Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiini pikemad kõrvalmõjud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 185 )

Teema: Vaktsiini pikemad kõrvalmõjud

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on tekkinud peale vaktsineerimist (üks kuu, kaks kuud jne) mõni nö kõrvalmõju või terviseprobleem?
Lugedes inimeste kommentaare, kes ei poolda vaktsiine, siis peaaegu kõik nende sõbrad, tuttavad, kes on saanud vaktsiini kahetsevad, on tekkinid terviseprobleemid, vigaseks jäänud või surnud jne.(Ei ole mõeldud halvustavalt see lause ????)
Ise olen vaktsineeritud, samuti pere ja paljud tuttavad-meil mingeid probleeme tervisega tekkinud ei ole ja samuti ei tea keegi mitte kedagi, kellel oleks????‍♀️

Palun jagage oma kogemusi/arvamusi.????

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga täpselt sama võib küsida koroona pikemate kõrvalmõjude kohta ja nende list on kindlasti pikem.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kolm nädalat möödas esimesest süstist, varsti on käes teise süsti aeg. Päeval sain esimese süsti ja öösel tekkisid tugevad valud, justkui neeruvalud ja need kestavad siiamaani ning aina hullemaks asi läheb. Lisaks on kogu aeg tunne, et nagu algaks päevad. Helistasin perearsti nõuandetelefonile, sealt vastati, et miks te arvate, et valud on teil süstiga seotud ja et keegi ei ole veel kurtnud neeruvalusid.  Aga ma olin täiesti terve ja nüüd tunnen end haiglaselt. Perearsti juurde veel läinud ei ole. Muidugi võib see kõik olla kokkusattumus. Teist süsti teha ei taha, aga mis mul muud üle jääb. Töö juurest öeldi, et kui ei tee, siis terendab ees töölepingu lõpetamine. Igavene jama lugu. Ostsin täna lotopileti. Kui võidan, tulen ise töölt ära ja astun ühiskonnast välja.

+17
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Helistasin perearsti nõuandetelefonile, sealt vastati, et miks te arvate, et valud on teil süstiga seotud ja et keegi ei ole veel kurtnud neeruvalusid.

Vaktsiinide kõrvaltoimete registreerimisega ongi see probleem, et neid on nö registreerima pandud mingid perearstid, kellel puudub selleks igasugune ettevalmistus. Tüüptulemus ongi see, et kirja ei lähe midagi, sest perearst “arvab, et seost vaktsiiniga äkki ei olegi”. Ega nende kõrvaltoimete regamise eest ju boonuseid ka ei maksta, vaktsiinisüstimine on palju mõttekam.

+14
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui kohe süstla otsas kokku ei kuku, siis hiljem ei tunnistata enam vaktsiiniga seost. Minu seni terve olnud 30-aastasel väimehel tekkisid nädal pärast vaktsineerimist hingamisraskused, viidi kiirabiga ära. Ravib siiani vererõhku ja südant. Ei, ei, vaktsiiniga ei ole seost.

+17
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui kohe süstla otsas kokku ei kuku, siis hiljem ei tunnistata enam vaktsiiniga seost. Minu seni terve olnud 30-aastasel väimehel tekkisid nädal pärast vaktsineerimist hingamisraskused, viidi kiirabiga ära. Ravib siiani vererõhku ja südant. Ei, ei, vaktsiiniga ei ole seost.

Kui Eestis on mingi pool elanikkonda juba kahekordselt vaktsineeritud ja lisaks veel palju ühekordselt vaktsineerituid, siis ei ole ju mitte midagi imelikku, kui selle rahvamassi kohta tuleb igasuguseid haigestumisi ette pärast vaktsineerimist, nagu ka auto alla jäämisi ja muud sellist.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Eestis on mingi pool elanikkonda juba kahekordselt vaktsineeritud ja lisaks veel palju ühekordselt vaktsineerituid, siis ei ole ju mitte midagi imelikku, kui selle rahvamassi kohta tuleb igasuguseid haigestumisi ette pärast vaktsineerimist, nagu ka auto alla jäämisi ja muud sellist.

No näe, näita lollile kuud, loll vahib ikka näppu.

