Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinisunni jätk sügisel

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 409 )

Teema: Vaktsiinisunni jätk sügisel

Postitas:
Kägu

Ja kõigis haiglasse sattunutest on alla 50-seid olnud väga väike protsent, katsu ikka asju perspektiivi seada.

Millegipärast nüüd see väike protsent pole mingi asi? Kui vaktsiinikahjustuste puhul on protsent veel mitu korda väiksem, aga igast üksikjuhtumist tehakse suur teema. Nüüd äkitselt pole need alla 50 aastased surnud või eluaegsete tervisekahjustustega või siis lihtsalt väga kaua põdenud inimene üldse mingi küsimus?

Ma ei oleks selles sugugi kindel, et noorte inimeste seas on koroonaga haiglasse sattunute protsent suurem kui vaktsiinikahjustuste all kannatavate oma. Aga jah, Toivo Maimetsa poolt heaks kiidetud allikate uuringule viidet mul muidugi selle kinnituseks ei ole tuua, sa ela oma mullis edasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie nende muust tervislikust seisundist ja kehakaalust samuti mitte. Ainult vanus ei ole mingi näitaja.

Needsamad noored kehva tervisliku seisundiga ja ülekaalulised jällegi vaktsineerituna ei sure millegipärast. Kui on noor inimene, kes on koroonasse surnud, on ta vaktsineerimata. Ja kõik isegi ei olnud kuskil riskigrupis. Seega su jutt on jama.

kusjuures suurem sa kehva tervisega vaktsineerimata inimesi ei sattunud ka haiglasse.

häda selles, et see on õnnemäng ja tagantjärele tarkus. umbes nagu laps, kes ohtlikus kohas üle tee jooksis ja siis kuulutas, et näe, midagi ju ei juhtunud!

Vaktsineerimisega ju täpselt sama lugu.

ah, et täpselt sama lugu?

vöötrajalgi juhtub õnnetusi, aga kas tõenäosus on ikka täpselt sama kui suvalises kohas teele joostes?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie nende muust tervislikust seisundist ja kehakaalust samuti mitte. Ainult vanus ei ole mingi näitaja.

Needsamad noored kehva tervisliku seisundiga ja ülekaalulised jällegi vaktsineerituna ei sure millegipärast. Kui on noor inimene, kes on koroonasse surnud, on ta vaktsineerimata. Ja kõik isegi ei olnud kuskil riskigrupis. Seega su jutt on jama.

kusjuures suurem sa kehva tervisega vaktsineerimata inimesi ei sattunud ka haiglasse.

häda selles, et see on õnnemäng ja tagantjärele tarkus. umbes nagu laps, kes ohtlikus kohas üle tee jooksis ja siis kuulutas, et näe, midagi ju ei juhtunud!

Vaktsineerimisega ju täpselt sama lugu.

ah, et täpselt sama lugu?

vöötrajalgi juhtub õnnetusi, aga kas tõenäosus on ikka täpselt sama kui suvalises kohas teele joostes?

Usu küsimus. Sina ilmselgelt pead Covidi vastu vaktsineerimist antud stsenaariumi korral vöötrajal tee ületamiseks, mina aga pimesi sageli tarbetu riski võtmiseks.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu küsimus. Sina ilmselgelt pead Covidi vastu vaktsineerimist antud stsenaariumi korral vöötrajal tee ületamiseks, mina aga pimesi sageli tarbetu riski võtmiseks.

Ei, see ei ole usu küsimus. See on justnimelt selle fakti küsimus – kumba on suhtarvuna rohkem, kas vaktsineerimata noorte inimeste rasket põdemist või noorte vaktsineeritute raskete vaktsiini kõrvaltoimete esinemist. See, kumba on märgatavalt vähem, on vöötrada ja teine on teele tormamine. Mul numbreid võtta pole, aga vaktsiini püsivaid raskeid kõrvaltoimeid ei tea isiklike tuttavate hulgast kellelgi, küll tean kolme vaktsineerimata raskelt põdenut (räägin justnimelt noorematest inimestest, kuni 40-aastastest).

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu küsimus. Sina ilmselgelt pead Covidi vastu vaktsineerimist antud stsenaariumi korral vöötrajal tee ületamiseks, mina aga pimesi sageli tarbetu riski võtmiseks.

