Esileht Beebi ja mitmikud Vajan abi kuidas käituda? lisa teemale mis enne olen postitanud.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vajan abi kuidas käituda? lisa teemale mis enne olen postitanud.

Postitas:

Ma pole julm ema kes viskab või jätab pisikese nutma üksi pimetasse tupa magama.Piiga magab koos vennaga ühes toas meie toa kõrval juba sünnist saati.Toas põleb hämar öölamp tuba soe ja mõnus.Pisil mängib voodi küljes veel ka rahustav beebidele mõeldud muusika.Minu mure oli selles,et kusgil 5-kuuni jäi ilusti magama süles nagu ma teda sünnist saati panin.hoian teki tema all ja kui voodi tõstan siis see tek jääb tema alla siis ei ole probleem et külm voodi ehmataks ta üles.Ag nüüd juba pikemat aega on probleem et kohe kui sülest ära panen on kohe üleval.Võibolla on asi selles et olen lastnud tal päeval süles magada kuna ta päeva uni on väga erksad ja lühikesed.Süles magab ületunni kõvasti aga voodis 15-30min.Ööuni algab tal kella 20.00-21.00 ja hommikul k-6.30 mõnikord ärkab paarkorda mõnikord ültse.Magab ilusti hommikuti.Nüüd on aga üle kuu kestnud see et õhtul kui magama panen jääb ilusti magama aga nii kui voodi tõstan silmad lahti ja kohe voodis püsti ja nutt lahti.Võtan jälle sülle ja kohe magab nagu peab.jälle panen voodi ja jääle kõik otsast peale nii kestab see mõni korrd paar tundi õhtul.Või siis hakkab see keset ööd ja siis on kõik üleval.Mina võin ju ka üleval istuda!Aga poja peab hommikul lasteaeda minema ja mees tööle.Olen proovinud kaissu võta aga see ka ei aita.Tean et tal võivad kikud muret teha või kõht valutada gaaside pärast.Aga ma tunnen oma last,et mis on valu nutt ja mis jonn.Ja tõesti ta üritab jonniga mind mõiutada et hea ju süles magada.Ta saab aru et ma jonnin emme tuleb ja võtab sülle.Aga üks öö kui olin temaga k-01.00 ajast k-5.00 voodi ja süles edasi taga olemisest.Otsustasin et kui ta pole siiani lastud nuta siis tegin südame kõvaks ja panin ilusti voodi muusika mängima soovisin head ööd ja läksin oma tupa.Siis tuli sealt toast ikka selline kisa.15-min möödus läksin ta juurte panin ilusti pikkali voodi ja jälle läksin oma tupa.Tema aga hakkas jälle jonnima tõusis voodis püsti.See kõik kestis ületunni.Ja siis järsku vaikus, läksin vaatama ja pisi tudis ilusti.Panin teki peale ja läksin ise ka magama.Ja ta magas ilusti hommikul k-8.30.Aga ma ei taha iga öö või õhtul sellist asia teha.Kas ma olen kusgil vea teinud või olen ta liiga ära hellitanud.Sest olen märganud et ta ka päeval on hakkanud rohkem iga asia peale jonnima.Kui venna mängib tahab kohe seda mänguasia.Kui mänguasi ei ole ta käes nii nagu peab siis jälle kisa lahti loobib mänguasiu.Ja mina ei või sammugi eemale minna kohe kisab.Tahaks nõu kuidas käituda?Sest mu poja oli täitsa teist sugune.piiga käitumine on täitsa uus.Tahaks et kodus oleks rahulik ja rõõmus.Ma ei saa isegi süüa teha.Pean ta kaasa võtma.Muidu ta nutab ja enne vait ei jää kui kaasa võtan.Aga ma enam ei jaksa süles hoida.Ja süüa teha või nõusi pesta.On keegi samas olukorras olnud?Kuidas lõpes või mis tegite?Jään huviga ootama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, mida oma laste puhul sellise käitumise korral teha (ja see toimib superhästi, ja mitte ainult minu lastel) kuid kardan, et teie perele see ei sobi.
Nimelt tuleks see laps nüüd tagantärgi ära hellitada. Tema probleem ei ole mitte, et ta on ära hellitatud vaid vastupidi – temast ei ole piisavalt välja tehtud ja nüüd nõuab ta häälekalt tähelepanu.

