Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiini kõrvalmõjud

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Vaktsiini kõrvalmõjud

Postitas:
Kägu

Missugused kõrvalmõjud teil vaktsiinist on olnud ja mitu päeva (mitmendal päeval)?

Ise sain Pfizer vaktsiini – esimesel ööl oli allergiline reaktsioon ja sügelus, mis taandus peale allergiarohu võtmist.

Kolmandal päeval oli lihtsalt halb enesetunne ja vati sees olemine ja neljandal päeval hakkas vererõhk kõikuma ja lõi pulsi üles ning oli vaheldumisi nõrkus. See vererõhu teema oli ikka väga halb ja ebameeldiv.

Täna viies päev ja loodan, et jamad möödas ja saab normaalselt elada.

Käe valu oli ka, aga see üldiselt iga sustiga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pfizer – pärast mõlemat süsti õlavarre lihasvalu järgmisel päeval (nagu ka pärast gripi- ja puugivaktsiini saamist on olnud). Muud midagi ei olnud. Sama kogemus tervel perekonnal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Az, süstikoht valutas (esimesel süstil rohkem kui teisel), rohkem midagi ei olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pfizer. Mõlemal korral ühtemoodi: süstijärgselt samal päeval unine ja veidi väsinud olek, teisel päeval kerge süstekoha valulikkus (sama kerge, kui gripi- ja puugisüstil on olnud). Enesetunne mõlema süsti järgselt hea. Olen 50+.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain P süsti 13.06 keskpäeva paiku. Juba selle 15 min jooksul seal istudes tekkis tunnelnägemine, valguskartlikkus, pearinglus. Õhtul läks väga halvaks. Lamasin külmal põrandal. Jalad käed värisesid, kõht lahti, pearinglus. Palavikku pold. Järgmine päev läks uuesti halvaks, käisin emos. Selgus et vererõhk kõrge ning pulss liiga kiire. Sain kõik analüüsid ja anti beetablokaatorit. Saadeti koju. Vaktsiiniga seost eitati.

Peale seda sai soetatud koju vererõhu mõõtja. Mõnel päeval oli vererõhk phtlaselt kõrge ja mõnel päeval jälle olid sellised järsud pulsitõusud. Kahe minutiga viskas pulsi 180 peale nt. Sellega kaasnes väga halb enesetunne. Kramp kõhus ja jalas.  Selline väga halb enesetunne kestis 1 nädal. Sõbrannad pidid mu laste eest hoolitsema. Olin voodis. Siis hakkas asi paranema. Juba liikusin ringi….kuniks…lõi uuesti lampi väga halvaks. Just pulsi ja vererõhu. Seekord emosse ei jõudnud..kiirabi käis. Jälle veeni beetablokaator. Õnneks kuigi pulss oli kiire, siis ühtlane. Edasi jägnes 3 nädalat enam vähem enesetundega. Vererõhk oli aint madal (88/65). Ühel jalal tekkis 9 sinikat pikas sirges joones ja teise jala kederluu paistetas üles ning läks lillaks. Käisin trombitesti ka heaks juhuks tegemas. See oli ok.

2 süstile ei läinud, sest pold veel esimesest taastunud. 2 kuud möödus….olin juba täielikult taastunud. Ja laksaki…pulss jälle kõrge. Ainult seistes 110. Poekotti ei suutnud tassida. Südames hakkasid valud. Pikalt püsti ei saanud olla, pidin istuma. Ajas hingeldama. Öösiti ärkasin meeletu südamekloppimise või siis laperdamise peale üles. Oli päevi kus pulss lamades ka 100…. siis hakkasin tegema vahelduvpaastu ning ajasin toitumise veelgi tervislikumaks kui varem. Kõik suhkur, töödeldud toit jms välja. Ja asi hakkas jälle paranema.

Hetkel on päeval pulss ok. Kuigi mitte tagasi mu süstile eelnev näit. Öösiti vahepeal ärkan selle peale, et süda laperdab, ei löö korralikult. Õnneks see möödub. Muidu enesetunne hea, käin jälle jooksmas ja teen jõutrenni.

