Esileht Väikelaps Vakstsineeritul tuulerõuged

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Vakstsineeritul tuulerõuged

Postitas:

milleks ma tuulerõuge vaktsiini lasin lapsele teha, kui tal tulid nüüd ikkagi mitu kuud hiljem tuulerõuged ?! :(( Masendav

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.
Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.

Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

aga kui su 5 aastasel tulevad nüüd järsku raskelt kulgevad tuulerõuged ? Siit-sealt kuulda et tuulerõuged levivad praegu mõnuga.
Hetkel meil ongi kuskil 10-15 täppi olnud mitu päeva, aga see vist ongi siis kergem vorm, äkki.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise pole põdenud ja lasin ennast peale esimese lapse imetamise lõpetamist vaktsineerida. Nüüd kevadel põdesid 5- ja 3-aastased lapsed. Palavikku oli kummalgi ühel õhtul, aga muus osas on see üks vastik haigus. Ühel lapsel olid täpid ka suus ja silmalaugudel, silmamuna peale õnneks ei tulnud (see olnuks päris ohtlik). Mõlemal lapsel oli punne üle 200. Usu, 15 punni on selle kõrval ikka väga kergelt põetud.
Mina ei nakatunud, aga erinevalt lastest tehakse täiskasvanutele 2 süsti, mis annab tugevama kaitse.

PS! Mina tahtsin varakevadel lapsi vaktsineerida, aga vaktsiin oli otsas! Ja nagu needus lapsed need kuu aja pärast üles korjasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedas siis, et lapsel vaktsiin tehtud on. Kui praegu tundub 15 täppi masendav, paku ise, mis seis ilma vaktsiinita oleks.
Väga halb on lugeda, et ikka veel levib laialt see väärarusaam, et tuulerõuged on mingi suva kerge haigus, oi kui kasulik on lastel seda põdeda lasta. Tegemist on väga tõsiste tüsistustga haigusega. Entsefaliit, meningiit ja kopsupõletik tunduvad teile sellised “ei miskit hullu” asjad, millega tahaks riskida oma laste puhul? Jah, enamasti lapsed põevad kergemalt, aga nt imikud hoopiski väga raskelt. Isegi kui vaktsiin ei kaitse 100% haigestumise eest, aitab see päris kindlasti tüsistusi vältida. Ma ei tea, miks Eestis seda riiklikus kavas ei ole. Siin riigis, kus mina elan, tehakse imikutele juba.
Ma ise sain tuulerõuged teismelisena, esimest otsaette tekkinud villi pidasin mädapunniks ja üritasin välja pigistada… Arvake ära, kas mul on see kraater siiani näos alles või jaa. Teine tuli kulmu sisse ja silm paistetas peaaegu kinni. See on ainus kord mu elus siiani olnud, ptüi, ptüi, ptüi, kus olin nii koledasti haige, et jaoskonnaarst tahtis haiglasse saata. Seletas kurjalt mu emale voodi ääres vene keeles, et temale see silm kohe üldse ei meeldi. Ma sain aga ta plaanile pihta ja pistsin nii hullusti halama, et pika hambaga jäeti ikka koju põdena.
Jah, eluks ajaks armidega rikutud nahk ei ole mingi väga suur õnnetus võrreldes muude tüsistustega, aga pange end korraks väikese lapse olukorda, kellel on üle keha kirjeldamatu põrgusügelus, aga kratsida ei tohi. Ei kavatse küll oma lapsele sellist piinamist korraldada nagu enda pealt mäletan, kui seda valtsiiniga vältida saab.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 08:14; 29.05 08:14; 29.05 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 2 vanemat põdesid tuulerõuged ilma palavikuta ja paljude punnidega, u paar nädalat olid kodus. Kolmas põdes nii, et näo peal oli u 7 villi ja kogu lugu. Ei ole keegi vaktsineeritud. Grupi põdes ka kogu pere püstijalu läbi, ainult minul ja mehel oli üks päev tõeliselt kehv olla. Samas olen korra elus saanud gripivaktsiini ja tookord arvasin küll, et suren, sest olin ikka nädal aega 40 palavikuga siruli.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 08:14; 29.05 08:14; 29.05 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 08:14; 29.05 08:14; 29.05 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed põdesid ilma palavikuta. Punne oli, aga ei midagi hullu. Tubasel reziimil olid vist paar päeva, nakatumise vältimiseks siiski kollektiividest hoidsin nädal poolteist lapsi eemal. Briljantroheline on tõesti parim, et armide tekkimist vältida – saab kindlalt kõik punnid ära tupsutada. Lastel polnud lepatriinu olemise vastu midagi.
Limaskestade jaoks on hea Kamistad (silma ei sobi).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.

Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

aga kui su 5 aastasel tulevad nüüd järsku raskelt kulgevad tuulerõuged ? Siit-sealt kuulda et tuulerõuged levivad praegu mõnuga.

Hetkel meil ongi kuskil 10-15 täppi olnud mitu päeva, aga see vist ongi siis kergem vorm, äkki.

No siis tuleb. Arst meil ka enne 7a pigem ei soovitanud teha. Kui 7-seks saades veel põdenud pole, lasen ilmselt teha.

Ja tuulerõugeid võib isegi mitu korda põdeda. Tean kahte last, kes on kaks korda põdenud neid.

Kaks korda on lasteaias meist mööda see läinud ka ilma vaktsiinita.
Tuulerõugetega peab meeles pidama, et kui tekib palavik, EI TOHI mingil juhul kasutada ei ibuprofeeni ega ka aspiriini. See tekitab sügava põletiku nahale.

Ma ei ole üldsegi mitte vaktsiinivastane. Mul laps on kõik riikliku kava omad saanud + nüüd teeme ka puugi oma. Aga vot tuulerõugeid ma ei pea nüüd nii raskeks. Tüsistused on vähestel ja harvad.
Ja gripivaktsiinist käin ka suure kaarega mööda. Ning kui kunagi peaks tüdruku saama, siis HPV vaktsiinist ka keeldun kohe kindlasti.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed vaktsineerimata- vanem oli 4.a ja noorem 1.a kui läbi põdesid. Mõlemal maksimaalselt kokku 25 täpikest ja ei midagi hullu. Noorema lapse rühmas on praegu tuulerõuged ja enamus sellega kodus. Kartsin, et äkki minu laps korjab ka külge (kuna esimesel korral põdes kergelt)..aga ünneks siiski mitte! Ise lapsena põdesin nii, et oli 4 punni kokku. Kartsin, et saan laste käest uuesti- õnneks mitte!

Üldiselt pooldan ka seda, et lapsena saaks ära põetud (eriti just tüdrukud) kuna raseduse ajal pidi see kahjustama loodet!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks ma tuulerõuge vaktsiini lasin lapsele teha, kui tal tulid nüüd ikkagi mitu kuud hiljem tuulerõuged ?! :(( Masendav

Sa oled nagu mu vanaema, tema usub ka raudkindlalt, et kui ikka laps on kõige vastu vaktsineeritud siis talle kohe kindlasti ei saa need haiguses külge hakata mille vastu vaktsineeriti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise pole põdenud ja lasin ennast peale esimese lapse imetamise lõpetamist vaktsineerida. Nüüd kevadel põdesid 5- ja 3-aastased lapsed. Palavikku oli kummalgi ühel õhtul, aga muus osas on see üks vastik haigus. Ühel lapsel olid täpid ka suus ja silmalaugudel, silmamuna peale õnneks ei tulnud (see olnuks päris ohtlik). Mõlemal lapsel oli punne üle 200. Usu, 15 punni on selle kõrval ikka väga kergelt põetud.

Mina ei nakatunud, aga erinevalt lastest tehakse täiskasvanutele 2 süsti, mis annab tugevama kaitse.

PS! Mina tahtsin varakevadel lapsi vaktsineerida, aga vaktsiin oli otsas! Ja nagu needus lapsed need kuu aja pärast üles korjasid.

lastele tehakse ka 2 süsti. Me lasime teha ja tehti vahega kokku 2 tk. Õnneks on meil siis väga kerge läbipõdemine. Huuhhh

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väheste punnidega ei pruugi kaitset tekkida ja hiljem võib uuesti põdeda.

Mõtlesid selle ise välja ?
Sinu arvates on põdemisel ja põdemisel vahe ?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.

Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

aga kui su 5 aastasel tulevad nüüd järsku raskelt kulgevad tuulerõuged ? Siit-sealt kuulda et tuulerõuged levivad praegu mõnuga.

