Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud, kuid haigestunud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Vaktsineeritud, kuid haigestunud

Postitas:
Kägu

Meil terve pere vaktsineeritud, aga kui keegi tunneb ennast kahtlaselt, siis teeme ka koroona kiirtesti, mis ongi põhimõtteliselt uus normaalsus. Praegu on tavaline rinoviirus ka laialdaselt liikvel, millel sümptomid koroonaga samad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jahm… ja praegu nagu ollakse sellise suhtumisega, et vaktsineerimata = koroonapositiivne = haiglateummistaja. vahet pole, et väga suur osa inimesi põeb seda haigust nagunii väga kergelt või sümptomiteta või ei hakka üldse külge. minu tutvusringkonnas pole keegi haige olnud ja vaktsineerimata. need lood ka “tervetest tugevatest noortest” inimestest, kes koroonat raskelt põdenud, on hiljem ikka välja tulnud, et ülekaalulised ja/või kaasuvate haigustega…

Rohkem võiks auru panna sinna, et uurida, kes need raskelt põdejad on ja siis keskenduda nende gruppide vaktsineerimisele. Meil praegu korrutatakse vaid vanuseid, aga ilmselgelt ei ole kõrge vanus see ainus õrn koht. Ja siis samal ajal möllame valimatult lapsi vaktsineerida… Kilplased.

Kui lapsed eraldada ülejäänudnud pereliikmetest  *(aastaks internaati), siis jah, võiksime lasta neill (esialgsete näitude põhjal) see haigus läbi põdeda. Kuid, nii, nagu me ei tea vaktsiini hilisemast mõjust meie tervisele, ei tea me ka haiguse läbipõdemise mõjust midagi.  Hetkel võtavad mõlemad vanemad riski. Kas ja kumb risk on suurem, selgub hiljem.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

Ühel neist oli paar nädalat peale koroonat veel sarnane haigus, aga siis oli neg.

<p style=”text-align: center;”>Võimatu. Test näitab positiivset tulemust veel pikalt pärast haiguse läbipõdemist.

No nii need testid paraku näitasid. Selliseid juhuseid on ainuüksi minu tuttavate seas palju, et olnud pos ja paari nàdala pärast neg. Võimatut pole siin midagi.</p>

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma puutusin kokku vaktsineeritud positiivsega, kellel ilmnesid sümptomid. läksin lähikontaktena kirja, sest ma vaktsineerimata. nüüd viimane päev karantiini ja ühtegi sümptomit ega midagi pole, homme teen elus esimest korda koroonatesti (va kiirtest). selleks, et koolis käia ma teen iga nädal kiirtesti, seega ma olen ainuke, kes on ohtu, vaktsineeritud ei testita ega saadeta isolatsiooni. vaktsineerida ei kavatsegi, ei hakka tervisega riskeerima, pigem põen koroona läbi, kui üldse õnnetub see kuskilt saada.

sain tulemuse ja negatiivne nagu arvasingi ✌️???? tundub, et see koroona hakkabki vakstieeritutele palju paremini külge… päris mitmed juhtumid, kus vahetult pärast teist süsti haigeks jäädud

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma puutusin kokku vaktsineeritud positiivsega, kellel ilmnesid sümptomid. läksin lähikontaktena kirja, sest ma vaktsineerimata. nüüd viimane päev karantiini ja ühtegi sümptomit ega midagi pole, homme teen elus esimest korda koroonatesti (va kiirtest). selleks, et koolis käia ma teen iga nädal kiirtesti, seega ma olen ainuke, kes on ohtu, vaktsineeritud ei testita ega saadeta isolatsiooni. vaktsineerida ei kavatsegi, ei hakka tervisega riskeerima, pigem põen koroona läbi, kui üldse õnnetub see kuskilt saada.

sain tulemuse ja negatiivne nagu arvasingi ✌️???? tundub, et see koroona hakkabki vakstieeritutele palju paremini külge… päris mitmed juhtumid, kus vahetult pärast teist süsti haigeks jäädud

Mul endal peres ja tuttavate seas täpselt sama tendents. Haigestunud on just vaktsineeritud inimesed.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka samamoodi töötavad: süstitakse nõrgestatud või surnud haigustekitajat või selle osa. Loomulikult on see palju ohutum kui tervikliku elusa viirusega nakatuda.

