Esileht Koroonaviirus COVID-19 vaksineerimata – kus saab soodsalt teste teha, et minna kinno/teatrisse/kohvik

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: vaksineerimata – kus saab soodsalt teste teha, et minna kinno/teatrisse/kohvik

Postitas:

Sisuliselt oled sa ikkagi ise diagnoosinud, et “tervislikel põhjustel” ei tohi, mitte et sul tegelik vastunäidustus oleks.

Testimine on kulukas sellepärast, et neid uuritakse laboris ja labori töötund on väga kulukas. On ka muude testide-analüüside puhul, lihtsalt muudel juhtudel maksab haigekassa selle kinni.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:10; 06.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Immuunsuse olen ise tervist turgutades üsna heaks saanud. Pole juba aastaid haige olnud (viirused jne), seega pole põhjust kino ja kohvikut karta. Maski loomulikult kannan, kui vaja ja kui on kohustuslik.

Vaktsiinidega – varasemad kehvad kogemused lihtsalt ja ma ei taha oma loomulikku immuunsust rikkuda. Organism peab ise võitlema.

Tervisklik seisund: anafülaktilise shoki oht+veenilaiendid (trombi oht). Varasemalt on olnud ka vähk, mis teatavasti tekib ka siis, kui immuunsus on nõrk. See, et tuntud arstid mind riski rühma ei arvesta ja kõik tuleb vaktsineerida!!! See pole minu probleem. Kui saan tugeva tüsistuse, kes mind siis aitab? Loomulikult keegi mingit seost ei tunnista. Mul 2 tuttava isad ära surnud+ 39 a naine (ajurabanduse). Kõik peale esimest vaktsiinisüsti. Kas on veel küsimusi?

Kui peaksin koroona saama ja sellesse ka surema – no ju siis pidi nii minema. See ei tähenda, et peaksin ise vabatahtlikult vaktsineerima minema ja ennast ohtu seadma.

<p style=”text-align: left;”>Eestis ei ole ühtegi 39 aastast vaktsiini tüsistustega surma olnud, nii et jälle kisub kogu teema lubaks kätte ära.

</p>
No ametlikult läks kirja ajurabandus v insult vms. Kõik sugulased peavad seda vaktsiinitüsistuseks. Esimene süst oli tehtud, pidi varsti teist tegema minema. Mine võta nüüd kinni. Ise pakun, et see inimene oleks ilma vaktsiinita elus ja tema väiksel lapsel ema olemas.

 

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 12:01; 06.08 20:44; 06.08 22:45; 07.08 12:42; 08.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Immuunsuse olen ise tervist turgutades üsna heaks saanud. Pole juba aastaid haige olnud (viirused jne), seega pole põhjust kino ja kohvikut karta. Maski loomulikult kannan, kui vaja ja kui on kohustuslik.

Vaktsiinidega – varasemad kehvad kogemused lihtsalt ja ma ei taha oma loomulikku immuunsust rikkuda. Organism peab ise võitlema.

Tervisklik seisund: anafülaktilise shoki oht+veenilaiendid (trombi oht). Varasemalt on olnud ka vähk, mis teatavasti tekib ka siis, kui immuunsus on nõrk. See, et tuntud arstid mind riski rühma ei arvesta ja kõik tuleb vaktsineerida!!! See pole minu probleem. Kui saan tugeva tüsistuse, kes mind siis aitab? Loomulikult keegi mingit seost ei tunnista. Mul 2 tuttava isad ära surnud+ 39 a naine (ajurabanduse). Kõik peale esimest vaktsiinisüsti. Kas on veel küsimusi?

Kui peaksin koroona saama ja sellesse ka surema – no ju siis pidi nii minema. See ei tähenda, et peaksin ise vabatahtlikult vaktsineerima minema ja ennast ohtu seadma.

<p style=”text-align: left;”>Eestis ei ole ühtegi 39 aastast vaktsiini tüsistustega surma olnud, nii et jälle kisub kogu teema lubaks kätte ära.

</p>

No ametlikult läks kirja ajurabandus v insult vms. Kõik sugulased peavad seda vaktsiinitüsistuseks. Esimene süst oli tehtud, pidi varsti teist tegema minema. Mine võta nüüd kinni. Ise pakun, et see inimene oleks ilma vaktsiinita elus ja tema väiksel lapsel ema olemas.

