Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimisfanaatikud, kuidas seda seletate

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Vaktsineerimisfanaatikud, kuidas seda seletate

Postitas:
Kägu

Ta vaatas seda statistika põhjal. Sama hästi oleks võinud kohvipaksult seda lugeda.

St statistika ei võta arvesse varjatud levikut. See teeb statistika kasutamise sellises situatsioonis täiesti kasutuks. Meil ei ole tegemist lineaarse probleemiga, mida saab lahendada lihtsa x-i otsimise võrrandiga.

Sa ei tea, mis on seireuuring? Selle pealt tehakse statistikat, mitte see ei põhine statistikal. Võetakse grupp inimesi ja testitakse kõik, pärast arvutatakse kaks lihtsat protsenti – viirusekandjaid vaktsineeritute hulgas ja viirusekandjaid vaktsineerimatute hulgas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et suurt viirusepilve saab laotada ikka see, kelles on palju viirust, kes köhib ja aevastab…

Nakkusohtlik oled sa juba enne immuunreaktsiooni (köhid ja aevastad) teket, kui viirus on pääsenud sinu ninasse-neeldu ning hakkab paljunema. Sedasi ilma sümptomiteta, kuid nakkusohtlikuna võid sa päris mitu päeva ringi käia ilma teadmata. Kusjuures vahetult enne haigussümptomite teket on inimesed kõige nakkusohtlikumad.

Pealegi. Koroona on aerosoolne haigus, see ei ole piisknakkushaigus, mis ila ja pritsmetega levib – sa levitad seda juba lihtsalt hingates.

See ei ole midagi uut, aga näha on, et teavitustöö on Eesti Meedial olnud üsna nigel.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta vaatas seda statistika põhjal. Sama hästi oleks võinud kohvipaksult seda lugeda.

St statistika ei võta arvesse varjatud levikut. See teeb statistika kasutamise sellises situatsioonis täiesti kasutuks. Meil ei ole tegemist lineaarse probleemiga, mida saab lahendada lihtsa x-i otsimise võrrandiga.

Sa ei tea, mis on seireuuring? Selle pealt tehakse statistikat, mitte see ei põhine statistikal. Võetakse grupp inimesi ja testitakse kõik, pärast arvutatakse kaks lihtsat protsenti – viirusekandjaid vaktsineeritute hulgas ja viirusekandjaid vaktsineerimatute hulgas.

Juhuvalimi teistimine ei pruugi antud juhul teps mitte parem olla. Eriti, kuna sellel viirusel on komme plahvatada kolletes – st kellukõverad ei ole meie situatsioonis väga informatiivsed. Võib olla isegi ohtlik nendest juhundida.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures vahetult enne haigussümptomite teket on inimesed kõige nakkusohtlikumad.

See ei ole absoluutselt tõestatud. Seda väidet on loobitud nii ja naapidi kogu koroonaaja, kuid tõestatud ei ole.

Pealegi. Koroona on aerosoolne haigus, see ei ole piisknakkushaigus, mis ila ja pritsmetega levib – sa levitad seda juba lihtsalt hingates.

Tean, loomulikult. Ei olegi väitnud, et koroona ila ja pritsmetega levib, väitsin, et köhija ja aevastaja levitab haigust rohkem ja see väide ei ole kuidagi vastuolus aerosoolse levikuga –  köhimise ja aevastamisega liiguvad viiruseosakesed lihtsalt kaugemale kui lihtsalt hingamisega, ilmselt on ka tugevama õhujoa puhul selles rohkem osakesi.

See ei ole midagi uut, aga näha on, et teavitustöö on Eesti Meedial olnud üsna nigel.

Ära nüüd liiga ärplema ka hakka.

Juhuvalimi teistimine ei pruugi antud juhul teps mitte parem olla. Eriti, kuna sellel viirusel on komme plahvatada kolletes – st kellukõverad ei ole meie situatsioonis väga informatiivsed. Võib olla isegi ohtlik nendest juhundida.

Jajah 🙂 Mis iganes on ohtlik, ka statistika, ainult vaktsineerimata jätmine on väheohtlik.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah ???? Mis iganes on ohtlik, ka statistika, ainult vaktsineerimata jätmine on väheohtlik.

Sõltub demograafilisest rühmitusest.

Kusjuures vahetult enne haigussümptomite teket on inimesed kõige nakkusohtlikumad.

See ei ole absoluutselt tõestatud. Seda väidet on loobitud nii ja naapidi kogu koroonaaja, kuid tõestatud ei ole.

Sellises olukorras sa ei ootagi tõestust, vaid oled maksimaalselt ettevaatlik, kuni see pole ka välistatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellises olukorras sa ei ootagi tõestust, vaid oled maksimaalselt ettevaatlik, kuni see pole ka välistatud.

