Esileht Beebi ja mitmikud vaktsineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: vaktsineerimine

Postitas:

kas kellegil on vaktsineerimata lapsi? oskaks paar sõna selle kohta öelda, kas on pidanud kahetsema või siiamaani kõik korras.

Me oleme siin kahevahel kas vaktsineerida või mitte.

Äitah vastajatele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole paari sõna küsimus ja otsus, mida peaks mõjutama paar sõna anonüümsetelt netikommentaatoritelt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaktsineerisin lapsi valikuliselt. Mõlemad lapsed on saanud tuberkuloosi ja b-hepadiidi. 3 kuu vaktsiine ei teinud kummagile. Suurem hetkel 2,5 aastane ja kõik on ok. Ei kahetse et ei teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et see pole paari sõna küsimus. Eks me oleme neid asju uurinud ja tahtsime teiste arvamust kellel juba kogemusi.

Haigused tulevad ka siis kui ollakse vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kas see on beebifoorumite Perekool, Nupsu jmt efekt, mis paneb normaalseid inimesi otsustama, et last ei vaktsineeri. Alles paar päeva tagasi oli sellest päevalehes juttu. ALguses arvati, et madala sotsiaalse tasemega inimesed ei vaktsineeri, kuid perearstidelt tuli teade, et statistika näitab midagi muud.

Teemaalgataja palun ära kuula siin anonüümseid netikommentaatoreid, sa otsustad oma lapse tervise eest! Kui tõesti kõhkled, siis pigem tee küsitlus oma tutvusringkonnas ja pea nõu perearstiga.

Minu isiklik arvamus on, et lapsi peab vaktsineerima. Osadel lastel tõesti esineb kõrvalnähte. Kuid mina jätaks vaktsineerimata alles siis, kui on 100% kindel, et lapsele ei sobi see. Siiani ma ei kahetse, et last vaktsineerisin, sest lasin teha ka rota ja laps oli rotas nii, et mingeid kõrvalnähte polnud. Korra oksendas ja kõik. Paljud lapsed on aga rotaga nädal aega haiglas tilguti all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Üha rohkem vanemaid loobub lapse igasugusest ravist\” Eesti Päevaleht 16.01
http://www.epl.ee/news/eesti/uha-rohkem-vanemaid-loobub-lapse-igasugusest-ravist.d?id=63778944

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele artiklile vastu väites (seoses vanemate harimatusega), siis kõige suurem % mittevaktsineerijaid või valikuliselt vaktsineerijaid on meedikutest vanemate hulgas (arstid, ämmaemandad, medõed jne), kes teavad rohkemgi kui tavaemmed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei lasknud lapsele teha B-hepatiidi vaktsiini kuna uurisime eelnevalt palju ja imik ei kuulu sinna riskirühma, kus on süstivad narkomaanid. Konkreetselt B hepatiidi vaktsiini jõuab hiljem ka teha kui ta suurem on ja üleüldse palju meist üldse seda vaktsiini saanud on, arvan et enamus pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei lasknud lapsele teha B-hepatiidi vaktsiini kuna uurisime eelnevalt palju ja imik ei kuulu sinna riskirühma, kus on süstivad narkomaanid. Konkreetselt B hepatiidi vaktsiini jõuab hiljem ka teha kui ta suurem on ja üleüldse palju meist üldse seda vaktsiini saanud on, arvan et enamus pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]trinxi kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie ei lasknud lapsele teha B-hepatiidi vaktsiini kuna uurisime eelnevalt palju ja imik ei kuulu sinna riskirühma, kus on süstivad narkomaanid. Konkreetselt B hepatiidi vaktsiini jõuab hiljem ka teha kui ta suurem on ja üleüldse palju meist üldse seda vaktsiini saanud on, arvan et enamus pole.[/tsitaat]