Eks teatud hulk inimesi arvabki, et ükskõik millesse sa sured vaktsiinile järgnenud kuude jooksul, on see kindlasti vaktsiinist…

Kui ta peagi teise süsti pidi saama, oli eelmisest ikka juba kaua aega möödas.

+16
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:10; 06.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testimine on kulukas sellepärast, et neid uuritakse laboris ja labori töötund on väga kulukas.

Kiirteste ei analüüsita kuskil laboris – vastasel korral ei oleks need ju kiirtestid.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.08 12:14; 06.08 12:31; 06.08 13:22; 07.08 00:11; 07.08 12:44; 08.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas see alati nii on, et vaktsiinivastasel on alati “tervislikud põhjused” mittevaktsineerimiseks ja süsti teha ei taha ta seepärast ka, et tema turvusringkonnas on keegi surnud vaktsiinitüsistusse. Ulme lihtsalt. Ilmselt oleks pärast vaktsineerimist autõnnetusse sattunu ka nende meelest surnud vaktsiini tõttu.

Mina saan ka mõnikord maski kandes paanikahoo, eriti riidest maski puhul, mis ei võimalda hästi hingata. Ma ei tule ikkagi selle peale, et kuskil rahvarohkes kohas uks jalaga lahti lüüa ja ülbe näoga oma tervislikest põhjustest jaurata ning erandeid nõuda. Normaalne inimene saab aru, et maskikandmine on vastutulek teistele ja ühiskonnale, isegi kui ei taha või usu sellesse. Seega proovin oma paanikahoogudega hakkama saada ja neid kontrolli all hoida.

Sama vaktsiiniga. See ongi ühine ja pisut ehk riskantne panus meie kõigi heaolusse. Kas arvate, et paljud vaktsineeritud ei kartnud või muretsenud? Tulebki aga variantidele otsa vaadata ja teha mõistlik otsus. Jah, igaüks võib otsustada ka mitte vaktsineerida, aga siis istugi kodus, mitte ära jookse rahvarohkeid kohti pidi ringi. Eriti nõmedad on veel need, kes kõvahäälselt endale lisaõigusi nõuavad ja endale seatud piiranguid kritiseerivad.

+12
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:48; 07.08 12:04; 10.08 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

Ja selle asemel, et miinuseid panna, andke siis reaalset toimivat nõu! Otsus kas vaktsineerida või mitte on igaühe enda teha, aga ma pole leidnud seni reaalset võimalustki, olukord on enam kui jabur. Usun, et minusuguseid on veel ja see seletab mõnevõrra seda suurt lõpetamata vaktsineerimisega inimeste hulka.
(Ja infoks, et ei, ise digiregistratuurist endale uut aega valida ei saa, kui süsteemis kirjas, et algne kuur lõpetamata, st esimese-teise doosi vahe liiga pikk misiganes põhjustel või kuur alustatud teise vaktsiiniga)

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:48; 07.08 12:04; 10.08 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te maksate testi eest? Ajage perearstile kelbast, et teil on sümptomid ja saate selle testi tasuta. See skeem ilmselt kaua ei toimi, aga veidike aitab.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Minu arust võite arvata, mida ise tahate. Halvustada ja mõnitada kõiki inimesi, kes pole ennast nii vähe uuritud vaktsiiniga nõus vaktsineerima lamemaalastake jne ei ole siiski ilus ega viisakas. Mina ju vaktsineeritud inimeste kohta halvasti ei ütle/kirjuta. Tuletan meelde, et kõikides arvutitel on siiski IP aadress ja teiste inimeste mõnitamine ja halvustamine võib üsna kurvalt halvustajale endale lõppeda.

 

Pole mina mingeid lisaõigusi endale kuskile nõudmas käinud. Küsisin lihtsalt, kas kuskile avatakse ka uued mugavad testimipunktid, et nt enne kinno -teatrisse minekut mugavalt läbi käia.