Ei, see ei ole usu küsimus. See on justnimelt selle fakti küsimus – kumba on suhtarvuna rohkem, kas vaktsineerimata noorte inimeste rasket põdemist või noorte vaktsineeritute raskete vaktsiini kõrvaltoimete esinemist. See, kumba on märgatavalt vähem, on vöötrada ja teine on teele tormamine. Mul numbreid võtta pole, aga vaktsiini püsivaid raskeid kõrvaltoimeid ei tea isiklike tuttavate hulgast kellelgi, küll tean kolme vaktsineerimata raskelt põdenut (räägin justnimelt noorematest inimestest, kuni 40-aastastest).

No vot, tundub, et see sõltub tutvusringkondadest. Minu vaktsineerimata tuttavatest (mulle teadaolevalt on neid umbes kümne ringis, aga ega ma kõigi tuttavatega ei ole vaktsineerimisest rääkinud ka), kes covidit põdenud, oli kõigil umbes sama kulg – esimesel päeval kõrgem palavik ja siis paar päeva kergem, umbes 5 päevaga tervis tagasi. Ja vaktsineeritud tuttavatest (keda on küll rohkem) omakorda vähemalt kolm tükki põdesid ikka päris rängalt. Kuigi haiglasse keegi ei sattunud. Tuttavate keskmine vanus umbes 40.

Selget üldpilti aga nagunii praegu ei saa, sest kuigi vaktsiinisunni osas on järele antud, on andmete esitatus jätkuvalt üsna ühekülgne, avalikult vaktsiinide kõrvalmõjude üle kurtjaid naeruvääristatakse siiani. Mina tean isiklikult mitme inimese lugu, mida nad kuhugi suure kella külge ei ole üritanudki panna. Püüavad lihtsalt oma tervisega tagasi joone peale saada ja oma elu elada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selget üldpilti aga nagunii praegu ei saa, sest kuigi vaktsiinisunni osas on järele antud, on andmete esitatus jätkuvalt üsna ühekülgne, avalikult vaktsiinide kõrvalmõjude üle kurtjaid naeruvääristatakse siiani. Mina tean isiklikult mitme inimese lugu, mida nad kuhugi suure kella külge ei ole üritanudki panna. Püüavad lihtsalt oma tervisega tagasi joone peale saada ja oma elu elada.

Paraku nii ongi, et mingid hämarad tegelased on ära lagastanud nende päriskannatajate võimaluse abi saada. Groteskseim näide, mida kuulnud olen, on kaeblemine selle üle, et peale vaktsineerimist on pohmellid hullemad. No ilmselgelt võivadki olla, sest mürki on kehas rohkem … kõrvaltoime??? Maksame kompensatsiooni?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vöötrajalgi juhtub õnnetusi, aga kas tõenäosus on ikka täpselt sama kui suvalises kohas teele joostes?

Muuseas, kõige rohkem õnnetusi juhtub jalakäijatega just ülekäigurajal, see on korduvalt erinevatest uudistest länbi käinud ja ma oma lapsele ka rõhutan seda, et ülekäigurada ei ole sugugi ohutu koht, seal juhtub palju õnnetusi. Arvatakse, et on turvaline ja ei hinnata riske.

Sama tegelikult vaktsiinidega, lihtsalt usk on selline, et on turvaline, aga enne võiks ikka veenduda, kas ikka on nii, et mingeid ohumärke pole. Enamik ju ei mõtlegi sellele, laksitakse vaktsiin sisse ja siis pärast on üllatus, et läks pahasti. Arstid veel õhutavad takka, et tee ikka veel, kui isegi esimene süst juba tekitas komplikatsioone (see ühest silmast pimedaks jäänud naise lugu). Mu enda sugulasel oli sarnane teema, et esimese korraga sai tugeva allergilise reaktsiooni ja arstid ikka räägivad, et tee veel. No tegi siis, teisega oli kaks kuud haiglas… Aga no kaks kuud ju hüvitise mõistes köömes eksju, sellise jutuga ei maksa kuskile minnagi.

