Esileht Beebi ja mitmikud Vaktsineerimata lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Teema: Vaktsineerimata lapsed

Postitas:

Minu laps on saanud ainult rota vaktsiini. Ma ei hakka seletama mins ma ei ole lasknud oma last vaktsineerida, eks igaüks kes pole seda teinud, teab ise miks.
Tahaksin lihtsalt uurida kas mõni vaktsineerimata laps on jäänud mõnda haigusesse mille vastu on vaktsiin olemas või on kuidagi haigem olnud vaktsineeritud lastest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 11:11; 06.10 20:21; 07.10 19:38; 23.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=6341300
http://www.vaktsineeri.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/meedia/Artikkel_jaetsin_lapse_vaktsineerimata_26.06.14.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vaktsineerimata laps (tegelt vaktsineeritud tuberkuloosi vastu) on põdenud läkaköha 3a vanuses. Minu enda rumaluse ja perearsti ebapädevuse tõttu (kumbki ei kahtlustanud läkaköha), käis laps läkaköhaga tükk aega lasteaias (väike jääk-köha perearsti sõnul ja tõesti midagi rasket polnud, enesetunne hea, aga köha oli kestnud pikalt, seega oleks tulnud kontrollida) ja sai lõpuks tüsistusena kopsupõletiku. Pärast selle põdemist, 2 ab-kuuri (esimene vale ab, ei mõjunud) oli järgmise suve saabumiseni laps nii kord kuus köhas-nohus-palavikus või okseviiruses. Suvel kosus-karastus ja edaspidi (nüüd 7a) on haige olnud nii kord-paar talvehooajal.

Minu 2 väiksemat last on samuti saanud vaid tuberkuloosivaktsiini. Vaktsiin-välditavaid haigusi pole põdenud. Esimestel aastatel on põdenud päris palju viirushaigusi, samas kõik on kergelt kulgenud, tüsistusteta. Mõlemad alustasid nüüd lasteaias, saab näha, mis edasi saab. Esimesed lasteaia-aastad on sageli mitmete haigestumistega niikuinii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps on saanud ainult rota vaktsiini. Ma ei hakka seletama mins ma ei ole lasknud oma last vaktsineerida, eks igaüks kes pole seda teinud, teab ise miks.
Tahaksin lihtsalt uurida kas mõni vaktsineerimata laps on jäänud mõnda haigusesse mille vastu on vaktsiin olemas või on kuidagi haigem olnud vaktsineeritud lastest?[/tsitaat]
Jah, loomulikult on!!! Viimati nägin oma silmaga Haemophilus Influenzae meningiidiga raskes seisundis alla 1 aastast last.

See ei olnud küll sinu küsimuses, aga konkreetne ema oli ökoema, vaktsineerimisest loobumise põhjused täiesti ebaadekvaatsed, nö kollase meedia ohver. Haiglas oli kahetsus suur, kuid siis on kahjuks hilja.