 

Ega ettevõttetele, kes testimise peale lisaks ei mõtle ka just teab mis kasumlik see tegevus pole, sest kui 50% on ikkagi vaktsineerimata (varsi ju paljudel vaktsiin juba ka egub), siis ei pruugi nad ise ka teab, kui palju teenida. Mina looks mindi kiistestimis punkti nt kaubanduskeksustesse v apteekidesse vms

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 12:01; 06.08 20:44; 06.08 22:45; 07.08 12:42; 08.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina looks mindi kiistestimis punkti nt kaubanduskeksustesse

On ju olemas need punktid juba ammu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.08 12:14; 06.08 12:31; 06.08 13:22; 07.08 00:11; 07.08 12:44; 08.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saanud end pikalt vaktsineerida. Kummaline haigus kimbutas, mida arstid ei tuvastanud. Näitajad kõik halvad aga diagnoosi polnud. Tehti ka op. Mõni aeg tagasi põletikunäitajad taandusid, vererõhk ja hemoglobiin jms on veel ülimadalad aga tegin esimese vaktsiini ära. Haige olles ei tulnud pähegi rahva hulka minna aga mõnikord olude sunnil käies läksin poes/apteegis olles kõrvale, tõmbasin maski ära ja hingasin natuke. Oi neid kurje pilke. Saan varsti teise doosi ka aga üritustele ei kipu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina looks mindi kiistestimis punkti nt kaubanduskeksustesse

On ju olemas need punktid juba ammu.

Kus siis? Synlab ja Confido ja 58€ PCR test või? Kinodele ja teatritele ju sobivad ka antigeeni testi tulemused. Kus neid teha saab? Palju maksab?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.08 12:01; 06.08 20:44; 06.08 22:45; 07.08 12:42; 08.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kiirteste on sülitamisega ka? Laps lihtsalt ei ela üle seda pidevat ninas surkimist, mida ootab ees vaktsineerimata lapsi.

Alla 18 ju ei pea testi tegema.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 15:36; 08.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kiirteste on sülitamisega ka? Laps lihtsalt ei ela üle seda pidevat ninas surkimist, mida ootab ees vaktsineerimata lapsi.

Alla 18 ju ei pea testi tegema.

See on ainult hetkel nii kuna noortele avati vaktsineerimine hiljem. Arvata on, et see varsti muutub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ainult hetkel nii kuna noortele avati vaktsineerimine hiljem. Arvata on, et see varsti muutub.

No aga milleks siis praegu pabistada. Kõik areneb edasi koguaeg nagunii.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 15:36; 08.08 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina looks mindi kiistestimis punkti nt kaubanduskeksustesse

On ju olemas need punktid juba ammu.

  1. Kus siis? Synlab ja Confido ja 58€ PCR test või? Kinodele ja teatritele ju sobivad ka antigeeni testi tulemused. Kus neid teha saab? Palju maksab?

Võta lahti confido veeb.  Neil on pea igas linnas kiirtestimise võimalus. Ette bronnides 49 euri.  Lisaks teevad ürituse korraldajatega diili ja siis saab väravas odavamalt aga ei saa paberit.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 12:29; 06.08 17:15; 06.08 21:56; 08.08 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel, kes tervislikel põhjustel vaktsiini ei talu, ei soovita küll kuhugi reisima ja rahvarohketele üritustele kippuda.  Sest haigus ise võib kurvema tagajärjega olla kui vaktsiin seda olnuks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina looks mindi kiistestimis punkti nt kaubanduskeksustesse

On ju olemas need punktid juba ammu.

Kus siis? Synlab ja Confido ja 58€ PCR test või? Kinodele ja teatritele ju sobivad ka antigeeni testi tulemused. Kus neid teha saab? Palju maksab?

Kõigis Confido kiirkliinikutes saab antigeenitesti teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.08 12:14; 06.08 12:31; 06.08 13:22; 07.08 00:11; 07.08 12:44; 08.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja küsimusele vastuseks: paljud ürituste korraldajad pakuvad ka kohapeal testimist. Kiire pilk Piletilevi kodukale näitas, et näiteks rockooper “Johnny” piletiostjad saavad kohapeal testi tasuta,  Vihula Jazzil 5 eurot, Viru Folgil oli see 7 eurot. Ise sain just piletiomanikuna Draamateatrilt automaatse kirja, et neil kohapealset testimist pole, küll aga saab teha Confidos antigeenitesti 17 euroga. Ehk siis täiesti erinevad hinnad Synlabi ja Confido tavahindadest.  Seega soovitan konkreetse kontserdikorraldajaga kontakteeruda ja uurida, millist testimisvarianti ta soovitab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et neid kiirtestimise variante tuleb juurde ja ka hind muutub sõbralikumaks…

