Esileht Väikelaps Vaktsineerimine tuulerõugete vastu

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Vaktsineerimine tuulerõugete vastu

Postitas:

Kas kellelgi on sellega kokkupuuteid. Palun kirjeldage, kuidas vaktsiin on toiminud ja kas tõepoolest laps saab immuunsuse ja millal last vaktsineeritakse ja kas on mõttekas?
Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks mõttetumaid vaktsiine.
miks seda teha tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse vaktsineerimisel ei näe mõtet. Enda vaktsineerisin ära, kui kolmas laps läks lasteaeda. Laps oli kaks aastat tuulerõuge-pesas. Kõik peale tema põdesid ära.
hetkel neljanda laspe rühmas tuulerõuged. Väike mõte oli 10-aastane ära vaktsineerida. Suured põevad raskelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapse vaktsineerimisel ei näe mõtet. Enda vaktsineerisin ära, kui kolmas laps läks lasteaeda. Laps oli kaks aastat tuulerõuge-pesas. Kõik peale tema põdesid ära.
hetkel neljanda laspe rühmas tuulerõuged. Väike mõte oli 10-aastane ära vaktsineerida. Suured põevad raskelt.[/tsitaat]

tsitaat absurdikirjandusest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan riigis, kus tuulerõugete vaktsiin on nö kohustuslike nimekirjas. Sai tehtud (ei mäleta küll millal see täpselt tehti). Tuulerõugeid meil tõesti eriti ei esine. Ökoemad teevad tuulerõugete pidusid, kuhu kutsutakse soovijate lapsi, et varakult lapsed selle haiguse läbi põeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tsitaat absurdikirjandusest…[/tsitaat]

Julgen vastu vaielda, pole siin mingit absurdikirjeldust…isiklik kogemus…poiss sai 14-aastaselt tuulerõuged oma lasteaias käivalt 5-aastaselt õelt, kes jäi ise ka alles 3. lainega haigeks…palavik ca 5 päeva pea 40 kraadi, meeletult ville ja jube kehva olemine….rääkimata sellest kuivõrd punsunud ja paistes poiss oli…2 nädalaga saime villid maha, kuid plekiline oli ikka jupp aega veel…nüüdseks ka jäänud mõned rõugearmid…oli plaanis vaktsineerida, kuid me ei jõudnud…igaljuhul soovitaksin vaktsineerida üle 10-aastaseid lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole jah absurdikirjandus siin midagi… Ise sain ei tea kust omale eelmine suvi- 25 aastasena tuulerõuged! See oli kohutav! Suvel ka veel. Terve elu arvasin, et ma neid ammu põdenud. Ja uskumatu, mu 5 aastane laps ei haigestunud, kuigi elame koos ju. Kontakt on väga suur. Öeldakse ju et 98% tuulerõugeid mitte põdenud nakatub elades koos tuulerõuge haigega.

Laps sai tuulerõuged mitu kuud hiljem lasteaiast, kus oli ainult 1 laps haigestunud (ülejäänud olid juba põdenud). Vot nii, isegi perearst imestas, et laps minult ei saanud… Vaid alles lasteaias.

Kui oleks teadnud, et ma pole põdenud, oleks kindlasti teinud vaktsiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas kellelgi on sellega kokkupuuteid. Palun kirjeldage, kuidas vaktsiin on toiminud ja kas tõepoolest laps saab immuunsuse ja millal last vaktsineeritakse ja kas on mõttekas?
Tänud.[/tsitaat]
Mina tean last, kes paar aastat pärast lasteaiaealisena vaktsineerimist korralikult tuulerõugetesse jäi. Ikka palavikuga ja ülekere täpilisena põdes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitatakse ära vaktsineerida kui 12 eluaastaks ei ole veel põdenud. Mõistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulerõugetesse võib tõepoolest haigestuda ka teist korda aga see on siiski üliharva esinev. Enamasti vaktsineeritud lapsed ei haigestu. Endal täpselt sama mõte, et teeks 10-aastasele vaktsiini. Tuulerõugetesse ei ole miskipärast siiani haigestunud, sõimes oli puhang, lasteaia rühmas 2-3 korda ja koolis samuti. Endal on päris mitmed koledad tuulerõugearmid näopiirkonnas 🙁 Põdesin samuti algklassides ja väga raskelt.
Pisem on aastane ja temale kindlasti ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähisugulane põdes tuulerõugeid 33-aastasena. Ei olnud küll väga raske talle see. Seega ei ole ka päris õige väide, et mida vanem, seda raskemalt kulgeb.
Ja minu tuttav, kes tegelebki igapäevaselt vaktsineerimisega, tunnistas ka ise, et tuulerõugete vastu tema küll ei vaktsineeriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:02; 21.01 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin vaktsineerida samuti üle 10-aastaseid lapsi.
Eriti veel kui on tütarlaps. Tuulerõuged on ju raseda naise lootele väga ohtlikud ja oleks väga kurb kui rase naine haigestub sellesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid need 14 aastaselt. Olin nädal aega koolist eemal ja suhteliselt nõrk ja kõrges palavikus. Ville täis ja sügelesin. Õnneks ei kraapinud neid, kuigi paar tk olin öösel katki tõmmanud. Väga-väga õrnalt on 1 arma jala peal ja teine näol. Õnneks võõrale silmale ei paista. Poeg põdes kuueselt ja suht kergelt. Tütar nüüd 3ne ja ootan, et saaks põetud.
Ma polnud sellest vaktsiinist kuulnudki, mõtlesin et see lihtsalt tuleb läbi põdeda ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina laseksin vaktsineerida samuti üle 10-aastaseid lapsi.
Eriti veel kui on tütarlaps. Tuulerõuged on ju raseda naise lootele väga ohtlikud ja oleks väga kurb kui rase naine haigestub sellesse.[/tsitaat]

Punetised on ohtlikud. Tuulerõuged siiski mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Punetised on ohtlikud. Tuulerõuged siiski mitte[/tsitaat]
No tõesti!?