Hetkel meil ongi kuskil 10-15 täppi olnud mitu päeva, aga see vist ongi siis kergem vorm, äkki.

No siis tuleb. Arst meil ka enne 7a pigem ei soovitanud teha. Kui 7-seks saades veel põdenud pole, lasen ilmselt teha.

Ja tuulerõugeid võib isegi mitu korda põdeda. Tean kahte last, kes on kaks korda põdenud neid.

Kaks korda on lasteaias meist mööda see läinud ka ilma vaktsiinita.

Tuulerõugetega peab meeles pidama, et kui tekib palavik, EI TOHI mingil juhul kasutada ei ibuprofeeni ega ka aspiriini. See tekitab sügava põletiku nahale.

Ma ei ole üldsegi mitte vaktsiinivastane. Mul laps on kõik riikliku kava omad saanud + nüüd teeme ka puugi oma. Aga vot tuulerõugeid ma ei pea nüüd nii raskeks. Tüsistused on vähestel ja harvad.

Ja gripivaktsiinist käin ka suure kaarega mööda. Ning kui kunagi peaks tüdruku saama, siis HPV vaktsiinist ka keeldun kohe kindlasti.

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.
Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.

Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

sama palju kõrvalnähtude võimalusi kui tavalistel beebidele tehtavatel vaktsiinidel. Miks sa neid tegemata ei jäta ? Ka ju kõrvalnähtude oht. Iga asi on mingi % võimaliku ohtlikkusega, ka kõik need köögiviljad poes, aga sa ju ei jäta neid söömata

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.

Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

sama palju kõrvalnähtude võimalusi kui tavalistel beebidele tehtavatel vaktsiinidel. Miks sa neid tegemata ei jäta ? Ka ju kõrvalnähtude oht. Iga asi on mingi % võimaliku ohtlikkusega, ka kõik need köögiviljad poes, aga sa ju ei jäta neid söömata

Vaidleks vastu. Kuna need praegused välja töötatud vaktsiinid on üsna pikalt juba eksisteerinud, on neid pidevalt täiustatud ja kõrvalnähud viidud miinimumini. Tõsi, ei väidagi, et neil üldse kõrvalmõjusid pole. On küll. Kui mu laos oleks mõnele halvasti reageerinud, oleks ka riikliku kava pooleli jätnud.
HPV on niivõrd uus vaktsiin, mida pole veel jõutud piisavalt uurida ja täiustada. Seda tunnistavad ka arstid ja teadlased ise. See on piisav argument sellest keeldumiseks.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.

Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

sama palju kõrvalnähtude võimalusi kui tavalistel beebidele tehtavatel vaktsiinidel. Miks sa neid tegemata ei jäta ? Ka ju kõrvalnähtude oht. Iga asi on mingi % võimaliku ohtlikkusega, ka kõik need köögiviljad poes, aga sa ju ei jäta neid söömata

Vaidleks vastu. Kuna need praegused välja töötatud vaktsiinid on üsna pikalt juba eksisteerinud, on neid pidevalt täiustatud ja kõrvalnähud viidud miinimumini. Tõsi, ei väidagi, et neil üldse kõrvalmõjusid pole. On küll. Kui mu laos oleks mõnele halvasti reageerinud, oleks ka riikliku kava pooleli jätnud.

HPV on niivõrd uus vaktsiin, mida pole veel jõutud piisavalt uurida ja täiustada. Seda tunnistavad ka arstid ja teadlased ise. See on piisav argument sellest keeldumiseks.

Et HPV vaktsiin lasti massidesse, et noori neiusid tappa üle kogu maailma ?
Ja maa on ka lapik eksole

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.

Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

sama palju kõrvalnähtude võimalusi kui tavalistel beebidele tehtavatel vaktsiinidel. Miks sa neid tegemata ei jäta ? Ka ju kõrvalnähtude oht. Iga asi on mingi % võimaliku ohtlikkusega, ka kõik need köögiviljad poes, aga sa ju ei jäta neid söömata

Vaidleks vastu. Kuna need praegused välja töötatud vaktsiinid on üsna pikalt juba eksisteerinud, on neid pidevalt täiustatud ja kõrvalnähud viidud miinimumini. Tõsi, ei väidagi, et neil üldse kõrvalmõjusid pole. On küll. Kui mu laos oleks mõnele halvasti reageerinud, oleks ka riikliku kava pooleli jätnud.