Ühesõnaga. Riske peab hindama enne kui midagi teha. Ka vaktsiinidega ja ka ülekäigurajal.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USA andmetel pole seal Covidisse surnud ühtegi TERVET last (kuni 17-aastast), küll on vaktsineerimise tagajärjel surnud 106 tervet last ja tervisekahjustuse saanud tuhanded. Kohe otsin lingi ka.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla oskab Ursula Balti peaministrite palvel päästa Eesti lepingujärgsest kohustusest vaesel ajal veel 2 aastat vaktsiine osta?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USA andmetel pole seal Covidisse surnud ühtegi TERVET last (kuni 17-aastast), küll on vaktsineerimise tagajärjel surnud 106 tervet last ja tervisekahjustuse saanud tuhanded. Kohe otsin lingi ka.

Kus link jäi? Ups, unustasid? Seda, et surnud lapsi pole, ma usun. Aga see teine väide vajaks küll tugevat tõestust.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla oskab Ursula Balti peaministrite palvel päästa Eesti lepingujärgsest kohustusest vaesel ajal veel 2 aastat vaktsiine osta?

Pole vaja, äkki kirjutavad veel hullemale diilile veel alla. Mis mõistusega osteti 6miljonit doosi. Eestis oli sel hetkel vaktsineerimis kõlblike täiskasvanuid 800 000 ringis. Nende hulgas oli ka teada, et vabatahtlikult läheb mingi pool, 20-30% tuleb NÜGIDA SÕBRALIKULT ning ülejäänud ei lähe sunni peale ka. Hea meel on olla läbipõdenute grupis katseisik, vaadates kui paljud minu ümber on omavahel hakanud arutama, mis kõrvalmõjud tulevikus on või mida nemad peavad vaktsiini süüks. Mina ei pea oma pead sellega vaevama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja enamik kahtlejaid ja muretsejaid minu tutvusrindkonnas on just need, keda sõbralikult nügiti- vanus 28-36, kes enamikus oleks kergelt põdenud. Need, kellel südame/vererõhu ravimid peal nüüd on, vihkavad ja põlastavad südamest medpersonali. Vaat, kui hea tulemuse nüüd sai selle sõbraliku nügimise tõttu????‍♂️

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USA andmetel pole seal Covidisse surnud ühtegi TERVET last (kuni 17-aastast), küll on vaktsineerimise tagajärjel surnud 106 tervet last ja tervisekahjustuse saanud tuhanded. Kohe otsin lingi ka.

Kus link jäi? Ups, unustasid? Seda, et surnud lapsi pole, ma usun. Aga see teine väide vajaks küll tugevat tõestust.

Palun, link on siin

https://openvaers.com/covid-data/mortality

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja enamik kahtlejaid ja muretsejaid minu tutvusrindkonnas on just need, keda sõbralikult nügiti- vanus 28-36, kes enamikus oleks kergelt põdenud. Need, kellel südame/vererõhu ravimid peal nüüd on, vihkavad ja põlastavad südamest medpersonali. Vaat, kui hea tulemuse nüüd sai selle sõbraliku nügimise tõttu????‍♂️

Sinu tutvusrindkonnas?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, link on siin https://openvaers.com/covid-data/mortality

Sellelt lingilt ei ilmne kuidagi, et 106 tervet last vaktsineerimise järel surnud oleks. Muid aruandeid ei viitsi lappama hakata, kui panid vale aruande, siis palun pane nüüd õige. Kuigi, kas ongi mõtet – VAERS allikana, mille alusel väidad, et surmad on vaktsiini tagajärg – nalja teed või? See on samasugune süsteem nagu Eesti Ravimiametil, kus iga inimene võib raporteerida oma juhtumist, see ei tähenda, et tegelikult mingi seos on. VAERSi leht ju ka ise kirjutab selgelt “Reports are not proof of causality.”

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, link on siin https://openvaers.com/covid-data/mortality

Sellelt lingilt ei ilmne kuidagi, et 106 tervet last vaktsineerimise järel surnud oleks. Muid aruandeid ei viitsi lappama hakata, kui panid vale aruande, siis palun pane nüüd õige. Kuigi, kas ongi mõtet – VAERS allikana, mille alusel väidad, et surmad on vaktsiini tagajärg – nalja teed või? See on samasugune süsteem nagu Eesti Ravimiametil, kus iga inimene võib raporteerida oma juhtumist, see ei tähenda, et tegelikult mingi seos on. VAERSi leht ju ka ise kirjutab selgelt “Reports are not proof of causality.”

