Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimine peaks olema kohustuslik

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Vaktsineerimine peaks olema kohustuslik

Postitas:
Kägu

ainuke normaalne lahendus oleks lasta asjal minna. vanad surevadki. ma ka suhteliselt vana ja kui suren, siis suren.

kas sellest peaks aru saama nii, et mistahes võimliku  haiguse korral sa üldse arstiabi kasutada ei kavatse?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainuke normaalne lahendus oleks lasta asjal minna. vanad surevadki. ma ka suhteliselt vana ja kui suren, siis suren. vaktsiin on asi, mis välistab nakatumise. praegu ei vaktsineerita, vaid kontrollitakse, kuidas on lood allumisega. maskid on parim näide. see kõik on nii fake kui olla saab. aga karjuma tahaks hakata siis, kui keegi hakkab mingist “hoolimisest” rääkima. vaadake nüüd peeglisse ja tunnistage ausalt, kas te suudate hoolida ka minusugusest, kes pole kordagi maski katsunud ja mitte mingil juhul seda soga endale süstida ei lase.

tavalised silmakirjateenrid, kelle “hoolivus” lõppeb siis, kui keegi diktatuurile ei allu.

Enne suremist ummistavad nad paraku haiglaid.

ja seetõttu jäävad õigeaegse ravita ka nooremad inimesed.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainuke normaalne lahendus oleks lasta asjal minna. vanad surevadki. ma ka suhteliselt vana ja kui suren, siis suren. vaktsiin on asi, mis välistab nakatumise. praegu ei vaktsineerita, vaid kontrollitakse, kuidas on lood allumisega. maskid on parim näide. see kõik on nii fake kui olla saab. aga karjuma tahaks hakata siis, kui keegi hakkab mingist “hoolimisest” rääkima. vaadake nüüd peeglisse ja tunnistage ausalt, kas te suudate hoolida ka minusugusest, kes pole kordagi maski katsunud ja mitte mingil juhul seda soga endale süstida ei lase.

tavalised silmakirjateenrid, kelle “hoolivus” lõppeb siis, kui keegi diktatuurile ei allu.

küsimus peegli ees esitamiseks, kas sa ise hoolid endast?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kolleeg ootas puusaliigese oppi poolteist aastat. Vaevles valudes, liikumine oli häiritud. Kui opi aeg hakkas kätte jõudma, vähendati plaanislite oppide arvu, sest haiglates oli väga palju koroonahaideid ning opp lükati peaaegu pool aastat edasi. Inimene, kes elab meie töökohast 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel, tuli tööle 30 minutit vaevaliselt liikudes. Sõi peoga valuvaigisteid, sest muidu ei olnud võimalik olla. Põhimõtteliselt ei suutnud ta poeski käia ja elaski ainult nii, et liikus töö ja kodu vahet, juba oma pereelu elavad lapsed siis aitasid poeskäikude jms-ga. Kuna tegemist väga armsa inimesega meie kollektiivis, siis jagasime tööülesanded nii ära, et ta tööl liikuma ei pidanud ja teised tegid selle võrra rohkem tööd. Sel hektel oli see paratamatus, sest vaktsiine veel polnud ja ka koroonahaiged vajavad ju ravi, täiesti mõistetav.