Mrna vaktsiinide puhul ei ole tegemist nõrgestatud viirusega! Loe ometi kas või infolehti, need on kõik netis saadaval. Töötavad hoopis teisiti kui nö traditsioonilised vaktsiinid.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uid, nii, nagu me ei tea vaktsiini hilisemast mõjust meie tervisele, ei tea me ka haiguse läbipõdemise mõjust midagi.  Hetkel võtavad mõlemad vanemad riski. Kas ja kumb risk on suurem, selgub hiljem.

Ja sinu loogika järgi on turvalisem variant vaktsiin pluss läbipõdemine? Sest see vaktsiin ju nakatumise eest ei kaitse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvusringkonnas vist peaaegu kõik vaktsineeritud, haigeks pole keegi jäänud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka samamoodi töötavad: süstitakse nõrgestatud või surnud haigustekitajat või selle osa. Loomulikult on see palju ohutum kui tervikliku elusa viirusega nakatuda.

Mrna vaktsiinide puhul ei ole tegemist nõrgestatud viirusega! Loe ometi kas või infolehti, need on kõik netis saadaval. Töötavad hoopis teisiti kui nö traditsioonilised vaktsiinid.

Tegu on viiruse osaga, nii ma ka kirjutasin. See ei saa kuidagi olla ohtlikum kui viirus ise.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vähestest tuttavatest üks ravib juba nädalaid südamehäda (enne oli 30-aastane terve mees), teine (35-aastane naine Soomes) oli vaktsineerimisjärgsel hommikul ühest silmast pime, jookseb nüüd arstide vahet.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see vaktsiin on wuhani viirusele tehtud, praegu on eiteamitmes apteit. see ei saagi kaitsta.  muideks pandeemia ajal ei tohigi vaktsineerida, vaid alles siis kui pandeemia raugema hakkab.  ja mis veel sars viirustesse puutub, siis jah, delta nakkab kergemini, kuid muutub ka aina nõrgemaks. lugee natuke ikka muud ka peale kiige ja jolleri:)

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen perekonda, kus vaktsineerimata abikaasa on terve, vaktsineeritu aga haigestus. Viirus tuli perekonda koolist lapse kaudu, nakatajaks oli vaktsineeritud õpetaja.

Tunnen vaktsineeritut, kes põdes koroonat raskelt, hoolimata sellest, et oli täielikult vaktsineeritud.

Tundsin vaktsineeritud vanamemme, kes sai koroona hooldekodus olles ja on nüüd surnud. Armas memm oli, kuigi jah, ta oli ka 80+ vanuses juba, tema eas ei ole suremine haruldane. Siiski, ta oli täielikult vaktsineeritud ega olnud enne haigestumist põdur.

Muidugi ma tunnen ka vaktsineerimata inimesi, kes on koroona läbi põdenud, osad väga kergelt, teised päris rängalt. Ja siis ma tunnen nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesi, kes pole haigestunud.

Tean inimesi, kellel pole olnud mingeid vaktsineerimise kõrvalnähte ja tean ka neid, kellel on väga paha olnud ja on siiamaani halb, mitu kuud pärast vaktsineerimist.

Nii et see kõik on puhas loterii, ette ei tea, kuidas sinul sellega minna võib. Ise olen vaktsineerimata ja ei ole haige olnud. Väga palju kuskil ringi ei liigu ka, istun põhiliselt kodus, mulle väga meeldib kodus olla. Sel talvel aga näiteks pidasin ka kodus oma sünnipäeva, suvel olen ise korraldanud aiapidusid. Nii et täiesti isolatsioonis ja riskivaba elu ma ei ela.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaktsineerida ei kavatsegi, ei hakka tervisega riskeerima

Mis su tervisega siis peaks vaktsineerides juhtuma?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaktsineerida ei kavatsegi, ei hakka tervisega riskeerima

Mis su tervisega siis peaks vaktsineerides juhtuma?

