Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimistõend? Millal sobib?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Vaktsineerimistõend? Millal sobib?

Postitas:

see teismeliste tööliste arvutusoskus ei puutu ju üldse asjasse. seesama QR kood sisaldab ka infot vaktsineerimisaegade kohta.

tõendi saad alla laadida vaktsineerimise päeval, aga äpp, millega sind kontrollitakse arvutab ise välja kas oled kõlbulik.

mu tütar sai teise vaktsiini üleeile, mina juulis. mingi prantsusmaa kovidäpp minu oma pidas sobivaks, tütre oma mitte. pole veel piisavalt süstist aega möödas.

Teema on kohalike vabaõhuürituste kohta, mitte Prantsusmaale reisimisest.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 07.08 14:09; 07.08 14:17; 07.08 14:41; 07.08 15:43; 07.08 15:45; 07.08 16:00; 07.08 16:11; 07.08 16:13; 07.08 16:23; 07.08 16:25; 07.08 16:46; 07.08 22:32; 07.08 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga selguski ju, et Sa ei tea. Mina küsisin konkreetselt üritustele saamise kohta. Ja helistasin tegelikult juba ka korraldajale ja Sinu väited ei pidanud paika. Ei ole vaja oodata 14-päeva.

Teema on värske, nii et pole kindel, kas kõik korraldajad kontrolli nõuetes päris täpselt aru on saanud.

Kas keegi on vahetult peale vaktsineerimist sertifikaadi kehtivust kontrollinud https://kontroll.digilugu.ee/, kas seal näitab tõendi kehtivust kohe või peale maksimaalse kaitse jõustumise aega?

Jah, sealt vaadates on iga ehtne tõend kehtiv. Esimesest päevast ja esimesest doosist. Eestisisestele üritustele on see piisav, aga reisile sellega ei saa.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 07.08 14:09; 07.08 14:17; 07.08 14:41; 07.08 15:43; 07.08 15:45; 07.08 16:00; 07.08 16:11; 07.08 16:13; 07.08 16:23; 07.08 16:25; 07.08 16:46; 07.08 22:32; 07.08 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on kohalike vabaõhuürituste kohta,

“Eestis on see periood vaktsiiniti erinev. Nii saabub nt Comirnaty vaktsiini puhul maksimaalne võimalik kaitse ja kuur loetakse lõpetatuks 7 päeva pärast 2. doosi, Moderna 14 päeva pärast teist, AZ 15 päeva pärast teist, Jansseni 14 päeva pärast esimest doosi.”

https://www.kriis.ee/et/vaktsineerimistoend

SPA külastamine:

http://www.terviseparadiis.ee/eripakkumisedet/piirangud-alates-9-august_n1862

“Seoses Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega kehtestada rangemad meetmed koroonaviiruse leviku piiramiseks, saavad alates 9. augustist Tervise Paradiisi spaa-hotelli & veekeskuse kõiki teenuseid kasutada kliendid, kes saabudes esitavad ühe järgmistest dokumentidest:

vaktsineerimiskuuri läbimist tõendav tõend
COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend, mis pole vanem kui 6 kuud
negatiivne COVID-19 PCR testitõend, mis on tehtud hiljemalt 72h või negatiivne COVID-19 RTD testitõend, mis on tehtud hiljemalt 48 tundi enne Tervise Paradiisi saabumist”

Üritused:

“Üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.”

https://www.ecb.ee/et/covid-19-seotud-piirangud-uritustele/

Vaktsineerimiskuur tähendab konkreetselt ühte (Janssen) või kahte süsti + 7 kuni 15 päeva peale seda, täiskaitse saavutamiseni.

See on õige vastus küsimusele. Läbida on vaja kogu vaktsineerimikuur. Kui mingil kindlal üritusel korraldaja otsustab, et tal on pohlad ja laseb kõik sisse, kes mingi tõendiga lehvitavad, siis ta rikub seadust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:43; 07.08 22:27; 07.08 22:41; 07.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sealt vaadates on iga ehtne tõend kehtiv. Esimesest päevast ja esimesest doosist. Eestisisestele üritustele on see piisav, aga reisile sellega ei saa.

