Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vaktsiinivastaseid kiirabitöötajaid hakatakse vallandama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 200 )

Teema: Vaktsiinivastaseid kiirabitöötajaid hakatakse vallandama

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse teatesse?
Artikkel
Kas vaktsineerimise nõue kiirabitöötajate puhul on teie meelest elementaarne või läheb vastuollu inimõigustega?

+10
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse teatesse? https://epl.delfi.ee/artikkel/93343993/tallinna-kiirabi-laseb-vaktsineerimata-tootajad-lahti

Kas vaktsineerimise nõue kiirabitöötajate puhul on teie meelest elementaarne või läheb vastuollu inimõigustega?

Suhtun väga halvasti. Ma ei ole vaktsiinivastane, olen vaktsineeritud, aga sunniviisilist süstimist õigeks ei pea. Pakun, et see on ka seadusega vastuolus.

+38
-62
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru inimestest, kes on meditsiini õppinud, aga on vaktsiinivastased ja soovitavad raviks terakesi, haridus nagu maha visatud. Antud juhul on küll tegu autojuhiga, mitte meditsiinitöötajaga, kuid selline nõudmine on minu meelest elementaarne. See ei ole inimõigus, peab saama juhtida kiirabiautot. Kui vaktsineerida ei soovi on võimalik mujal töötada, kus nõuetele vastatakse. Ausalt öelda oleks kehv tunne, kui mõni Grünthali sõber sõidutaks, ei tundu stabiilsed tüübid sellised.

+80
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvan, et vaktsineerimine on siin teisejärguline teema. Selle isiku põhiline süü on, et ta asus kiirabis looma ametiühingut. Iga tööandja üritab eos ametiühingute ninamehi kangutada, sest võib-olla need hakkavad palka ja töötingimusi nõudma, tõmmates massid kaasa selleks. Praegu siis on leitud sobiv konks tema kangutamiseks.

+24
-41
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meditsiinitöötajatel on ju ametiühing.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse teatesse? https://epl.delfi.ee/artikkel/93343993/tallinna-kiirabi-laseb-vaktsineerimata-tootajad-lahti

Suhtun väga halvasti. Ma ei ole vaktsiinivastane, olen vaktsineeritud, aga sunniviisilist süstimist õigeks ei pea. Pakun, et see on ka seadusega vastuolus.

Artiklis on kirjas, et sa pakud valesti.

“Adlas aga ütles, et kiirabil on teema nii juristide kui ka tööinspektsiooniga ära lahendatud. Peaarsti sõnul on koostatud analüüs, mille tulemusena on jõutud järeldusele, et kiirabibrigaadi töötaja puhul on tema vaktsineerimine tööandja õigustatud ootus. See tähendab, et ta peab võimalikuks töösuhte lõpetamist vaid töölepingu seadusele tuginedes”

+33
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on elementaarne. Antud isik on EKRE suur sõber. Kuidas ta samasooliste perekondade tervisemuresid lahendab-?

+9
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru inimestest, kes on meditsiini õppinud, aga on vaktsiinivastased ja soovitavad raviks terakesi, haridus nagu maha visatud. Antud juhul on küll tegu autojuhiga, mitte meditsiinitöötajaga, kuid selline nõudmine on minu meelest elementaarne. See ei ole inimõigus, peab saama juhtida kiirabiautot. Kui vaktsineerida ei soovi on võimalik mujal töötada, kus nõuetele vastatakse. Ausalt öelda oleks kehv tunne, kui mõni Grünthali sõber sõidutaks, ei tundu stabiilsed tüübid sellised.

Tegemist ei ole ju autojuhiga, vaid kiirabiõe ja brigaadijuhiga! Brigaadijuht ei ole autojuht, vaid kiirabibrigaadi pealik.

Muus osas nõustun sinuga: meditsiinitöötaja puhul eeldaks, et ta usub meditsiini, mitte alternatiivseid ravimeetodeid. Mina ei tahaks, et kui peaksin kiirabi abi vajama, siis minu eest satuks hoolt kandma kiirabitöötaja, kes ei ole covidi puhul kõiki ettevaatusabinõusid rakendanud.

+56
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osa ameteid nõub ohutuid töötajaid. Nakatunud kiirabiarst on ohuks patsientidele, kel on niigi tervisega raske.