Aga mis su tervisega vaktsineerimata peaks juhtuma? Miljonid on ju covidit ka märkamatult põdenud. Miks sa samastad ennast just nende raskete juhtumitega?
Leia eestpoolt vastus oma küsimusele.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma puutusin kokku vaktsineeritud positiivsega, kellel ilmnesid sümptomid. läksin lähikontaktena kirja, sest ma vaktsineerimata. nüüd viimane päev karantiini ja ühtegi sümptomit ega midagi pole, homme teen elus esimest korda koroonatesti (va kiirtest).

No näed, oledki oma isikliku kogemuse läbi saanud kinnitust, et vaktsineeritud, isegi kui nad levitavad nakkust, levitavad seda nii vähe, et suurem osa nendega kokku puutunud inimestest ei haigestu. Vaktsineerimsega ei kaitse me mitte ainult ennast (sellest loobumine oleks tõesti igaühe eraasi), aga ka kõik ümbritsevaid vaktsineerimata inimesi, sh sind.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

Ühel neist oli paar nädalat peale koroonat veel sarnane haigus, aga siis oli neg.

<p style=”text-align: center;”>Võimatu. Test näitab positiivset tulemust veel pikalt pärast haiguse läbipõdemist.

No nii need testid paraku näitasid. Selliseid juhuseid on ainuüksi minu tuttavate seas palju, et olnud pos ja paari nàdala pärast neg. Võimatut pole siin midagi.</p>

Sel juhul pidi see olema kiirtest, sest PCR näitab paar ndl hiljem kindlasti positiivset. Kiirtestid tuvastavad ainult aktiivsed osakesed, need jääkpositiivsust ei näita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võb olla nii, et vaktsineeritud inimesel annab kiirtest valenegattiivse?  Sugulasel olid haigustunnused, tegi kiirtesti-negatiivne. Haigestusid pereliikmed (ka vaktsineeritud) ja ka neil olid kiirtestid negatiivsed. Liikusid ringi, käisid külas. Sealt  haigestus kaks inimest-ühel negatiivne (vaktsineeritud), teisel positiivne. Kõik testisid ennast kiirtestidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem võiks auru panna sinna, et uurida, kes need raskelt põdejad on ja siis keskenduda nende gruppide vaktsineerimisele. Meil praegu korrutatakse vaid vanuseid, aga ilmselgelt ei ole kõrge vanus see ainus õrn koht.

tõsi, vanus pole ainus õrn koht, meessugu on ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis su tervisega vaktsineerimata peaks juhtuma? Miljonid on ju covidit ka märkamatult põdenud. Miks sa samastad ennast just nende raskete juhtumitega? Leia eestpoolt vastus oma küsimusele.

Ei leidnud eespoolt mingit vastust oma küsimusele. See, et mõnel on kõrvaltoimed, on harv juhus. Märkamatult põdemine ei anna erilist kaitset samuti. Tüsistustest ma ei räägigi-ei tee seda endale iial, et kopsukahjustuse tõttu trenni enam teha ei jõuaks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis su tervisega vaktsineerimata peaks juhtuma? Miljonid on ju covidit ka märkamatult põdenud. Miks sa samastad ennast just nende raskete juhtumitega? Leia eestpoolt vastus oma küsimusele.

Ei leidnud eespoolt mingit vastust oma küsimusele. See, et mõnel on kõrvaltoimed, on harv juhus. Märkamatult põdemine ei anna erilist kaitset samuti. Tüsistustest ma ei räägigi-ei tee seda endale iial, et kopsukahjustuse tõttu trenni enam teha ei jõuaks.

Mina oma tuttavate põhjal väidaks, et kõrvaltoimed on pigem sagedased ja rasked kõrvaltoimed sagedasemad kui raske põdemine. Ühtegi jäädava haiguskahjustusega inimest ei tunne, kûll aga pikaaegse vaktsiinikahjustusega.

Ise põdesin suht kergelt ûle poole aasta tagasi ja antikehisiiani rohkem kui paar kuud tagasi vaktsineeritutel.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma tuttavate põhjal väidaks, et kõrvaltoimed on pigem sagedased ja rasked kõrvaltoimed sagedasemad kui raske põdemine. Ühtegi jäädava haiguskahjustusega inimest ei tunne, kûll aga pikaaegse vaktsiinikahjustusega.