B-hepatiit ei levi ainult süstivate narkomaanide hulgas. See levib ka igasugu kehavedelike, näiteks sülje kaudu. Ja tõesti, enamus meist ei ole vaktsineeritud. Siis kas sa tahad, et su lapse vanaema tuleb ja musitab sinu beebit ja tal on juhtumisi B-hepatiit, mille peiteaeg on isegi kuni pool aastat. Ja juhuslikult on ta selle saanud oma abikaasalt, kes juhuslikult sai selle näiteks oma töökaaslaselt, kes vigastas kätt ja teine siis puhastas ja sidus seda… Selline keeruline näide, aga selliseid asju juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hämmastab see, et kui perekoolis tehakse juttu rinnapiima andmisest või lisatoiduga alustamisest, siis tullakse kohe Maailma Tarviseorganisatsiooni (WHO) tsiteerima, kes soovitab last kuni kahe aastani rinnaga toita ja lisatoiduga alates 6. elukuust alustada. Siis kui on jutt vaktsineerimisest, siis ei tehta aga WHO soovitustest enam väljagi. WHO muidu soovitab lapsi vaktsineerida. Kui te hoolite oma laste tervisest, siis miks te jätate seda poolikuks? Kui te usute, et rinnapiim on lapsele parim, siis miks te arvate, et vaktsineerimine on kurjast? Mõlema soovituse taga seisavad ju ühed ja samad WHO spetsialistid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole vaktsineerimise vastane, kuid teatud erinevused riikide vaktsineerimiskavades panevad esitama küsimusi. Nt, kui Jaapanis alustatakse vaktsineerimistega alates aastaselt, siis miks Eestis alustatakse nullist? On veel riike, kus alustatakse hiljem. Ku keegi kindlalt teab, miks see nii on, siis ootaks huviga infot. Huvitab just Jaapani praktika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 15:39; 18.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on neli last. Kaks vanemat on beebieas vaktsineeritud, nooremad mitte. Kahetsen seda, et olin noor ja rumal ja lasin vanemaid lapsi vaktsineerida.

Keda huvitab vaktsineerimisest keeldujate haridustase, siis selle kohta saab lugeda siit (lk 63):
http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/statistika/2008/Epid_ylevaade_2008.pdf
Kes ei viitsi linki lahti teha, siis kokkuvõtteks – vaktsineerimistest keelduvad kõige enam kõrgharidusega vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 15:43; 18.01 19:54; 18.01 21:53; 18.01 23:24; 18.01 23:39; 19.01 15:44; 19.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine on hea üldsusele, kuid ei arvestata sellega, et üksikutele võib olla eluohtlik. 90% kaalub 10% ülesse, aga keegi ei tea kumba gruppi tema laps kuulub.
Minu esimene laps sai tüsistused mis on tal siiani (7a), teisele pole ühtegi süsti tehtud tubli rahulik laps (ka gaasivalusid ei olnud). Palju vähem haigem ja põeb haigused kergemini läbi.
Ja mina tean arste, kes pole ka oma lapsi lasknud vaktsineerida! Huvitav miks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole vaktsineerimise vastane, kuid teatud erinevused riikide vaktsineerimiskavades panevad esitama küsimusi. Nt, kui Jaapanis alustatakse vaktsineerimistega alates aastaselt, siis miks Eestis alustatakse nullist? On veel riike, kus alustatakse hiljem. Ku keegi kindlalt teab, miks see nii on, siis ootaks huviga infot. Huvitab just Jaapani praktika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 15:39; 18.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taanis alustatakse näiteks kolmandast kuust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]trinxi kirjutas:[/small]
B-hepatiit ei levi ainult süstivate narkomaanide hulgas. See levib ka igasugu kehavedelike, näiteks sülje kaudu. Ja tõesti, enamus meist ei ole vaktsineeritud. Siis kas sa tahad, et su lapse vanaema tuleb ja musitab sinu beebit ja tal on juhtumisi B-hepatiit, mille peiteaeg on isegi kuni pool aastat. Ja juhuslikult on ta selle saanud oma abikaasalt, kes juhuslikult sai selle näiteks oma töökaaslaselt, kes vigastas kätt ja teine siis puhastas ja sidus seda… Selline keeruline näide, aga selliseid asju juhtub.[/tsitaat]

Sellised \”lood\” on meedikutel vist põhiline mõjutusvahend, et tittesid B-hep vastu vaktsineerida. Tea, kas mõni on päriselt juhtunud ka? Mulle räägiti sünnitusmajas, et kui mu laps leiab liivakastist süstla, mis siis. A mul polnud plaanis teda liivakasti viia vastsündinuna. Jäi tegemata ikkagi.