 

Enne süsti olin 100% terve, ei suitseta, ei joo, olen normaalkaalus, toitun tervislikult, 34 a. Ei võta püsivalt ravimeid, pole iial old probleemi südame ega vererõhuga.

Mis aitasid, olid toidulisandid: b, c, mg, ginko biloba, cardilong, kurkum

 

Minu tutvusringkonnas enamikul ei olnudki kõrvalnähtusid. Minu abikaasal, kes sai süsti samal ajal ja tegi ka teise ära, olid samuti pulsiteemad. Aga vererõhk oli ok. Sõbranna emal olid pulsiteemad. Tuttaval oli allergiline reaktsioon. Jalg läks 15 minutiga seal kohapeal paiste ja punaseks. Enne teist võttis ennetavalt allergiarohu sisse ja teisega ei juhtunud miskit.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks Pfizeri vaktsiini saadud. Mõlemal juhul oli süstekoht järgmine päev veidike valus (kui peale vajutada), aga muidu kõrvalnähte ei esinenud.

Inimeste taluvus vaktsiinidele ja ravimitele on individuaalne. Mõnede inimeste organism lihtsalt ongi tundlikum. Lugege nt ibuprofeeni kõrvalmõjusid infolehelt. See pikka nimekiri kõrvalnähte on seal põhjusega – on inimesi, kellel need kõrvalnähud esinevad. Samas teised pugistavad neid kui komme ilma ühegi kaebuseta. Sama lugu on ka kõikide, sh koroonavaktsiinidega. Ei midagi uut ega ebatavalist.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain P süsti 13.06 keskpäeva paiku. Juba selle 15 min jooksul seal istudes tekkis tunnelnägemine, valguskartlikkus, pearinglus. Õhtul läks väga halvaks. Lamasin külmal põrandal. Jalad käed värisesid, kõht lahti, pearinglus. Palavikku pold. Järgmine päev läks uuesti halvaks, käisin emos. Selgus et vererõhk kõrge ning pulss liiga kiire. Sain kõik analüüsid ja anti beetablokaatorit. Saadeti koju. Vaktsiiniga seost eitati.

Peale seda sai soetatud koju vererõhu mõõtja. Mõnel päeval oli vererõhk phtlaselt kõrge ja mõnel päeval jälle olid sellised järsud pulsitõusud. Kahe minutiga viskas pulsi 180 peale nt. Sellega kaasnes väga halb enesetunne. Kramp kõhus ja jalas. Selline väga halb enesetunne kestis 1 nädal. Sõbrannad pidid mu laste eest hoolitsema. Olin voodis. Siis hakkas asi paranema. Juba liikusin ringi….kuniks…lõi uuesti lampi väga halvaks. Just pulsi ja vererõhu. Seekord emosse ei jõudnud..kiirabi käis. Jälle veeni beetablokaator. Õnneks kuigi pulss oli kiire, siis ühtlane. Edasi jägnes 3 nädalat enam vähem enesetundega. Vererõhk oli aint madal (88/65). Ühel jalal tekkis 9 sinikat pikas sirges joones ja teise jala kederluu paistetas üles ning läks lillaks. Käisin trombitesti ka heaks juhuks tegemas. See oli ok.

2 süstile ei läinud, sest pold veel esimesest taastunud. 2 kuud möödus….olin juba täielikult taastunud. Ja laksaki…pulss jälle kõrge. Ainult seistes 110. Poekotti ei suutnud tassida. Südames hakkasid valud. Pikalt püsti ei saanud olla, pidin istuma. Ajas hingeldama. Öösiti ärkasin meeletu südamekloppimise või siis laperdamise peale üles. Oli päevi kus pulss lamades ka 100…. siis hakkasin tegema vahelduvpaastu ning ajasin toitumise veelgi tervislikumaks kui varem. Kõik suhkur, töödeldud toit jms välja. Ja asi hakkas jälle paranema.