+15
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui kohe süstla otsas kokku ei kuku, siis hiljem ei tunnistata enam vaktsiiniga seost. Minu seni terve olnud 30-aastasel väimehel tekkisid nädal pärast vaktsineerimist hingamisraskused, viidi kiirabiga ära. Ravib siiani vererõhku ja südant. Ei, ei, vaktsiiniga ei ole seost.

Ja minu 32 a naabrimees suri infarkti. Paks oli.

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kohe süstla otsas kokku ei kuku, siis hiljem ei tunnistata enam vaktsiiniga seost. Minu seni terve olnud 30-aastasel väimehel tekkisid nädal pärast vaktsineerimist hingamisraskused, viidi kiirabiga ära. Ravib siiani vererõhku ja südant. Ei, ei, vaktsiiniga ei ole seost.

Aga kui palju on Eestis inimesi, kel tekivad ootamatult hingamisraskused ilma vaktsiini saamata? Kui palju on neid, kel hingamisraskused tekivad kolm, kümme, kakskümmend nädalat pärast vaktsineerimist? Või 10 aastat pärast vaktsineerimist? Kas need kõik on vaktsiiniga seotud?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Eestis on mingi pool elanikkonda juba kahekordselt vaktsineeritud ja lisaks veel palju ühekordselt vaktsineerituid, siis ei ole ju mitte midagi imelikku, kui selle rahvamassi kohta tuleb igasuguseid haigestumisi ette pärast vaktsineerimist, nagu ka auto alla jäämisi ja muud sellist.

No näe, näita lollile kuud, loll vahib ikka näppu.

Kas sa siis arvad, et vaktsineerimine peaks olema mingi imerohi, mis välistab täielikult ükskõik milliste terviseprobleemide tekkimise ükskõik millistel põhjustel vaktsineerimisele järgneva 48 aasta jooksul?

Fakt on see, et maailmas on üle 2 miljardi inimese täielikult vaktsineeritud. Mis periood see siis olema peab, mille jooksul ükski neist inimestest ei tohi saada ükskõik millist tervisehäda, ilma et see kohe vaktsiiniga seotud oleks?

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äsja külastasin kahte lähedast keskealist (abielupaar) ja kiruvad maapõhja, et vaktsiini üldse teha lasid. Olid ikka asjad väga sees muidu ja igati kartsid koroonat ja ootasid pikisilmi vaktsineerimist. Kevadel juba tegid ja siiani on tervis kehv. Ei pidavat võhma ega jõudu olema üldse, suur väsimus, liighigistamine ja lihaste valu ja kätes nõrkus. Lihtsamaid töidki tehes ei jagu võhma ja väga närviliseks on nad muutunud. Muidugi tunnevad endid ka petetuna, et lubati maad ja ilmad kokku, aga ei midagi sellist. Teist süsti ei pidavat enam tegema.

+15
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Helistasin perearsti nõuandetelefonile, sealt vastati, et miks te arvate, et valud on teil süstiga seotud ja et keegi ei ole veel kurtnud neeruvalusid.

Vaktsiinide kõrvaltoimete registreerimisega ongi see probleem, et neid on nö registreerima pandud mingid perearstid, kellel puudub selleks igasugune ettevalmistus. Tüüptulemus ongi see, et kirja ei lähe midagi, sest perearst “arvab, et seost vaktsiiniga äkki ei olegi”. Ega nende kõrvaltoimete regamise eest ju boonuseid ka ei maksta, vaktsiinisüstimine on palju mõttekam.

Tegelikult võib kõrvaltoime info ise ka otse terviseametile saata, seal spetsiaalne vorm olemas. Sellest igal pool kirjutatud ja paljud seda teevadki.  Minul näiteks tekkis pearinglus pärast esimest ja perearst küsiski, et kas soovin teatada ja kas teen seda ise. Olgu mainitud, et see möödus kiirelt ja pärast teist süsti polnud enam mitte midagi.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguseid esineb inimestel alati ja suurem osa tekibki ootamatult. Seoseid misiganes vaktsiini või ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne.  Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi,  aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Nii, et jah, minu laias tutvusringkonnas pole ühtki kõrvamõjudega inimest, suuremal osal ei olnud üldse mitte midagi, (mõnel teise päeva tavaline uimasus) , ei medtöötajatel, vanuritel, kroonilistel haigetel ega teismelistel. Ei nendel, kes esimeste hulgas süsti said ega nendel, kes hiljuti. Paistab, et selliseid leidub ainult vaktsineerimisvastastel. Võta siis kinni, kas nende tuttavad keskmiselt haigemad, tüsedamad või luululisemad. Või räägivad edasi sotsmeedia lugusid enda õigustamiseks.