Lootsin, et enne sellise raske otsuse vastuvõtmist nagu vaktsineerimisest loobumine on sellised küsimused arstiga läbi arutatud. Ehk enne küsimused ja põhjused ja siis potentsiaalselt lapse elu ja tervist mõjutav otsus!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks minu ema oli aastaid tagasi selline kollase meedia usku emme, kes kuni koolini ei lasknud mulle vaktsiine teha. Ja tulemus – põdesin nii leetreid, punetisi, läkaköha, puukentsefaliiti ( kuigi oli teada, et meie kodukandis on hulgaliselt haigeid puuke). Seetõttu olin korduvalt haiglas. Mäletan veel siiani lapsepõlvest, kuidas läkaköha hoo ajal õhku ei jätkunud või puukentsefaliidi ajal pea valust tahtis lõhkeda. Oma õnneks sattusin vähemalt õigel ajal haiglaravile ning olulisi tüsistusi pole jäänud ( va. peavalud vahel).
Eks ema sai korralikud ehmatused ning arstidelt peapesu, sest koolis lubas ta mulle kõik riiklikud vaktsiinid teha.
Aga ausalt öeldes olen siiani ema peale hingepõhjas solvunud, et miks ta läks sellise asjaga kaasa ning mina pidin seetõttu kannatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 15:09; 07.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mäletate, siis kunagi aastaid tagasi oli kampaania, kus koguti ühe väikse poisi kuulmisaparaadi jaoks raha. Noh, tema oli põdenud H. influenzae entsefaliiti. Sel ajal veel selle bakteri vastu ei vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mu perearst rääkis, et tal oli kevadel 11-kuune beebi, kes põdes raskelt läkaköha. Ema oli ka mingit öku-möku usku, lapsi terve pesakond ja kõik vaktsineerimata. Laps olevat välja näinud nagu 5-kuune – kaal, kasv, muu areng… Kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mu perearst rääkis, et tal oli kevadel 11-kuune beebi, kes põdes raskelt läkaköha. Ema oli ka mingit öku-möku usku, lapsi terve pesakond ja kõik vaktsineerimata. Laps olevat välja näinud nagu 5-kuune – kaal, kasv, muu areng… Kurb.[/tsitaat]
Vaevalt, et see kaal-kasv-muu areng olid peatunud mitte vaktsineerimise tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 11:11; 06.10 20:21; 07.10 19:38; 23.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne perearsti puhul, kes teisi patsiente taga räägib. Ta on tõeline professionaal!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 20:26; 06.10 22:05; 07.10 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju õnne perearsti puhul, kes teisi patsiente taga räägib. Ta on tõeline professionaal![/tsitaat]

Tegelikult ta ei rääkinud taga ja faktiliselt pole ta ka minu perearst. See oli pigem midagi kolleegidevahelise suhtluse moodi, aga vahet pole. Lapse isikuandmeid ma ei tea ja ei huvitagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaevalt, et see kaal-kasv-muu areng olid peatunud mitte vaktsineerimise tõttu.[/tsitaat]

Kaal-kasv oli peetunud, kuna laps oli pikalt haige ja arsti juures ei käinud. Kuna haiguseks oli läkaköha, siis on ikka kogu situatsiooni põhjuseks mitte-vaktsineerimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mäletate, siis kunagi aastaid tagasi oli kampaania, kus koguti ühe väikse poisi kuulmisaparaadi jaoks raha. Noh, tema oli põdenud H. influenzae entsefaliiti. Sel ajal veel selle bakteri vastu ei vaktsineeritud.[/tsitaat]

Tõestseks ka kollase ajakirjanduse link. Vabandan, haigus oli meningiit, mitte entsefaliit.
http://www.ohtuleht.ee/152480/viieaastane-ott-ihkab-tagasi-helide-maailma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult ta ei rääkinud taga ja faktiliselt pole ta ka minu perearst. See oli pigem midagi kolleegidevahelise suhtluse moodi, aga vahet pole. Lapse isikuandmeid ma ei tea ja ei huvitagi. [/tsitaat]

nonoh. enne oli sinu perearst, nüüd juba kolleeg…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 20:26; 06.10 22:05; 07.10 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natukene teemast mööda, aga: filosoofilise arutluse mõttes, kes pole lugenud H. G. Wellsi romaani “Inimjumalad”, soovitan. Seal ongi üks põhiidee seotud igasuguste haiguste ja nakkuste väljajuurimisega ja küsimuseks on, kas see viib stagnatsiooni ja taandarenguni või on see suurim hüve, mis võimaldab keskenduda ühiskonnas muudele probleemidele.
Seos siinse teemaga siis see, et vaktsineerimise vastased kardavad üldjuhul vaktsiinide võimalikke kõrvalmõjusid ja paljud leiavad, et lapse organism peaks ise haigustega toime tulema, et tema immuunsüsteem tugevneks; ning selles romaanis arutletaksegi selle üle, kas tulemuseks on tugevamad või nõrgemad inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

nonoh. enne oli sinu perearst, nüüd juba kolleeg…[/tsitaat]

Kas sa arvad tõesti, et siin on mõnda tõsielulist lugu mõistlik ilma moonutamata esitada? Eestimaa on piisavalt pisike ja ma ei soovi, et mind ära tuntakse. Selles loos on ainus kindel fakt vaktsineerimata alaarenud väikelaps, kellel diagnoositi läkaköha. Kõik muu on siia-sinna veidi nihkes, kuid sisuliselt see ei muuda midagi.