HPV on niivõrd uus vaktsiin, mida pole veel jõutud piisavalt uurida ja täiustada. Seda tunnistavad ka arstid ja teadlased ise. See on piisav argument sellest keeldumiseks.

Et HPV vaktsiin lasti massidesse, et noori neiusid tappa üle kogu maailma ?

Ja maa on ka lapik eksole

Tappa? Kust sa võtad, et surm on sage kõrvalnähe? Enne ikka uuri ka asja, kui siin sõna võtad sel teemal.
Sagedaseim on just epilepsia sarnane tahtmatu ja kontrollimatu tõmblemine ja osaline halvatus. Ehk siis närvikahjustus.

No aga mida sa jaurad. Mul on õigus keelduda. KUI ma peaks kunagi tütre saama, laseks tal ise otsustada, kas ta teeb selle või ei.

Aga mis siis saab, kui tptarlaps saabki selle vaktsiini ja kuulub selle 5% hulka, kes ikkagi haigestub emakakaelavähki ja seal samas kannatab ka kõrvalnähtude küüsis terve elu? Kellele ma siis õnne soovin? Ikka endale ju! Niiet vahet pole.

Igal vanemal ja isikul on õigus vaktsineerimisest omal vastutusel keelduda.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem lasen lapsel tuulerõuged läbi põdeda kui tuulerõuge vaktsiini teen (muud kõik on tehtud).

Tuulerõugeid peetakse jah tihti kergeks lastehaiguseks, et ah, las põeb läbi, sest täiskasvanuna pidi see haigus ikka müstiliselt hull olema ja parem lapsena läbi põdeda. Ma ei mäleta, kuidas ma ise varem tuulerõugetesse suhtusin, vist ei mõelnudki neist midagi erilist ja karta ka väga ei osanud. Et kui põeb läbi, siis põeb. No ja saigi siis mu neljaastane laps need endale lõpuks külge. Seitse päeva järjest 39 ja üle selle palavikku, vill villis kinni üle kogu keha, kaasa arvatud silmalaud, pepuvahe, suu limaskestad seespoolt jne. Oi, see oli ülikarm. Ja kogu sellele õudusele lisandus veel sekundaarne nahapõletik, kõik punnid üle kogu keha läksin mädanema, nii et otsa tuli veel antibiootikumikuur (kusjuures ei andnud palaviku alandamiseks ibukat ega aspiriini, olin teadlik sellest, mida võib ja mida mitte). Lapsel siiamaani armid nahal (kaks aastat möödas) ja meenutame mõlemad seda haigust õudusega. Ta isegi mäletab seda täiesti selgelt. Järgmise lapse igal juhul vaktsineerin, kui aeg käes. Kui põebki läbi ikkagi, ehk läheb tal väheke kergemalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 last põdesid tuulerõugeud samuti raskelt, pikalt, kõrge palaviku ja rohke lööbega. Kolmas laps on vaktsineeritud, eks saab siis näha, kas nakkab või mitte…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem lasen lapsel tuulerõuged läbi põdeda kui tuulerõuge vaktsiini teen (muud kõik on tehtud).

Tuulerõugeid peetakse jah tihti kergeks lastehaiguseks, et ah, las põeb läbi, sest täiskasvanuna pidi see haigus ikka müstiliselt hull olema ja parem lapsena läbi põdeda. Ma ei mäleta, kuidas ma ise varem tuulerõugetesse suhtusin, vist ei mõelnudki neist midagi erilist ja karta ka väga ei osanud. Et kui põeb läbi, siis põeb. No ja saigi siis mu neljaastane laps need endale lõpuks külge. Seitse päeva järjest 39 ja üle selle palavikku, vill villis kinni üle kogu keha, kaasa arvatud silmalaud, pepuvahe, suu limaskestad seespoolt jne. Oi, see oli ülikarm. Ja kogu sellele õudusele lisandus veel sekundaarne nahapõletik, kõik punnid üle kogu keha läksin mädanema, nii et otsa tuli veel antibiootikumikuur (kusjuures ei andnud palaviku alandamiseks ibukat ega aspiriini, olin teadlik sellest, mida võib ja mida mitte). Lapsel siiamaani armid nahal (kaks aastat möödas) ja meenutame mõlemad seda haigust õudusega. Ta isegi mäletab seda täiesti selgelt. Järgmise lapse igal juhul vaktsineerin, kui aeg käes. Kui põebki läbi ikkagi, ehk läheb tal väheke kergemalt.