Näppudeta inimene ei saa töötada juuksurina, jalgadeta inimene kullerina, kirjaoskamatu õpetajana jne. Igal tööl on oma spetsiifika.

Kui ei soovi vaktsineerida, siis hakka metsameheks, hauakaevajaks, telefonimüüjaks.

+59
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegemist ei ole ju autojuhiga, vaid kiirabiõe ja brigaadijuhiga! Brigaadijuht ei ole autojuht, vaid kiirabibrigaadi pealik.

Muus osas nõustun sinuga: meditsiinitöötaja puhul eeldaks, et ta usub meditsiini, mitte alternatiivseid ravimeetodeid. Mina ei tahaks, et kui peaksin kiirabi abi vajama, siis minu eest satuks hoolt kandma kiirabitöötaja, kes ei ole covidi puhul kõiki ettevaatusabinõusid rakendanud.

Tänan parandamise eest!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Guugeldasin seda vaktsiinivastast kaeblejat. Tegemist on paduusklikuga.

Olen alati arvanud, et religioon tõmbab ligi veidrikke. Kahjuks ei tunne ühtegi normaalse ja terve mõistusega usklikku. Kas teie tunnete?

+9
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen alati arvanud, et religioon tõmbab ligi veidrikke. Kahjuks ei tunne ühtegi normaalse ja terve mõistusega usklikku. Kas teie tunnete?

Tunnen küll. Mul on mitmeid väga intelligentseid ja mõistlikke kristlastest tuttavaid. Tunnen ka paari usklikku arsti, kes on iseenesestmõistetavalt vaktsineeritud. Samamoodi tean väga paljusid ateiste, kes on vaktsiinide, piirangute ja teaduspõhise meditsiini vastu. Olen päris veendunud, et Tallinna meeleavaldajate hulgas oli oluliselt rohkem uskmatuid kui usklikke. Seega usuliste tõekspidamiste põhjal pole küll ok järeldusi teha.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen meedik, vaktsiinivastane ei ole ja isegi vaktsineeritud, aga suhtun äärmiselt halvasti! Esiteks ei ole mingit garantiid, et teised töötajad ei nakatu. Nakatada võivad nad nagunii, kuna vaktsineeritu levitab haigust edasi, eriti kui liiguvad patsiendilt patsiendini. Inimene on aastaid õppinud meedikuks ja nüüd pannakse ta fakti ette – vaktsineerid või passi kodus. Inimeste hirm niivõrd vähe uuritud vaktsiinide ees on arusaadav, samuti on inimesi, kellel on olnud raskeid kõrvaltoimeid varasematele vaktsiinidele, mis tingivad hirmu jne. Mis iganes põhjused inimesel on, vaevalt see üleöö tulnud otsus on ja vaevalt tegu mingi maskivastase protestijaga on. Ei saa sundida inimest mingeid otsuseid võtma enda tervise osas kui ei vastuta hiljem. Kiirabi sunnib vaktsineerima, kas kiirabi korvab pärast ka tervisekahjud kui need peaksid tekkima näiteks? Tegelikult oleks ju ammu kohustuslikuks tehtud vaktsineerimine, aga sellega kaasneks ka vastutus nende poolt, kes kohustuslikuks teevad. On riike, kus ongi kohustuslik nt kooli ja lasteaeda minnes, aga seal makstakse ka valurahasid välja. Kiirabi üritab nüüd kuidagi legaalselt mööda hiilida. Artiklis oli kirjas vandeadvokaadi hinnang, kelle sõnul see kuidagi legaalne olla ei saa.

+27
-36
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, väga mitmeid. Usk on väga isiklik asi, seetõttu paljud ei kuuluta, aga ka väga mitmed kuulsad inimesed on tegelikult paduusklikud oma nö vabal ajal. Nii mõnigi, kes alati laulukaare all platsis solisti või dirigendina jne.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miskipärast tuleb mulle silme ette Lihula tulistaja…..Äkki  oleks vaja Adlasel palgata siiski paar psühholoogi.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiirabi sunnib vaktsineerima, kas kiirabi korvab pärast ka tervisekahjud kui need peaksid tekkima näiteks?