Kõigile teile infoks, kes arvavad, et vaktsineerituna olete kaitstud ja kaitsete teisi- vaktsineerimine ei taga, et te ei nakatu ja edasi ei kanna haigust. Natuke googeldage, mis toimub “meist ees” olevates välisriikides – uue hooga levib ja ka haiglasse satuvad vaktsineeritud. Seega kõige kindlam on siiski testida enne suurüritusi kaitsmaks neid, kes ei saa vaktsineerida või on kaasuvate haigustega riskigrupis (ca 3% elanikkonnast)

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti ühel meditsiiniteemalisel loengul. Muuhulgas mainis lektor, kes ise on juba 30a meedik, et vaktsiinide pealesurumine on ainult poliitika ja äri ja ükskord jõutakse survestamisega nii kaugele, et kõik inimesed oma sutsu kätte ka saavad, vaatamata vastunäidustustele või kehvale tervisele. Kurb on aga see, et hetkel süstitavad vaktsiinid ei aita enam delta, lamda või muude uute tüvede vastu, aga ära süstima need peab

Lektor ise oli vaktsineeritud ja ka läbipõdenud, ei olnud mingi lamemaalaane või koroonaeitaja.

Pane palun selle lektori nimi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Immuunsuse olen ise tervist turgutades üsna heaks saanud. Pole juba aastaid haige olnud (viirused jne), seega pole põhjust kino ja kohvikut karta. Maski loomulikult kannan, kui vaja ja kui on kohustuslik.

Vaktsiinidega – varasemad kehvad kogemused lihtsalt ja ma ei taha oma loomulikku immuunsust rikkuda. Organism peab ise võitlema.

Tervisklik seisund: anafülaktilise shoki oht+veenilaiendid (trombi oht). Varasemalt on olnud ka vähk, mis teatavasti tekib ka siis, kui immuunsus on nõrk. See, et tuntud arstid mind riski rühma ei arvesta ja kõik tuleb vaktsineerida!!! See pole minu probleem. Kui saan tugeva tüsistuse, kes mind siis aitab? Loomulikult keegi mingit seost ei tunnista. Mul 2 tuttava isad ära surnud+ 39 a naine (ajurabanduse). Kõik peale esimest vaktsiinisüsti. Kas on veel küsimusi?

Kui peaksin koroona saama ja sellesse ka surema – no ju siis pidi nii minema. See ei tähenda, et peaksin ise vabatahtlikult vaktsineerima minema ja ennast ohtu seadma.

Ilmselgelt oled endale diagnoosi, et ei tohi vaktsineerida, siiski kas ainult ise või dr Google abil pannud.

Olen samuti nõrgenenud immuunsüsteemiga ning põen autoimmuunsüsteemi haigust, lisaks olen pahaloomulise kasvaja tõttu veel onkoloogi juures järelkontrollis. Arutasime minu vaktsineerimist nii pere-, kui raviarstiga ning võimalikud positiivsed küljed, nt võimalus nakkuse korral covid kergemalt läbi põdeda, kaalus negatiivsed pooled üles. Kuna on oht ka trombidele, jäi valikusse kas Moderna või Pfizer ning viimasega olen ka vaktsineeritud ja juba mitu kuud täitsa elus ja terve.

Seega asi pole tervislikus seisundis, mis ei luba vaktsineerida vaid su enda hirmus!

Oleksid sa tõesti tõsiselt nõrga immuunsüsteemiga, kellele pole vaktsineerimine soovitav, ei ajaks sa sellist udu! Nimeta asju õigete nimedega, et kardad vaktsineerida ja pole vaja mingeid vabandusi otsida.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

Aga rasedana sa peaksidki ju igal juhul koroonast hoiduma! Piirangud on inimeste kaitseks, mitte kiusamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna vanalinna päevadel tehakse kiirtesti, saab negatiivse testi puhul käepala. Test 8€.