P.S. Et veelgi intriigi lisada: kust sa tead, et ma polegi ise see perearst või -õde, kellel selline patsient oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa arvad tõesti, et siin on mõnda tõsielulist lugu mõistlik ilma moonutamata esitada? Eestimaa on piisavalt pisike ja ma ei soovi, et mind ära tuntakse. Selles loos on ainus kindel fakt vaktsineerimata alaarenud väikelaps, kellel diagnoositi läkaköha. Kõik muu on siia-sinna veidi nihkes, kuid sisuliselt see ei muuda midagi.

P.S. Et veelgi intriigi lisada: kust sa tead, et ma polegi ise see perearst või -õde, kellel selline patsient oli? [/tsitaat]

Hoidku taevas sellise labase perearsti eest, kes perekoolis anonüümse käona kommimas käib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 20:26; 06.10 22:05; 07.10 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mispärast rota tegid ja tuberkuloosi ei teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai esimesel eluaastal vaktsiine, peale seda pole saanud. Nüüd 6-aastane, terve kui purikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 14:18; 01.12 02:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on vaktsineerimata, viirushaigustest on olnud nohud ja kaks korda köha. Laps on 3 ja poole aastane. Kõhuhaigusi pole kunagi olnud. Ja igaüks, kes on vaktsineerimise teemasse süüvinud teab, et vaktsiinid ei hoia neid haigusi ära vaid väidetavalt aitavad haiguse kergemalt ja tüsistusteta läbi põdeda aga võrdlusmomenti ei saa kunagi olla, sest kunagi ei saa teda, kuidas laps oleks selle haiguse läbi põdenud vaktsineerimata. Kahjuks mina neid arstide jutte nendest vaktsineerimata kohutavalt haigetest ja kasvupeetusega jne jutte ei usu. Nad sellise juhtumi juures näevadki ainult võimalust vanemaid hirmutada, et näete mis nüüd küll juhtus, vaktsineerimata ja veel haige ka. Mitte üks arst ei räägi selliseid lugusid vaktsineeritud lastest. Minu sõbranna laps jäi peale ühte vaktsiini kohutavalt haigeks ( see 1-aasta vaktsiin vist oli) ja mingid laigud tulid üle keha. Laps viidi haiglasse ja tunnitati, et tulemus on vaktsiini tagajärg. Olen surmkindel, et see jutt ei jõua mitte iialgi ühegi perearsti suust oma patsiendini. Teise tuttava laps jäi peale vaktsiini poolest kehast halvatuks, ka seda vaevalt see perearst teistele jutustab. Minu enda perearst räägib mulle iga visiit, et eelmine kuu just jälle üks laps suri, kui uurin, et millesse, siis vastust ei saa, lihtsalt mainib igakord, et keegi suri jälle. Samuti on ta mulle lapse sünnist alates ainult valetanud nende vaktsiinide kohta, küll ta rääkis, et lasteaeda ei saa minna, kooli ei saa minna. Siis mehele ütles, et hiljem järgi ei saa ühtegi teha, samas mulle, et alustame siis hiljem, et tema enda pojaga ka alustas hiljem. Mõtleb vist, et me kodus omavahel ei suhtle mehega. Minu lapsel on probleeme kuseteedehaigusteaga ja siis see on kindlasti sellest, et ta on vaktsineeritama, ütles arst. Nefroloogile seda mainides hakkas ta naema ja ütles, et see on küll väga ebakompetentne jutt, ühesõnaga perearst täitsa terroriseerib meid selle teemaga, mitte ühtegi visiiti ega kõnet ei möödu hirmutamise ja valetamisega. Õnneks peame arsti külastama ainult igaaastasel kontrollvisiidil ja pissiproovi viimisel. Miks Eesti riik siis seda vaktsineerimist kohustuslikusk ei tee kui kõik arstid nii usinasti ähvardavad ja pähe seda määrivad, sealjuures kinnitades, et mingeid kõrvamõjusid peale väikese palaviku pole. Ei taha see riik vist meil ikka nii väga vastutada selle “süütu” süstimise eest, seepärast on see meil vabatahtlik aga, et sa jumala eest sellest siis ära ei ütleks, muidu kannatadki terve elu perearsti terrori all. Tehku siis nagu USAs vaktsiinid