Kui juba vaktsiin tekitab selliseid mõjusid, mida siis veel viirus ise nendega teeks? Soomlased just täna kirjutavad uuest uuringust, et pärast operatsiooni on covidi põdenul kaks korda suurem võimalus saada tromb ja see ei tarvitse hästi lõppeda – võrreldes siis nendega, kes pole põdenud. Uuringus osales 128 000 inimest erinevatest haiglatest.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguseid esineb inimestel alati ja suurem osa tekibki ootamatult. Seoseid misiganes vaktsiini või ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne. Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi, aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Nii, et jah, minu laias tutvusringkonnas pole ühtki kõrvamõjudega inimest, suuremal osal ei olnud üldse mitte midagi, (mõnel teise päeva tavaline uimasus) , ei medtöötajatel, vanuritel, kroonilistel haigetel ega teismelistel. Ei nendel, kes esimeste hulgas süsti said ega nendel, kes hiljuti. Paistab, et selliseid leidub ainult vaktsineerimisvastastel. Võta siis kinni, kas nende tuttavad keskmiselt haigemad, tüsedamad või luululisemad. Või räägivad edasi sotsmeedia lugusid enda õigustamiseks.

Kui juba vaktsiin tekitab selliseid mõjusid, mida siis veel viirus ise nendega teeks? Soomlased just täna kirjutavad uuest uuringust, et pärast operatsiooni on covidi põdenul kaks korda suurem võimalus saada tromb ja see ei tarvitse hästi lõppeda – võrreldes siis nendega, kes pole põdenud. Uuringus osales 128 000 inimest erinevatest haiglatest.

Ma alati selliste lugude peale, kuidas keegi teab, et kõik ta tuttavad ja tuttavate tuttavad on vaktsineeritud või mitte ühelgi tuttaval ega tuttava tuttaval ei ole kõrvalmõjusid olnud – mis küsitluste läbiviimistega te pidevalt küll tegelete?! On minulgi lai tutvusringkond, aga ausalt öeldes suure enamiku igapäevase enesetunde ega ka vaktsineerimise staatuse kohta ei ole halli aimugi ega oska nagu huvigi tunda!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paaril tuttaval on kohutavad peavalud ja jalgade/käte tuimus, mis pole seni üle läinud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õi ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne.  Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi,  aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Väga õige, aga kuna keegi pikaajaliste kõrvalmõjude kohta sellist uuringut kunagi ei tee, siis ei ole ka võimalik öelda, kas statistiliselt on erinevus või mitte. Vaktsiiniuuringutes piirdutakse tavaliselt paari-kolme nädalaga ja ongi kõik. Seega ongi tekkinud selline veider olukord, et pikaajalisi kõrvalnähtusid justkui olla ei saa, sest uuringud seda ei toeta. Uuringud aga ei toeta, sest selliseid uuringuid lihtsalt ei tehta.

Samuti ei kasutata sarnast juhusliku kokkulangevuse argumenti covidi endaga, aga võiks ju samamoodi. See, et kellelgi on 3 kuud pärast covidi põdemist jätkuvalt kehva olla, võib ju samuti olla puhas juhus, kas pole? Aga ei, siis on ilma statistilisi analüüse tegematagi kõigile selge, et see tingimata on põetud covidi tõttu. Natuke kallutatud on kõik need järeldused, kas pole?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äsja külastasin kahte lähedast keskealist (abielupaar) ja kiruvad maapõhja, et vaktsiini üldse teha lasid. Olid ikka asjad väga sees muidu ja igati kartsid koroonat ja ootasid pikisilmi vaktsineerimist. Kevadel juba tegid ja siiani on tervis kehv. Ei pidavat võhma ega jõudu olema üldse, suur väsimus, liighigistamine ja lihaste valu ja kätes nõrkus. Lihtsamaid töidki tehes ei jagu võhma ja väga närviliseks on nad muutunud. Muidugi tunnevad endid ka petetuna, et lubati maad ja ilmad kokku, aga ei midagi sellist. Teist süsti ei pidavat enam tegema.