Meil oli entero viirus selline õudus. Villid olid isegi kurgus + silma limaskestal ja tallaalused esiti põletasid ja pärast ajasid nahka. Palavik 39+ oli 6 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 20:48; 29.05 08:58; 29.05 12:19; 29.05 14:51; 29.05 18:17; 29.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise olen tuulerõugeid kaks korda põdenud – nii, et saab küll mitu korda põdeda. Esimese haiguse ajal olin väike ja väheste punnidega. Teine kord olin teismeline ja ka eriti punne polnud. Lapsed põdesid mõlemad korraga soojamaa reisil olles. Punne oli küll väga palju ja kõikvõimalikes kohtades, aga määrisin neid vastava rohuga iga mõne aja tagant nii öösel kui päeval ja see hoidis sügelemise kontrolli all. Ei teinud briljantrohelisega – apteegis on saadaval ka täiesti mitte-määriv rohi sügeluse vastu. Rohelisega määritakse, kui ei suuda meeles pidada, kas see või see punn on uus või vana – roheline aitab järje peal püsida ja aru saada, millal aktiivne punnitekke aeg läbi saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

No ehk selleks ajaks, kui mul ükskord tütar peaks sündima, on seda vaktsiini piisavalt uuritud ja täiustatud, et kõrvaltoimeid nii jubedad ning sagedased poleks ja vb mõtlen ümber.

Aga kes teab, ehk sünnib ka teine laps poiss hoopis.

sama palju kõrvalnähtude võimalusi kui tavalistel beebidele tehtavatel vaktsiinidel. Miks sa neid tegemata ei jäta ? Ka ju kõrvalnähtude oht. Iga asi on mingi % võimaliku ohtlikkusega, ka kõik need köögiviljad poes, aga sa ju ei jäta neid söömata

Vaidleks vastu. Kuna need praegused välja töötatud vaktsiinid on üsna pikalt juba eksisteerinud, on neid pidevalt täiustatud ja kõrvalnähud viidud miinimumini. Tõsi, ei väidagi, et neil üldse kõrvalmõjusid pole. On küll. Kui mu laos oleks mõnele halvasti reageerinud, oleks ka riikliku kava pooleli jätnud.

HPV on niivõrd uus vaktsiin, mida pole veel jõutud piisavalt uurida ja täiustada. Seda tunnistavad ka arstid ja teadlased ise. See on piisav argument sellest keeldumiseks.

Et HPV vaktsiin lasti massidesse, et noori neiusid tappa üle kogu maailma ?

Ja maa on ka lapik eksole

Tappa? Kust sa võtad, et surm on sage kõrvalnähe? Enne ikka uuri ka asja, kui siin sõna võtad sel teemal.

Sagedaseim on just epilepsia sarnane tahtmatu ja kontrollimatu tõmblemine ja osaline halvatus. Ehk siis närvikahjustus.

No aga mida sa jaurad. Mul on õigus keelduda. KUI ma peaks kunagi tütre saama, laseks tal ise otsustada, kas ta teeb selle või ei.

Aga mis siis saab, kui tptarlaps saabki selle vaktsiini ja kuulub selle 5% hulka, kes ikkagi haigestub emakakaelavähki ja seal samas kannatab ka kõrvalnähtude küüsis terve elu? Kellele ma siis õnne soovin? Ikka endale ju! Niiet vahet pole.

Igal vanemal ja isikul on õigus vaktsineerimisest omal vastutusel keelduda.

