Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajan abi ja nõu

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vajan abi ja nõu

Postitas:
Kägu

Vabandan ette, kui keegi end antud teemas ära tunneb, kuid vajan targemate abi ja nõu.

Läksin mehest lahku, abielus polnud. Korter on meil 2a tagasi kahe peale ostetud (olen kaaslaenaja). Meil on 2a laps. Korteri tagatiseks on mehe vanemate maja. Mees pakkus välja, et korter jääb mulle juhul kui tagatiseks ei jää enam tema vanemate maja. Aga mis nüüd asjaga peaks saama ja tegema? Minul töökohta ega sissetulekut hetkel pole. Vanemad oleks nõus mind niikaua toetama, kuni saan sügisel lapse lasteaeda ja tööle minna. Mehel hetkel ametlikku tööd pole. Kas pangas üldse kirjutataks korter/laen ühele meist ümber? (juhul kui mina korterist loobuksin, sooviks mees seda)
Kuidas käib tagatise vahetus? Kui ostsime korteri, siis oli see suhteliselt halvas seisus, vett ega kanalisatsiooni polnud. Me tegime kõik ümber, korteri väärtus on kindlasti tõusnud. Kui reaalne on see, et piisaks tagatiseks ainult korterist? Et saaks mehe vanemate maja tagatisest ära?

Igasugune adekvaatne tagasiside antud olukorrale on teretulnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Vajan abi ja nõu

Kui sul pole sissetulekut, siis sa laenu oma nimele ei saa vormistada, olgu selle tagatisega kuidas on.
Ja kui mehel ka tööd pole…. brrr, ma pigem ei torgiks seda teemat kuni üks teist tööle läheb. Pank tahab ikka päris sissetulekut näha, mitte vanemate toetust. (vanematele ei taha/saa ümber vormistada?)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Vajan abi ja nõu

Niisama lihtsalt tagatist ära võtta ei saa, samuti laenu kellelegi teisele \”ringi kirjutada\”. Eriti veel juhul, kui puudub sissetulek.

Sinu toodud info põhjal nõu andmine on suhteliselt umbes rapsimine. Teadmata, kui suures mahus on laenu võetud, kui palju laenust on ära makstud milline on korteri tegelik turuväärtus jm ei saa paraku midagi tarka öelda.

Kahtlane, et praegusel ajal väga korteri väärtus võrreldes 2 a taguse ajaga suurem on – seisukord võib olla küll parem, aga kinnisvara hinnad üldiselt on praegu madalamad.

0
0
Please wait...

Postitas:
kat78

RE: Vajan abi ja nõu

Kirjutad et oled kaaslaenaja aga kas sa ka korteri kaasomanik oled?
Palju on juhuseid, kus laen on pooleks aga korteri ainult mehe(või ) naise oma.
Enne kui töötasu ei ole, pole mõtet panka minna, eelpoolkõnelejal on õigus.
lisatagatisest saab vabaks, kui tagatise turuväärtus on vähemalt 30% kõrgem, st. see korter on vaja lasta ära hinnata, näiteks kui pangalaenu on veel maksta 20000 euri, peab hindamisaktis olema selle väärtus 26 000 euri.
Ja hindaja ei arvesta seda, mis hinnaga keegi samas piirkonnas praegu üritab korterit müüa vaid ikka seda, mis hinnaga viimase 3 (6) kuu jooksul samas piirkonnas samaväärseid kortereid on müüdud.
sa võid ebameeldivalt üllatuda, kui kuuled, et hoolimata remondist on korteri turuväärtus täna väiksem kui see summa, millega te ostsite.

Mees võib ju tahta laenust lahti saada aga ega see nii lihtsalt ei käi.

Kui su vanemad töötavad, on võimalus, et otsid laenule uue kaastaotleja ema või isa näol aga muidugi peavad nad ka siis panga tingimustle vastama.
Sinu parim variant oleks kohe tööle minna iga hinna eest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Vajan abi ja nõu

Kahjuks sa ei saa hetkel kumbagi soovitud liigutust teha.
Pead enne tööle minema ja vähemalt 6 kuud korralikult teenima. Ja kindlasti üsna suurt palka.

Enne ei saa meest lepingust eemaldada ja enne ei saa mehe vanemate maja laenu juurest ära võtta.

Kui oled juba tööle läinud ja töötanud 6 kuud (väga hea palga puhul piisab ka vähesemast), siis võid esitada taotluse ja siis haldur ütleb, kas saad teha neid toiminguid või mitte. Võimalik, et pead leidma uue kaassaaja lepingusse.
Kui saad, siis pead arvestama lepingu muutmise tasuga, hindamise tasuga (mis kokku on üsna kallis lõbu) ja võimalik, et lepingus tõuseb ka intress.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vajan abi ja nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.