Tõenäoliselt on nad lihtsalt koroonat põdenud. Üks süst ei kaitse piisavalt.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi, aga samuti ei tehta seda misiganes teise vaktsiini või ravimiga – ilma konkreetse põhjuseta. Keegi ei räägi midagi näiteks puugivakstiini pikaajaliselt kõrvalmõjust. Praegu aga kipuvadki antivaxerid kõike seostama vaktsiinide mõjuga. Kuigi kõrvalmõjud on kõigel, mida teeme. Kui elad koos suitsetajaga, on ka kõrvalmõjud, mis avalduvadki ühel heal päeval ootamatult või ka näiteks lihtlabasel herpes või klamüüdia viirusel on täiesi potensiaalne võimalus tervisele mõju avaldada ühel heal päeval. Ja kui veel võtame näiteks steroidid, jnejne.  Kui inimene jälgib oma tervist hirmuga, siis ta kindlasti midagi leiab, see on kindlaks tehtud, psühhosomaatikal on suur jõud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi, aga samuti ei tehta seda misiganes teise vaktsiini või ravimiga – ilma konkreetse põhjuseta.

Ei tehta muidugi. Ja siis samuti räägitakse, et ei ole võimalik, et on vaktsiini või ravimi pikaajaline kõrvalmõju, sest neid pole olemas. Ma seda tahangi välja tuua, et see kalle on ravimitööstuses üleüldine. Seetõttu ongi mõistlik kasutada ravimeid täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks tahaksin välja tuua selle, et alati, kui keegi ütleb, et ta sai vaktsiinist mingi kõrvalmõju, siis laekuvad kohale tüübid, kes ütlevad, et kõrvalmõju pole tõendatud ja et kõigepealt peaks inimene tõendama, et see tagajärg tulenes põhjuslikkult vaktsiinist. Selline argumentatsioon näitab aga, et need inimesed ei saa üleülde aru, kuidas kõrvalmõjusid hinnatakse. Väga paljude vaktsiinide ja ravimite puhul on teada vaid kaduvväike osa mehhanisme, kuidas rohi töötab. Kui mehhanismid pole teada, siis ei ole võimalik põhjuslikkust kindlaks teha. Siis jääbki üle ainult statistika alusel seoseid kindlaks teha. Kuna statistikat pikaajaliselt praktiliselt üldse ei koguta ja ka lühiajaliselt kogutakse väga hektiliselt, siis pole ime, et ka seoseinfo on väga lünklik. Seega ongi justkui jokk – ükski vaktsiin ei saa kõrvaltoimet omada, kuna kõrvalmõju all kannataja ei saa metoodilistel põhjusel kuidagi tõendada, et kõrvalmõju võis vaktsiinist tulla.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinuste ladumise järgi saan aru, et siin teemas ei ole soovitav kirjutada, et mul pole kõrvalmõjusid ning ühelgi tuttaval ka mitte. Töö juures on ka kõik vaktsineeritud. Vanemad sugulased samuti kõik vaktsineeritud, kes juba enne seda olid vererõhutablettide peal ja on seda edasi.

 

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kõige tühisemal ravimil on kaasas pikk nimekiri hulludest ohtudest, aga vaktsiinidel ei ole ainsatki halba kõrvalmõju. Kui oma kogemusest räägid, siis tembeldatakse kohe hulluks lolliks ja riigivaenlaseks.

Kutsuge mõistus koju!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tea kedagi, kel oleks mingied pikaajalisi kõrvalmõjusid. Jah, peaaegu kõigil meil oli mingi reaktsioon vaktsiinile kohe – kellel palavi, kellel peavalu, kellel lihasvalud, kellel kõhulahtisus. Isegi verevalumid tekkisid ühele lähedasele, aga ka need kadusid paari päevaga ise.

