Esileht Ilu ja tervis Vaktsiinivastased, kas vaktsiine ei peaks siis olemas olema?

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: Vaktsiinivastased, kas vaktsiine ei peaks siis olemas olema?

Postitas:

Nalja teed või? Enamik inimesi on ikka täie mõistuse juures ja teavad, et surm on ainus kindel asi elus.

Tohoh. Kas tõesti?

Kas need suured kindlused on lisaks kindlusele ka leppinud selle tõsiasjaga? Kui jah, siis on mul õnnestunud selle enamikuga kohtumist kuidagi kummalisel kombel vältida.

Ootaksin tohutult suure huviga mõne kogenud Eesti psühholoogi või psühhiaatri nime, kes mulle seda kinnitaks ja oma seisukoha tagamaid selgitaks.

Mulle on jäänud mulje, et see leppimine oma surelikkuse osas on pigem jutu tasandil.

Kui aga olen asjast valesti aru saanud, siis tekib küsimus, et miks on matusebürood, surnukuurid, krematooriumid ja vanadekodud sellised tabuteemad kui oma surma vältimatusega on enamik kenasti rahu teinud? Või millest oli tingitud see üleüldine ühiskondlik hüsteeria kui kardeti, et koroona hirmus tappev on?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 21:03; 12.02 15:53; 12.02 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda surelikkuse osas polegi nagu probleemi. Lähedasi liig vara kõrvalt kaotada on probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 17:18; 10.02 08:17; 10.02 11:54; 11.02 14:46; 11.02 17:40; 11.02 17:48; 12.02 17:07; 12.02 18:03; 14.02 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda surelikkuse osas polegi nagu probleemi. Lähedasi liig vara kõrvalt kaotada on probleem.

Milles siis probleem lähedaste korral?

Kui Sul oma lähedastest ükskõik ei ole, siis peaksid Sa ju tahtma oma surma kõigiti vältida.

Selles mõttes, et kui Sa ise sured, siis kaotavad Sinu näol lähedase ju need samad lähedased, kellest hoolimisele Sa viitasid.

Või milles see Sinu hoolimine nende osas siis väljendub? Kas selles, et Sinu lähedased enne Sind surra ei tohi, aga Sina enne neid tohid?

Natuke nagu ei klapi kokku see n-ö. altruistliku põhjenduse loogikaahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole mingi hoolimise ja altruismi sildi taha pugenud. Tunnistangi täiesti egoistlikult, et lähedaste kaotamine on minu jaoks probleem. Muud mõtlesid ise juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 17:18; 10.02 08:17; 10.02 11:54; 11.02 14:46; 11.02 17:40; 11.02 17:48; 12.02 17:07; 12.02 18:03; 14.02 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga olen asjast valesti aru saanud, siis tekib küsimus, et miks on matusebürood, surnukuurid, krematooriumid ja vanadekodud sellised tabuteemad kui oma surma vältimatusega on enamik kenasti rahu teinud?

Jällegi – mis jutt see on? Miks need tabuteemad peaks olema? Mis seltskonnas sa elad/suhtled küll, et nii tundub?

Või millest oli tingitud see üleüldine ühiskondlik hüsteeria kui kardeti, et koroona hirmus tappev on?

Sa ei saanud ehk enne aru minust. Surm on lõpuks vältimatu, aga surm haiguse tõttu, mida saab vältida, ei ole seda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 09.02 20:38; 10.02 19:24; 10.02 21:21; 11.02 13:19; 11.02 13:20; 11.02 13:53; 11.02 15:34; 12.02 16:36; 12.02 20:44; 14.02 17:05; 14.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest tuleb selline enesekindlus immuunsuse kõikvõimsuse ees sars-cov-2 suhtes? Kui on teada juhtumeid, kus maratoni jooksvad (hobina) inimesed haigestusid ja põevad kuid hiljem endiselt nn. long Covidit. Ilmselgelt olid nad terved ja tugevad, kui suutsid sellist kestvusspordiala harrastada. Siiski haigestusid ning ei ole veel taastunud.

Maratonijooksjad ei ole ilmtingimata kõige parema immuunsusega, maraton on kehale väga kurnav, ka treeningud, et maratoni joosta on karmid. Enesekindlust immuunsuse ees iseenesest pole aga kindlasti on läbipõetud haigusest tulenev immuunsus kordades etem, kui kusagil laboris valmis treitud.

