Esileht Ilu ja tervis Vaktsineerimise head ja vead?!?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vaktsineerimise head ja vead?!?

Postitas:

Tere,

Kirjutan oma kogemusest. Eilseni olin kindel vaktsineerimise pooldaja, kuigi ei olnud ka nende inimeste vastu midagi, kes seda teha ei lase. Iga ühe enda valik. Kriitikat võite ju jagada, ega ma sellest abi saa enam.
Minu lugu on järgmine…
Mul on kolm last, vanuses 5,3 ja 1 aasta. Vanimal on kõne hilistumine, diagnoosiks kõnepuue. Peal on rehabilitatsiooni plaan ja tasandusrühmaga lasteaed. Käinud mandlite ja adenoidide opil. Keskmisel paistab hetkel veel kõik korras olevat, aga kõige pisemal avaldus 9 kuuselt esimest korda epilepsia. Kui siiani uskusin, et mul ei ole lihtsalt vedanud, siis eilsest saati arvan, et ehk on probleem hoopis sügavam.
Sattusin lugema samas foorumis viitavaid artikleid vaktsiinide negatiivsest küljest ja tagajärgedest. Üheks probleemsemaks peaks olema läkaköha vaktsiin (ega need teisedki palju paremad ole), mis võib põhjustada ajukahjustust, hüperaktiivsust, kõnehäireid, epilepsiat jne. Otsustasin vaadata millal saime meie need vaktsiinid, et võrrelda ajaga kui hakkasid ilmneva probleemid laste tervisega. Üllatusin isegi, et epilepsia haigel lapsel oli viimane vaktsineerimine kaks kuud enne esimest hoogu ja lapse kõne ja arengu pidurdus sammuti mõni kuu peale vaktsineerimist. Lappasin läbi suure hulga välismaiseid uuringuid ja lapsevanemate tagasisidet. Leidsin ka seal inimesi, kes seostavad vaktsineerimist oma lapse/laste kõnehäiretes ja eriti epilepsias.

Kuidas siis asja võtta? Ühest otsast, kuna arstid ei suuda leida põhjust miks see kõik minu lastega juhtub, hakkad ju otsi kokku viima ja sobitama end mingisugusesse stsenaariumisse, teisest küljest võib olla ongi lihtsalt juhus.
Igasugused uuringud oleme läbinud. Kõnehäirega lapsega käis Tartus Kliinilistel uuringutel,logopeedide jutul, õppenõustamiskeskuses, neuroloogide juures, neuroloogilistel uuringutel, psühholoogide juures, psühhiaatri juures, Innove komisjonis jne jne.
Epilepsia haige lapsega neuroloogia osakonnas veetsime kuu aega, saime ravimid peale- hetkel need toimivad, kodus pole hoogusid olnud.
Praegu oleme uurimisel geneetiku juures, õigemini andsime oma vereproovid, uuritakse edasi. Lapse veri saadeti Taani, vastuseks saime küll, et on geeniviga, ent see pole see geen, mis epilepsiat tekitaks.

Üldiselt olen rahulik inimene, asjadesse suhtun rahulikult, psühholoogi ei vaja ja depressiooni ei põe, perekoolis käin, aga kunagi kaasa ei räägi, lihtsalt loen. Saame abikaasaga enda asjad läbi räägitud ja toetame üks teist. Peale seda vaktsineerimise tagajärgede informatsiooni on küll selline tunne, et noo tõsiselt?!?! Oleks saanud elada inimliku ja probleemivaba elu?!?! Muud peas ei keerlegi, muust mõelda ei oskagi. Samas, mis kasu sellest enam mõelda, muuta ei saa ju midagi.
Eks õhtul suhtlen kaasaga, rääkisin talle ka loetust, tema arvas, et ehk on tõesti asjadel seost.
Miks ma kirjutan? Noh, ma ei teagi, vahest selleks, et kuulda mida teised arvavad. Võimalik, et ka selleks, et vahelduseks end lihtsalt mujal tühjaks rääkida ja ehk mõni, kes ennem ei vaadanud vaktsineerimist sellise pilguga, uurib ehk lähemalt ja saab kaitsta oma lapsi juba eos.
Ilusat ilma ja päikest kõigile 🙂