Segan vahele…

VAERSI ei saa igaüks panna… Ja kõik arstid seda ka ei täida. See “reports are not a proof of causality” tekkis sinna siis, kui antivakserid hakkasid neid andmeid igalpool nina alla ja peale hõõruma. Probleem seal on selles, et need ei ole filtreeritud ega kontrollitud – ja teisest küljest on teada, et sinna pole kaugeltki kõike raporteeritud samal ajal, kui on ka väga ilmselgeid seosusetuid raporte tehtud.

Ainukesed 100% kindlad andmed on see, mitu inimest mitu süsti said – kõik muu on arvamismäng – ei tea keegi, palju tegelikult läbipõdenuid on, kellel on “long covid” läbipõdemise pärast, kellel on “long covid” vaktsiini pärast jne jne.

Valitsus neile igatahes appi ei tõtta, ja seda tasub meeles pidada ka tulevikus: kui on kaks halba valikut, siis ei ole nii “imelik” midagi, et inimesed valivad mitte-sekkumise ja riskivad pigem sellega, et kas on läbipõdenud või on piisavalt tohlakad, et lähevad sihilikult haigust otsima (nemad võiksid hoopis psühholoogi otsima minna).

Kuna kõik andmed va vaktsineerimised on ebamäärased – juba sellepärast ei saa seda peale sundida või teha mingeid “kavalaid” skeeme kuidas inimesi sellesse “nügida”.

Ei tea internetitarkurid palju, aga ega imuunsuses, viroloogias, meditsiinis, mikrobioloogias pole ka veel kõik võimalikud avastused tehtud ja seosed leitud… Niisiis, kui järgmine kord mingi häkitud viirus kogemata kusagilt instituudist suurlinna lahti lastakse… Ah, siis ei pea enam meie muretsema, siis teeb Euroliit ja WHO kõik otsused meie eest 🙂

(millal autoriteete ülemäära usaldavad inimesed taipavad, et eksperdid ja institutsioonid ei ole keskmisest inimesest NII palju rohkem informeeritumad ja targemad? muidugi on ebamugav elada teadmisega, et inimesed, kellele oma tervise usaldad, võivad teha ränki vigu)

Ilusat maailmalõppu!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VAERSI ei saa igaüks panna…

Nad ise ka teavad, et ei saa? Kirjutavad justnimelt, et igaüks saab: “The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is a passive reporting system, meaning it relies on individuals to send in reports of their experiences. Anyone can submit a report to VAERS, including parents and patients.” https://vaers.hhs.gov/reportevent.html

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VAERSI ei saa igaüks panna…

Nad ise ka teavad, et ei saa? Kirjutavad justnimelt, et igaüks saab: “The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is a passive reporting system, meaning it relies on individuals to send in reports of their experiences. Anyone can submit a report to VAERS, including parents and patients.” https://vaers.hhs.gov/reportevent.html

No selge! Seda hägusamaks see need andmed teevad – kui iga troll saab lisada ja iga arst ei lisa 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge! Seda hägusamaks see need andmed teevad – kui iga troll saab lisada ja iga arst ei lisa ????

Just. Ja siis ilmub PEER REVIEWED ajakirjas uuring vaktsiinikahjudest, mis toetub Vaersi andmetele … no tule taevas appi. Ja seda nüüd kõik vaktsiinivastased lehvitavad. Vaat mis on, kui kõrgetasemelise loodusteaduste ajakirja juhiks on vaktsiinivastane.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge! Seda hägusamaks see need andmed teevad – kui iga troll saab lisada ja iga arst ei lisa ????

Just. Ja siis ilmub PEER REVIEWED ajakirjas uuring vaktsiinikahjudest, mis toetub Vaersi andmetele … no tule taevas appi. Ja seda nüüd kõik vaktsiinivastased lehvitavad. Vaat mis on, kui kõrgetasemelise loodusteaduste ajakirja juhiks on vaktsiinivastane.