kohustuslikuks ja maksku ka vaktsiinikahjustuste eest kahjutasu nagu USAs. Huvi pärast peaks kohe küsima enda perearstil, kas tema oleks nõus tegema lepingu, et tema isiklikult vastutab kui minu lapsel peaks vaktsiinist tüsistused tekkima, sest meie arsti sõnul pole tüsistusi olemas, seega peaks ta ju nometi nõus olema, kuigi võin pea anda, et sellise lepinguga ta nõus ei oleks. Meie otsust mitte vaktsineerida ta ei tolereeri, seega peaks andma talle võimaluse vastutada (mida ma muidugi ei teeks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 15:27; 07.10 17:37; 07.10 20:32; 09.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps on vaktsineerimata, viirushaigustest on olnud nohud ja kaks korda köha. Laps on 3 ja poole aastane. Kõhuhaigusi pole kunagi olnud. Ja igaüks, kes on vaktsineerimise teemasse süüvinud teab, et vaktsiinid ei hoia neid haigusi ära vaid väidetavalt aitavad haiguse kergemalt ja tüsistusteta läbi põdeda aga võrdlusmomenti ei saa kunagi olla, sest kunagi ei saa teda, kuidas laps oleks selle haiguse läbi põdenud vaktsineerimata. Kahjuks mina neid arstide jutte nendest vaktsineerimata kohutavalt haigetest ja kasvupeetusega jne jutte ei usu. Nad sellise juhtumi juures näevadki ainult võimalust vanemaid hirmutada, et näete mis nüüd küll juhtus, vaktsineerimata ja veel haige ka. Mitte üks arst ei räägi selliseid lugusid vaktsineeritud lastest. Minu sõbranna laps jäi peale ühte vaktsiini kohutavalt haigeks ( see 1-aasta vaktsiin vist oli) ja mingid laigud tulid üle keha. Laps viidi haiglasse ja tunnitati, et tulemus on vaktsiini tagajärg. Olen surmkindel, et see jutt ei jõua mitte iialgi ühegi perearsti suust oma patsiendini. Teise tuttava laps jäi peale vaktsiini poolest kehast halvatuks, ka seda vaevalt see perearst teistele jutustab. Minu enda perearst räägib mulle iga visiit, et eelmine kuu just jälle üks laps suri, kui uurin, et millesse, siis vastust ei saa, lihtsalt mainib igakord, et keegi suri jälle. Samuti on ta mulle lapse sünnist alates ainult valetanud nende vaktsiinide kohta, küll ta rääkis, et lasteaeda ei saa minna, kooli ei saa minna. Siis mehele ütles, et hiljem järgi ei saa ühtegi teha, samas mulle, et alustame siis hiljem, et tema enda pojaga ka alustas hiljem. Mõtleb vist, et me kodus omavahel ei suhtle mehega. Minu lapsel on probleeme kuseteedehaigusteaga ja siis see on kindlasti sellest, et ta on vaktsineeritama, ütles arst. Nefroloogile seda mainides hakkas ta naema ja ütles, et see on küll väga ebakompetentne jutt, ühesõnaga perearst täitsa terroriseerib meid selle teemaga, mitte ühtegi visiiti ega kõnet ei möödu hirmutamise ja valetamisega. Õnneks peame arsti külastama ainult igaaastasel kontrollvisiidil ja pissiproovi viimisel. Miks Eesti riik siis seda vaktsineerimist kohustuslikusk ei tee kui kõik arstid nii usinasti ähvardavad ja pähe seda määrivad, sealjuures kinnitades, et mingeid kõrvamõjusid peale väikese palaviku pole. Ei taha see riik vist meil ikka nii väga vastutada selle “süütu” süstimise eest, seepärast on see meil vabatahtlik aga, et sa jumala eest sellest siis ära ei ütleks, muidu kannatadki terve elu perearsti terrori all. Tehku siis nagu USAs vaktsiinid kohustuslikuks ja maksku ka vaktsiinikahjustuste eest kahjutasu nagu USAs. Huvi pärast peaks kohe küsima enda perearstil, kas tema oleks nõus tegema lepingu, et tema isiklikult vastutab kui minu lapsel peaks vaktsiinist tüsistused tekkima, sest meie arsti sõnul pole tüsistusi olemas, seega peaks ta ju nometi nõus olema, kuigi võin pea anda, et sellise lepinguga ta nõus ei oleks. Meie otsust mitte vaktsineerida ta ei tolereeri, seega peaks andma talle võimaluse vastutada (mida ma muidugi ei teeks).[/tsitaat]