Söögitegemise ja nõude pesemise võid ära unustada. Need ei ole prioriteedid antud hetkel. Terve ja tore laps on.
Ja las olla süles nii palju kui soovib (seda ei ole ma näiteks oma lastele mitte kunagi keelanud!). Kui näed, et muutub protestisemaks kui tavaliselt, tuleb talle rohkem tähelepanu pöörata, rohkem oma tegevustesse kaasata, kallistada, hellitada. Niikaua kuni tal sellest küll saab. Vot siis ongi laps rõõmus ja rahulik ja toimetab omaette.

Kui hellitamise kõrvalt mahti saad, soovitan lugdeda paljulapselistest lapsevanemate (ja arstide) M. ja W.Sears-i \”Kuidas luua turvaline kiindumussuhe oma lapsega\”.
See raamat on küll pisut üle pakutud, kuid põhimõtteliselt tundub aus ja õige. Annab teeviida kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see julm ema, kes lasi kuusel beebil ennast magama karjuda. Kunagi kirjutasin sellest ja ma sain nii jubedalt miinused, et ütlesin mehele, et ma ei ole võimeline last kasvatama kuna olen kurjategija. Mida ma külle ei mainunud oli see, et esimene kuud rinnaga toitmist oli põrgupiin ning piimagi oli vähe. Otsisin abi siit ja sealt kuid keegi ei osanud midagi öelda. Niisiis talusin meeletult valu iga päev; asja ei teinud kergemaks see, et laps oli rinnal tunde. Õhtul beebi ka magama ei jäänud ja kuna abi pole mul kellegilt loota oli väsimus tohutu.
Ühel õhtul kui laps rinnal olnud 4 h, panin lapse voodisse, jäin
lihtsalt magama ja tema karjuma. Olin kindel, et tukastan mõned minutid ja siis tegelen lapsega edasi. Kuid kui ärkasin oli vähemalt tund möödunud.
Pärst seda jääb laps kohe peale söömist ilma nututa magama ning sama on päevaundega. Ma ei tea isegi mis tol öösel juhtus. Ise arvan, et õppis ära ise uinumise.
Loomulikult olen ma tulemusega üli rahul kuna laps on rahulik, tal on kindlad magamisajad ning kõik imestavad kuidas laps uinub ja ärkab ilma nututa ja naeruse näoga.
Kas ma sellist asja suudaks teadlikult uuesti teha, siis on mu kindel vastus ‘ei’.
Samas olen arvamusel, et parem on üks jube öö lapsele kui suured probleemid magamisega igal õhtul.

Seega, mõnikord annab südame kõvaks tegemine paremaid tulemusi kui miski muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna ka hääle zy-le ja raamatusoovitus on ka igati asjakohane. Nutta laskmine võib nüüd tagada küll selle, et nutab end magama, aga pikemas perspektiivis teeb see teie suhted ainult hullemaks.
Su tütrel on lihtsalt suurem lähedusevajadus kui pojal ja ainuõige on seda maksimaalselt rahuldada… äkki see eraldi magamine on tütre jaoks liig? või ei saa ta päeval tema jaoks piisavalt füüsilist kontakti? Sel juhul oleks hea soovitus nt kandelina…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks peaks 10-kuune laps päeval süles magama ta ei ole ju 2-kuune vaid suur laps juba. Lapse jaoks on siin ilmselge konflikt: päeval emme laseb süles magada ja öösel läheb üldse toast minema. Kui keegi sinuga nii käituks kas sa siis ei hakkaks protestima?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lapsega peaegu samamoodi, ta mul päeval magab nüüd ilusti iseenesest hakkas, aga õhtul just kussutan siiani magama, ma ei suuda veel lasta tal voodis karjuda, kui laps mul oli õe juures 3 ööd siis õde lasi tal karjuda, pani 30 korda uuesti pikali ja läks voodist eemale ja oli seljaga,1õhtu 30 korda pikali,2 õhtu oli 15korda,3õhtu kuskil 10 korda, oleks kauemaks laps sinna jäänud magaks ta mul ise,:) mul ka laps juba nagu oskab minuga mängida, aga no ma ei tea ma loodan et ta ikka varsti lõpetab selle nalja ära,. 🙂 jaa noo õega leppisime kah kokku:) et kui tal aega siis viin lapse tema juurde ja ta ise õpetab teda magama:) mina seda nuttu ei talu aga õde saab hakkama seega lasengi oma lapsel temaga olla, peasi et ma pääsen sellest kussutamisest sest juba 1a6k seda teinud 🙂 varsti käed põlvini venind

