Esileht Väikelaps Vakstsineeritul tuulerõuged

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Vakstsineeritul tuulerõuged

Postitas:
Kägu

Vedas siis, et lapsel vaktsiin tehtud on. Kui praegu tundub 15 täppi masendav, paku ise, mis seis ilma vaktsiinita oleks.

Väga halb on lugeda, et ikka veel levib laialt see väärarusaam, et tuulerõuged on mingi suva kerge haigus, oi kui kasulik on lastel seda põdeda lasta. Tegemist on väga tõsiste tüsistustga haigusega. Entsefaliit, meningiit ja kopsupõletik tunduvad teile sellised “ei miskit hullu” asjad, millega tahaks riskida oma laste puhul? Jah, enamasti lapsed põevad kergemalt, aga nt imikud hoopiski väga raskelt. Isegi kui vaktsiin ei kaitse 100% haigestumise eest, aitab see päris kindlasti tüsistusi vältida. Ma ei tea, miks Eestis seda riiklikus kavas ei ole. Siin riigis, kus mina elan, tehakse imikutele juba.

Ma ise sain tuulerõuged teismelisena, esimest otsaette tekkinud villi pidasin mädapunniks ja üritasin välja pigistada… Arvake ära, kas mul on see kraater siiani näos alles või jaa. Teine tuli kulmu sisse ja silm paistetas peaaegu kinni. See on ainus kord mu elus siiani olnud, ptüi, ptüi, ptüi, kus olin nii koledasti haige, et jaoskonnaarst tahtis haiglasse saata. Seletas kurjalt mu emale voodi ääres vene keeles, et temale see silm kohe üldse ei meeldi. Ma sain aga ta plaanile pihta ja pistsin nii hullusti halama, et pika hambaga jäeti ikka koju põdena.

Jah, eluks ajaks armidega rikutud nahk ei ole mingi väga suur õnnetus võrreldes muude tüsistustega, aga pange end korraks väikese lapse olukorda, kellel on üle keha kirjeldamatu põrgusügelus, aga kratsida ei tohi. Ei kavatse küll oma lapsele sellist piinamist korraldada nagu enda pealt mäletan, kui seda valtsiiniga vältida saab.

On olemas selline sügeluse ja punnidevastane vahend nadu PoxClin, spetsiaalselt tuulerõugetes lastele. Väga hästi toimis koheselt, enam ei sügelenud. Sai proovitud isegi väga õrnades piirkondades, kus sügelus oleks põhjustanud põrgupiinu. Nüüd läbi põetud ja korras. Endal ka läbi põetud õnneks ja tänud sellele oli ka minu kõhulaps kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt keegi “vakstsineerib” tuulerõugete vastu??

Püha lollus, ausõna! Järgmiseks nohu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaks last vanuses 2 ja 4 põdesid mõlemad väga raskelt. Nädal kõrge palavik ja terve keha, kaasa arvatud suu, punnidega kaetud. PoxClin tõesti veidi tundus aitavat, määrisime seda ikka ohtralt. Lisaks olin ise haiglas 4 päeva tilgutite all 40 palavikuga. Terve keha väljast, suu seest punnidega kaetud. See oli nagu põrgu. Määrisin ise kaks pudelid seda vahtu peale. See veidike jahutas, aga ikka oli hull olla. Peale haiguse põdemist järgmisel poolel aastal jäid kõik väiksemadki viirused kohe külge. Tuulerõuged mõjuvad immuunsüsteemile suht laastavalt. Järgmisele lapsele teen kindlalt vaktsiini. 8 aastat tagasi ei olnud tuulerõugete vaktsiinist veel eriti juttu ja ei teadnud ise küsida.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Väikelaps Vakstsineeritul tuulerõuged