Su perearst on rumal ja taktitundetu, kuid see ei muuda vaktsiinvälditavaid haigusi olematuks. Ma mõnes mõttes saan aru, kui keeldutakse lastehalvatuse või leetritevaktsiinist. Aga H: influenzae, rotaviirus (sellest suvest muide tasuta ja vaktsineerimiskalendris – seega saatanast?), tuberkuloos, B-hepatiit? Need haigused on ju päriselt ja praegu meie ümber olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Su perearst on rumal ja taktitundetu, kuid see ei muuda vaktsiinvälditavaid haigusi olematuks. Ma mõnes mõttes saan aru, kui keeldutakse lastehalvatuse või leetritevaktsiinist. Aga H: influenzae, rotaviirus (sellest suvest muide tasuta ja vaktsineerimiskalendris – seega saatanast?), tuberkuloos, B-hepatiit? Need haigused on ju päriselt ja praegu meie ümber olemas.[/tsitaat]

Just, mina tean, et see ei muuda neid olematuks ja tean ka seda, et vaktsineerimine ei anna kaitset haiguse vastu, vaid väidetavalt aitab haiguse kulgu kergendada. Enamus vanemaid vaktsineerivad ja raiuvad, et nüüd nende lapsed on 100% kaitstud nende haiguste eest ja perearst sulle ise vastupidist väitma ei hakka. Terviseameti statistigaga tutvudes leiad, et nendesse haigustesse haigestunud on 90% vaktsineeritud, seega on ju ilmne, et see vaktsiin ei kaitse sinu last. Kui sa usud, et haiguse saades ta põeb selle kergemalt läbi siis on see sinu otsus, mina usun, et vaktsiinidest mitte saastunud organism saab sellega paremini hakkama. Samas võid sa saada selle haiguse, mille vastu sa vaktsineerid just sellest vaktsiinist, täiskasvanud naine lasi teha puugivaktsiini, peale mida ilmnesid kõik puugihaiguse nähud ja mitte kergelt ja nüüd on naine terveks eluks seotud paanikahäiretega. Tema puhul ma leian, et oleks olnud ohutum siiski mitte vaktsineerida või mis? Kahjuks on minu tutvuskonnas päris palju kergemaid ja raskemaid vaktsiinitüsistusi, paljusid arstid üldse ei kinnita ja mätsivad kinni ja inimene ei saagi õiget abi, sest arstid eitavad seost vaktsiiniga, sest kui liiga palju tüsistusi näitkes ühe vaktsiini kohta kinnitada siis tuleb vaktsiin käibelt ära võtta ja mõtle siis seda raha raiskamist, riik ju ometi selle kinni maksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 15:27; 07.10 17:37; 07.10 20:32; 09.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiini saanutel on veres antikehad vastava bakteri/viiruse vastu ja nende organism hakkab haigusega KOHE võitlema, mitte ei pea antikehasid alles ära tundma ja siis tootma hakkama. Senikaua saab haigus juba organismis oma tööd teha. See on fakt, selleks ei ole mingit usku vaja. See ei ole ju “saastumine”, kui organismil on vajalikud relvad haiguse saabudes juba olemas, mitte ta ei pea neid alles hankima hakkma.
Puukentsefaliidi vaktsiini tüsistustest… Need on ikkagi harvad juhud ja võibolla oleks naine oma paanikahäire saanud ka ilma vaktsiinita. Seda ei saa me iialgi teada. Aga võimalik, et vaktsineerides pääses ta näiteks puukentsefaliidi tüsitustest – halvatus, krambid, ajukahjustus…. Jah, vaktsineerimiseks on vaja usku. Ja mul on nii-nii häbi jälle ja jälle lugeda ja kuulda, kuidas perearstid ise oma rumala käitumise ja taktitundetusega vaktsineerimisevaenulikkust külvavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.10 17:59; 06.10 18:05; 06.10 21:33; 06.10 21:35; 06.10 21:41; 07.10 11:51; 07.10 17:04; 07.10 19:23; 09.10 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks soomes ei tehta tuberkuloosi- ja B-hepatiidi vaktsiini beebidele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 11:11; 06.10 20:21; 07.10 19:38; 23.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks soomes ei tehta tuberkuloosi- ja B-hepatiidi vaktsiini beebidele?[/tsitaat]