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:15; 24.07 13:37; 24.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja oled kindel, et see vaktsineerimisest?
Minul 2 last vaktsineeritud ja terved, sõbrannade lastel sama lugu.
Samas ühel tuntud blogijal laps vaktsineerimata ja ka kõnepuue.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendasin just oma kirjutatud teksti. Keskmisel lapsel on ka kõik korras, kahel ei ole. Ei ole ma milleski kindel, lugesin vaid, et kõigile ei sobi. Ei ole ma nüüd kohe prohvet, et hakata kõigile rääkima, et jummala eest ärge tehke. Kirjutasin oma loo. Mind pani mõtlema ja tahtsin teistega jagada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:15; 24.07 13:37; 24.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et soovid kõigest hingest teada, miks ometi, miks sinu lastega ja mida saaks teha/oleks saanud teha, et nii ei juhtuks.

Ma ei tea küll, kui vanalt see läkaköha tehakse, aga väikese lapse puhul ei ole paar kuud kuigivõrd põhjusele ja tagajärjele viitav periood. Kahjuks ongi internetis tohutult foorumeid, kus levitatakse pooltõdesid või internetis ringlevaid hirmujutte – sageli tingitud samast, põhjuste otsimisest ja lõpuks “süüdlase” leidmisest.

Tegelikult võib aga põhjuseid olla lugematult, sealhulgas mitmete ebasoodsate kokkusattumuste koosmõju. Jah, loomulikult vaktsiinidele võivad teatud juhtudel tekkida ohtlikud reaktsioonid. Aga need on siiski üliharvad arvestades kasu/oht suhtega. Ja on lapsi, kes on tõesti ülitundliku organismiga, hulgiallergiad või rasked haigused, lapseeavähid, keda ei saa vaktsineerida, kelle kaitseks peaks kriitiline vaktsiinidega kaetus säilima. Võib ju öelda, et ei huvita, “I will not set my child on fire to keep others warm” aga homme võib mõneks neist olla enda laps või muu lähedane inimene, keda peaksime kaitsma üheskoos, kuna kunagi ei tea, millal see meile isiklikult tähtis on, et ohtlike haiguste levik on valdavalt kontrolli all. Vaktsiinide vastane liikumine on oma olemuselt nagu sekt, kus on tekitatud doktriin ja väljapoolne vaenlane (kuri “big pharma” – vaktsiinid, muuseas, on nende kasumis kaduvväike osa võrreldes põhiliselt elustiilihaigustega seotud rahalehmadega nagu südamehaiguste, diabeedi ja depressiooni ravimid). Luuakse tugev meie-nemad vastasseis, kõigi argumentide lõplik vastus on “seda valitsus tahab, et sa arvaksid”. Sageli veel eestvedajad müüvad ise seda või teist imerohtu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:59; 24.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast. Eks ma ise ka mõtlen, et püüan leida lihtsalt vastust oma vastusteta küsimustele. Lihtsalt pea on paks otsas juba sellest pidevast sagimisest ja uuringutest. Kui vanimaga saime kuhugi jõutud, tuli uus laps uue suure murega ja lahendame nüüd seda. Magame beebimonitoriga ja laps on käe ulatuses, hood tekivad ka öösel ja üldse suvalistel hetkedel(praegu pole veel juhtunud, haiglas oli nii). Tõsiselt väsinud juba, aastaid jagelemist. Aga.. huvitav on lugeda erinevaid arvamusi, saab pilti laiemalt näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:15; 24.07 13:37; 24.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et soovid kõigest hingest teada, miks ometi, miks sinu lastega ja mida saaks teha/oleks saanud teha, et nii ei juhtuks.