Kui palju neid tervisekahjuga inimesi meil on ka? Su jutt on nii loll, et sina küll meedik ei ole.

+22
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiidan heaks. Kiirabitöötaja peab kandma kummikindaid, maski ning olema vaktsineeritud. Elementaarne hügieen. Inimõigused? Kui sa tellid kiirabi ning tuleb sell, kellel on küüned 20 cm pikad, sest tal on põhimõte neid mitte lõigata, kuidas suhtud? Sa ei pea vastama. On selge, kuidas sa suhtud. Ja vat samamoodi suhtu ka vaktsineerimisse.

+40
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kiirabi sunnib vaktsineerima, kas kiirabi korvab pärast ka tervisekahjud kui need peaksid tekkima näiteks?

Kui palju neid tervisekahjuga inimesi meil on ka? Su jutt on nii loll, et sina küll meedik ei ole.

Mu jutt on loll, sest sa pole samal arvamusel? Mille poolest Eesti nt USA’st erineb, et neil makstakse sadu miljoneid igal aastal vaktsiinidest tekitatud tervisekahjude tõttu hüvitisteks? Arvad, et seal süstitakse vähem kvaliteetseid süste või ei ole meedikud piisavalt pädevad? Eksid, pigem isegi vastupidi. Meil puudub tegelikult usaldusväärne statistika tervisekahjudest, on mingisugune olemas Terviseametis, aga paljud sinna ei jõua bürokraatia tõttu ning inimesed ei teagi tihtipeale et saab teavitada kõrvaltoimest. Tegelik küsimus polegi see kui palju, vaid põhimõttes et kui on kohustuslik, siis peab riigil olema ka vastutus. Alustada võiks aga näiteks ka sellega et TTK ja TÜ sisseastumiskatsetel on uksel kirjas, et üheks nõudeks on vaktsineerimine. Vastasel juhul noor meedik raiskab x aastat oma elust ja selgub, et ta ei saagi sel alal töötada. On olemas inimesi, kellele enamik vaktsiine on vastunäidustatud või kes nt usulistel põhjustel ei tee jne. Saaksid eos lihtsalt teise eriala valida, kuna meie riigil ei ole nii pea seda raha, et midagi korvama hakata.

+14
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda seda tööd ja näete enam-vähem seda reaalsust, mis tegelikult haiglates ja kiirabis valitseb. Väga suur osa ei vaktsineeri end, aga seda ei minda kusagile kuulutama. Ka CoVID vaktsiiniga ei vaktsineerinud meie osakonnast mitmed erinevatel põhjustel (siiani pole meil vallandamisest räägitud). Praegu pole uurimustööd tehtud, aga juttude põhjal on tulemused veel kehvemad. Ei usu mina et see mees vaktsineerimatuse tõttu lahti lastakse või lasti.

+6
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas inimesi, kellele enamik vaktsiine on vastunäidustatud

On inimesi, kes ei oska ujuda. Kas nende pärast peaksime sulgema veekeskused?

kes nt usulistel põhjustel ei tee

Las siis hakkavad kirikuõpetajaks, pole vaja trügida tööle kiirabisse. Igaüks leidku jõukohane amet.

+14
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Artikkel

Mis siin suhtuda on. Vallandatakse, lähevad kohtusse ja võidavad. Seaduse järgi on praegu vaktsineerimine vabatahtlik. Samuti on vaktsiin uurimisjärgus ja Põhiseaduse järgi on inimkatsed keelatud. Eks nad loodavad, et inimesed on manipuleeritavad ja lähevad vaktsineerima. Aga kui ei lähe. INimesed vallandatakse, kus nad uued võtavad. Ega kiirabis töötaja pole kassapidaja, et saab kiiresti väljaõpetada ja tööle saata. Ilma ettevalmistuseta ei saa kiirabis töötada. Nii et kui vallandavad, plaanib kiirabi uksed kinni panna, ju hakkavad taksod siis täitma kiirabi rolli ja muutub loteriiks, kes jääb ellu ja kes mitte. Vaktsineerimine on seaduse järgi vabatahtlik ja tuleb äramuuta seadus kui tahab kedagi vallandada.

+17
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seaduse järgi on praegu vaktsineerimine vabatahtlik. Samuti on vaktsiin uurimisjärgus ja Põhiseaduse järgi on inimkatsed keelatud.

Ehe ekreiitlik geniaalsus. Inimene ei suuda absoluutselt ajudega mõelda. Vaktsineerimine ONGI ja JÄÄB vabatahtlikuks. Küll aga on keelatud töötada teatud ametikohtadel. Veelkord, hakka kirikuõpetajaks ja keegi ei nõua sinult vaktsineerimist. Pole vaja trügida ametitesse, kus oled teiste jaoks ohtlik.

+26
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eh, vaktsiin ei ole ainus asi maailmas. Nt võivad inimesel olla põdemise järgselt piisavad antikehad.

Võib ka tööl olles iga 4 h tagant Bioblocki ninna pihustada ja samuti ei nakatugi. Kui ei nakatu, siis ei saa ka levitada.

Kiirteste saab ka kasutada. Ruume saab paremini ventileerida, käsi saab pesta jne jne.

Kiiresti muteeruvate viiruste suhtes ei ole praegused vaktsiinid mingi A ja O. Ei tasu neid ületähtsustada. Tulevad uued tüved liikvele ja kas siis lastakse kõik töötajad lahti või!? Praegusedki vaktsiinid on juba olemasolevate tüvede suhtes erineva efektiivsusega.

Praegu alles uuritakse,  kui palju vaktsineeritud nakatuvad ja kui palju levitavad. Ka kergema põdemise pikaajalised tervisekahjustused saab alles kaugemas tulevikus kokku lüüa. Kõige kindlam on teha kõik, et haigust üldse mitte põdeda. Vaktsiin on lihtsalt üks võimalik meede aga see pole ainus meede.

+15
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardan, et vaktsineerimise nõue ei piirdu ainult meditsiinitöötajatega, vaid varsti laiendatakse seda ka igal pool mujal. Vallandatakse kõik vaktsineerimata klienditeenindajad, müüjad, kassapidajad. Sealt edasi juba ka postiljonid, koristajad, töömehed, kes nii või teisiti inimestega kokku puutuvad. Lõpuks saab see kõigi puhul kohustuslikuks või ei tohigi nina kodust välja pista. See kindlasti ei oleks õige, aga ju ta nii läheb, kui algus juba sisse tehtud on.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas inimesi, kellele enamik vaktsiine on vastunäidustatud või kes nt usulistel põhjustel ei tee jne.

Sellise jutuga õdesid ja hooldajaid on küll, seega usun, et sa meedik oled. Arst muidugi mitte, need on tiba targemad. Kui usk ei luba vaktsineerida, on küll halvasti, selline isik ei sobi meditsiinitöötajaks.

+18
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen arst ja samuti suhtun väga halvasti sundvaktsineerimisse. Igast asjast peab olema väljapääs.

Elus on erinevaid olukordi, miks ei vaktsineerita. Nt kasvõi see, kui su isiklik tuttav sureb vaktsineerimise järgselt. Mõnel selline haigus, et ei tekigi vaktsineerimise järgselt antikehi, kas tema siis peab ka kodus istuma.

+18
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, näiteks õpetajana on kogu aeg saanud töötada vaid regulaarset tervisekontrolli läbides ja tervisetõendit omades, sama käib vist ka toitlustustöötajate kohta?

Ja kiirabi puhul on see äkki põhiseadusevastane?

Mis puutub siia sundvaktsineerimine? Inimene on oma töökoha valikul vaba, aga paljude töökohtade puhul on teatud nõuded, millega tuleb arvestada.

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen meedik, vaktsiinivastane ei ole ja isegi vaktsineeritud, aga suhtun äärmiselt halvasti! Esiteks ei ole mingit garantiid, et teised töötajad ei nakatu. Nakatada võivad nad nagunii, kuna vaktsineeritu levitab haigust edasi, eriti kui liiguvad patsiendilt patsiendini. Inimene on aastaid õppinud meedikuks ja nüüd pannakse ta fakti ette – vaktsineerid või passi kodus. Inimeste hirm niivõrd vähe uuritud vaktsiinide ees on arusaadav, samuti on inimesi, kellel on olnud raskeid kõrvaltoimeid varasematele vaktsiinidele, mis tingivad hirmu jne. Mis iganes põhjused inimesel on, vaevalt see üleöö tulnud otsus on ja vaevalt tegu mingi maskivastase protestijaga on. Ei saa sundida inimest mingeid otsuseid võtma enda tervise osas kui ei vastuta hiljem. Kiirabi sunnib vaktsineerima, kas kiirabi korvab pärast ka tervisekahjud kui need peaksid tekkima näiteks? Tegelikult oleks ju ammu kohustuslikuks tehtud vaktsineerimine, aga sellega kaasneks ka vastutus nende poolt, kes kohustuslikuks teevad. On riike, kus ongi kohustuslik nt kooli ja lasteaeda minnes, aga seal makstakse ka valurahasid välja. Kiirabi üritab nüüd kuidagi legaalselt mööda hiilida. Artiklis oli kirjas vandeadvokaadi hinnang, kelle sõnul see kuidagi legaalne olla ei saa.

Selline meedik ei saa olla enamat kui hooldaja. Jah, ka vaktsineeritu võib nakatuda ja tõenäoliselt ka haigust edasi kanda. Aga seda väga palju väiksema tõenäosusega kui vaktsineeritu! Sellisel tasemel võiks meediku teadmised ikka olla.

Huvitav, millist laulu see meedik laulaks, kui näiteks tema vähihaige laps saaks teel haiglasse koroona vaktsineerimata kiirabitöötajalt?

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eh, vaktsiin ei ole ainus asi maailmas. Nt võivad inimesel olla põdemise järgselt piisavad antikehad.

Võib ka tööl olles iga 4 h tagant Bioblocki ninna pihustada ja samuti ei nakatugi. Kui ei nakatu, siis ei saa ka levitada.

Kiirteste saab ka kasutada. Ruume saab paremini ventileerida, käsi saab pesta jne jne.

Kiiresti muteeruvate viiruste suhtes ei ole praegused vaktsiinid mingi A ja O. Ei tasu neid ületähtsustada. Tulevad uued tüved liikvele ja kas siis lastakse kõik töötajad lahti või!? Praegusedki vaktsiinid on juba olemasolevate tüvede suhtes erineva efektiivsusega.

Praegu alles uuritakse, kui palju vaktsineeritud nakatuvad ja kui palju levitavad. Ka kergema põdemise pikaajalised tervisekahjustused saab alles kaugemas tulevikus kokku lüüa. Kõige kindlam on teha kõik, et haigust üldse mitte põdeda. Vaktsiin on lihtsalt üks võimalik meede aga see pole ainus meede.

Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem uued tüved tekkida ja levida saavad. Viirused muteeruvad seda rohkem, mida rohkem on peremehi, kelles viirused aktiivselt paljunevad.  Isegi kui vaktsineeritu nakatub, on viiruse paljunemine tema kehas palju väiksem. Just sellepärast põebki vaktsineeritu kergemalt.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Artikkel

Mis siin suhtuda on. Vallandatakse, lähevad kohtusse ja võidavad. Seaduse järgi on praegu vaktsineerimine vabatahtlik. Samuti on vaktsiin uurimisjärgus ja Põhiseaduse järgi on inimkatsed keelatud. Eks nad loodavad, et inimesed on manipuleeritavad ja lähevad vaktsineerima. Aga kui ei lähe. INimesed vallandatakse, kus nad uued võtavad. Ega kiirabis töötaja pole kassapidaja, et saab kiiresti väljaõpetada ja tööle saata. Ilma ettevalmistuseta ei saa kiirabis töötada. Nii et kui vallandavad, plaanib kiirabi uksed kinni panna, ju hakkavad taksod siis täitma kiirabi rolli ja muutub loteriiks, kes jääb ellu ja kes mitte. Vaktsineerimine on seaduse järgi vabatahtlik ja tuleb äramuuta seadus kui tahab kedagi vallandada.

Ja sulle sobib, kui sind või sinu lähedasi (näiteks eluohtlikus seisundis last) abistavad ja transpordivad need, kelle puhul on nakkusoht palju suurem kui vaktsineeritutel?

+13
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 200 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vaktsiinivastaseid kiirabitöötajaid hakatakse vallandama