Hetkel on päeval pulss ok. Kuigi mitte tagasi mu süstile eelnev näit. Öösiti vahepeal ärkan selle peale, et süda laperdab, ei löö korralikult. Õnneks see möödub. Muidu enesetunne hea, käin jälle jooksmas ja teen jõutrenni.

Enne süsti olin 100% terve, ei suitseta, ei joo, olen normaalkaalus, toitun tervislikult, 34 a. Ei võta püsivalt ravimeid, pole iial old probleemi südame ega vererõhuga.

Mis aitasid, olid toidulisandid: b, c, mg, ginko biloba, cardilong, kurkum

Minu tutvusringkonnas enamikul ei olnudki kõrvalnähtusid. Minu abikaasal, kes sai süsti samal ajal ja tegi ka teise ära, olid samuti pulsiteemad. Aga vererõhk oli ok. Sõbranna emal olid pulsiteemad. Tuttaval oli allergiline reaktsioon. Jalg läks 15 minutiga seal kohapeal paiste ja punaseks. Enne teist võttis ennetavalt allergiarohu sisse ja teisega ei juhtunud miskit.

Ilmselgelt oli sul tegemist vaktsiinist põhjustatud nähtudega, kuidas nad saavad seost mitte näha? Endalgi tekkis vererõhu tõus ja halb enesetunne, perearsti arvates tekkis mul juhuslikult kõrgvererõhutõbi ja et sellisest kõrvalmõjust tema ei tea. Kuigi juba siis oli võimalik lugeda vererõhumuutustest seoses vaktsiiniga.
Huvitaks mis b vitamiine sa tarvitasid? Kas magneesiumi tasub sel juhul võtta kui ma ei tea kas sellest on organismis puudust?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik mini kolleegid, kõik mehe kolleegid, kõik sugulased vaktsineeritud. Kõrvalmõjud sama, mis puugivaktsiini puhul. Süstikoht valus, kerge palavik, väsimus 1 päev. Mõnel polnud üldse midagi. Küll aga pole kõik 100% terved, nii mõnigi juba aastaid vererõhu tablettide peal.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kellelgi on esinenud pearinglust või iiveldust pikemalt? millest olete abi ja leevendust saanud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain Phizeri, esimene kord oli käsi valus kaks päeva – muud midagi. Teisel korral oli käsi valus ja kaks päeva üleüldine udune ja nõrk olek

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 doosi Pfizerit. Käsi oli hell paar päeva, peale 2 süsti hakkas õhtul pea valutama, järgmisel päeval oli kõik ok.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain P süsti 13.06 keskpäeva paiku. Juba selle 15 min jooksul seal istudes tekkis tunnelnägemine, valguskartlikkus, pearinglus. Õhtul läks väga halvaks. Lamasin külmal põrandal. Jalad käed värisesid, kõht lahti, pearinglus. Palavikku pold. Järgmine päev läks uuesti halvaks, käisin emos. Selgus et vererõhk kõrge ning pulss liiga kiire. Sain kõik analüüsid ja anti beetablokaatorit. Saadeti koju. Vaktsiiniga seost eitati.

Peale seda sai soetatud koju vererõhu mõõtja. Mõnel päeval oli vererõhk phtlaselt kõrge ja mõnel päeval jälle olid sellised järsud pulsitõusud. Kahe minutiga viskas pulsi 180 peale nt. Sellega kaasnes väga halb enesetunne. Kramp kõhus ja jalas. Selline väga halb enesetunne kestis 1 nädal. Sõbrannad pidid mu laste eest hoolitsema. Olin voodis. Siis hakkas asi paranema. Juba liikusin ringi….kuniks…lõi uuesti lampi väga halvaks. Just pulsi ja vererõhu. Seekord emosse ei jõudnud..kiirabi käis. Jälle veeni beetablokaator. Õnneks kuigi pulss oli kiire, siis ühtlane. Edasi jägnes 3 nädalat enam vähem enesetundega. Vererõhk oli aint madal (88/65). Ühel jalal tekkis 9 sinikat pikas sirges joones ja teise jala kederluu paistetas üles ning läks lillaks. Käisin trombitesti ka heaks juhuks tegemas. See oli ok.