Ühiskonna mõttes ei ole võimalik olla aastaid järjest maksimaalselt ettevaatlik, sest mida see viimane tähendab? Seda, et kõik on suletud, elu on lukus, inimesed ei suhtle. Saad ju aru, et see ei ole võimalik ilma suurte inimohvriteta (töötus -> nälg -> muud haigused -> surm). Järelikult tuleb võtta järgmine ohutuse tase, kus oht on olemas, aga leitakse variandid, mis ohtu võimalikult madalal aitavad hoida. Vaktsiinid, maskid, vaktsiinipassid on selles kategoorias. Sinu soovid on arusaamatud – sa tahad maksimaalset ohutust, samas tahad ka võrdsust ja õigusi. Kõike ei saa korraga!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühiskonna mõttes ei ole võimalik olla aastaid järjest maksimaalselt ettevaatlik, sest mida see viimane tähendab? Seda, et kõik on suletud, elu on lukus, inimesed ei suhtle. Saad ju aru, et see ei ole võimalik ilma suurte inimohvriteta (töötus -> nälg -> muud haigused -> surm). Järelikult tuleb võtta järgmine ohutuse tase, kus oht on olemas, aga leitakse variandid, mis ohtu võimalikult madalal aitavad hoida. Vaktsiinid, maskid, vaktsiinipassid on selles kategoorias. Sinu soovid on arusaamatud – sa tahad maksimaalset ohutust, samas tahad ka võrdsust ja õigusi. Kõike ei saa korraga!

Olen üsna kindel, et sa ei tea minu soovidest selles osas mitte midagi, ja su ettekujutused inimeste soovidest, millesse sa tegelikult ikka süveneda ei viitsi küll, piirduvad ilmselt sildiga “antivaxxer”, niisiis sellel teemal pikalt ei peatu.

Ma polegi öelnud midagi valitsuse poolt ühiskonnale surutud maksimaalset ettevaatust – vaid räägin indiviidi tasemest. Teadmine, et nakkusohtlik võid olla, või mõni vaktsineeritu, või muusugune, kuid ilma sümptomiteta, võiks ära võtta sinult selle ülimuslikkuse järelduse, et vaktsineerimata inimene on see ohtlik terrorist, ja kõik teised on kukupaid.

Aga tõesti – kui su vaktsiinipass aasta pärast läbi saab, või arvestatav 6-8 kuune vaktsiini-immuunsus, mis siis saab? Teeme veel viis aastat tõhustusdoose ja laseme kohvikusse passi alusel?

Kujutad sa nüüd ette, et kõik see unelmates soovitud 70% läheb suurima hea meelega uuesti seda süsti saama?

Et millega see kõik nagu teie meelest lõppema peaks? Ilma sellise visioonita jäämegi mingeid tähtsusetuid protsente taga ajama ja vaidlema selle üle, kuidas keegi statistikat masseerib ja spekuleerima, et mis lollidel põhjustel.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma polegi öelnud midagi valitsuse poolt ühiskonnale surutud maksimaalset ettevaatust – vaid räägin indiviidi tasemest. Teadmine, et nakkusohtlik võid olla, või mõni vaktsineeritu, või muusugune, kuid ilma sümptomiteta, võiks ära võtta sinult selle ülimuslikkuse järelduse, et vaktsineerimata inimene on see ohtlik terrorist, ja kõik teised on kukupaid.

No sel juhul lõpeb meie jutt kohe ja nüüd, sest mingit mõtet pole rääkida sellises olukorras mingist ühe indiviidi ettevaatusest, see on loterii, nagu iga tõenäosus on üksikjuhtumi mõttes loterii. Ühiskondlikest regulatsioonidest on mõtet rääkida, raamistikust, mis aitab võimalikult süsteemselt ohtu maas hoida, suurest pildist. See ongi vaktsiinivastaste viga, et uputakse detailidesse ära, jauratakse mingist naabrist, kellel peale vaktsineerimist 2 päeva pea valutas ja teisest naabrist, kes ei jäänudki koroonasse, kuigi tööl oli koroonahaigega koos koosolekul.

Olen üsna kindel, et sa ei tea minu soovidest selles osas mitte midagi, ja su ettekujutused inimeste soovidest, millesse sa tegelikult ikka süveneda ei viitsi küll, piirduvad ilmselt sildiga “antivaxxer”, niisiis sellel teemal pikalt ei peatu.

Ei, miks me ei peatu, sa ju veendunult just räägidki indiviidi soovidest? Räägi siis, mida sa soovid? Sa ei räägi, sest sa ei oskagi muud soovida kui vastu vaielda.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, sul pole midagi asjalikku vastata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, sul pole midagi asjalikku vastata.

Sinu repliik = asjaliku vastuse tipptase

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja neid viirusepilve laotajaid on vaktsineeritute seas rohkem, kui me arvame.

Ei, ära meieta. Sina arvad. Meie ei arva. Mina arvan, et suurt viirusepilve saab laotada ikka see, kelles on palju viirust, kes köhib ja aevastab. Ja kelles on palju viirust, see jääb ka ise väga haigeks. Vaktsineeritutes ei ole enamasti väga palju viirust, sest antikehad hakkavad viirust kohe hävitama, mis on ka põhjus, miks neil tihti sümptomid ei arenegi – ja ühtlasi nad ka ei levita haigust sama palju kui vaktsineerimata inimesed.