Minu tutvuskonnas pole kellelgi kõrvalnähte olnud. Sinu tuttava vaktsiinikahjustus on tõestatud, et vaktsiini tagajärg?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem võiks auru panna sinna, et uurida, kes need raskelt põdejad on ja siis keskenduda nende gruppide vaktsineerimisele. Meil praegu korrutatakse vaid vanuseid, aga ilmselgelt ei ole kõrge vanus see ainus õrn koht.

tõsi, vanus pole ainus õrn koht, meessugu on ka.

Ja lisa veel ka ükekaal..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen perekonda, kus vaktsineerimata abikaasa on terve, vaktsineeritu aga haigestus. Viirus tuli perekonda koolist lapse kaudu, nakatajaks oli vaktsineeritud õpetaja.

Tunnen vaktsineeritut, kes põdes koroonat raskelt, hoolimata sellest, et oli täielikult vaktsineeritud.

Tundsin vaktsineeritud vanamemme, kes sai koroona hooldekodus olles ja on nüüd surnud. Armas memm oli, kuigi jah, ta oli ka 80+ vanuses juba, tema eas ei ole suremine haruldane. Siiski, ta oli täielikult vaktsineeritud ega olnud enne haigestumist põdur.

Muidugi ma tunnen ka vaktsineerimata inimesi, kes on koroona läbi põdenud, osad väga kergelt, teised päris rängalt. Ja siis ma tunnen nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesi, kes pole haigestunud.

Tean inimesi, kellel pole olnud mingeid vaktsineerimise kõrvalnähte ja tean ka neid, kellel on väga paha olnud ja on siiamaani halb, mitu kuud pärast vaktsineerimist.

Nii et see kõik on puhas loterii, ette ei tea, kuidas sinul sellega minna võib. Ise olen vaktsineerimata ja ei ole haige olnud. Väga palju kuskil ringi ei liigu ka, istun põhiliselt kodus, mulle väga meeldib kodus olla. Sel talvel aga näiteks pidasin ka kodus oma sünnipäeva, suvel olen ise korraldanud aiapidusid. Nii et täiesti isolatsioonis ja riskivaba elu ma ei ela.

Täpselt nii nagu on suurem osa maailma haigustega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võb olla nii, et vaktsineeritud inimesel annab kiirtest valenegattiivse?

No meie peres olid ka vaktsineerimata inimestel kevadel kiirtestid valenegatiivsed…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma tuttavate põhjal väidaks, et kõrvaltoimed on pigem sagedased ja rasked kõrvaltoimed sagedasemad kui raske põdemine. Ühtegi jäädava haiguskahjustusega inimest ei tunne, kûll aga pikaaegse vaktsiinikahjustusega.

Minu tutvuskonnas pole kellelgi kõrvalnähte olnud. Sinu tuttava vaktsiinikahjustus on tõestatud, et vaktsiini tagajärg?

Seda on äärmiselt raske uskuda, et pole mitte ühtegi kõrvalnähtu. Pea kõigil on järgmised 1-2 päeva palavik või muidu närb olla. Tean ainult ühte, kes tõesti mitte midagi ei tundnud.

Jah, arstid möönavad, et kahju on vaktsiinist. Peale teist süsti kohe hakkas ka pole normaalne tervis enam taastunud mitme kuu jooksul.

