Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinihüsteeria

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 150 )

Teema: Vaktsiinihüsteeria

Postitas:
Kägu

Kägu 09.26

vaktsiin ei ole ravim

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jällegi tavapärane laul mingite kordsetega. Mind tegelikult huvitavad absoluutarvud suhteliste asemel. Mõlemas allolevas võrdluses on vahe neljakordne:

Absoluutarve saad igapäevastest terviseameti teadetest. Ja sealt võid edasi arvutada, mida soovid.

Räägi mulle ka, kuidas sa terviseameti teadete andmetest neid tõenäosuseid arvutaksid?

Mis tõenäosust sa täpsematl tahad? Kui paljud vaktsineeritute ja mitte vaktsineeritute üldarvust jõuavad raske seisus haiglasse? Või kuk palju nakatanutest?

Selline lause oli üleval:

“Point on selles, et vaktsineeritud populatsioon haigestub palju vähem kui mittevaktsineeritud populatsioon […].”

Tahaks täpsemalt teada, mida see “palju vähem” kirjutanu meelest tähendab ja mis info alusel ta seda ütleb. Seda saaks öelda, kui võrrelda vaktsineeritute haigestumise tõenäosust ning mittevaktsineeritute haigestumise tõenäosust. Ma oletan, et inimene, kes ülaltoodud lause kirjutas, omab seda infot. Seega palun lihtsalt neid tõenäosuseid lahkelt jagada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Point on selles, et vaktsineeritud populatsioon haigestub palju vähem kui mittevaktsineeritud populatsioon ning ka haigestumise korral kulgeb haigus üldjuhul kergemini.

See sama laul, mida kogu aeg lauldakse. Kuna tegemist on võrdlusega (“palju vähem”, “üldjuhul kergemini”), siis oskad sa äkki ka välja tuua, mis suurused asuvad mõlemal pool võrratusmärki. Ehk kui suur on mittevaktsineeritu haigestumise tõenäosus ja kui suur on vaktsineeritu haigestumise tõenäosus. Samuti, kui suur on mittevaktsineeritud raskelt põdemise tõenäosus ja kui suur on vaktsineeritud inimese raskelt põdemise tõenäosus. Vaataks siis must-valgelt üle need asjad.

Kui sa juba kirjutad ‘see sama’, siis polegi ju midagi eriti vaja juurde lisada.

Kui sul ei ole midagi lisada (ehk ei oma tegelikult mingit kasulikku infot), siis loomulikult ära lisa midagi juurde.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jällegi tavapärane laul mingite kordsetega. Mind tegelikult huvitavad absoluutarvud suhteliste asemel. Mõlemas allolevas võrdluses on vahe neljakordne:

Absoluutarve saad igapäevastest terviseameti teadetest. Ja sealt võid edasi arvutada, mida soovid.

Räägi mulle ka, kuidas sa terviseameti teadete andmetest neid tõenäosuseid arvutaksid?

Mis tõenäosust sa täpsematl tahad? Kui paljud vaktsineeritute ja mitte vaktsineeritute üldarvust jõuavad raske seisus haiglasse? Või kuk palju nakatanutest?

“Point on selles, et vaktsineeritud populatsioon haigestub palju vähem kui mittevaktsineeritud populatsioon […].”

Tahaks täpsemalt teada, mida see “palju vähem” kirjutanu meelest tähendab ja mis info alusel ta seda ütleb. Seda saaks öelda, kui võrrelda vaktsineeritute haigestumise tõenäosust ning mittevaktsineeritute haigestumise tõenäosust. Ma oletan, et inimene, kes ülaltoodud lause kirjutas, omab seda infot. Seega palun lihtsalt neid tõenäosuseid lahkelt jagada.

Kas alustuseks need andmed pakuvad huvi?

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/science/science-briefs/fully-vaccinated-people.html

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas alustuseks need andmed pakuvad huvi?

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/science/science-briefs/fully-vaccinated-people.html

Jah, pakuvad küll need andmed huvi. Aitäh, uurin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://nordenbladet.ee/articles/126347-soomes-on-koroonavaktsiini-kahjulike-korvaltoimete-eest-makstud-valja-hulgaliselt-huvitisi-keskmine-huvitise-summa-on-tuhandetes?fbclid=IwAR1xtug82DqlqHGnAoXMojRJllk9yOC-1gY4XVrNP0piLnTcuZ_18OyKLcQ

Nii? 430 kahjuteadet ja välja makstud 92 hüvitist 3,27 miljoni inimese kohta on palju? Really?