Praegu ma nii leebelt enam asjasse ei suhtuks. Inimestel on võimalus end vaktsineerida, et haiglad ei oleks ülekoormatud ja ka teiste haigustega inimesed saaks oma plaanilist ravi ning elamisväärset elu jätkata. Kuidas sa enda koroonasse suremist ette kujutad? Heidad kodus voodisse, oigad ja korised seal õhupuuduses ja lähedased lihtsalt lasevad sul lämbuda? Selge on ju see, et sind viiakse haiglasse ning kasutatakse sinu elus hoidmiseks ressursse, mida ehk oleks mõistlikum kasutada muul otstarbel ja mida ehk poleks vaja kasutada olnudki, kui oleksid olnud vaktsineeritud.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Kuidas on nii, et norras on nakatumine väga kõrge, surmajuhtumeid vähe.</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1rem; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Aga meil vastupidi?</p>
MIks sa ei googelda ja siin seda küsid ? Probleemiks keeleoskus või analüütiline mõtlemine? Saaksid teada, et põhjamaades tervikuna on vanemate inimeste vaktsineerimine väga heal järjel, seetõttu ongi suremus väike. Aga kuna üldine vaktsineerimine 64 %, siis on piisavalt neid, kes veel pole jõudnud teist süsti saada, seega viirusel küll matejali. Meil aga vanuritest pooled vaktsineerimata, lisaks veel noored jne.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

olgu, ma keesin ehk üle, aga ma eriti ei kasuta arstiabi. esiteks on minu perearst tabamatu persoon. ma pole teda näinud mingi 5 aastat vähemalt. teiseks ma ei karda surra. kolmandaks jään uskuma inimese vabasse valikusse, mida oma kehaga teha. ja last but not least, minu vaktsiinisüst päästab äkki ainult mind, milles ma muidugi kahtlen, sest mul pole nii raudne tervis, et seda jama ka üle elada.

ma ei saa üle võrdlusest, et kui mina panen mütsi pähe, siis sinul sellest soojem ei hakka. ja selle valin ma ise, kas ma käin mütsiga või ilma.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud ka haigestuvad ja iga päev tehakse tuhandeid COVIDteste, millest enamus on negatiivsed ja mille eest kas maksab vaene inimene või  Haigekaasa( kui perearst annab saatekiri). Millal lõpeb see rahavoog mõttetusse?  Tean mitmeid inimesi, kes läksid perearsti saatekirjal COVID testi tegema lihtsalt et saada tõendit ja minna pärast  nautima  õhtusöögi restoraanis ja kinos käia.  Vaktsiinid ja vaksineerimise turundamine ( plakatid, posterid jm reklaam) maksab kohutavalt raha riigile, mida saaks  suunata just tervise edendamisele ja haiglate varustamisele….  Vaktsineerimispassid  segregeerivad ühiskonda, soodustavad üksteist mittetoleerimist ja valeinfo levitamist. Viirus ei kao kuskile kui isegi terve maailm on vaktsineeritud.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin keegi võrdles vaktsineerimist endale mütsi pähepanekuga, mis teist ei kaitse. Mina võrdleksin vihmavarjuga, kuhu alla mahub veel ring inimesi, kes muidu saaksid märjaks. Kui oled vaktsineeritud, sa levitad väiksema tõenäosusega viirust (saad ise väiksema tõenäosusega seda külge) ja lisaks paraned rutem. Kahjuks viirus möllab tänu mittevaktsineeritutele, kes samal ajal näitavad näpuga vaktsineeritute peale. Kui oleksime kõik vaktsineeritud, hakkaksid puhangud viimaks hääbuma. Kõik eeskujuks toodud lääneriigid on suutnud inimesi rohkem vaktsineerida ja eriti vanu inimesi. Mul tuli masendus peale, kui eile lugesin, kuidas siis on läinud helistamiskampaania Ida-Virumaal. Vaid 5% vanakestest räägiti ära vaktsineerima, aga ega neistki ju osa võis loobuda, sest tulemusi alles hinnatakse. Kõigest 5%, milline ahastamapanev ükskõiksus iseenda ja kogu rahva tervise suhtes. Paljud vanad ütlevad, et “ma ei käi ju kuskil”, unustades, et nad võivad suvaliselt hetkel kukkuda muu asja pärast haiglasse ja sealtki viiruse saada, kui on kaitseta. Või ikkagi saavad selle poest, nagu üks minu tuttav vanapaar talvel sai Sillamäel. Noore jälle ütlevad, et “mul on kerge seda haigust põdeda” ja saavadki sellise vanapaari nakatajaks poes kassasabas või vorstijärjekorras…