Vaat mis on, kui tuleb välja, et teadlased teevad teadust lohakamalt kui anonüümsete netikommentaatorite grammatika 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge! Seda hägusamaks see need andmed teevad – kui iga troll saab lisada ja iga arst ei lisa ????

Just. Ja siis ilmub PEER REVIEWED ajakirjas uuring vaktsiinikahjudest, mis toetub Vaersi andmetele … no tule taevas appi. Ja seda nüüd kõik vaktsiinivastased lehvitavad. Vaat mis on, kui kõrgetasemelise loodusteaduste ajakirja juhiks on vaktsiinivastane.

Ja siis ilmub rikkalikult teadlaste kriitikat sellele, et VAERSi põhjal selliseid järeldusi tehakse ja artikleid kirjutatakse. Aga see kriitika ei huvita ühtegi vaktsiinivastast. Nemad ajavad oma usumantrat edasi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see kriitika ei huvita ühtegi vaktsiinivastast. Nemad ajavad oma usumantrat edasi.

Mu meelest on see suur usumantra pigem vaktsiinipooldajatel, kes raiuvad kui rauda, et vaktsiinid mingeid hirmsaid kahjustusi küll ei põhjusta ja on väga tõhusad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest on see suur usumantra pigem vaktsiinipooldajatel, kes raiuvad kui rauda, et vaktsiinid mingeid hirmsaid kahjustusi küll ei põhjusta ja on väga tõhusad.

Kes “raiub kui rauda”? Olen see vaktsiinipooldaja ja ilmselgelt arusaadav, et ravimil võib olla tüsistusi.
Samas usun toimimise tõenäosust ja vaktsineerimine on minu jaoks lihtsalt lesser evil valik

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://amp.smh.com.au/national/nsw/hopelessly-overwhelmed-sydney-hospitals-treat-patients-in-corridors-ambulance-trolleys-20220511-p5akjx.html

Ei tea, kas Eestit ootab ka sama saatus. 2doosiga üle 80% ning 3doosiga üle 50%.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://amp.smh.com.au/national/nsw/hopelessly-overwhelmed-sydney-hospitals-treat-patients-in-corridors-ambulance-trolleys-20220511-p5akjx.html

Ei tea, kas Eestit ootab ka sama saatus. 2doosiga üle 80% ning 3doosiga üle 50%.

https://www.smh.com.au/lifestyle/health-and-wellness/melbournes-royal-childrens-hospital-experiencing-high-demand-20220514-p5aldf.html

Lapsed ka ummistavad haiglaid, eks see olukord on tulnud meeletus vaktsineerimisest ning vaktsineerimata inimeste vallandamisest (kes pole 3doosi võtnud). Muidugi naljakas on see, et tööle võivad minna 3doosiga ning covid+, kuid mitte vaktsineerimata( ehk 2doosiga) covid neg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas Eestit ootab ka sama saatus. 2doosiga üle 80% ning 3doosiga üle 50%.

Inimene, need 2 doosi on nüüdseks aasta vanad juba. Ja 3. doos on suuremal osal üle poole aasta vana. Mõttetu on hetkel siin keksida. Lisaks ei ole sa ikka aru saanud, et kui vaktsineeritus jõuab 99%-ni, siis ongi haiglas mõnel päeval ainult vaktsineeritud inimesed. Siin pole enam mõtet võrrelda absoluutarve.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, enam ei piisa lastel spordi tegemiseks lihtsalt kohale minna, vaid enne tuleb uuringud teha, kui oled vaktsineeritud, sest paljud saavad infarkte.

https://www.morrissussexfamilypractice/

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.morrissussexfamilypractice.com/general-3

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.morrissussexfamilypractice.com/general-3

Aga peale koroona enda põdemist pole muidugi mingit ehhot vaja, ainult peale vaktsineerimist 😀 Nii põhjalik ja tõsiseltvõetav suhtumine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.morrissussexfamilypractice.com/general-3

Aga peale koroona enda põdemist pole muidugi mingit ehhot vaja, ainult peale vaktsineerimist ???? Nii põhjalik ja tõsiseltvõetav suhtumine.

Ilmselgel mitte, tuleb välja. Ise ka põdenud, see on hullemaks mõeldud kui on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 409 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinisunni jätk sügisel