😀

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei sa taha tegelikult midagi teada. Sa tahad teha vaktsiinivastast propagandat. Võid seda nimetada kuidas tahes, aga juba ette on teada, et ükski vastus sind ei rahulda. Kui antakse prosentides vastus, siis tahad absoluutarve, kui absoluutarvudes, siis tahad tõenäosust jne.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://nordenbladet.ee/articles/126347-soomes-on-koroonavaktsiini-kahjulike-korvaltoimete-eest-makstud-valja-hulgaliselt-huvitisi-keskmine-huvitise-summa-on-tuhandetes?fbclid=IwAR1xtug82DqlqHGnAoXMojRJllk9yOC-1gY4XVrNP0piLnTcuZ_18OyKLcQ

Nii? 430 kahjuteadet ja välja makstud 92 hüvitist 3,27 miljoni inimese kohta on palju? Really?

😀

1 on ka palju, kui see oled sina ise või su lähedane.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Kui mina saaks vaktsiinist tervisekahjustuse, siis ma ei muutuks sellest küll mitte mingiks räuskavaks vaktsiinivastaseks, kes telegrammist püha tõde hakkab otsima.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Kui mina saaks vaktsiinist tervisekahjustuse, siis ma ei muutuks sellest küll mitte mingiks räuskavaks vaktsiinivastaseks, kes telegrammist püha tõde hakkab otsima.

Loodame, et sul avaneb võimalus seda tõestada…

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Covidi kahjustused on kordades hullemad. Mul jooksevad mõlemad lapsed juba arstide vahet.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Covidi kahjustused on kordades hullemad. Mul jooksevad mõlemad lapsed juba arstide vahet.

Oi, aga miks sa küll arvad, et need hädad covidist on? Puhtalt see, et need ilmnesid ajaliselt pärast covidit ei saa küll ju piisav põhjus olla nii arvata 😀

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei sa taha tegelikult midagi teada. Sa tahad teha vaktsiinivastast propagandat. Võid seda nimetada kuidas tahes, aga juba ette on teada, et ükski vastus sind ei rahulda. Kui antakse prosentides vastus, siis tahad absoluutarve, kui absoluutarvudes, siis tahad tõenäosust jne.

Mis need Sinu fantaasiad minusse puutuvad?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Oi, aga miks sa küll arvad, et need hädad covidist on? Puhtalt see, et need ilmnesid ajaliselt pärast covidit ei saa küll ju piisav põhjus olla nii arvata 😀

Täiesti spetsiifilised Covidi kahjustused.  Perearsti arvamus ja spetsialisti arvamus.  Enne ei olnud, paar aastat tagasi isegi kontrollitud.
P.S Selle naerunäo eest soovin sulle, et sa ka covidi koos lisadega saaksid!

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled ka selles suurepärases vaktsiinivastaste grupis Passivaba Tallinn, kus otsitakse covidihaigeid, et neilt nakkus saada, sest nad ei kavatse vaktsineerida?

1 covidisse surnud on ka palju, kui see oled sina või su lähedane. Covidist kahjustused saada on oluliselt suurema tõenäosusega, kui vaktsiinist kahjustused saada.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küll ei ole see kägu, kes tolle naerunäoga kommentaari kirjutas, aga sa ilmselgelt ei saanud naljast aru. Tüüpiline vaktsiinipooldaja, ütleks ma. Siis kui keegi räägib, et tegemist on vaktsiinikahjustusega, siis on nad kohe valmis teatama, et vaktsiinikahjustusi pole olemas, see kõik on puhas juhus. Nüüd kui keegi räägib covid kahjustusest ja talle nalja poolest vastatakse samaga, et ega ikka ei ole kindel ja nagunii on puhas juhus, siis ajab kohe nii närvi et on vaja teist needma hakata?

