasedatele(?)

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vajalikud treeningud rasedatele(?)

Postitas:

Huvitab see teema, sest olen esmarase (4 kuud).

Milliseid ja kas üldse rasedate võimlemisi-joogasid-koolitusi enda plaani võtta enne sünnitama minekut? Oli neist kasu sünnitusel ja taastumisel?
Hetkel pakutakse rasedatele peamiselt joogat ja võimlemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:20; 09.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist sporti sa enne rasedust tegid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin joogas alates 6ndast kuust, enne seda ei teinud trenni ega midagi. Joogas põhirõhk hingamisel ja asenditel, mina leian et kord nädalas on 1 tund vähe.
Käin jalutamas ka, ei passi niisama. Kui tööl käisin veel, siis sai seal korralikku “trenni.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:53; 09.10 17:12; 09.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Käisin 1-2h päeva jalutamas enne, kuid muud trenni ei teinud.

Küsimus pigem et, kas neist treeningutest on ka kasu sünnitusel, annavad need midagi juurde, et sünnitus kergemalt läheks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:20; 09.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitaks ka, kas kellelgi sellest rasedate joogatamisest on kasu olnud sünnitusel. Ise käisin, aga enam mitte, tähtajani on paar kuud jäänud. Tundus mõttetu, eriti veel, et 1h maksab 10 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sul ise on kergem raseduse ajal kui midagi teed, sest sünnitust ei saa kuidagi mõjutada raskemaks või kergemaks, mitme lapsega võivad need sünnitused nii erineda ka (raske rasedus, kerge sünnitus või vastupidi jne). Kui raseduse ajal midagi teed, siis on kergem liikuda/ei tunne nii palju väsimust/on rohkem energiat ja palju muud.
Näiteks minu joogaõpetaja teab hingamisest ja poosidest palju, aga oli ikka raskem sünnitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:53; 09.10 17:12; 09.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitaks ka, kas kellelgi sellest rasedate joogatamisest on kasu olnud sünnitusel. Ise käisin, aga enam mitte, tähtajani on paar kuud jäänud. Tundus mõttetu, eriti veel, et 1h maksab 10 eur.

Ma arvan, et kui paar korda käia siis saad lihtsalt aimu hingamisest ja sünnitust soodustavate pooside kohta, kuigi need kõik võivad sel hetkel meelest minna. Mina hetkel joogas ei käi, puhkan nii öelda, kuid enne tähtaega plaanin mõned korrad käia et hingamist veel harjutada ja mõningaid poose meelde tuletada. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 13:53; 09.10 17:12; 09.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eelmise rasedusega joogas ja ei oska ka nüüd öelda, et sellest just sünnitusel kasu oleks olnud. Nii palju oli küll kasu, et vahetult peale trenni tundsin ennast lõõgastunult ja paremini, aga sünnitus oli ikka väga pikk ja raske (eelnes mitu päeva esilekutsumist) ning lõppes erakorralise keisriga. Sel korral joogasse ei läinud, sest eelistan veidi kõvemat trenni, niisama lobisemine mulle väga midagi ei paku (joogas eelneb nn jagamisring) ja ausalt öeldes häiris eelmisel korral ka see, et joogaõpetaja ikka mainis ära, kui kasulik võib olla soodavesi… Peast päris sooda ma ei ole 😛 ja sellist juttu kuulata ei viitsi (kuigi harjutuste mõttes oli jooga päris mõnus). Mulle tundub sünnituseks ettevalmistamise mõttes kõige parema treeninguna ehk pilates (rasedatele), aga kahjuks mulle töö kõrvalt need ajad praegu üldse ei sobi (ei ole vist suurt kasu, kui saan kahe nädala jooksul 1 x käia – ikka oleks vaja mingit järjepidevust). Aga arvan, et ükskõik milline trenn ja liikumine on kasulik just eelkõige selles mõttes, et siis oledki raseduse ajal liikuvam ja ei tule nii kergelt seda tunnet peale, et ei jaksagi diivanilt enam tõusta. Selles mõttes on kasulik ka niisama ise kõndimas käimine, aga selliste sügiseste ilmadega on väga raske ennast välja ajada 😛 minu jaoks on lihtsam minna kindlal päeval kindlal kellaajal rühmatrenni ja koos teistega pingutada samal ajal, kui treener muudkui motiveerib 🙂 nt ma ei teadnud enne u 5.kuul rasedate vesiaeroobikasse minekut, et ma üldse ennast veel nii hästi ja kiiresti liigutada jaksan ning jalaga nii kõrgele vehkida 😀 Vaikselt hakkas juba peale tulema see tunne, et ei jõuagi alati diivanilt tõusta. Tegelikult jõuan küll 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellist uuringut, järeldust on võimatu teha, sest keegi meist ei tea, kuidas oleks sünnitus kulgenud kui a) ma poleks trennis käinud või b) oleksin trennis käinud.

palju on kirjutatud kõhutantsu kasulikkusest sünnitusele ja kuidas see aitab ka hiljem taastuda. Ma tegelesin üle 10 aasta kõhutantsuga, enne kui esimese lapse sain. No ma ei tea, oli ikka sünnitus meeletult valus, pikk nagu esimene sünnitus ikka jne Lisaks käisin pärast veel 4 kuud ringi nagu 7. kuud rase, kuni hakkasin spetsiaalselt kõhulihastele suunatud harjutusi tegema 😀 Ka järgnevate lastega kordus sama, ainult sünnitused olid lühemad.

Aga muidu üleüldine liigutamine on kasulik nagunii, ole siis rase või mitte, käi jalutamas edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halba see ilmselt ei tee, aga oma näitel ütleksin, et ebavajalik. Pole kunagi elus sporti teinud ega isegi jalutanud, sünnitused kestsid alla 30 minuti, 1 h ja 2 h. Krt oleks veel liigutanud ka enna, siis oleks lapsed vist lihtsalt poole tee peal välja kukkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Vajalikud treeningud rasedatele(?)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.