2 süstile ei läinud, sest pold veel esimesest taastunud. 2 kuud möödus….olin juba täielikult taastunud. Ja laksaki…pulss jälle kõrge. Ainult seistes 110. Poekotti ei suutnud tassida. Südames hakkasid valud. Pikalt püsti ei saanud olla, pidin istuma. Ajas hingeldama. Öösiti ärkasin meeletu südamekloppimise või siis laperdamise peale üles. Oli päevi kus pulss lamades ka 100…. siis hakkasin tegema vahelduvpaastu ning ajasin toitumise veelgi tervislikumaks kui varem. Kõik suhkur, töödeldud toit jms välja. Ja asi hakkas jälle paranema.

Hetkel on päeval pulss ok. Kuigi mitte tagasi mu süstile eelnev näit. Öösiti vahepeal ärkan selle peale, et süda laperdab, ei löö korralikult. Õnneks see möödub. Muidu enesetunne hea, käin jälle jooksmas ja teen jõutrenni.

Enne süsti olin 100% terve, ei suitseta, ei joo, olen normaalkaalus, toitun tervislikult, 34 a. Ei võta püsivalt ravimeid, pole iial old probleemi südame ega vererõhuga.

Mis aitasid, olid toidulisandid: b, c, mg, ginko biloba, cardilong, kurkum

Minu tutvusringkonnas enamikul ei olnudki kõrvalnähtusid. Minu abikaasal, kes sai süsti samal ajal ja tegi ka teise ära, olid samuti pulsiteemad. Aga vererõhk oli ok. Sõbranna emal olid pulsiteemad. Tuttaval oli allergiline reaktsioon. Jalg läks 15 minutiga seal kohapeal paiste ja punaseks. Enne teist võttis ennetavalt allergiarohu sisse ja teisega ei juhtunud miskit.

Olen teemaalgataja.

Väga ebameeldiv olukord ja kurb kuulda, et sul nii halvasti.

Mul oli üks päeva vererõhu ja pulsi kõikumine ja nüüd enesetunne hea.

Kas sul ka nüüd normis juba või ikka veel kõigub?

Kas plaanid minna teist süstibtegema?

Mina suure tõenäosusega ei lahe teist susti tegema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

Kas ütlesin midagi valesti või? Või tundsid ennast ära mu kommentaaris?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

Kas ütlesin midagi valesti või? Või tundsid ennast ära mu kommentaaris?

Ütlesid.

Palun selgita seda “loomulikku immuunsust”. Mis see sinu arust on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Täiesti absurdne väide! Minul kõrvalnähte ei esinenud, aga tervisekontrollis teeb arst alati suuri silmi mu suurepärase füüsilise vormi (loe väga trimmis ja treenitud keha) ja analüüside peale, sest ühel kontorirotil ei saa ju nii hea füüsiline vorm olla ega suuta sellist sporti teha mina. Suhkrut ei armasta ja rämpsu söön harva. Ei olnud kõrvalnähte ka mu vennal, kes on noor triatlonist ja kelle füüsiline sooritusvõime on kõvasti üle keskmise eestlase. Ei olnud kõrvalnähte ühelgi mu sõbral, kes samamoodi on väga heas vormis, söövad tervislikult ja teevad vähemalt 3-6 korda nädalas aktiivset trenni (korralikku trenni, mitte niisama vehkimist mida osad trenniks nimetavad).

Kõrvalnähud ei näita kas sul on nõrk immuunsüsteem või mitte, vaid sinu organismi taluvusvõimet. Osad on tundlikumad kui teised. Kui sul olid kõrvalnähud, siis järelikult on sul tundlik organism.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Need vaksiinid ei mõju ainult tervisele. Mina lasin ennast vaksineerida juuni lõpus ja praktiliselt kohe hakkasid ööd minema lühemaks. Võitlen sellega siiani, midagi paremaks ei muutu vaid kõik läheb hullemas. Nüüd on juba ööd nii pimedad, et ei näe isegi näppu suhu pista. Ma tõesti ei tea millega see lõpeb. ????</span>

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

Kas ütlesin midagi valesti või? Või tundsid ennast ära mu kommentaaris?