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kolleeg ootas puusaliigese oppi poolteist aastat. Vaevles valudes, liikumine oli häiritud. Kui opi aeg hakkas kätte jõudma, vähendati plaanislite oppide arvu, sest haiglates oli väga palju koroonahaideid ning opp lükati peaaegu pool aastat edasi. Inimene, kes elab meie töökohast 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel, tuli tööle 30 minutit vaevaliselt liikudes. Sõi peoga valuvaigisteid, sest muidu ei olnud võimalik olla. Põhimõtteliselt ei suutnud ta poeski käia ja elaski ainult nii, et liikus töö ja kodu vahet, juba oma pereelu elavad lapsed siis aitasid poeskäikude jms-ga. Kuna tegemist väga armsa inimesega meie kollektiivis, siis jagasime tööülesanded nii ära, et ta tööl liikuma ei pidanud ja teised tegid selle võrra rohkem tööd. Sel hektel oli see paratamatus, sest vaktsiine veel polnud ja ka koroonahaiged vajavad ju ravi, täiesti mõistetav.

Praegu ma nii leebelt enam asjasse ei suhtuks. Inimestel on võimalus end vaktsineerida, et haiglad ei oleks ülekoormatud ja ka teiste haigustega inimesed saaks oma plaanilist ravi ning elamisväärset elu jätkata. Kuidas sa enda koroonasse suremist ette kujutad? Heidad kodus voodisse, oigad ja korised seal õhupuuduses ja lähedased lihtsalt lasevad sul lämbuda? Selge on ju see, et sind viiakse haiglasse ning kasutatakse sinu elus hoidmiseks ressursse, mida ehk oleks mõistlikum kasutada muul otstarbel ja mida ehk poleks vaja kasutada olnudki, kui oleksid olnud vaktsineeritud.

Ma usun, et nii mõnelgi eestimaalasel on siia kõrvale panna lugu inimesest või mitmest, kes pärast vaktsineerimist on haiglasse sattunud. Ka intensiivi. Kuidas varem elurõõmsal ja ise hakkama saaval 70+ inimesel on igasugune jõud kadunud ning tõsised ravimitele allumatud terviseprobleemid, mida isegi esimese hooga diagnoosida ei osatud.
Kui palju on meil praegu haiglates selliseid inimesi? Keegi ei tea. Sest keegi ei tahagi, et teataks. Enamust neist juhtumitest ei registreeri keegi kui “seost vaktsiinidega”. Eriti vanemate inimeste puhul on ju nii mugav automaatselt kõik hädad vanuse kaela ajada. Mis sest, et enne vaktsineerimist oli inimene ok, vahetult pärast aga enam kaugeltki mitte.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin keegi võrdles vaktsineerimist endale mütsi pähepanekuga, mis teist ei kaitse. Mina võrdleksin vihmavarjuga, kuhu alla mahub veel ring inimesi, kes muidu saaksid märjaks.

See on tegelikult päris hea võrdlus, ainult et mitte nii, nagu sina arvad. Kui sa oled kunagi proovinud mitmekesi vihmavarju alt kaitset otsida, siis ilmselt tead, et selle tulemuseks on see, et te saate lihtsalt mõlemad märjaks. Sama teeb ka see praegune vaktsiinipasside süsteem, mis tekitab inimestele mingi võltsturvatunde.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tuli masendus peale, kui eile lugesin, kuidas siis on läinud helistamiskampaania Ida-Virumaal. Vaid 5% vanakestest räägiti ära vaktsineerima, aga ega neistki ju osa võis loobuda, sest tulemusi alles hinnatakse. Kõigest 5%, milline ahastamapanev ükskõiksus iseenda ja kogu rahva tervise suhtes.