Aga teemaalgatus paneb mind küll hämmastama. Kui sul on valud, mis meenutavad neeruvalusid, siis mine ometi arsti juurde ja otsi abi. Miks sa seda ometi ei tee?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vaktsiinivastane ei ole, mõlemad süstid tehtud. Sümptomid, mille pärast hakkasin muretsema – lihaste tõmblused, torkav tunne kätes ja jalgades. Kuu aja jooksul pärast teist süsti ilmnesid need tõmblused, torkamine juba pärast esimest. Lisaks veel üldine väsimus, mis on eriti häiriv. Hakkasin kahtlustama muidugi raskeid haigusi, nagu ALS, SM, vähk vms. Tean, et sümptomite googeldamine ei ole väga mõistlik, kuid siiski tegin seda ja jõudsin ühte foorumisse, kus mitmedsajad inimesed räägivad sarnastest sümptomitest pärast vaktsineerimist. Osadel on kestnud lühiajaliselt, osadel aga mitu kuud. Selliseid kohti on veel, kus inimesed samadest kogemustest räägivad. Kui googeldada covid vaccine + pins and needles, siis peaks mitu saiti leidma.
Ma saan aru, et see on praegu vesi antivaxxerite veskile, samas teine äärmus tembeldab mind kindlasti ärevikuks ja simulandiks.
Olgu öeldud, et olen aktiivne, üldiselt terve ja sportlik 30ndates inimene. Sellepärast need sümptomid mind segama hakkasidki, et ei jõudnud enam oma tavalises treeningkavas püsida. Nüüd võtan teadlikult veidi rahulikumalt ja olen ka toidulisandid abiks võtnud, mida nendes foorumites on soovitatud. Hetkest, mil sain aru, et ma ei ole ainus ja ilmselt mitte vaimselt haige, on natuke kergemaks läinud. Ju siis mul on tundlik närvisüsteem ja ilmselt oleks COVIDi raske vorm mul samu probleeme tekitanud. Nt seesama torkamistunne jäsemetes on üks long COVIDi sagedasi sümptomeid.

Perearstile ei julgegi seda juttu rääkida, aga praegu hakkas küll kergem välja kirjutades.

Aga ma ei kahetse midagi.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui surmade statistikat vaata, siis on see sellel aastal keskmisest kõrgem. Kui palju neist, kes surid, olid vaktsineeritud ja kui palju see võis kaasaaidata surmale….Igal juhul statistika näitab suremuse suurenemist just ajal kui hakati vaktsineerima. Eeslmine aasta kus oli hull haiguslaine, suremus oli nagu ikka. https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/viiruse-moju-eestile/surmade-kiirstatistika

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kolm nädalat möödas esimesest süstist, varsti on käes teise süsti aeg. Päeval sain esimese süsti ja öösel tekkisid tugevad valud, justkui neeruvalud ja need kestavad siiamaani ning aina hullemaks asi läheb. Lisaks on kogu aeg tunne, et nagu algaks päevad. Helistasin perearsti nõuandetelefonile, sealt vastati, et miks te arvate, et valud on teil süstiga seotud ja et keegi ei ole veel kurtnud neeruvalusid. Aga ma olin täiesti terve ja nüüd tunnen end haiglaselt. Perearsti juurde veel läinud ei ole. Muidugi võib see kõik olla kokkusattumus. Teist süsti teha ei taha, aga mis mul muud üle jääb. Töö juurest öeldi, et kui ei tee, siis terendab ees töölepingu lõpetamine. Igavene jama lugu. Ostsin täna lotopileti. Kui võidan, tulen ise töölt ära ja astun ühiskonnast välja.

Mismõttes nad ütlesid, et keegi pole veel kurtnud neeruvalusid?? Euroopa Ravimiamet uurib hetkel vaktsiinide (eelkõige Pfizeri) seost kahe neeruhaigusega, sest on saanud arvukalt vastavasisulisi kõrvaltoimeteatisi, perearsti nõuandetelefoni töötajad peaksid sellist asja ometigi teadma.