Sest Soomes, erinevalt Eestist, ei ole nimetatud haigused levinud.
Samas Soome riiklik vaktsineerimiskava soovitab tuberkuloosi vaktsineerimist neile alla 7aastastele, kelle vanemad on pärit tuberkuloosilevikuga riigist või kes viibivad üle 1 kuu antud riigis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 15:09; 07.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaktsiini saanutel on veres antikehad vastava bakteri/viiruse vastu ja nende organism hakkab haigusega KOHE võitlema, mitte ei pea antikehasid alles ära tundma ja siis tootma hakkama. Senikaua saab haigus juba organismis oma tööd teha. See on fakt, selleks ei ole mingit usku vaja. See ei ole ju “saastumine”, kui organismil on vajalikud relvad haiguse saabudes juba olemas, mitte ta ei pea neid alles hankima hakkma.
Puukentsefaliidi vaktsiini tüsistustest… Need on ikkagi harvad juhud ja võibolla oleks naine oma paanikahäire saanud ka ilma vaktsiinita. Seda ei saa me iialgi teada. Aga võimalik, et vaktsineerides pääses ta näiteks puukentsefaliidi tüsitustest – halvatus, krambid, ajukahjustus…. Jah, vaktsineerimiseks on vaja usku. Ja mul on nii-nii häbi jälle ja jälle lugeda ja kuulda, kuidas perearstid ise oma rumala käitumise ja taktitundetusega vaktsineerimisevaenulikkust külvavad.[/tsitaat]