Ma ei tea küll, kui vanalt see läkaköha tehakse, aga väikese lapse puhul ei ole paar kuud kuigivõrd põhjusele ja tagajärjele viitav periood. Kahjuks ongi internetis tohutult foorumeid, kus levitatakse pooltõdesid või internetis ringlevaid hirmujutte – sageli tingitud samast, põhjuste otsimisest ja lõpuks “süüdlase” leidmisest.

Tegelikult võib aga põhjuseid olla lugematult, sealhulgas mitmete ebasoodsate kokkusattumuste koosmõju. Jah, loomulikult vaktsiinidele võivad teatud juhtudel tekkida ohtlikud reaktsioonid. Aga need on siiski üliharvad arvestades kasu/oht suhtega. Ja on lapsi, kes on tõesti ülitundliku organismiga, hulgiallergiad või rasked haigused, lapseeavähid, keda ei saa vaktsineerida, kelle kaitseks peaks kriitiline vaktsiinidega kaetus säilima. Võib ju öelda, et ei huvita, “I will not set my child on fire to keep others warm” aga homme võib mõneks neist olla enda laps või muu lähedane inimene, keda peaksime kaitsma üheskoos, kuna kunagi ei tea, millal see meile isiklikult tähtis on, et ohtlike haiguste levik on valdavalt kontrolli all. Vaktsiinide vastane liikumine on oma olemuselt nagu sekt, kus on tekitatud doktriin ja väljapoolne vaenlane (kuri “big pharma” – vaktsiinid, muuseas, on nende kasumis kaduvväike osa võrreldes põhiliselt elustiilihaigustega seotud rahalehmadega nagu südamehaiguste, diabeedi ja depressiooni ravimid). Luuakse tugev meie-nemad vastasseis, kõigi argumentide lõplik vastus on “seda valitsus tahab, et sa arvaksid”. Sageli veel eestvedajad müüvad ise seda või teist imerohtu.

Vabandust, et kasutan teemat ära.
Siin postituses oli väga huvitav mõte – depressioon on elustiili haigus. Ma ei taha kuidagi kritiseerida ega halvasti öelda, aga kuidas see elustiili haigus on? Ole pea 15 a depressiooniga hädas olnud ja kõike proovinud. Nüüd tuleb välja, et tuleb hoopis elustiili muuta? Kuidas siis? Sporti teen, ei joo, ei suitseta, no töötan küll päris palju ja pabistan sellepärast ka, aga mul ei ole tegelikult väga suurt valikut. Olen mõelnud töölt ära tulemise, aga psühhiaater on selle maha lairnud. Tegelikult arvan ise ka, et kodus olle oleks veel hullem. Ülekaalu muidugi on. Mida ma siis veel teha saaksin? Palun vasta, kui on viitsimist!

Nüüd ka teemast. Ka minu lapsel on epilepsia ja olen samuti vaktsiinide seosest palju mõelnud. Ei oska just nende süüks otseselt ajada, aga arvan, et kui poleks last vaktsineerinud, oleks ta terve. Meil õnneks leiti kohe rohi, mis aitas, Orfiril long ja hooge pole peale rohu leidmist olnud. Rohte võttis u 9 aastat. Teismeeas näitas EEG lõpyks puhast ja rohud võeti maha. Samuti tulid ju sel ajal uued vaktsiinid koolis ja kuna me olime sellest epilepsiast nii läbi, siis rihkem last ei vaktsineerinud.

Samuti oleme abikaasaga arutanud, et kui peaks veel lapsi sündima, siis ei vaktsineeri. Kahjuks pole rohkem lapsi meile siiani antud.