Ega vaktsiin ei tekita immuunsust kuidagi teistmoodi kui haiguse läbipõdemine. Mehhanism on sama.

mRNA vaktsiinil on isegi natuke parem, sest immuunreaktsiooni tekitava valgu saab täpsemini paika panna. Selle tõttu kaitseb vaktsiin ka nende tüvede vastu paremini, mille vastu läbipõdemine ei kaitse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 09.02 14:55; 09.02 16:07; 09.02 18:54; 10.02 12:15; 10.02 21:27; 11.02 11:53; 11.02 11:56; 11.02 12:04; 11.02 16:58; 12.02 08:52; 12.02 09:03; 12.02 09:07; 13.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jällegi – mis jutt see on? Miks need tabuteemad peaks olema? Mis seltskonnas sa elad/suhtled küll, et nii tundub?

Elan seal, kus kõik ülejäänudki.

Kuhu peaksin minema, et kohtuda kaasmaalastega, kelles matusebürood, surnukuurid ega krematooriumid vähimatki ebamugavustunnet ei tekita?

Kas näiteks leian kusagilt kinnisvara ostjaid, kellel on ükskõik, kas nende tulevane eramu või korter asub otse surnuaia kõrval või kusagil mujal?

Või miks peetakse hauakaevaja ametit üheks hullematest? Kas selle tõttu, et surm ei ole ebameeldiv tabuteema?

 

Sa ei saanud ehk enne aru minust. Surm on lõpuks vältimatu, aga surm haiguse tõttu, mida saab vältida, ei ole seda.

Minu meelest on Eesti ühiskonna reaktsioonid jätnud üsna segase mulje selles osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu peaksin minema, et kohtuda kaasmaalastega, kelles matusebürood, surnukuurid ega krematooriumid vähimatki ebamugavustunnet ei tekita?

Näiteks krematooriumitesse, surnukuuridesse ja matusebüroodesse. Seal töötavad ka inimesed.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.02 17:18; 10.02 08:17; 10.02 11:54; 11.02 14:46; 11.02 17:40; 11.02 17:48; 12.02 17:07; 12.02 18:03; 14.02 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks krematooriumitesse, surnukuuridesse ja matusebüroodesse. Seal töötavad ka inimesed.

Seda minagi, et mujalt sellist rahvast suurt nagu ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näiteks leian kusagilt kinnisvara ostjaid, kellel on ükskõik, kas nende tulevane eramu või korter asub otse surnuaia kõrval või kusagil mujal?

Või miks peetakse hauakaevaja ametit üheks hullematest? Kas selle tõttu, et surm ei ole ebameeldiv tabuteema?

Ma ei tea. Ma elan üsna surnuaia kõrval 🙂 Suvel käin seal sageli jalutamas 🙂
Siin on terve elamurajoon. Tänapäeva linnastumist arvestades ei ole surnuaia lähedal elamine mingi haruldus.
Ja elu sees pole kuulnud, et hauakaevaja ametit hulluks peetakse. Vastupidi, aus töö ning tööpõld.
Mulle tundub, et sa ise suhtud surma ja sellega seonduvasse kuidagi obsessiivselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 09.02 20:38; 10.02 19:24; 10.02 21:21; 11.02 13:19; 11.02 13:20; 11.02 13:53; 11.02 15:34; 12.02 16:36; 12.02 20:44; 14.02 17:05; 14.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saanud ehk enne aru minust. Surm on lõpuks vältimatu, aga surm haiguse tõttu, mida saab vältida, ei ole seda.

Minu meelest on Eesti ühiskonna reaktsioonid jätnud üsna segase mulje selles osas.

Millised reakstsioonid, mis mulje?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 09.02 20:38; 10.02 19:24; 10.02 21:21; 11.02 13:19; 11.02 13:20; 11.02 13:53; 11.02 15:34; 12.02 16:36; 12.02 20:44; 14.02 17:05; 14.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja elu sees pole kuulnud, et hauakaevaja ametit hulluks peetakse. Vastupidi, aus töö ning tööpõld.

Death special: The great taboo
https://www.newscientist.com/article/mg19626252-000-death-special-the-great-taboo/

Death’s worsening taboo: is hampering the provision of high quality palliative care https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4001152/

 

Mulle tundub, et sa ise suhtud surma ja sellega seonduvasse kuidagi obsessiivselt.