Ja sa siis täie aruga usud, et need vaktsiinid, mis süstitakse sinu vastsündinule ja ka edaspidi täiesti ohutud, et need ei sisalda lisaks nõrgestatud haigusele lisaks muid kahjulike aineid? Näiteks see kana embrüost tehtud vaktsiin võib põhjustada sinu lapse surma, kui su laps on kanavalgu vastu allergiline aga vaevalt sa sünnitusmajas lapsele keedumuna suhu annad. Või kuidas saab mu perearst mulle öelda, et minu laps ei ole selle suhtes allergiline. Mitte keegi ei uuri enne vaktsineerimist last ega tema allergeene ja ongi sul vigane laps ja arst ei vastuta. Seda ütles mulle isiklikult üks lastearst, et kui laps on kanavalgule allergiline siis seda vaktsiini teha ei tohi aga selle sisaldusega vaktsiin tehakse ju enne kui mu laps hakkab üldse lisatoitu saama, seega kedagi ei huvita kahjuks. Paljud vaktsiinid on tehtud loomade ja lindude aborteerunud looteid kasutades, pluss on sinna lisatud palju lisaaineid. Kas sina siis tõesti usud, et see haigus loomulikult saades satuvad sinu lapse organismi samad ained ja ühendid? Et see satub nähtamatu nõelaga otse lapse verre, läbimata naha ja organismi loomulike kaitsekihte? Minu perearst ei külvanud minus vaktsiinivaenulikust, lihtsalt oma käitumisega kinnitab ta mulle juba mulle teadaolevat, midagi peale valede ja keerutamise tal öelda pole. Kui mina oma argumendid talle vastu ütlen nõustub ta paljuga, sest ma tean, millest ma räägin, ma ei ole moepärast oma last vaktsineerimata jätnud, vaid uurinud ja lugenud väga palju. Järgmiseks korraks ainult unustab, sest kohtume harva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 15:27; 07.10 17:37; 07.10 20:32; 09.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahjuks minu ema oli aastaid tagasi selline kollase meedia usku emme, kes kuni koolini ei lasknud mulle vaktsiine teha. Ja tulemus – põdesin nii leetreid, punetisi, läkaköha, puukentsefaliiti ( kuigi oli teada, et meie kodukandis on hulgaliselt haigeid puuke). Seetõttu olin korduvalt haiglas. Mäletan veel siiani lapsepõlvest, kuidas läkaköha hoo ajal õhku ei jätkunud või puukentsefaliidi ajal pea valust tahtis lõhkeda. Oma õnneks sattusin vähemalt õigel ajal haiglaravile ning olulisi tüsistusi pole jäänud ( va. peavalud vahel).
Eks ema sai korralikud ehmatused ning arstidelt peapesu, sest koolis lubas ta mulle kõik riiklikud vaktsiinid teha.
Aga ausalt öeldes olen siiani ema peale hingepõhjas solvunud, et miks ta läks sellise asjaga kaasa ning mina pidin seetõttu kannatama.[/tsitaat]

Sa ajad pada. Mittevaktsineerimine läks moodi kuskil 10-12 aastat tagasi. Enne seda ei kirjutanud vaktsineerimisest ei kollane ega valge meedia ja kõik vaktsineerisid nagu mi¨kad. Kui vana sa oled, kas 13 ?

Puukentsefaliit ei ole riiklikus vaktsineerimiskalendris ja ei ole kunagi olnudki. Enamik lapsi on puukentsefaliidi vastu vaktsineerimata ja selles öko-mökuga pole sel midagi tegemist.

Mina olen nõuka-ajal sündinud. Siis vaktsineeriti ainult tuberkuloosi, difteeria, läkaköha ja teetanuse vastu ning lastehalvatuse vastu.

Olen põdenud punetisi (nädal kerget palavikku+õrn lööve), kahepoolset mumpsi (2 nädalat paks kael, muidu terve kui purikas) ja puukentsefaliiti (üldse midagi ei tundnud). Lisaks olen põdenud leetreid, mis oli tõesti natuke tüütu,aga siiski tavaline palavikuhaigus, mis võimaldas 3 nädalat koolist puududa.

Minu lapsed on vaktsineeritud difteeria, teetanuse ja lastehalvatuse vastu, kuna need on tõesti rasked ja surmaga lõppevad haigused. Mumpsi, punetiste, leetrite, rotaviiruse, gripi ja tuulerõugete vastu tõesti ei pea vajalikuks vaktsineerida.
Puukentsefaliidi osas ei ole kindel. Võibolla vaktsineeriksin, kui elaksin nt. Saaremaal, kus entsefaliiti palju esineb. Et see aga riiklikus vaktsineerimiskavas ei ole, siis ise pole vaktsiini ostma hakanud.
Tuberkuloos – ei oska karta. Puutun oma töö tõttu väga palju tuberkuloosihaigetega kokku ja pole siiani nakatunud. Seega on tugevast imuunsüsteemist vähemalt sama palju kasu kui vaktsiinist.