Ei ole piisav.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:43; 07.08 22:27; 07.08 22:41; 07.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kollast raamatukest kindlasti ei ole Eestis peole või SPAsse minnes vaja esitada. Tahetakse pigem just digilugu.ee lehelt allalaetud QR-koodiga vaktsineerimistõendit, mida nimetatakse nii  “EU Covid Passport” kui “EU Covid Certificate”.

Kuskil KKKs oli just, et sobib ka WHO kollane vaktsineerimispass.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 22:55; 07.08 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sealt vaadates on iga ehtne tõend kehtiv. Esimesest päevast ja esimesest doosist. Eestisisestele üritustele on see piisav, aga reisile sellega ei saa.

Pole tõsi, on ka riike, kes loevad tõendi kehtivaks päevast, mil teine doos on tehtud. Nii et võib küll ka reisile saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 22:55; 07.08 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole tõsi, on ka riike, kes loevad tõendi kehtivaks päevast, mil teine doos on tehtud. Nii et võib küll ka reisile saada.

Osa EL riike lubab sisse ka esimese doosiga, neil on ka erinevad ajabahemikud, mitu päeva peab olema esimesest doosist möödunud ja mitu päeva veel võib olla möödunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaktsiinikuur on lõpetamata, aga saad tehniliselt alla laadida juba kehtiva(??) tõendi, siis mis selle mõte on kui aktsepteerida seda justkui ei tohiks veel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, siis ei ole tõesti mõtet vaktsineerida. Lihtsam on mul ikkagi testida.

Sa siis vaktsineerid selleks, et kontserditele jne saada.

Oookeiii… aga tegelikult ongi OK, lähevad piirangud ikka asja ette

Pole veel otsustanud, aga üldiselt võtsin jah kaalumisele. Mul on mitu üritust tulemas, erinevates Eesti kohtades, aga samas olen suve lõpuni veel maal. Kuidagi ei viitsiks iga nädal korra või isegi paar linna sõita selleks, et testimas käia. Niisama hetkel asja linna pole. Maakoha ligidal jällegi mingit testimist ei toimu ja üritused ise ei toimu ka linnas. Ühesõnaga jah, tundus mugavam see süst teha. Ma mingi vastane ega pooldaja ei ole, sügavalt suva sellest. Lihtsalt kui see mu enda elu praegu mugavamaks teeb, siis muidugi kaalun.

Masendav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu poleks ilmselt Jannsen mu esimene valik olnud.

Miks?

Infolehes ära toodud hoiatusi et peale vaktsineerimist tuleb jälgida kolme nädala jooksul enda tervist verejooksude ja trombiohu suhtes ei kõla tegelikult eriti toredalt. Seda enam, et ma isegi ei tea, millised need trombiohu või sisemise verejooksu sümptomid on ja siia maale metsadesse tuleb ka kiirabi üksjagu aega.

Aga mingi külakolka-suveetendus või läbu kaalub kindlasti igasuguse trombi- või muu ohu kordades üles 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefonis on mul üks äpp, millest on hea seda tõendit näidata.

Mis äpp see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tragikoomiline lugemine igatahes.

Lamemaalasi ja vaktsiinivastaseid  muudkui sõimatakse, et mõtlevad üle ja räägivad loomuliku immuunsuse toetamisest ning selektiivsest vaktsineerimisest (ehk vaktsiin vaid riskigrupile).

Tavaline normaalne inimene on nagu pööbel muiste – teeb nii nagu kästakse, peamine, et saab tsirkust ja leiba. Tervis on teisejärguline (vast on vaktsineerimine sellistele ka vajalik, sest oma tervise eest nad erilist hoolt just ei kanna. Vast siis hakkavad mõtlema kui kuskilt juba “logiseb” kõvasti)

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineerimistõend? Millal sobib?