Mõnele eelmisele vastajale ütleks, et vaktsiini tekitatav ogavalk püsib organismis teatavasti 2-3 nädalat, mõnel juhul ka kuni 28 päeva. Seega on täiesti loogiline oletada, et selle aja jooksul tekkinud terviseprobleemid võivad olla tekkinud vaktsineerimise tagajärjel. See ei pruugi nii olla, aga seda ei saa ka välistada. WHO juhiste kohaselt peab arst tõestama, et probleem ei ole põhjustatud vaktsiinist, mitte väitma, et seost ei saa olla. Igal juhul soovitan kõigil oma kõrvalnähtudest ise Ravimiametile teatada.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õi ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne. Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi, aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Väga õige, aga kuna keegi pikaajaliste kõrvalmõjude kohta sellist uuringut kunagi ei tee, siis ei ole ka võimalik öelda, kas statistiliselt on erinevus või mitte. Vaktsiiniuuringutes piirdutakse tavaliselt paari-kolme nädalaga ja ongi kõik. Seega ongi tekkinud selline veider olukord, et pikaajalisi kõrvalnähtusid justkui olla ei saa, sest uuringud seda ei toeta. Uuringud aga ei toeta, sest selliseid uuringuid lihtsalt ei tehta.

Mida sa nüüd seletad? Loomulikult ei piirduta vaktsiiniuuringutes paari-kolme nädalaga. Praegused vaktsiinid said lihtsalt erakorralise kasutusloa pandeemia tingimustes, uuringud aga kestavad ikka edasi. Näiteks Pfizeri ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks on neil mitmeid eraldi uuringuid vaktsiini pikaajaliste toimete jälgimiseks, mõned neist lõppevad alles aastatel 2024-2025.

Tehakse ikka ka statistilisi uuringuid, just sel teel avastati seagripivaktsiini seos narkolepsiaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguseid esineb inimestel alati ja suurem osa tekibki ootamatult. Seoseid misiganes vaktsiini või ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne. Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi, aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Nii, et jah, minu laias tutvusringkonnas pole ühtki kõrvamõjudega inimest, suuremal osal ei olnud üldse mitte midagi, (mõnel teise päeva tavaline uimasus) , ei medtöötajatel, vanuritel, kroonilistel haigetel ega teismelistel. Ei nendel, kes esimeste hulgas süsti said ega nendel, kes hiljuti. Paistab, et selliseid leidub ainult vaktsineerimisvastastel. Võta siis kinni, kas nende tuttavad keskmiselt haigemad, tüsedamad või luululisemad. Või räägivad edasi sotsmeedia lugusid enda õigustamiseks.

Kui juba vaktsiin tekitab selliseid mõjusid, mida siis veel viirus ise nendega teeks? Soomlased just täna kirjutavad uuest uuringust, et pärast operatsiooni on covidi põdenul kaks korda suurem võimalus saada tromb ja see ei tarvitse hästi lõppeda – võrreldes siis nendega, kes pole põdenud. Uuringus osales 128 000 inimest erinevatest haiglatest.

Ma alati selliste lugude peale, kuidas keegi teab, et kõik ta tuttavad ja tuttavate tuttavad on vaktsineeritud või mitte ühelgi tuttaval ega tuttava tuttaval ei ole kõrvalmõjusid olnud – mis küsitluste läbiviimistega te pidevalt küll tegelete?! On minulgi lai tutvusringkond, aga ausalt öeldes suure enamiku igapäevase enesetunde ega ka vaktsineerimise staatuse kohta ei ole halli aimugi ega oska nagu huvigi tunda!

Mind on ka mõtlema pannud, et kuidas nende antivaxxerite jutub kogu aeg, et kõik nende tuttavad ja tuttavate tuttavad ja mõnikord täiesti tundmatud inimesed tänaval nende ümber pidevalt kokku kukkuvad või mingite kõrvalmõjude käes vaevlevad ning need esimese asjana kokku kukkudes kuulutavad, et said nädal/kuu/x kuud tagasi vaktsiini….Mul on suur pere, kõik mu lapsed, õed-vennad ja nende naised/mehed on vaktsineeritud, mu ema on vaktsineeritud. Töötan koolis ja seal on enamus vaktsineeritud. Ja ma pole kuulnud mitte üheski tervisehädast, mida keegi vaktsiini süüks peaks…

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui surmade statistikat vaata, siis on see sellel aastal keskmisest kõrgem. Kui palju neist, kes surid, olid vaktsineeritud ja kui palju see võis kaasaaidata surmale….Igal juhul statistika näitab suremuse suurenemist just ajal kui hakati vaktsineerima. Eeslmine aasta kus oli hull haiguslaine, suremus oli nagu ikka. https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/viiruse-moju-eestile/surmade-kiirstatistika

Kõige hullem haiguslaine ja suur suremus koroonasse oli ikka selle aasta märts-aprill, mitte eelmisel aastal. Nii et suremust tõstsid ikka koroonasurmad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õi ravimiga vaadatakse esimese asjana esinemishulga järgi võrdluse teel. Näiteks kui mitu juhust mingit haigust tekib tavaliselt 100 000 inimese kohta ja kui mitu tekkis pärast ..vaktsiini, ravimit jne. Kui erinevust pole, pole ka seost. Tundub uskumatu, aga igas ühiskonnas saab suur hulk inimesi spontaanselt mingi tervisehäire. Sealhulgas ärevus juba üksi tekitab häirivaid tundmusi ( sh probleemid vererõhuga ) ja hirm vaktsineerimise ees kindlasti soodustab seda. Muretsesin isegi, aga, imede ime, niipea kui teise süsti olin ära saanud ja mingeid mõjusid ei tekkinud, tundsin ennast tervemana kui kunagi varem.

Väga õige, aga kuna keegi pikaajaliste kõrvalmõjude kohta sellist uuringut kunagi ei tee, siis ei ole ka võimalik öelda, kas statistiliselt on erinevus või mitte. Vaktsiiniuuringutes piirdutakse tavaliselt paari-kolme nädalaga ja ongi kõik. Seega ongi tekkinud selline veider olukord, et pikaajalisi kõrvalnähtusid justkui olla ei saa, sest uuringud seda ei toeta. Uuringud aga ei toeta, sest selliseid uuringuid lihtsalt ei tehta.

Mida sa nüüd seletad? Loomulikult ei piirduta vaktsiiniuuringutes paari-kolme nädalaga. Praegused vaktsiinid said lihtsalt erakorralise kasutusloa pandeemia tingimustes, uuringud aga kestavad ikka edasi. Näiteks Pfizeri ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks on neil mitmeid eraldi uuringuid vaktsiini pikaajaliste toimete jälgimiseks, mõned neist lõppevad alles aastatel 2024-2025.

Tehakse ikka ka statistilisi uuringuid, just sel teel avastati seagripivaktsiini seos narkolepsiaga.

Ma tõesti loodan, et Sul on õigus. Äkki oskad oma sõnade kinnituseks tuua ka viite eelregistreeritud uuringu protokollile?

Aga lisaks ma tahtsin öelda veel seda, et kõrvalmõjude ja eriti pikaajaliste kõrvalmõjude uurimist raskendab asjaolu, et tegemist ei pruugi olla peamõjudega vaid erinevate interaktsioonidega. See tähendab, et kui ei leita statistilist erinevust mingi kõrvalmõju ilmnemisel vaktsineeritute ja mittevaktsineeritute vahel, siis sellest ei saa järeldada, et kõrvalmõju pole.

Kuivõrd iga organism on natuke erinev ja vaktsiini mõju potentsiaalselt interakteerub konkreetse organismi eripäradega (mehhanismid, mis võivad olla ja suure tõenäosusega ongi vaktsiini loojatele teadmata), siis oleks tegelikult vaja uurida ka kõrvalmõjusid läbi erinevate interaktsioonide. Näiteks ülekaalulised, madala immuunpuudulikkusega, rasedad, aneemikud, mingi hormonaalse häirega inimesed, autoimmuunhaigustega inimesed jne jne. Neid erinevaid seisundeid on potentsiaalselt lõpmatu arv, mis teeb nende interaktsioonide uurimise väga keeruliseks. Seda esiteks seetõttu, et see vajab väga suuri valimeid (ravimifirma kliinilisest valimist siin ei piisa) ja väga pikaajalist jälgimist ja võimalike kõrvaltoimete raporteerimist. See ongi metoodiliselt väga keeruline ülesanne.

Mind lihtsalt hämmastab see, et isegi inimesed, kes peaksid mõistma, et suutmatusest metodoloogia keerukuse pärast seoseid kindlaks teha ei järeldu seoste puudumine, kordavad nagu mantrat, et vaktsiinil ei saa olla pikaajalisi kõrvaltoimeid.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 185 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiini pikemad kõrvalmõjud