Ütlesid.

Palun selgita seda “loomulikku immuunsust”. Mis see sinu arust on.

Päriselt küsid või?
https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/11/16/immuunsus-tugev-normis-voi-nork

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on peale süsti tekkinud lööve?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiiniga seost eitati.

Miks ometi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Need vaksiinid ei mõju ainult tervisele. Mina lasin ennast vaksineerida juuni lõpus ja praktiliselt kohe hakkasid ööd minema lühemaks. Võitlen sellega siiani, midagi paremaks ei muutu vaid kõik läheb hullemas. Nüüd on juba ööd nii pimedad, et ei näe isegi näppu suhu pista. Ma tõesti ei tea millega see lõpeb. ????</span>

Kui sinul läksid juuni lõpust ööd lühemaks, siis on sinuga tõesti hull lugu. Mittevaktsineeritutel nimelt läksid juuni teisest poolest ööd PIKEMAKS ja päevad lühemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

Kas ütlesin midagi valesti või? Või tundsid ennast ära mu kommentaaris?

Ütlesid.

Palun selgita seda “loomulikku immuunsust”. Mis see sinu arust on.

Päriselt küsid või?

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/11/16/immuunsus-tugev-normis-voi-nork

Küsin küll päriselt.

“Immuunsüsteemi” kuuluvad ka nt ripsmed, ninakarvad, nahk. Ehk iga asi, mis takistab kahjuliku asja jõudmist organismi. Ehk samahästi võib jahuda, et hoidke oma ripsmed korras, tehke trenni, et ninakarvad korras oleks

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub üsna loogiline, et enamusel ei ole eriti mingeid kõrvaltoimeid. Enamus on ju ka täiesti küsitavas füüsilises ja tervislikus seisus, söövad mingit sodi ja trenni ei tee. Kust see loomulik immuunsus tulla saakski, mis vaktsiinisüsti peale möllama hakkaks. Null.

Peaasi, et sina normaalne oled. Saad ikka teisi kuidagi halvustada.

Kas ütlesin midagi valesti või? Või tundsid ennast ära mu kommentaaris?

Ütlesid.

Palun selgita seda “loomulikku immuunsust”. Mis see sinu arust on.

Päriselt küsid või?

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/11/16/immuunsus-tugev-normis-voi-nork

Küsin küll päriselt.

“Immuunsüsteemi” kuuluvad ka nt ripsmed, ninakarvad, nahk. Ehk iga asi, mis takistab kahjuliku asja jõudmist organismi. Ehk samahästi võib jahuda, et hoidke oma ripsmed korras, tehke trenni, et ninakarvad korras oleks

Jah, pane ripsmepikendused. Soovitavalt volüümid, kõvem kaitse. Ja tunduvalt lihtsam kui mingi toitumise ja trenniga vaeva näha. Paljud muide teevad juba nii 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on peale süsti tekkinud lööve?

<p data-wahfont=”16″>Euroopa ravimiamet EMA andis teada, et uurib mRNA koroonavaktsiinide uusi kahjulikke kõrvaltoimeid. mRNA koroonavaktsiinid on Pfizeri ja Moderna vaktsiinid.</p>
<p data-wahfont=”16″>EMA ravimiohutuse komisjon uurib, kas vaktsiin on põhjustanud allergilisi nahareaktsioone ning kahte eri tüüpi neeruhaigust, vahendab Reuters.</p>

<p data-wahfont=”16″>Vaktsiini põhjustatud võimaliku nahareaktsiooni nimetus on Erythema multiforme, neeruhaigused on glomerulonefriit ja nefroos.</p>

<p class=”simple-translate-result” dir=”auto” style=”color: #000000;”></p>
<p class=”simple-translate-candidate” dir=”auto” style=”color: #737373;”></p>

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiini kõrvalmõjud