Nii võib tunduda tõesti kui obsessiivsust ja irooniat üheks ja samaks asjaks pidada.

 

Millised reakstsioonid, mis mulje?

Kui viimased 12 kuud ühiskondliku diskussiooni plaanis täiesti tavalised, mõistlikud ja rahulikud tunduvad, siis ei ole muud kui edu soovida maailma jälgimisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näiteks leian kusagilt kinnisvara ostjaid, kellel on ükskõik, kas nende tulevane eramu või korter asub otse surnuaia kõrval või kusagil mujal?

Olen pool oma elust elanud nii, et aed lahutab surnuaeda õuest. Mis seal erilist peaks olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui ma peaksin haigestuma, siis põen läbi. Kui peaksin surema, siis suren.

Küsiks siiski korra veel. Kui vaktsineerimine aitab sul vältida haigestumist ja surma, siis… miks mitte seda teha?

Ma ei taha mingeid lisaaineid oma kehasse.

kas sa siis ühtegi ravimit ei tarvita kunagi põhimõtteliselt?

See et vahel ja vajadusel tarvitatakse ravimeid ei tähenda et kõiki ravimeid peab kogu aeg tarvitama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 06:44; 10.02 06:54; 10.02 06:55; 11.02 11:07; 11.02 13:45; 12.02 13:48; 21.02 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tunne ise ühtegi vaktsiinivastast, aga äkki keegi teist viitsib vastata. Milline see seisukoht teil täpselt on. Kas te arvate, et pigem oleks parem vaktsineerimine lõpetada ja lasta neil haigustel lihtsalt ringi käia või pigem tahaks nii, et kõik teised vaktsineeriks, aga enda tervisega ei tahaks riskida.

Ma mõtlen, et kui vaktsineerimine lõpetada, et vältida kõrvaltoimeid, siis jääks maailmas rahvast kõvasti vähemaks ja peale seda ilmselt leviks haigused aeglasemalt. Aga kuidas siis muu eluga jääb. Näiteks majanduslik heaolu. Ma usun, et keegi ei taha mingis viletsas onnis elada, kõik tahavad heledat ja puhast kööki ja kaunist disaini, mis meil eestlastel täna kättesaadav on. Rahvaarvu vähenemine maailmas majandust kohe kindlasti ei elavda, metsik suurenemine ei ole samuti jätkusuutlik. Või te usute, et kui vaktsineerimine lõpetada, siis läheb elu samamoodi edasi? Aga koroona? See on nüüd ju päris nakkav ja suht fataalne. Vanurid sureks mõne aastaga välja, kui põdemisega imuunsus vaid 6kuud on. Seega väheneks rahvaarv peamiselt selle arvelt, et elanikkond on alla 70a vana, nagu 100 aastat tagasi. Mul pole midagi vanadekodude sulgemise vastu, aga vot oma vanaema ja ema ei tahaks küll lasta 20a varem surra lihtsalt seepärast, et vaktsiinil on mingid kõrvalmõjud, mis koroonast justkui väiksem on.

Lihtsalt arutlesin. Tegelikult ei tunne teemat, aga kui keegi viitsib oma seisukohti selgitada, siis loen huviga.

Astra Zeneca infolehel on kirjas , et sars cov 2 vaktsiin on tehtud

Ma ei tunne ise ühtegi vaktsiinivastast, aga äkki keegi teist viitsib vastata. Milline see seisukoht teil täpselt on. Kas te arvate, et pigem oleks parem vaktsineerimine lõpetada ja lasta neil haigustel lihtsalt ringi käia või pigem tahaks nii, et kõik teised vaktsineeriks, aga enda tervisega ei tahaks riskida.

Ma mõtlen, et kui vaktsineerimine lõpetada, et vältida kõrvaltoimeid, siis jääks maailmas rahvast kõvasti vähemaks ja peale seda ilmselt leviks haigused aeglasemalt. Aga kuidas siis muu eluga jääb. Näiteks majanduslik heaolu. Ma usun, et keegi ei taha mingis viletsas onnis elada, kõik tahavad heledat ja puhast kööki ja kaunist disaini, mis meil eestlastel täna kättesaadav on. Rahvaarvu vähenemine maailmas majandust kohe kindlasti ei elavda, metsik suurenemine ei ole samuti jätkusuutlik. Või te usute, et kui vaktsineerimine lõpetada, siis läheb elu samamoodi edasi? Aga koroona? See on nüüd ju päris nakkav ja suht fataalne. Vanurid sureks mõne aastaga välja, kui põdemisega imuunsus vaid 6kuud on. Seega väheneks rahvaarv peamiselt selle arvelt, et elanikkond on alla 70a vana, nagu 100 aastat tagasi. Mul pole midagi vanadekodude sulgemise vastu, aga vot oma vanaema ja ema ei tahaks küll lasta 20a varem surra lihtsalt seepärast, et vaktsiinil on mingid kõrvalmõjud, mis koroonast justkui väiksem on.