Mu perearst soovitas mitte vaktsineerida, ütles, et tema näeb liiga palju terviseprobleeme oma patsientidel ja aidata keegi ei oska.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on muidugi vaktsiinivastasel raske uskuda, aga on inimesi, kellel ei ole kõrvalnähte. Minu vanal emal polnud kummagi mRNA vaktsiinidoosiga midagi, minu teismelisel lapsel polnud midagi (käsivars jah pisut neil valutas paar päeva, kuid ausalt öeldes see on nii tühine asi, et pole märkimist väärt). Täpselt sama minul mRNA vaktsiinidoosiga (sain vaid ühe, kuna olin põdenud), vaid käsivars selle koha pealt oli paar päeva valus. Loomulikult on ka minu ümber neid, kellel OLID kõrvaltoimed pärast vaktsineerimist (aga mitte hullud, oligi päev paha olla, mõnel palavik, peavalu jne). Ma suhtlen igapäevaselt arstidega töö tõttu ja pole üheltki kuulnud, et nad kõrvaltoimete tõttu ei soovitaks vaktsiine oma patsientidele. Vahest mõni perearst võib selline olla, aga see on siis küll haruldane. Arstidest on vaktsineeritud 92%. Kuna meil on u 4500 aktiivselt tegutsevat arst, võib igaüks välja arvutada, paljud neid mingil põhjusel vaktsiinides nii kahtlevad, et ennast ei lase vaktsineerida. Protsendina vähe, aga arvuliselt ju ikkagi sadades. Enamik arste, kellega mina rääkinud olen, ootavad pikisilmi kolmandat doosi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma tuttavate põhjal väidaks, et kõrvaltoimed on pigem sagedased ja rasked kõrvaltoimed sagedasemad kui raske põdemine. Ühtegi jäädava haiguskahjustusega inimest ei tunne, kûll aga pikaaegse vaktsiinikahjustusega.

Minu tutvuskonnas pole kellelgi kõrvalnähte olnud. Sinu tuttava vaktsiinikahjustus on tõestatud, et vaktsiini tagajärg?

Seda on äärmiselt raske uskuda, et pole mitte ühtegi kõrvalnähtu. Pea kõigil on järgmised 1-2 päeva palavik või muidu närb olla. Tean ainult ühte, kes tõesti mitte midagi ei tundnud.

Jah, arstid möönavad, et kahju on vaktsiinist. Peale teist süsti kohe hakkas ka pole normaalne tervis enam taastunud mitme kuu jooksul.

Mu perearst soovitas mitte vaktsineerida, ütles, et tema näeb liiga palju terviseprobleeme oma patsientidel ja aidata keegi ei oska.

See on nüüd küll vale. Ükski perearst ei levitaks sellist valet.  Mul on lähisugulane perearst ja reaalsus on väga teistmoodi. Raskeid vaktsiinitüsistusi on ülivähe, rasked koroonatüsistusi on päris palju. Samuti on inimesed väha sleketreerivad mida nad raskeks nimetavad. 2 päeva peavalu on vaktsiini puhul juba “raske”, sama inimese arvates 2 nädalat peavalu on koroona puhul kerge tüsistus.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis su tervisega vaktsineerimata peaks juhtuma? Miljonid on ju covidit ka märkamatult põdenud. Miks sa samastad ennast just nende raskete juhtumitega? Leia eestpoolt vastus oma küsimusele.

Ei leidnud eespoolt mingit vastust oma küsimusele. See, et mõnel on kõrvaltoimed, on harv juhus. Märkamatult põdemine ei anna erilist kaitset samuti. Tüsistustest ma ei räägigi-ei tee seda endale iial, et kopsukahjustuse tõttu trenni enam teha ei jõuaks.

See on mingi koduperenaiste tarkus? Või on sul mingi uurimus selle väite toetamiseks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem võiks auru panna sinna, et uurida, kes need raskelt põdejad on ja siis keskenduda nende gruppide vaktsineerimisele. Meil praegu korrutatakse vaid vanuseid, aga ilmselgelt ei ole kõrge vanus see ainus õrn koht.

tõsi, vanus pole ainus õrn koht, meessugu on ka.

Ja lisa veel ka ükekaal..

Rasvumine (koos oma kaasuvate haigustega) aga pärast kõrget vanust teisel kohal. Lisaks sellele, et rasvumine vähendab antikehade teket vaktsineerimisel, on viimaste uuringutega leitud ka seos rasvumise ja suurema viiruskoormuse vahel, mis tähendab ka suuremat tõenäosust viirust levitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märkamatult põdemine ei anna erilist kaitset samuti.

Minu ilma ainsagi sümptomita positiivse testivastuse saanud tütrel oli 6 kuud pärast testi antikehad arv ligi 400.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud, kuid haigestunud