Ma nüüd kordan aeglaselt üle: sulle vastati samaga, millega tavaliselt vastatakse “antivakserite” jutule vaktsiinitüsistuste kohta. Pole ju kuigi hea tunne, kui selgelt seostatava terviserikke kohta hakatakse väitma, et puhas juhus, mis? Paraku vaktsiinitüsistuste põhjal hakkavadki arstid udu ajama, et ah vaktsineersite jah? Enam ühest kõrvast ei kuule? Ei saa olla vaktsiini tõttu, ju te ikka enne juba kehva kuulmisega olite…

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Covidist kahjustused saada on oluliselt suurema tõenäosusega, kui vaktsiinist kahjustused saada.

Ja see on nii vaid sellepärast, et vaktsiinikahjustused on tabuteema, mida üritatakse pisendada. ka inimesed ise ei taipa kõigist juhtumitest ametlikult teada anda, eriti olukorras, kus perearst teatab, et oi ega ei saa olla küll, et see vaktsiini tõttu on. Arvatakse, et kui on vaktsiinitüsistus, siis see peab kindlasti ilmnema kohe samal või järgmisel päeval. Aga see pole nii. Vaktsiini komponent võib su kehas käivitada mingi protsessi, mille mõju ilmneb ka nädalaid hiljem. Samamoodi nagu sa ei saa covid-tüsistust kohe samal päeval kui positiivse testi annad.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nüüd kordan aeglaselt üle: sulle vastati samaga, millega tavaliselt vastatakse “antivakserite” jutule vaktsiinitüsistuste kohta. Pole ju kuigi hea tunne, kui selgelt seostatava terviserikke kohta hakatakse väitma, et puhas juhus, mis? Paraku vaktsiinitüsistuste põhjal hakkavadki arstid udu ajama, et ah vaktsineersite jah? Enam ühest kõrvast ei kuule? Ei saa olla vaktsiini tõttu, ju te ikka enne juba kehva kuulmisega olite…

Võhiku jaoks ei ole jah mingit vahet – kui asi juhtus millegi järel, siis juhtus selle millegi tõttu.

Aga selleks, et aru saada, miks COVID-i järel teatud (mitte kõik) tervisekahjustused on väga suure tõenäosusega COVID-ist põhjustatud, aga vaktsineerimise järel aset leidnud suurem terviseprobleem tõenäoliselt ei ole (kuigi mõned võivad olla), vaat selleks peab omama palju põhjalikumaid teadmisi haigusest ja selle tüsistustest ja nende tekkemehhanismidest, vaktsiinist, sellest sisalduvatest ainetest, organismi immuunvastusest ja paljust muust. Tuleb aru saada sellest, millised on eri asjade vahelised seosed, milliste mehhanismidega asjad toimuda saavad, millise tõenäosusega asjad juhtuda saavad jne.

Toome sellise näite.

Toimub maavärin ja minu silme all kukub rappuvalt riiulilt lillevaas põrandale katki. Kas maavärin oli lillevaasi katkiminekus süüdi? Igaüks ilmselt nõustub, et oli küll, sest riiul niisama nalja pärast ei rappunud ja see rappumine toimus maavärina ajal ning füüsikaseadusi tundes on selgitatav, miks riiul maavärina ajal rappus ja miks vaas just sel hetkel sealt alla kukkus, kui see rappus.

Nädal aega pärast maavärinat sureb vanaema infarkti. Kas maavärin oli selles süüdi? Jah, teoreetiliselt on võimalik, et maavärin ehmatas vanaema nii palju, et tema südame tervis ei pidanud sellele vastu, kuna vanaemal oli pikka aega juba südamega probleeme. Samas on ka võimalik, et infarktil ei olnud maavärinaga mingit seost.

Veel nädal hiljem saab autol sõitmise ajal bensiin otsa, kuna juht ei pannud tähele, et see on lõppemas. Kas maavärin põhjustas bensiini lõppemise (maavärin ei kahjustanud autot)?

Kolm erinevat sündmust, mille kohta võiks naivistlikult öelda, et need kõik toimusid maavärina ajal/järel ja seetõttu on maavärinast põhjustatud. Aga kui analüüsida sündmuste toimumise mehhanisme, võimalikke põhjuseid jms, siis on selge, et niimoodi asjad siiski ei ole, on sündmusi, mis ilma erilise kahtluseta on maavärinast põhjustatud, ja on sündmusi, mis võivad olla sellest põhjustatud, ja on sündmusi, mis ei saa olla sellest põhjustatud.