Aga algatajale ka. Mul on esimene laps (4a) saanud 1 vaktsiini. Tuberkuloosivastase. Sai selle 1k vanuses. Ei kahetse tegematajätmist. Siiani on põdenud läkaköha, aga see kulges kergelt.

Jaapani näitest. Ma olen lugenud (ei mäleta, kas usaldusväärsest allikast või \”kollasest\” vaktsineerimisvastaste omast), et Jaapanis mõnda aega prooviti vaktsineerida lapsi varem. Ja neil hakkas esinema selline ennenägematu asi, nagu imikute hällisurm. Selle peale pandi paari aastaga vaktsineerimisvanus jälle 1a peale.

Skandinaaviamaades tõesti tehakse alates 3k vanusest vaktsiine, mujal Euroopas minu teada ka. Eesti on eriti \”eesrindlik\”, et alustame sünnitusmajas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jaapani näitest. Ma olen lugenud (ei mäleta, kas usaldusväärsest allikast või \”kollasest\” vaktsineerimisvastaste omast), et Jaapanis mõnda aega prooviti vaktsineerida lapsi varem. Ja neil hakkas esinema selline ennenägematu asi, nagu imikute hällisurm. Selle peale pandi paari aastaga vaktsineerimisvanus jälle 1a peale.

Skandinaaviamaades tõesti tehakse alates 3k vanusest vaktsiine, mujal Euroopas minu teada ka. Eesti on eriti \”eesrindlik\”, et alustame sünnitusmajas.[/tsitaat]
Seda juttu leidub jah vaktsiinivastastel saitidel, aga tegelik statistika seda ei näita. Vastupidi, sellel perioodil, kui ei vaktsineeritud, oli hällisurmi natuke rohkem. Aastal 1979 suri läkaköhaepideemias kümneid imikuid ja vaktsineerimisprogrammid taastati. Praegu vaktsineeritakse Jaapanis imikuid ka esimesel eluaastal.
Ise olen valikuliselt vaktsineerinud. B-hepatiidi ja mumps-leetrid-punetiste vaktsiini pole väikelapsele lasknud manustada, selliste raskete haiguste vastu nagu difteeria ja teetanus olen vaktsineerinud. Muidugi on taustaks oluline, et perekonnas pole allergiaid ega autoimmuunsushaigusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei ole vaktsineerimise vastane, kuid teatud erinevused riikide vaktsineerimiskavades panevad esitama küsimusi. Nt, kui Jaapanis alustatakse vaktsineerimistega alates aastaselt, siis miks Eestis alustatakse nullist? On veel riike, kus alustatakse hiljem. Ku keegi kindlalt teab, miks see nii on, siis ootaks huviga infot. Huvitab just Jaapani praktika.[/tsitaat]
Kust küll selline info, et Jaapanis alles aastaselt vaktsineerima hakatakse??! Ikka imikuna alustatakse:
http://www.japaninfoswap.com/blog/index.php?/archives/350-Immunization-Schedule-in-Japan.html
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/ScheduleResult.cfm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 15:43; 18.01 19:54; 18.01 21:53; 18.01 23:24; 18.01 23:39; 19.01 15:44; 19.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Killy kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, kas see on beebifoorumite Perekool, Nupsu jmt efekt, mis paneb normaalseid inimesi otsustama, et last ei vaktsineeri. Alles paar päeva tagasi oli sellest päevalehes juttu. ALguses arvati, et madala sotsiaalse tasemega inimesed ei vaktsineeri, kuid perearstidelt tuli teade, et statistika näitab midagi muud.