Olen seda asja uurinud siit ja seal ja olin ise pigem vajtsiinide pooldaja, aga ükskord suhtlesin ühe emaga, kel esimene laps epileptik ja teised 2 terved. Tema oli uurimisega süviti läinud, ise ka arst ja oli leidnud selluse asja, et kui lähisugulasel on mõni autoimmuunhaigus, siis ei tohiks vaktsineerida. See on muidugi alternatiivmeditsiini lähenemine ja tavameditsiin seda ei toeta. Esimest last vaktsineeris ja teisi enam mitte. Ka minu isal oli autoimmuunhaigus, seega rohkem ma ei vaktsineeriks. Ja eriti veel nüüd, kui mu laps hakkab terveks saama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma peaksin kunagi tüdruku saama, siis seda hpv vaktsiini mina oma lapsele eales teha ei lase. Vot selle kohta on küll lausa arstide poolt kinnitatud juhtumeid ränkadest kõrvalmõjudest ja otseseid seoseid. Pealegi on see vaktsiin nii uus, et kõiki kõrvalmõjusid ei aimatagi veel.
Samuti keeldusin hetkel tuulerõugete omast.
Kõik muu riikliku kava on laps saanud ja ilma kõrvalmõjudeta õnneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, et soovid kõigest hingest teada, miks ometi, miks sinu lastega ja mida saaks teha/oleks saanud teha, et nii ei juhtuks.

Ma ei tea küll, kui vanalt see läkaköha tehakse, aga väikese lapse puhul ei ole paar kuud kuigivõrd põhjusele ja tagajärjele viitav periood. Kahjuks ongi internetis tohutult foorumeid, kus levitatakse pooltõdesid või internetis ringlevaid hirmujutte – sageli tingitud samast, põhjuste otsimisest ja lõpuks “süüdlase” leidmisest.

Tegelikult võib aga põhjuseid olla lugematult, sealhulgas mitmete ebasoodsate kokkusattumuste koosmõju. Jah, loomulikult vaktsiinidele võivad teatud juhtudel tekkida ohtlikud reaktsioonid. Aga need on siiski üliharvad arvestades kasu/oht suhtega. Ja on lapsi, kes on tõesti ülitundliku organismiga, hulgiallergiad või rasked haigused, lapseeavähid, keda ei saa vaktsineerida, kelle kaitseks peaks kriitiline vaktsiinidega kaetus säilima. Võib ju öelda, et ei huvita, “I will not set my child on fire to keep others warm” aga homme võib mõneks neist olla enda laps või muu lähedane inimene, keda peaksime kaitsma üheskoos, kuna kunagi ei tea, millal see meile isiklikult tähtis on, et ohtlike haiguste levik on valdavalt kontrolli all. Vaktsiinide vastane liikumine on oma olemuselt nagu sekt, kus on tekitatud doktriin ja väljapoolne vaenlane (kuri “big pharma” – vaktsiinid, muuseas, on nende kasumis kaduvväike osa võrreldes põhiliselt elustiilihaigustega seotud rahalehmadega nagu südamehaiguste, diabeedi ja depressiooni ravimid). Luuakse tugev meie-nemad vastasseis, kõigi argumentide lõplik vastus on “seda valitsus tahab, et sa arvaksid”. Sageli veel eestvedajad müüvad ise seda või teist imerohtu.

Vabandust, et kasutan teemat ära.

Siin postituses oli väga huvitav mõte – depressioon on elustiili haigus. Ma ei taha kuidagi kritiseerida ega halvasti öelda, aga kuidas see elustiili haigus on? Ole pea 15 a depressiooniga hädas olnud ja kõike proovinud. Nüüd tuleb välja, et tuleb hoopis elustiili muuta? Kuidas siis? Sporti teen, ei joo, ei suitseta, no töötan küll päris palju ja pabistan sellepärast ka, aga mul ei ole tegelikult väga suurt valikut. Olen mõelnud töölt ära tulemise, aga psühhiaater on selle maha lairnud. Tegelikult arvan ise ka, et kodus olle oleks veel hullem. Ülekaalu muidugi on. Mida ma siis veel teha saaksin? Palun vasta, kui on viitsimist!

Vabandan, väljendasin end lohakalt. Pidasin sellega rohkem silmas tänapäeva Lääne ühiskonna probleemidest sageli alguse saavaid haiguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:59; 24.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Vaktsineerimise head ja vead?!?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.