Meningiidivaktsiini pole perearsti poolt pakutud. Sellest peale, kui
ühel mu lastest autism diagnoositi, ei ole perearst enam meie pere lapsi vaktsineerida tahtnud. Ütles, et omal vastutusel ja las kooliarst teeb.
Kooliarst ütleb, et omal vastutusel ja las perearst teeb.
Nii et lõpuks otsustab ikkagi vanem ja ka elab oma otsuste tagajärgedega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 13:50; 10.10 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ajad pada. Mittevaktsineerimine läks moodi kuskil 10-12 aastat tagasi. Enne seda ei kirjutanud vaktsineerimisest ei kollane ega valge meedia ja kõik vaktsineerisid nagu mi¨kad. Kui vana sa oled, kas 13 ?
[/tsitaat]

Eksid!
Mina olen 33 ja minu ema ei lubanud mind vaktsineerida ei enne kooli ega kooli ajal, algusega nõukaajal. Tol korral oli küll põhjuseks see, et inimesed kartsid nakkusi korduvkasutatavatest süstaldest. Minu klassis oli neid lapsi veel, kel ema kirjad näpus, et keelduvad vaktsineerimisest, kui kooliõe/arsti kabineti ukse taga sabas seisime.

Siis olid need lihtsalt üksikud juhused, aga nüüd on levimas lausa lolluseepideemia…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eksid!
Mina olen 33 ja minu ema ei lubanud mind vaktsineerida ei enne kooli ega kooli ajal, algusega nõukaajal. Tol korral oli küll põhjuseks see, et inimesed kartsid nakkusi korduvkasutatavatest süstaldest. Minu klassis oli neid lapsi veel, kel ema kirjad näpus, et keelduvad vaktsineerimisest, kui kooliõe/arsti kabineti ukse taga sabas seisime.

Siis olid need lihtsalt üksikud juhused, aga nüüd on levimas lausa lolluseepideemia…[/tsitaat]
Kollane meedia ei kirjutanud sellegipoolest vaktsineerimisest midagi. Polnudki seda värvi meediat veel. Arvan samuti, et too kägu ajab täiega pada. Vähemalt vaktsineerimata jätmise põhjuste osas. Pealegi – puukentsefaliidi vastu ilmselt polnud võimalik üleüldse tol ajal vaktsineerida, samuti punetiste vastu. Nii et oma ema süüdistamine tundub väga madal ja täiesti alusetu. Lisaks veel see, et läkaköha põdesid ja põevad ka praegu nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 20:54; 08.10 23:47; 09.10 10:30; 09.10 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läkaköha on näiteks vägagi saadaval. Suuremale lapsele pikk ja ebameeldiv haigus, vastsündinule eluohtlik. Vaktsiini saavad imikud 3-kuuselt, nii et esimesel kolmel kuul kaitseb neid ainult ümbritsev karjaimmuunsus. Rootsis olevat täna kaks imikut juba surnud läkaköhasse (http://tervis.postimees.ee/2947235/lakakoha-ohustab-imikuid). Enne kui vaktsiini ära jätate, mõelge mis tundega te käiks elu lõpuni ringi kui aastaid hiljem nakatuks ja sureks teie lapselt saadud läkaköhasse teie õe või mõne hea sõbranna vastsündinud beebi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Läkaköha on näiteks vägagi saadaval. Suuremale lapsele pikk ja ebameeldiv haigus, vastsündinule eluohtlik. Vaktsiini saavad imikud 3-kuuselt, nii et esimesel kolmel kuul kaitseb neid ainult ümbritsev karjaimmuunsus. Rootsis olevat täna kaks imikut juba surnud läkaköhasse (http://tervis.postimees.ee/2947235/lakakoha-ohustab-imikuid). Enne kui vaktsiini ära jätate, mõelge mis tundega te käiks elu lõpuni ringi kui aastaid hiljem nakatuks ja sureks teie lapselt saadud läkaköhasse teie õe või mõne hea sõbranna vastsündinud beebi…[/tsitaat]
Aga sa ise ikka oled ennast hiljuti läkaköha vastu vaktsineerinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 20:54; 08.10 23:47; 09.10 10:30; 09.10 11:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vaktsineerimata lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.