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks peaks 10-kuune laps päeval süles magama ta ei ole ju 2-kuune vaid suur laps juba. Lapse jaoks on siin ilmselge konflikt: päeval emme laseb süles magada ja öösel läheb üldse toast minema. Kui keegi sinuga nii käituks kas sa siis ei hakkaks protestima?![/tsitaat]
10-kuune ja suur laps?
Naerukoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zy kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

10-kuune ja suur laps?
Naerukoht.[/tsitaat]

Kuidas võtta. Minu meelest on ka 10-kuune üsna suur laps juba. Mul 9-kuune hakkab naerma selle peale, kui ma teda süles kussutan. Eriti kui ma veel ütlen, et: tita äiu-äää, kussu-kussu. Teab, et nii magama ei jääda. Aga kes väiksest peale kussutavad magama kätel, neil ilmselt toimib selline asi. Lapsed on ju erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma last hoopis teistmoodi pannud magama kui siin kirjas.. laps on 11-kuune praegu ja pole siiani kordagi olnud probleeme magamisega või magama jäämisega… magas ööläbi juba 1,5 kuuselt.
Mina kussutan ja kaisutan oma last päevad läbi.. siis kui ta ärkvel on.. ta teab, et ma olen alati olemas.. ja tänu sellele ta on rahulik ja laseb mul nüüd koguaeg teha omi asju ja toimetada kodus… samas magama panen ma ta alati oma voodisse.. ma ei saa aru, miks on pandud nii pisikese lapse voodi teise tuppa.. minu pisikesel pojal on magama mineku aeg kell 21-22 oleneb päevast.. talle meeldib aegajalt vaadata mis ma teen .. ja siis piilub ühest silma nurgast kontrolliks et kas emme on ikka ligidal.. märgates mind magab rahulikult edasi.. ja jääb ka kiiremini magama kui ta näeb, et emme samamoodi viskab oma voodile pikali.. ka päeval.. mõnikord jääb ta mul ka süles magama aga kuna ta on harjunud algusest peale voodis magamisega siis ei ole see tema jaoks probleem, kui ta ärkab korraks selle tõstmise peale üles.. sest ta teab, et ma olen ikkagi tema juures isegi kui ta voodis magab.
Ma arvan, et kui laps magama minemise pärast hakkab sellist jonni tegema siis on see teatud mõttes märk väikesest ebakindlusest ja turvatunde puudumisest. Sa peaksid talle pakkuma palju tuge ja kindlust..
Nt kui paned lapse magama siis mitte ei kussuta teda süles vaid hoiad lihtsalt käest kinni ja laulad talle… samas päevasel ajal kui ta on üleval… hoia teda niipalju süles kui suudad ja mängi ja tegele temaga.. ütle talle et oled tema juures.. Soovitan ka titevoodi tuua oma voodi juurde, et ta näeks et emme on ka öösel lähedal kui ta magab… on ka sul endal lihtsam kui ta peaks ööel ärkama..
Anna talle pehme kasukaru voodisse.. minu poja on suur kaisutaja .. ilma oma eeslita ei jäägi magama.. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vajan abi kuidas käituda? lisa teemale mis enne olen postitanud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.