Teemaalgataja palun ära kuula siin anonüümseid netikommentaatoreid, sa otsustad oma lapse tervise eest! Kui tõesti kõhkled, siis pigem tee küsitlus oma tutvusringkonnas ja pea nõu perearstiga.

Minu isiklik arvamus on, et lapsi peab vaktsineerima. Osadel lastel tõesti esineb kõrvalnähte. Kuid mina jätaks vaktsineerimata alles siis, kui on 100% kindel, et lapsele ei sobi see. Siiani ma ei kahetse, et last vaktsineerisin, sest lasin teha ka rota ja laps oli rotas nii, et mingeid kõrvalnähte polnud. Korra oksendas ja kõik. Paljud lapsed on aga rotaga nädal aega haiglas tilguti all.[/tsitaat]

see epl artikkel oli täielik jama…vabandage väga.Karistatav…see, et ma ei soovi oma lapse keresse süstida alla aasta ühtegi haigust on ikkagi vaba valik.
Kui soovid vaktsineerida, siis palun ja kui ei soovi siis ka palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 20:00; 18.01 20:03; 18.01 20:29; 18.01 22:39; 19.01 09:15; 19.01 09:20; 19.01 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgatja, uuri, loe ise ja tee oma otsus. Ära oma nii olulist otsust tee anonüümsetele kommentaatoritele tuginedes.
Mina otsustasin mitte vaktsineerida ja meil on seni kõik korras. Mul on kuldmagaja, rahulik ja rõõmus laps nagu ma isegi. See teadmine ei anna sulle midagi.

Loe, loe ja veel kord loe erinevaid allikaid, küll siis ka vastus tuleb sulle.

ps! arste mina isiklikult ei usalda ja mul on väga mõjuv põhjus selleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 20:00; 18.01 20:03; 18.01 20:29; 18.01 22:39; 19.01 09:15; 19.01 09:20; 19.01 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaktsineerimine on hea üldsusele, kuid ei arvestata sellega, et üksikutele võib olla eluohtlik. 90% kaalub 10% ülesse, aga keegi ei tea kumba gruppi tema laps kuulub.
Minu esimene laps sai tüsistused mis on tal siiani (7a), teisele pole ühtegi süsti tehtud tubli rahulik laps (ka gaasivalusid ei olnud). Palju vähem haigem ja põeb haigused kergemini läbi.
Ja mina tean arste, kes pole ka oma lapsi lasknud vaktsineerida! Huvitav miks…[/tsitaat]

Millised tüsistused su laps sai ja millisele vaktsiinile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimata pered ratsutavad vaktsineeritud laste seljas. Teie lapsed ei jää haigeks ja ei sure sest meie vaktsineerime oma lapsi. Kui teatud osa rahvastikust jääb vaktsineerimata tulevad need haigused tagasi mille vastu vaktsineeritakse – ja siis surevad beebid keda pole veel jõutud vaktsineerida! Ja see on juba reaalsus USAs ja Inglismaal, ja ma ei imesta kui paari aasta jooksul Eestis surrakse läkaköhasse ja lastehalvatusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Linnea kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaktsineerimata pered ratsutavad vaktsineeritud laste seljas. Teie lapsed ei jää haigeks ja ei sure sest meie vaktsineerime oma lapsi. Kui teatud osa rahvastikust jääb vaktsineerimata tulevad need haigused tagasi mille vastu vaktsineeritakse – ja siis surevad beebid keda pole veel jõutud vaktsineerida! Ja see on juba reaalsus USAs ja Inglismaal, ja ma ei imesta kui paari aasta jooksul Eestis surrakse läkaköhasse ja lastehalvatusse.[/tsitaat]
Tead kui inetult ähvardav kõneviis kõlab kui juttu on beebidest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 20:00; 18.01 20:03; 18.01 20:29; 18.01 22:39; 19.01 09:15; 19.01 09:20; 19.01 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Linnea kirjutas:[/small]

Tead kui inetult ähvardav kõneviis kõlab kui juttu on beebidest?