Väiteid selle kohta, et mingi terviseprobleem oli või ei olnud COVID-ist või vaktsiinist põhjustatud, ei tee arstiteadlased huupi ja lahmides, vaid oma teadmiste põhjal ravimitest, haigustest, nende põhjustest ja tagajärgedest.

Kui maailmas on 2,5 miljardit inimest vaktsineeritud ja sina tuled välja terviseprobleemiga, millest ülejäänud 2,5 miljardit ei ole vaktsiiniga seoses teatanud, no siis on vägagi 99,9999% tõenäoline, et asi pole vaktsiinis. Või kui näiteks võrreldakse mingi haiguse esinemist vaktsineerimata ja vaktsineeritud populatsioonis ning esinemissagedus on sama, siis ei ole ka vaktsiiniga ilmselt mingit seost.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodame, et sul avaneb võimalus seda tõestada…

Siin pole midagi tõestada.

Iga kord, kui ma võtan mõnd ravimit või läbin mõne meditsiinilise protseduuri, olen ma teadlik sellest, et sellel võib olla kõrvaltoimeid ja tüsistusi. Ma tean seda, et kõigil neid ei esine, ja loodan, et mina ei ole see, kellel neid esineb, aga kunagi ei või teada, kellel neid võib esineda.

Seega, kui ma peaks mõne raskema kõrvaltoime või tüsistuse saama, siis ma võin küll kiruda, et pidi see just minuga juhtuma, aga see ei muuda minu teadmisi selle kohta, et kõrvaltoimeid ei esine kõigil ja et haigete ravimisest saadav kasu tervikuna on suurem kui võimalike kõrvaltoimetega seotud probleemid ning et telegramm ainult valetab ja sealt pole lootustki millegi kohta tõest infot saada.

Miks ma peaks siis kõrvaltoime saamise järel hakkama mingiks meditsiini vastaseks sõdalaseks ja telegrammi tõekuulutajaks?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀

Täiesti spetsiifilised Covidi kahjustused. Perearsti arvamus ja spetsialisti arvamus. Enne ei olnud, paar aastat tagasi isegi kontrollitud.

Et siis “täiesti spetsiifilised” covidi kahjustused on olemas, aga näiteks ka varasemalt raporteeritud ja dokumenteeritud Pfizeri vaktsiini põhjustatud kahjustust (mida ka inimesel enne ei olnud) ei ole olemas, kui see pärast Pfizeri vaktsiini saamist ilmneb? Selle puhul võib haukuda ja lolliks nimetada, eks?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled ka selles suurepärases vaktsiinivastaste grupis Passivaba Tallinn, kus otsitakse covidihaigeid, et neilt nakkus saada, sest nad ei kavatse vaktsineerida?

1 covidisse surnud on ka palju, kui see oled sina või su lähedane. Covidist kahjustused saada on oluliselt suurema tõenäosusega, kui vaktsiinist kahjustused saada.

Ei, ma ei külasta mingeid lollide gruppe erinevalt sinust.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga selleks, et aru saada, miks COVID-i järel teatud (mitte kõik) tervisekahjustused on väga suure tõenäosusega COVID-ist põhjustatud, aga vaktsineerimise järel aset leidnud suurem terviseprobleem tõenäoliselt ei ole (kuigi mõned võivad olla), vaat selleks peab omama palju põhjalikumaid teadmisi haigusest ja selle tüsistustest ja nende tekkemehhanismidest, vaktsiinist, sellest sisalduvatest ainetest, organismi immuunvastusest ja paljust muust.

Ja perearstidel, kes on esimene lüli nende tervisekahjustuste hindamisel, puudub selleks äratundmiseks IGASUGUNE ettevalmistus. Ning ka motivatsioon midagi kirja panna. Võib-olla, kui neile, sarnaselt vaktsineerimisega, selle eest lisatasu hakataks maksma, siis saaksime ka neist vaktsiinikahjustustest rohkem kuulda. Praeguse süsteemi juures kindlasti mitte.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga selleks, et aru saada, miks COVID-i järel teatud (mitte kõik) tervisekahjustused on väga suure tõenäosusega COVID-ist põhjustatud, aga vaktsineerimise järel aset leidnud suurem terviseprobleem tõenäoliselt ei ole (kuigi mõned võivad olla), vaat selleks peab omama palju põhjalikumaid teadmisi haigusest ja selle tüsistustest ja nende tekkemehhanismidest, vaktsiinist, sellest sisalduvatest ainetest, organismi immuunvastusest ja paljust muust.

