Esileht Beebi ja mitmikud Vaktsineerimine Põhjamaades.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vaktsineerimine Põhjamaades.

Postitas:

Need, kes elavad Soomes, Rootsis jne. Kas teil oleks võimalik panna siia selle riigi vaktsineerimiskava? Tundub, et võrreldes teiste riikidega tehakse Eestis liiga vara liiga palju vaktsiine.
Ei ole vaktsineerimise vastane. Oleme mehega mõlemad ning samuti vanem laps vaktsineeritud.
Sooviks lihtsalt võrrelda ja varsti sündivale beebile võib olla mõned süstid lihtsalt veidi hiljem teha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Maitea ma leidsin Soome oma 5 minutiga.

https://thl.fi/fi/web/rokottaminen/eri-ryhmien-rokotukset/lasten-ja-nuorten-rokotusohjelma

Selle järgi küll ei väidaks, et Eesti liiga palju varem teeb väga palju rohkem.
Tõsi, selle järgi Soomes ei tehta tuberkuloosi ja B-hep, aga Soomes tehakse samas pneumokokkvaktsiin. ja Eesti minu teada on loobunud b-hep vaktsiinist sünnitusmajas.
Tõsi küll, paistab et kompleksvaktsiinid on Soomes rohkem hajutatud (Soome – 3k, 5k, 12 k, Eesti – 3 k, 4,5k, 6 k).

Aga muidu Sinu murest saan aru, oma lapse jätsin ka sünnitusmajas vaktsineerimata ja DTaP-IPV-Hib ajaliselt hiljem. Rotat ja tuberkuloosi pole kavaski kunagi teha. MMR teismeeas (kui pole põdenud) ja B-hep võib teha ise millal heaks arvab, õpingute ajal või täiskasvanuna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norra
https://www.vaksine.no/vaksinasjon-av-barn/barnevaksinasjonsprogrammet/
Ka Norras tehakse 3,5 ja 12 kuuselt kompleksvaktsiinid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rootsi

Kuna me pärit Ida-Euroopast ja seal sageli käime, siis lastearsti soovitusel on mu lastele Rootsis elades ka tuberkuloos tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin 4.5a tagasi Soomes. On selle kava järgi laps vaktsineerutud. Tol ajal tuberkuloosi polnud vaja, sest siis Eesti riskiriikidesse ei kuulunud. Nüüd paar aastat tagasi lisati uuesti kavasse. Sõbranna laps sai selle.
Samuti on ka lisatud tuulerõuged sellest aastast.
Ja pneumokoki oma meie laps ka saanud pole. Siis seda kavas polnud.
Ajaliselt(lapse vanus) on minu teada vaktsineerimine peaaegu samal ajal nagu Eestis.
-Rota 2,3,5-kuuselt
-viisik 3 ja 5-kuuselt, 1aastaselt ja 4 aastaselt
-MPR(leetrid, mumps, sarlakid) sai 1 aastaselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vaktsineerimine Põhjamaades.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.