Või käid mõnel üritusel, kus Meeskond turvab, seal testid 7€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna vanalinnas ringi, enamus söögikohad on nii väiksed, et 50 inimest ei mahu kuidagi. Kahjuks on  mõned Eesti muuseumid on end ületanud, juba esimesest inimesest kontrollitakse, aga pole midagi traagilist, enamus galeriid ja muuseumid siiski alustavad alles siis kui 50 inimest on saalis ja see on peaaegu võimatu.

Kes ei taha vaktsineerida või on vaktsineerimine pooleli või tervis ei luba (minu keemiaravil käiv sõbrannat ei vaktsineerita), siis siin on kohad kuhu pääseb passita.

https://ilmapassita.ee/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista seda vaenulikkust vaktsineerimata inimeste suhtes. Mina näiteks “kardan” üritustel neid palju vähem kui vaktsineerituid, sest nad on äsja testitud ja neilt ma viirust kohe kindlasti ei saa. Vaktsineeritutest hoiaks aga pigem kaugemale, sest nad võivad ikkagi nakkusohtlikud olla.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

Aga rasedana sa peaksidki ju igal juhul koroonast hoiduma! Piirangud on inimeste kaitseks, mitte kiusamiseks.

nõus! Ma ei kipugi kuhugi massiüritusele vms, aga tööl tuleb ju ikka käia (suures kontoris).
Pigem ei olnud mu vastus selle mõttega, et tahaksin kuskile üritusele vms minna, aga keegi küsis näidet terviseseisundi kohta, mis vaktsineerimist takistab. Muus osas olen terve inimene ja muid takistusi ei oleks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:48; 07.08 12:04; 10.08 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

Mul oli sama lugu, et enne rasedust sain AZ. Perearsti soovitusel ja ämmaemanda nõusekul sain teise süstina Pfizerit. Vahe 2 süsti vahel on ca   4,5 kuud. Googeldasin, et nt Hollandis tehakse rasedatele, kes said AZ, teise süstina Pfizerit. Sama praktika on ka Canadas või Austraalias, täpselt ei mäleta. Peale teist süsti oli enesetunne hea, palavikku ei olnud.

V.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline tervislik seisund on selline, et vaktsineerida ei tohi?

Palun väga, minu puhul isegi nii lihtne ja loomulik seisund nagu rasedus ????????‍♀️ Mind on algselt vaktsineeritud az-ga, teise süsti saamise ajaks jäin rasedaks ja arsti soovitusel teist süsti I trimestril saama ei läinud. II trimestri saabumise ajaks on kahe süsti vahe 4,5-5 kuud ehk liiga pikk, lisaks az ja raseduse kohta laiemad uuringud puuduvad, vaktsiini vahetada ja uue vaktsiiniga kuuri teha ei lubata ja ka sellise vahetuse ja raseduse kohta uuringud puuduvad, arst ütles, et tema vastutust ei võta, et selleks luba anda. Läbi helistatud perearst, vaktsineerimiskeskused ja riigi vaktsineerimise ametlik infotelefon ja kõik laiutavad vaid käsi – ei saa.

Ega ma sinna teatrisse-kinno väga ronigi ja lamemaalane ka pole, aga näed, süsteem ei võimalda ????

see ikka sinu isiklik valik, mitte “I trimestril ei süstita”. Tean mitmeid rasedaid, kes said teise süsti I trimestril (sh mina ise ja samuti AZ), probleeme ei ole. Nii viljatusravi kliiniku arstid, naistearstid kui ka perearstid soovitasid vaktsiinikuuriga jätkata. Aga eks alati kui otsida siis leiab arsti, kelle arvamus sinu omaga ühtib ja õigustus kohe kenasti olemas 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks tulevik keerab palju tänaseid kindlaid seisukohti ümber ja elu kellegi jaoks seisma ei jää, isegi kui vaktsineeritud seda nii väga ka sooviksid. Mõtle- nii hea asi, et pead lausa tige olema teiste peale kes seda ei tee! Jälle-naerukoht.

Ise olen vaktsineeritud, ma küll vihane pole kui keegi seda ei tee ja see on ju tegelikult absurd testi eest 50€ välja käia. Minu arvates ongi kogu see värk üks äri ja järjest suuremaid mõõtmeid see võtab. Usun samuti koroonat.

Miks peaks vaktsineeritud tahtma, et elu seisma jääks? Täielik jamps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 vaksineerimata – kus saab soodsalt teste teha, et minna kinno/teatrisse/kohvik