Ja perearstidel, kes on esimene lüli nende tervisekahjustuste hindamisel, puudub selleks äratundmiseks IGASUGUNE ettevalmistus. Ning ka motivatsioon midagi kirja panna. Võib-olla, kui neile, sarnaselt vaktsineerimisega, selle eest lisatasu hakataks maksma, siis saaksime ka neist vaktsiinikahjustustest rohkem kuulda. Praeguse süsteemi juures kindlasti mitte.

kordame siis veel. ravimiameti lehel on olema vaktsiini kõrvaltoime teatise vorm, mida saab täita inimene ise.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ma peaks siis kõrvaltoime saamise järel hakkama mingiks meditsiini vastaseks sõdalaseks ja telegrammi tõekuulutajaks?

Ega ei peagi, sest ravimit sa ju võtad ikka ja alati põhjusega, keegi ei nõua, et sa seda manustaksid igal juhul ja kohustuslikus korras, näiteks ka siis, kui sa pärast ravimilehe lugemist mõistad, et sina ei peaks seda ravimit sisse võtma.

Probleem on selles, et vaktsiini surutakse kõikidele ühtmoodi peale, ravimitega seda ei ole ju. Ravimi puhul on lähenemine teistsugune – retseptiravimeid ei kirjuta arstid reeglina välja ülejala kõigile sama laksuga, ikka kaalutakse seda, kas on ravimi järgi vajadust, mis on riskid, kas võtab veel mingeid muid ravimeid, missugune on tervislik seisund jne. vaktsiini puhul heidetakse see kõik kõrvale kui tühitähi. Oluline ei ole enam mitte inimene ise, vaid mass, statistika. Ja kui inimesega selles masinavärgis midagi juhtubki, siis see on statistika mõttes pisiasi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal on ju sinusugused koos. Pead end ka lolliks?

Ma käin end seal lõbustamas.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kordame siis veel. ravimiameti lehel on olema vaktsiini kõrvaltoime teatise vorm, mida saab täita inimene ise.

Ja arva nüüd ära, kui paljud seda perearstiga konsulteerimata teevad või kui paljud üldse suudavad netist mingi vormi üles leida ja seda täita.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal on ju sinusugused koos. Pead end ka lolliks?

Ma käin end seal lõbustamas.

Minusugused, kes seal ei käi, on seal koos? Ahah. Aga sa käi ikka edasi, jah.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja arva nüüd ära, kui paljud seda perearstiga konsulteerimata teevad või kui paljud üldse suudavad netist mingi vormi üles leida ja seda täita.

vanasõna tead?

kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin see inimene, kes otsis haigust. Jah, ma ei soovi ennast vaktsineerida, sest ma olen väga terve inimene ja ma eelistaksin lihtsalt selle läbi põdeda. Mul on palju noori tuttavaid, kes on selle läbi põdenud ja tüsistusi pole.

Paraku, ma pean tõdema seda, et ma ei ole siiani haigeks jäänud, kuigi olen olnud haigetega koos. Rääksin ka arstiga avameelselt ja ta ütles, et on täiesti võimalik, et mul on nii hea immuunsus, et see ei hakkagi mulle külge. Ja no ilmselgelt ma ei hakka ennast nüüd vaktsineerima.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin see inimene, kes otsis haigust. Jah, ma ei soovi ennast vaktsineerida, sest ma olen väga terve inimene ja ma eelistaksin lihtsalt selle läbi põdeda. Mul on palju noori tuttavaid, kes on selle läbi põdenud ja tüsistusi pole.

Paraku, ma pean tõdema seda, et ma ei ole siiani haigeks jäänud, kuigi olen olnud haigetega koos. Rääksin ka arstiga avameelselt ja ta ütles, et on täiesti võimalik, et mul on nii hea immuunsus, et see ei hakkagi mulle külge. Ja no ilmselgelt ma ei hakka ennast nüüd vaktsineerima.

Läbipõdemine on igal juhul ohtlikum kui vaktsineerimine.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 150 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinihüsteeria