Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinivastastel lihtsustatud maailmanägemine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Vaktsiinivastastel lihtsustatud maailmanägemine?

Olen märganud, et vaktsiinvastastel – ka nendel, kes on muidu intelligentsed inimesed nagu näiteks Paul Keres – on ühendavaks jooneks võimetus mõelda kvantitatiivselt: kogu teemat nähakse must-valgena, vaktsiin kas kaitseb või ei kaitse. Muud varianti pole. Sama ka maskidega, kui 100% ei kaitse, siis vastu. Seda, et kõikide otsustega, sh otsustamatustega, kaasneb kellelegi mingisugune risk ja et midagi ei saa täie kindluse pinnalt väita, ei suudeta aduda ja sellest tuleneva otsustusvõimetuse hinnaks on tihtipeale vaikimisi halvemale teele minek. Justkui oleks protsentide arvutamise ja tõenäosuse peatükid põhikoolis vahele jäänud? Takerdutakse kategoorilisse mõtlemisse?

Oma osa muidugi on kindlasti ka sellel, et valitsus ei ole suutnud asju selgeks teha, kogu kommunikatsioon on pigem näide, kuidas mitte sõnumeid inimesteni viia.

+40
-29
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Uuh! Paul Keres on ikka väga kuum mees!

+5
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui vaktsineerima kutsumine ei käiks Sõnajalgade laulu taktis Tulge kõik kes vaid tahab   hamburgeriputkasse süsti saama, vaid antaks teada millise tervise olukorraga peaks perearsti juures  kindlasti enne kontrollis käima, et ohtu minimaliseerida, oleks usaldust rohkem. Kui vaktsineerimine ühiskonna toimimise huvides on oluline, siis peaks ühiskond ka vaktsiiniohvreid toetama/aitama selleks loodud fondist, mitte lolliks tembeldama, naeruvääristama.  Lihtsalt paljudel ei ole julgust lasta teha, sest tuttavate hulgas on juba halbu kogemusi.

+30
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugalis on 98% üle 12-aastastest saanud vähemalt 1 doosi vaktsiini, seal piirangud langevad. Meil käib mingi jaur, juba ei mahu haiged jälle arstiabi saama, varsti krutitakse piirangud kangemaks… no miks? Portugalis inimesed ei mõtle oma peaga??? Või hoopis mõistavad, millised panused on kaalul?

 

olen nõus, et vaktsiiniga võivad olla kõrvaltoimed ja võiks olla paremini reguleeritud nendega tegelemise-hüvitamise kord.

+37
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen teemaalgatajaga nõus.

+16
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiini kõrvaltoimete tõttu on ju alates teisest päevast haigushüvitis nagu ka muude haigestumiste puhul. Pigem peaks olema õigus tööandjal selle kulu hüvitamist nõuda.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaktsineerimine ühiskonna toimimise huvides on oluline, siis peaks ühiskond ka vaktsiiniohvreid toetama/aitama selleks loodud fondist, mitte lolliks tembeldama, naeruvääristama.

Milliseid ohvreid?? 😀

+15
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on fb-s vana tuttav, kes võib hullumiseni võidelda maskide ja vaktsiinide vastu. Aga sellest ajast, kui mina teda mäletan, kimus ta korralikult suitsu. Ja pitsi ka ei sülitanud. Mis harjumused tal täna on, ei tea, aga minu tutvusringkonnast on tal kõige tugevam igasugus anti….

Õigel teel on, suitsetajad põevad koroonat kergemini.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigel teel on, suitsetajad põevad koroonat kergemini.

Nalja teed, ma loodan? Või selline ongi päriselt vaktsiinivastase teaduslik teadmistepagas?

https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/news/behind-the-headlines/coronavirus/coronavirus-and-smoking

https://www.tubakainfo.ee/miks-suitsetamisest-loobuda/koroonaviiruse-moju-suitsetajale/

Ei ole vaja lõunaeestlast uskuda: https://epl.delfi.ee/artikkel/89626047/uudis-kuulutas-suitsetajad-koroonale-immuunseks-tode-on-vastupidine

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas valjuhäälditest pasundatav väide “vaktsineerimine on ainus võimalus elu lahti hoida” ei ole üldse must-valge?

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<span style=”color: #050505; font-family: Segoe UI Historic, Segoe UI, Helvetica, Arial, sans-serif;”><span style=”font-size: 18.75px; background-color: #f0f2f5;”>Põhjus miks suitsetajad nakatusid harvemini oli selle tõttu et suitsetaja kopsud on kaetud tõrvaga ja viirus ei kinnitu kopsude külje nii kergesti selle tõttu.</span></span>

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus miks suitsetajad nakatusid harvemini oli selle tõttu et suitsetaja kopsud on kaetud tõrvaga ja viirus ei kinnitu kopsude külje nii kergesti selle tõttu

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma poleks kunagi arvanud, et Eestis on nii palju rumalaid inimesi ja nö kolmandat Eestit. Aga seep see põhjus ju ongi – tõesti, piiratud maailmavaade.

+24
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma poleks kunagi arvanud, et Eestis on nii palju rumalaid inimesi ja nö kolmandat Eestit. Aga seep see põhjus ju ongi – tõesti, piiratud maailmavaade.

eks õpi ja arene siis! Arusaamine enda olukorrast on juba pool võitu.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus miks suitsetajad nakatusid harvemini oli selle tõttu et suitsetaja kopsud on kaetud tõrvaga ja viirus ei kinnitu kopsude külje nii kergesti selle tõttu

Ohjah. Ma tõesti lootsin, et sa nalja teed, mitte pole loll.
Inimene, kelle kopsud on kaetud tõrvaga nii, et sinna isegi viirus enam kinnituda ei saa, on surnud.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus miks suitsetajad nakatusid harvemini oli selle tõttu et suitsetaja kopsud on kaetud tõrvaga ja viirus ei kinnitu kopsude külje nii kergesti selle tõttu Ohjah. Ma tõesti lootsin, et sa nalja teed, mitte pole loll. Inimene, kelle kopsud on kaetud tõrvaga nii, et sinna isegi viirus enam kinnituda ei saa, on surnud.

Kas oled kindel, et surnud nakatuvad? Anna viide sellisele uuringule!

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, et surnud nakatuvad? Anna viide sellisele uuringule!

Loe uuesti. Mina kirjutan surnutest, kes ei nakatu, sest nad on Tähesäralt ja Lõunaeestlaselt saanud hea nipi, kuidas koroonasse mitte jääda – suitsetada, seeläbi kopsud tõrvaga katta ja seejärel ära surra on vaja, siis ei nakatugi.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud, et vaktsiinvastastel – ka nendel, kes on muidu intelligentsed inimesed nagu näiteks Paul Keres – on ühendavaks jooneks võimetus mõelda kvantitatiivselt: kogu teemat nähakse must-valgena, vaktsiin kas kaitseb või ei kaitse. Muud varianti pole. Sama ka maskidega, kui 100% ei kaitse, siis vastu. Seda, et kõikide otsustega, sh otsustamatustega, kaasneb kellelegi mingisugune risk ja et midagi ei saa täie kindluse pinnalt väita, ei suudeta aduda ja sellest tuleneva otsustusvõimetuse hinnaks on tihtipeale vaikimisi halvemale teele minek. Justkui oleks protsentide arvutamise ja tõenäosuse peatükid põhikoolis vahele jäänud? Takerdutakse kategoorilisse mõtlemisse?

Oma osa muidugi on kindlasti ka sellel, et valitsus ei ole suutnud asju selgeks teha, kogu kommunikatsioon on pigem näide, kuidas mitte sõnumeid inimesteni viia.

Asi on otse vastupidi. Vaktsiini pooldajatel on hoopis lihtsustatud maailmavaade. Et teeme süsti ära ja siis kõik jälle hästi. Miks on Iisraelis selline jama praegu ? Sisuliselt vaktsineeritud maa. Miks on kolmandik haigeid, kes haiglas, vaktsineeritud. Mida nad seal teevad ? Vaktsiin ju kaitseb. Miks  ei tunnistata läbipõdemist, mis annab parema immuunsuse kui vaktsiin ( mis ei annagi immuunsust ja pole seetõttu ka vaktsiini nime väärt). Miks ei räägita enam oma immuunsuse tugevdamisest ja tervislikest viisidest.  Tuttav arst ütles, et kõik suurem risk koroona puhul on ülekaalulistel inimestel, miks sellest ei räägita, teatakse ju ometi. On aga lihtsustatud maailmavaade inimestel, kes leiavad, et süst aitab. Ei aita, sunnib viirust muteeruma ja kõik algab jälle otsast peale.

+17
-29
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen märganud, et vaktsiinvastastel – ka nendel, kes on muidu intelligentsed inimesed nagu näiteks Paul Keres – on ühendavaks jooneks võimetus mõelda kvantitatiivselt: kogu teemat nähakse must-valgena, vaktsiin kas kaitseb või ei kaitse. Muud varianti pole. Sama ka maskidega, kui 100% ei kaitse, siis vastu. Seda, et kõikide otsustega, sh otsustamatustega, kaasneb kellelegi mingisugune risk ja et midagi ei saa täie kindluse pinnalt väita, ei suudeta aduda ja sellest tuleneva otsustusvõimetuse hinnaks on tihtipeale vaikimisi halvemale teele minek. Justkui oleks protsentide arvutamise ja tõenäosuse peatükid põhikoolis vahele jäänud? Takerdutakse kategoorilisse mõtlemisse?

Oma osa muidugi on kindlasti ka sellel, et valitsus ei ole suutnud asju selgeks teha, kogu kommunikatsioon on pigem näide, kuidas mitte sõnumeid inimesteni viia.

Asi on otse vastupidi. Vaktsiini pooldajatel on hoopis lihtsustatud maailmavaade. Et teeme süsti ära ja siis kõik jälle hästi. Miks on Iisraelis selline jama praegu ? Sisuliselt vaktsineeritud maa. Miks on kolmandik haigeid, kes haiglas, vaktsineeritud. Mida nad seal teevad ? Vaktsiin ju kaitseb. Miks ei tunnistata läbipõdemist, mis annab parema immuunsuse kui vaktsiin ( mis ei annagi immuunsust ja pole seetõttu ka vaktsiini nime väärt). Miks ei räägita enam oma immuunsuse tugevdamisest ja tervislikest viisidest. Tuttav arst ütles, et kõik suurem risk koroona puhul on ülekaalulistel inimestel, miks sellest ei räägita, teatakse ju ometi. On aga lihtsustatud maailmavaade inimestel, kes leiavad, et süst aitab. Ei aita, sunnib viirust muteeruma ja kõik algab jälle otsast peale.

No ma ei tea, Times of Israel, värskeimad uudised:

https://www.timesofisrael.com/serious-covid-cases-hit-lowest-rate-in-nearly-2-months-most-are-unvaccinated/

ka seal satuvad haiglasse jätkuvalt täiesti vaktsineerimata  inimesed…

Nii need libauudised levivad, et keegi perekoolis väidab ja ingi jutud laiali…

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nende vakstiinivastaste hulgas on igasugu inimesi, nagu ka vaktsineeritute hulgas on lolle ja fanaatilisi tegelasi. Küll aga hakkab vakstiinivastaste hulgast silma ja kõrva üks kindel grupp, kes ei piirdu ainult sellega, et nad ühel või teisel põhjusel vaktsiini ei taha(just seda konkreetset). Ja see grupp teeb kõige kõvemat kisa. Need on need, kelle hulgas Trump on peaaegu, et Jeesuse staatuse saavutanud, kes kohe-kohe kuhugi teise dimensiooni oma vibratsioonidega tõusevad, kelle eluhädades on alati valitsus ja riik süüdi, kes ei salli politseid(sest on nendega pahuksis olnud)…eks nad kisasid enne ka, aga koroona on andnud neile erilise võimenduse. Ja seal taga on üks väiksem grupp, kes neid tagant innustab ja aina uusi teooriaid ette söödab ning kelle motivatsioon ja eesmärgid seda kisajate gruppi tagant innustada on üsna hämarad…

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm.. ja mina jälle imestan, et inimesed jooksevad vaktsineerima lapsed kaenlas kuhugi koolisööklasse või siis Jäneda Talu laadale..  vastutasuks saavad lihapiruka, laps saab selle eest Iphone loosis osaleda.. ja siis lubatakse kohvikus istuda!

Kas nagu üldse kriitikameelt ei ole? Samal ajal on teada, et see on kiiruga tehtud ja ohutus uuringud kestavad veel 2 aastat.

Aga ok. Olete tublid! Õlg all ikka!

+14
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud, et vaktsiinvastastel – ka nendel, kes on muidu intelligentsed inimesed nagu näiteks Paul Keres – on ühendavaks jooneks võimetus mõelda kvantitatiivselt: kogu teemat nähakse must-valgena, vaktsiin kas kaitseb või ei kaitse. Muud varianti pole. Sama ka maskidega, kui 100% ei kaitse, siis vastu. Seda, et kõikide otsustega, sh otsustamatustega, kaasneb kellelegi mingisugune risk ja et midagi ei saa täie kindluse pinnalt väita, ei suudeta aduda ja sellest tuleneva otsustusvõimetuse hinnaks on tihtipeale vaikimisi halvemale teele minek. Justkui oleks protsentide arvutamise ja tõenäosuse peatükid põhikoolis vahele jäänud? Takerdutakse kategoorilisse mõtlemisse?

Oma osa muidugi on kindlasti ka sellel, et valitsus ei ole suutnud asju selgeks teha, kogu kommunikatsioon on pigem näide, kuidas mitte sõnumeid inimesteni viia.

Millega välistad, et sa ise see lihtsustatud maailmanägemisega pole?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nagu üldse kriitikameelt ei ole?

Tundub küll, kui igasugu vandenõuteooriaid usutakse. Seda vaktsiini hakati välja töötama umbes 20 aastat tagasi, aga mõne jaoks on ikka liiga kiiresti välja töötatud. Ära võta ka aspiriini- ka selle uuringud veel kestavad.

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nende vakstiinivastaste hulgas on igasugu inimesi, nagu ka vaktsineeritute hulgas on lolle ja fanaatilisi tegelasi. Küll aga hakkab vakstiinivastaste hulgast silma ja kõrva üks kindel grupp, kes ei piirdu ainult sellega, et nad ühel või teisel põhjusel vaktsiini ei taha(just seda konkreetset). Ja see grupp teeb kõige kõvemat kisa. Need on need, kelle hulgas Trump on peaaegu, et Jeesuse staatuse saavutanud, kes kohe-kohe kuhugi teise dimensiooni oma vibratsioonidega tõusevad, kelle eluhädades on alati valitsus ja riik süüdi, kes ei salli politseid(sest on nendega pahuksis olnud)…eks nad kisasid enne ka, aga koroona on andnud neile erilise võimenduse. Ja seal taga on üks väiksem grupp, kes neid tagant innustab ja aina uusi teooriaid ette söödab ning kelle motivatsioon ja eesmärgid seda kisajate gruppi tagant innustada on üsna hämarad…

Ma mõtlesin, et konspiratsiooniteoreetikud kes korjavad mõtteid kahtlase väärtusega meediast olid omased ainult sellele poolele, keda justkui kritiseerid.

Sulle see ei jõua kohale, et need mõtted, mida siin sedasi avaldad, on otseses mõttes mõjutatud USA uudiste poolt? 😀

Või usud sa tõesti, et need “toimetatud uudised” ei ole mitte kuidagi üles seatud sedasi, et inimestele mingit pilti asjast luua, mis neid ühte või teist moodi käituma suunab?

Ise lased sirgelt manuaali järgi, ja siis kujutad ette, et seda teevad teisiti arvajad, lihtsalt teise manuaali järgi?

Sinu manuaal on parem kui nende manual?

Ühed hullud mõlemad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugalis on 98% üle 12-aastastest saanud vähemalt 1 doosi vaktsiini, seal piirangud langevad. Meil käib mingi jaur, juba ei mahu haiged jälle arstiabi saama, varsti krutitakse piirangud kangemaks… no miks? Portugalis inimesed ei mõtle oma peaga??? Või hoopis mõistavad, millised panused on kaalul?

olen nõus, et vaktsiiniga võivad olla kõrvaltoimed ja võiks olla paremini reguleeritud nendega tegelemise-hüvitamise kord.

Portugalis tehakse asju väga mitmes mõttes teistmoodi.

https://www.portugalresident.com/portuguese-doctors-support-ivermectin-to-treat-early-signs-of-covid-19/

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuh! Paul Keres on ikka väga kuum mees!

Noorem kui mina, aga välja näeb nagu mu vanaisa. Tõesti ülikuum, lausa keeb! ????

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Krista Ficher selgitab minu meelest väga hästi asja:

Tõepoolest – vaktsiin ei kaitse 100%. Vaktsineeritu võib haigestuda, võib ka nakkust edasi anda, võib haiglasse minna ja surra. Aga seda kõike märksa väiksema tõenäosusega kui mitte vaktsineeritud. Sümptomitega haigestumise tõenäosus on vaktsineeritutel (Eesti andmetel) ca 3 korda väiksem kui mittevaktsineeritul, koroonaga haiglassemineku risk umbes 10 korda väiksem (noortel lausa 30 korda, 80+ vanuses 4 korda). Kui kõik oleks vaktsineeritud, siis poleks tegelikult mingeid piiranguid vaja, sest haiguse levik oleks olulisel määral tõkestatud ja haiglate ülekoormust tekkida ei saaks. Seda hoolimata sellest, et viirus sellega ära ei kaoks. Kui minu selgitus ei ole veenev ega arusaadav, siis BBC ka üritab: https://www.bbc.com/news/health-55045639

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.

Portugalis on 98% üle 12-aastastest saanud vähemalt 1 doosi vaktsiini, seal piirangud langevad. Meil käib mingi jaur, juba ei mahu haiged jälle arstiabi saama, varsti krutitakse piirangud kangemaks… no miks? Portugalis inimesed ei mõtle oma peaga??? Või hoopis mõistavad, millised panused on kaalul?

olen nõus, et vaktsiiniga võivad olla kõrvaltoimed ja võiks olla paremini reguleeritud nendega tegelemise-hüvitamise kord.

  1. Portugalis tehakse asju väga mitmes mõttes teistmoodi.

    https://www.portugalresident.com/portuguese-doctors-support-ivermectin-to-treat-early-signs-of-covid-19/

Ei ole tõsi sinu lingil: https://trialsitenews.com/portugal-health-authority-rejects-physicians-push-for-ivermectin-use-targeting-covid-19-not-sufficient-evidence/

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mõned lihtsad numbrid, Eesti elanike 1.3 miljonit, surunuid Covidisse üle 1340 inimest. Soomes elanike 5.5 mijonit, surnud Covidisse paari päeva taguse seisuga 1089 inimest. Soomlased peavad lihtsalt piirangutest paremini kinni ja vaktsineerivad rohkem. Ei ole mõttekoht kellegi jaoks?

+20
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugalis on 98% üle 12-aastastest saanud vähemalt 1 doosi vaktsiini, seal piirangud langevad. Meil käib mingi jaur, juba ei mahu haiged jälle arstiabi saama, varsti krutitakse piirangud kangemaks… no miks? Portugalis inimesed ei mõtle oma peaga??? Või hoopis mõistavad, millised panused on kaalul?

olen nõus, et vaktsiiniga võivad olla kõrvaltoimed ja võiks olla paremini reguleeritud nendega tegelemise-hüvitamise kord.

  1. Portugalis tehakse asju väga mitmes mõttes teistmoodi. https://www.portugalresident.com/portuguese-doctors-support-ivermectin-to-treat-early-signs-of-covid-19/

Ei ole tõsi sinu lingil: https://trialsitenews.com/portugal-health-authority-rejects-physicians-push-for-ivermectin-use-targeting-covid-19-not-sufficient-evidence/

On tõsi ja siis muudeti poliis.

Portugalis saadi laine maha surutud enne, kui suurem vaktsineerimine pihta hakkas.

Efektiivne ravi oli selleks kriitiline osa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinivastastel lihtsustatud maailmanägemine?