Kas sa ahastad ja lahistad nutta ka nende vanurite pärast, kes vaktsineerimise järel haiglasse satuvad?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

USAs tehtigi juba kohustuslikuks

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

USAs tehtigi juba kohustuslikuks

Millest sa räägid, viitaksid äkki allikale? Seal on skeptikuid piisav mass, ei usu ma iial, et selline asi vaikselt läbi läheks.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna meie kool läheb vaktsineerimata laste pärast distantsõppele, siis kannatavad minu vaktsineeritud lapsed. Ja see ei ole normaalne! Oma vaktsiinivastasust ei saa viljeleda teiste inimesteb heaolu arvelt!

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.cnn.com/2021/09/09/politics/joe-biden-covid-speech/index.html

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna meie kool läheb vaktsineerimata laste pärast distantsõppele, siis kannatavad minu vaktsineeritud lapsed. Ja see ei ole normaalne! Oma vaktsiinivastasust ei saa viljeleda teiste inimesteb heaolu arvelt!

Kui nad on sul vaktsineeritud, siis nad ei saa päris titad enam olla. Kas neil puudub iseseisvus, distsipliin või on muidu keskmisest rumalamad, et kodust õpitud ei saa mõnda aega?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad on sul vaktsineeritud, siis nad ei saa päris titad enam olla. Kas neil puudub iseseisvus, distsipliin või on muidu keskmisest rumalamad, et kodust õpitud ei saa mõnda aega?

Koolis õppimise kasutegur on kahtlemata suurem.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal on kirjas, et eesliini jm töötajatel on kohustuslik kas vaktsineerimine VÕI kord nädalas testimine. Aga jah kuulujutuveskist tuleb kohe muidugi välja versioon, et USAs sundvaktsineerimine🤦🏼‍♀️

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal on kirjas, et eesliini jm töötajatel on kohustuslik kas vaktsineerimine VÕI kord nädalas testimine. Aga jah kuulujutuveskist tuleb kohe muidugi välja versioon, et USAs sundvaktsineerimine🤦🏼‍♀️

On muudki kirjas, aga näha on, et antivaxerid näevad seda, mida näha tahavad

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et nii mõnelgi eestimaalasel on siia kõrvale panna lugu inimesest või mitmest, kes pärast vaktsineerimist on haiglasse sattunud. Ka intensiivi. Kuidas varem elurõõmsal ja ise hakkama saaval 70+ inimesel on igasugune jõud kadunud ning tõsised ravimitele allumatud terviseprobleemid, mida isegi esimese hooga diagnoosida ei osatud.

Sama kurb on see, kui laps peale covidi põdemist ei saa enam sporti teha. 6 kuud põdemisest möödas ja kopsukahjustus on nukker uus reaalsus võib-olla kogu eluks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tood äkki selle olulise “muu” välja, nagu mina tegin? Ma saan aru, et see link pandi siia allikana toetamaks (must-valget) väidet, et USAs tehti vaktsineerimine kohustuslikuks, ja kommenteerisingi ainult seda punkti.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tood äkki selle olulise “muu” välja, nagu mina tegin? Ma saan aru, et see link pandi siia allikana toetamaks (must-valget) väidet, et USAs tehti vaktsineerimine kohustuslikuks, ja kommenteerisingi ainult seda punkti.

Mõttetu on vaielda sellistega. Su oponent ei tea isegi seda, kes on anti-vaxxer ja ajab seda mõistet vaktsiiniskeptikuga segi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoiaksime kokku tohutu hulga meie kõigi raha, aega ja närve.

Demokraatiast on saamas anarhia…

Ja paksudele maovähendus kohustuslikuks. Vaata, kus vabaneks haiglakohti kohe.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne suremist ummistavad nad paraku haiglaid.

Las ummistavad. Arstiabi kättesaadavus on siin riigis vaid illusioon. Kui kiirabiga haiglasse ei viida, siis abi ei saa.

Räägib inimene, kes ootas 6 kuud neuroloogile saamist enne koroonat.

+3
-2
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimine peaks olema kohustuslik