Lihtsalt arutlesin. Tegelikult ei tunne teemat, aga kui keegi viitsib oma seisukohti selgitada, siis loen huviga.

Astra Zeneca infolehel on kirjas , et sars cov 2 vaktsiin on pärit Šimpansi adenoviirusest ja kasvatatud loote neerupealiste rakkudel .Sisaldab GMO – d.Sellise jura süstimine lõppeb küll jumal teab millega.
Kui kellelgi on tuttavaid Saksamaal, siis uurige kuidas läheb vaktsineeritud eakatel hooldekodudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näiteks leian kusagilt kinnisvara ostjaid, kellel on ükskõik, kas nende tulevane eramu või korter asub otse surnuaia kõrval või kusagil mujal?

Või miks peetakse hauakaevaja ametit üheks hullematest? Kas selle tõttu, et surm ei ole ebameeldiv tabuteema?

Ma ei tea. Ma elan üsna surnuaia kõrval ???? Suvel käin seal sageli jalutamas ????

Siin on terve elamurajoon. Tänapäeva linnastumist arvestades ei ole surnuaia lähedal elamine mingi haruldus.

Ja elu sees pole kuulnud, et hauakaevaja ametit hulluks peetakse. Vastupidi, aus töö ning tööpõld.

Mulle tundub, et sa ise suhtud surma ja sellega seonduvasse kuidagi obsessiivselt.

Mina elan ka surnuaia kõrval ja töötan matusebüroos. Polnud aimugi, et hauakaevaja tööd üheks hullemaks peetakse. Pigem ma tean vastupidist – kõik tahavad meile tööle tulla, sest see on ainus töö, mis on püsiv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 09.02 15:27; 09.02 15:54; 11.02 14:16; 11.02 14:49; 11.02 16:38; 11.02 16:57; 11.02 16:57; 11.02 16:59; 11.02 20:52; 12.02 05:34; 21.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma põdesin sügisel koroona läbi: paar õhtut 37,5 palavikku ja suur väsimus, muud midagi. Lastel ei olnud ühtegi sümptomit, võimalik, et nad ei haigestunud ega ole neil ka antikehasid. Minu 75-aastased vanemad põdesid kergemini kui mina. Samuti enamik mu sõpradest on läbi põdenud. Ma pakun huupi, et tutvusringkonnast tean kuskil paarsada inimest, kes on kergelt põdenud ja tunnen kahte inimest, kes olid haiglas ja põdesid väga raskelt. Neist paarisajast inimesest vast 20 on lasknud testida, mõnel näitas test korduvalt negatiivset, kuigi tööl/peres positiivse testiga koroonahaige ja samad sümptomid. Enamik inimesi ei olegi testima läinud, kui teab, et on koroona-positiivsega pikemalt ühes ruumis olnud (tööjuures/kodus) ja on koroona sümptomid. Lisan veel, et enamik mu tutvusringkonnast on olnud pigem väga ettevaatlikud, kasutavad e-poode, väljas söömas ei käi, sünnipäevi ei pea jne, aga haiguse on saanud töö juurest.

Need üksikud, kes maski ei kanna ja haiguse olemasolu eitavad, ilmselt on selle ka juba enesele teadmata läbi põdenud, sest enamikel on nii väike palavik, et ei pane tähelegi, kui ei kraadi.

Kas need paarsada inimest peaks laskma end veel vaktsineerida? Minu meelest mitte. Ülejäänud… Normaalse tervisega inimestel pole vaja seda haigust karta. Kaasuvate haigustega inimesel tasub vaktsiini kaaluda ja vaadata, kui palju on olnud kõrvalnähtusid just neil nö põduramatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )


Esileht Ilu ja tervis Vaktsiinivastased, kas vaktsiine ei peaks siis olemas olema?