Kui sa loed ükskõik mis rohtude, antibiootikumide, sealhulgas vaktsiinide võimalikke kõrvaltoimeid, ei kasutaks sa sellise suhtumisega absoluutselt ühtegi rohtu, aga sa ikkagi teed seda vabatahtlikult ja aastast aastasse 😀 Vaktsiin on selle kõrval lausa köömes

Näiteks lihtlabane Ibumetin:

nahalööve, kerge ja mööduv peavalu, pearinglus, tinnitus (kõrvade kumisemine), vedelikupeetus, tursed, iiveldus, oksendamine, seedehäired, kõhukinnisus, kõhukrambid või –valu, muutused maksatalitlust iseloomustavates vereanalüüsides, südame paispuudulikkus, unetus,närvilisus, kõrgenenud vererõhk, astmahood, mao- või kaksteistsõrmiksoole haavand veritsuse ja/või mulgustumisega, seedetrakti verejooks, jämesoolepõletik ja põletikuline soolehaigus, erinevad nahakahjustused (lööbed, punetus, villid, naha ketendus, koorumine) naha tundlikkus, päikesevalgusele, muutused verepildis, vere hüübivushäired, unisus, depressioon, segasus, ajukelmepõletik ja ekstrapüramidaalsed häired (ebatavalised näo ja keha liigutused, rahutus ja värinad), rasked maksa- ja neerukahjustused, suutmatus süveneda ja kognitiivsed häired (tunnetushäired), silmakahjustused – erinevad nägemishäired ja vikerkesta-ripskehapõletik, juuste väljalangemine, küüntekahjustus, veresoonte põletik.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.

Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

aga kui su 5 aastasel tulevad nüüd järsku raskelt kulgevad tuulerõuged ? Siit-sealt kuulda et tuulerõuged levivad praegu mõnuga.

Hetkel meil ongi kuskil 10-15 täppi olnud mitu päeva, aga see vist ongi siis kergem vorm, äkki.

No siis tuleb. Arst meil ka enne 7a pigem ei soovitanud teha. Kui 7-seks saades veel põdenud pole, lasen ilmselt teha.

Ja tuulerõugeid võib isegi mitu korda põdeda. Tean kahte last, kes on kaks korda põdenud neid.

Kaks korda on lasteaias meist mööda see läinud ka ilma vaktsiinita.

Tuulerõugetega peab meeles pidama, et kui tekib palavik, EI TOHI mingil juhul kasutada ei ibuprofeeni ega ka aspiriini. See tekitab sügava põletiku nahale.

Ma ei ole üldsegi mitte vaktsiinivastane. Mul laps on kõik riikliku kava omad saanud + nüüd teeme ka puugi oma. Aga vot tuulerõugeid ma ei pea nüüd nii raskeks. Tüsistused on vähestel ja harvad.

Ja gripivaktsiinist käin ka suure kaarega mööda. Ning kui kunagi peaks tüdruku saama, siis HPV vaktsiinist ka keeldun kohe kindlasti.

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

seda ei karda, et laps viljatuks jääb nagu nüüd Rootsi näitel enamik HPV vastu vaktsineerituid?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin 22a läbi ja koos imikuga, isegi arst imestas, kui kergelt. Täiskavanule ning alla aastasele lapsele võib see väga ohtlik olla. Lasteaiaeas on paras aeg see läbi põdeda ja ongi kindel ”vaktsiin” eluks ajaks olemas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne vaktsineerimist ju peaks selge olema, et 100% see ei kaitse. Lihtsalt võib kulgeda kergemalt. Aga ära see vaktsiin seda täielikult küll ei hoia.

Just seepärast ma oma 5a seda teinud ei olegi. Ootan veel paar aastat.

aga kui su 5 aastasel tulevad nüüd järsku raskelt kulgevad tuulerõuged ? Siit-sealt kuulda et tuulerõuged levivad praegu mõnuga.

Hetkel meil ongi kuskil 10-15 täppi olnud mitu päeva, aga see vist ongi siis kergem vorm, äkki.

No siis tuleb. Arst meil ka enne 7a pigem ei soovitanud teha. Kui 7-seks saades veel põdenud pole, lasen ilmselt teha.

Ja tuulerõugeid võib isegi mitu korda põdeda. Tean kahte last, kes on kaks korda põdenud neid.

Kaks korda on lasteaias meist mööda see läinud ka ilma vaktsiinita.

Tuulerõugetega peab meeles pidama, et kui tekib palavik, EI TOHI mingil juhul kasutada ei ibuprofeeni ega ka aspiriini. See tekitab sügava põletiku nahale.

Ma ei ole üldsegi mitte vaktsiinivastane. Mul laps on kõik riikliku kava omad saanud + nüüd teeme ka puugi oma. Aga vot tuulerõugeid ma ei pea nüüd nii raskeks. Tüsistused on vähestel ja harvad.