[/tsitaat]

Ja läkaköhasse surev beebi on sinu arust ilus mõte, eks? Kas tead, et USAs on praegu läkaköha epideemia? On vaja ainult ühte vaktsiinivastast peret kes käib Ameerika reisil, tuleb tagasi sealt läkaköhaga tagasi Eesti ja ongi meie vaktsiinivastatse seas läkaköhaepideemia.

Head ilusat und sulle, minu lapse kulul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Linnea kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja läkaköhasse surev beebi on sinu arust ilus mõte, eks? Kas tead, et USAs on praegu läkaköha epideemia? On vaja ainult ühte vaktsiinivastast peret kes käib Ameerika reisil, tuleb tagasi sealt läkaköhaga tagasi Eesti ja ongi meie vaktsiinivastatse seas läkaköhaepideemia.

Head ilusat und sulle, minu lapse kulul.[/tsitaat]
Äkki sa ise lased ka oma lapse seljas liugu või tahad väita, et oled ennast hiljuti läkaköha vastu vaktsineerida lasknud?

P.S. Lihtsalt sinu harimiseks – Eestis diagnoositi eelmisel aastal Terviseameti andmetel 478 läkaköha juhtu. Nii et läkaköha järgi pole küll vaja Ameerikasse sõita:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 15:43; 18.01 19:54; 18.01 21:53; 18.01 23:24; 18.01 23:39; 19.01 15:44; 19.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Linnea kirjutas:[/small]

Äkki sa ise lased ka oma lapse seljas liugu või tahad väita, et oled ennast hiljuti läkaköha vastu vaktsineerida lasknud?

P.S. Lihtsalt sinu harimiseks – Eestis diagnoositi eelmisel aastal Terviseameti andmetel 478 läkaköha juhtu. Nii et läkaköha järgi pole küll vaja Ameerikasse sõita:)[/tsitaat]

Kusjuures nii mina kui mu mees oleme lasnud ennast läkaköha vastu vaktsineerida 2010. Aga sina? Või vaktsineerid sa ennast, aga oma lapsi ei taha kaitsta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Linnea kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja läkaköhasse surev beebi on sinu arust ilus mõte, eks? Kas tead, et USAs on praegu läkaköha epideemia? On vaja ainult ühte vaktsiinivastast peret kes käib Ameerika reisil, tuleb tagasi sealt läkaköhaga tagasi Eesti ja ongi meie vaktsiinivastatse seas läkaköhaepideemia.

Head ilusat und sulle, minu lapse kulul.[/tsitaat]
a. miks sa arvad, et MINU laps on vaktsineerimata?
b. mis see sinusse puutub, kui siia peaks epideemia saabuma, SINA ja SINU lapsed on vaktsineeritud? Kas ehk hinges põed, et lasid sutsu teha ja polegi ehk kaitstud, muidu oleks ju savi…kas epideemia tuleb v ei…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 20:00; 18.01 20:03; 18.01 20:29; 18.01 22:39; 19.01 09:15; 19.01 09:20; 19.01 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Linnea kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kusjuures nii mina kui mu mees oleme lasnud ennast läkaköha vastu vaktsineerida 2010. Aga sina? Või vaktsineerid sa ennast, aga oma lapsi ei taha kaitsta?[/tsitaat]
Hea, et sa ise oma vaktsineerimisalaseid teadmisi vähemalt adekvaatselt ja eneseirooniliselt hindad:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 15:43; 18.01 19:54; 18.01 21:53; 18.01 23:24; 18.01 23:39; 19.01 15:44; 19.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Linnea kirjutas:[/small]

a. miks sa arvad, et MINU laps on vaktsineerimata?
b. mis see sinusse puutub, kui siia peaks epideemia saabuma, SINA ja SINU lapsed on vaktsineeritud? Kas ehk hinges põed, et lasid sutsu teha ja polegi ehk kaitstud, muidu oleks ju savi…kas epideemia tuleb v ei…[/tsitaat]

Kui sinu vaktsineerimata laps nakatab minu vastsündinu siis puutub see küll minusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Beebi ja mitmikud vaktsineerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.