Need vaktsineeritud haigestunud, keda mina tean, on ikka kõik päris korralikult haiged olnud nagu gripigi puhul. Mis mõttes nad seda haigust haige olles vähem levitavad, jääb mulle arusaamatuks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja neid viirusepilve laotajaid on vaktsineeritute seas rohkem, kui me arvame.

Ei, ära meieta. Sina arvad. Meie ei arva. Mina arvan, et suurt viirusepilve saab laotada ikka see, kelles on palju viirust, kes köhib ja aevastab. Ja kelles on palju viirust, see jääb ka ise väga haigeks. Vaktsineeritutes ei ole enamasti väga palju viirust, sest antikehad hakkavad viirust kohe hävitama, mis on ka põhjus, miks neil tihti sümptomid ei arenegi – ja ühtlasi nad ka ei levita haigust sama palju kui vaktsineerimata inimesed.

Need vaktsineeritud haigestunud, keda mina tean, on ikka kõik päris korralikult haiged olnud nagu gripigi puhul. Mis mõttes nad seda haigust haige olles vähem levitavad, jääb mulle arusaamatuks.

kui inimene on “päris korralikult” haige, siis püsib ta kodus, vaktsineeritud või vaktsineerimata. kodus olles ta kedagi väljaspoolt ei nakata.

võimalikud nakkuse levitajad on need, kel sümptomid puuduvad ja kes ringi liiguvad. septembrikuu seireuuringu järgi on vaktsineeritutest selline iga 145. inimene, vaktsineerimata aga iga 50. inimene.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vaktsineeritud haigestunud, keda mina tean, on ikka kõik päris korralikult haiged olnud nagu gripigi puhul. Mis mõttes nad seda haigust haige olles vähem levitavad, jääb mulle arusaamatuks.

Peaks vist fondi asutama, kuhu igakord, kui keegi mõnes vaidluses sekkub näitega “aga mul on küll üks vaktsineeritud tuttav täitsa haige”, 10 senti paneks.
Sinu (loodetavasti) kodus köhivad tuttavad ei levita haigust igal oma haiguspäeval loomulikult vähem kui teised, vaktsineerimata tuttavad, aga tõenäoliselt on vaktsineerimine siiski nende haiguse kulgu leevendanud ja haiguspäevi on vähem kui oleks olnud ilma vaktsineerimata. Lisaks sa ei tea, kui mitu sinu vaktsineerimata tuttavat olnuks samuti praegu haiged, kui nad poleks vaktsineeritud olnud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vaktsineeritud haigestunud, keda mina tean, on ikka kõik päris korralikult haiged olnud nagu gripigi puhul. Mis mõttes nad seda haigust haige olles vähem levitavad, jääb mulle arusaamatuks.

Peaks vist fondi asutama, kuhu igakord, kui keegi mõnes vaidluses sekkub näitega “aga mul on küll üks vaktsineeritud tuttav täitsa haige”, 10 senti paneks.

Sinu (loodetavasti) kodus köhivad tuttavad ei levita haigust igal oma haiguspäeval loomulikult vähem kui teised, vaktsineerimata tuttavad, aga tõenäoliselt on vaktsineerimine siiski nende haiguse kulgu leevendanud ja haiguspäevi on vähem kui oleks olnud ilma vaktsineerimata. Lisaks sa ei tea, kui mitu sinu vaktsineerimata tuttavat olnuks samuti praegu haiged, kui nad poleks vaktsineeritud olnud.

Aga palun purk siis neile ka, kes igas teemas väidavad, et kõik vaktsineerimata inimesed nende tutvusringkonnas on tropid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun purk siis neile ka, kes igas teemas väidavad, et kõik vaktsineerimata inimesed nende tutvusringkonnas on tropid.

Selle purgi jätan sulle. Ja, käsi südamel, minu tutvuskonnas nad ei ole tropid, aga ega ma ei mõista neid küll.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun purk siis neile ka, kes igas teemas väidavad, et kõik vaktsineerimata inimesed nende tutvusringkonnas on tropid.

Selle purgi jätan sulle. Ja, käsi südamel, minu tutvuskonnas nad ei ole tropid, aga ega ma ei mõista neid küll.

Ei pruugi olla tropid, võivad ka lihtsalt 3 klassi haridusega tibuemmed olla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi olla tropid, võivad ka lihtsalt 3 klassi haridusega tibuemmed olla.

Ei ole ka selliseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks sa ei tea, kui mitu sinu vaktsineerimata tuttavat olnuks samuti praegu haiged, kui nad poleks vaktsineeritud olnud.

Jaa, hoidke sellest õlekõrrest küünte ja hammastega kinni. Ilma vaktsiinita oleksime kõik juba haiglas raudselt. Klounid.
Ilma igasügisese gripivaktsiinita (mida meil teeb ehk 3% elanikkonnast) oleksime ka kõik haiglas ikka.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimisfanaatikud, kuidas seda seletate