Ja gripivaktsiinist käin ka suure kaarega mööda. Ning kui kunagi peaks tüdruku saama, siis HPV vaktsiinist ka keeldun kohe kindlasti.

Kui sa HPV vaktsiinist keeldud ja su plika kord emakakaelavähi saab, siis õnnitle vaid iseennast !

seda ei karda, et laps viljatuks jääb nagu nüüd Rootsi näitel enamik HPV vastu vaktsineerituid?

Mina olen vaktsineeritud juba 10.a tagasi HPV vastu ja mul on laps peale seda. Kui antakse elus selline võimalus, et sa ei jääks teatud liiki vähki, siis seda mitte vastu võtta on ikka tõsine rumalus.

“Kui suudame päästa 160 inimest aastas – see on orienteeruv emakakaelavähi juhtude arv aastas – ja ennetada hulgaliselt protseduure emakaela raske astme muutuste raviks, oleme meie, arstid, oma tööga rahul.Parim patsient on terve patsient.” kirjutab Kuressaare haigla naistearst Goar Kuldsaar HPV vaktsiinist.
Harald zur Hausen väitis juba 1970. aastal, et HPV ehk inimese papilloomiviirus on peamine tegur emakakaelavähi tekkel. See väide sai kinnitust teadustöös, mis tõi teadlasele 2008. aastal meditsiiniteaduste Nobeli preemia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:01; 28.05 21:00; 29.05 10:40; 29.05 10:40; 29.05 10:43; 29.05 14:03; 29.05 15:26; 30.05 14:22; 01.06 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedas siis, et lapsel vaktsiin tehtud on. Kui praegu tundub 15 täppi masendav, paku ise, mis seis ilma vaktsiinita oleks.

Väga halb on lugeda, et ikka veel levib laialt see väärarusaam, et tuulerõuged on mingi suva kerge haigus, oi kui kasulik on lastel seda põdeda lasta. Tegemist on väga tõsiste tüsistustga haigusega. Entsefaliit, meningiit ja kopsupõletik tunduvad teile sellised “ei miskit hullu” asjad, millega tahaks riskida oma laste puhul? Jah, enamasti lapsed põevad kergemalt, aga nt imikud hoopiski väga raskelt. Isegi kui vaktsiin ei kaitse 100% haigestumise eest, aitab see päris kindlasti tüsistusi vältida. Ma ei tea, miks Eestis seda riiklikus kavas ei ole. Siin riigis, kus mina elan, tehakse imikutele juba.

Ma ise sain tuulerõuged teismelisena, esimest otsaette tekkinud villi pidasin mädapunniks ja üritasin välja pigistada… Arvake ära, kas mul on see kraater siiani näos alles või jaa. Teine tuli kulmu sisse ja silm paistetas peaaegu kinni. See on ainus kord mu elus siiani olnud, ptüi, ptüi, ptüi, kus olin nii koledasti haige, et jaoskonnaarst tahtis haiglasse saata. Seletas kurjalt mu emale voodi ääres vene keeles, et temale see silm kohe üldse ei meeldi. Ma sain aga ta plaanile pihta ja pistsin nii hullusti halama, et pika hambaga jäeti ikka koju põdena.

Jah, eluks ajaks armidega rikutud nahk ei ole mingi väga suur õnnetus võrreldes muude tüsistustega, aga pange end korraks väikese lapse olukorda, kellel on üle keha kirjeldamatu põrgusügelus, aga kratsida ei tohi. Ei kavatse küll oma lapsele sellist piinamist korraldada nagu enda pealt mäletan, kui seda valtsiiniga vältida saab.

On olemas selline sügeluse ja punnidevastane vahend nadu PoxClin, spetsiaalselt tuulerõugetes lastele. Väga hästi toimis koheselt, enam ei sügelenud. Sai proovitud isegi väga õrnades piirkondades, kus sügelus oleks põhjustanud põrgupiinu. Nüüd läbi põetud ja korras. Endal ka läbi põetud õnneks ja tänud sellele oli ka minu kõhulaps kaitstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt keegi “vakstsineerib” tuulerõugete vastu??

Püha lollus, ausõna! Järgmiseks nohu?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Vakstsineeritul tuulerõuged

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.