Teen sulle siia copy-paste:

Raseduse ajal põeb tuulerõugeid 1-3 naist 1000st. Täiskasvanutel kulgeb tuulerõugeinfektsioon raskemini kui lastel. Kuna rasedus kujutab endast teatud määral immunosupressiivset seisundit, põevad rasedad teatud viirusinfektsioone raskemini kui mitterasedad. Kui naine pole enne rasedust tuulerõugeid põdenud ning nakatub primaarselt tuulerõugeviirusega, on risk saada tüsistusena pneumoonia 10-30%. Rasedatel kulgeb tuulerõugepneumoonia raskemalt ning enne atsükloviirravi kasutuselevõttu lõppes haigus kuni 40% juhtudest letaalselt. Raseda tuulerõugeinfektsiooni tuleb alati ravida atsükloviiri, valatsükloviiri või famtsükloviiriga. Atsükloviiri on kasutatud kõige enam ning siiani on see osutunud lootele ohutuks preparaadiks.

Tuulerõugeviirus on teratogeenne ning läbib platsenta umbes 25% juhtudest; tõenäosus on seda suurem, mida kaugemale on rasedus arenenud. Teise trimestri ajal tuulerõugeid põdenud loote embrüopaatia risk on 2-3%. Kaasasündinud tuulerõugeinfektsiooni põhjustatud embrüopaatiat iseloomustab väike sünnikaal, jäsemete hüpoplaasia, korioretiniit, mikroftalmia, Horneri sündroom, katarakt, kortikaalne atroofia, mikrotsefaalia ning vaimse arengu pidurdus.

Kui ema haigestub tuulerõugetesse 5 päeva enne sünnitust kuni 2 päeva pärast sünnitust, on risk vastsündinule oluliselt suurem. Vastsündinu tuulerõugeinfektsioon avaldub nahakahjustuste, hepatiidi, meningoentsefaliidi ja pneumooniana ning letaalsus võib olla 30-50%. Kui ema haigestub 3 nädalat kuni 5 päeva enne sünnitust, on risk vastsündinule minimaalne, kuna tuulerõugeviirusevastased antikehad on juba emalt lootele jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaks veel ühe lapse, siis kindlasti vaktsineeriks. Esimine laps põdes 2 korda (2aastaselt ja 6aastaselt – kergelt) aga teine laps põdes 8kuuselt ja väga raskelt (paljud arstid olid imestanud, et nii raske vorm). Siini vahest õudusega meenutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lähisugulane põdes tuulerõugeid 33-aastasena. Ei olnud küll väga raske talle see. Seega ei ole ka päris õige väide, et mida vanem, seda raskemalt kulgeb.
Ja minu tuttav, kes tegelebki igapäevaselt vaktsineerimisega, tunnistas ka ise, et tuulerõugete vastu tema küll ei vaktsineeriks. [/tsitaat]

Kui sul on vaid ühe tuttava näide, siis ei tasuks üldistusi teha. On mehi, kes ilusa näo asemel on saanud enale eluaegsed armid. Minu mehe lapsepõlve naabripoiss lamas haiglas tilgutite all ja kuna nad seal majas omal ajal old kõik kodused lapsed, siis otsustas minu mees 40a ennast ära vaksineerida, et välistada samasugust saatust. Meil lapsi 3 tk, kellest 1 põdenud ja teisele tookord ei hakanud külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sul on vaid ühe tuttava näide, siis ei tasuks üldistusi teha. On mehi, kes ilusa näo asemel on saanud enale eluaegsed armid. Minu mehe lapsepõlve naabripoiss lamas haiglas tilgutite all ja kuna nad seal majas omal ajal old kõik kodused lapsed, siis otsustas minu mees 40a ennast ära vaksineerida, et välistada samasugust saatust. Meil lapsi 3 tk, kellest 1 põdenud ja teisele tookord ei hakanud külge.[/tsitaat]

Kas ma üldistasin? Selle postituse tegingi selleks, et öelda, et on ka erandeid. Pole ikka nii, et mida vanem seda hullem, nagu keegi enne mind kirjutas.
Aga nagu foorumis kombeks, kui ei kaaguta koos kanadega kooris, saad kohe miinuseid ja mida kõike veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:02; 21.01 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naabrimees pidi tuulerõugetega hinge heitma, ise põdesin teismelisena ja kohutavalt hull oli. Mu abikaasa ja 13a poeg said vaktsineeritud (meil on väikelapsed ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Vaktsineerimine tuulerõugete vastu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.