Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud välismaal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Vaktsineeritud välismaal

Postitas:
Kägu

Vabandan ette juba tobeda küsimuse pärast. Ma elan välismaal ja tulen varsti koju Eestisse. Perekondlikel põhjustel on hädavajalik tulla. Olen 2 doosiga vaktsineeritud ja mul on selle kohta paberil tõend qr-koodiga, pluss siinne kohalik äpp, mis näitab nii koodi kui ka rohelist tuld, et täielikult vaktsineeritud. Sinna äppi skannisin ise paberilt koodi sisse ja nüüd näitab rohelist.
Kuna ma siin elan väga kodust elu, pole mul õrna aimugi, kuidas see tõendi kontrollimine käib. Siiani olen näidanud telefonist äppi ühe korra lapsega arstile minnes, registraator lihtsalt vaatas, et roheline.
Aga Eesti kohta olen lugenud, et kontrolliks tõendeid skannitakse? Palun, kas keegi seletaks, kuidas see täpselt käib? Kas skännides kuvatakse info digiloost või mis? Mul on ka Eesti digilugu täiesti olemas, aga see on muidugi tühi vaktsineerimise koha pealt. Kuidas välismaal väljastatud tõendeid kontrollitakse? Mis äpi ma pean alla laadima? Või peab paberi esitama?
Ja veel, kus igapäevaselt seda kontrollitakse? Mul ei ole plaanis minna kinno, teatrisse ega restorani. Aga kas mingites hädavajalikes kohtades ka? Meil siin nt käib pisteline kontroll ka ühistranspordis, kas Eestis ka? Kui arstiabi vaja peaks olema, kas siis kontrollitakse? Lennujaamas saabudes? Või usaldavad lähteriigi kontrolli?
Olen info eest ette tänulik!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan ette juba tobeda küsimuse pärast. Ma elan välismaal ja tulen varsti koju Eestisse. Perekondlikel põhjustel on hädavajalik tulla. Olen 2 doosiga vaktsineeritud ja mul on selle kohta paberil tõend qr-koodiga, pluss siinne kohalik äpp, mis näitab nii koodi kui ka rohelist tuld, et täielikult vaktsineeritud. Sinna äppi skannisin ise paberilt koodi sisse ja nüüd näitab rohelist.

Kuna ma siin elan väga kodust elu, pole mul õrna aimugi, kuidas see tõendi kontrollimine käib. Siiani olen näidanud telefonist äppi ühe korra lapsega arstile minnes, registraator lihtsalt vaatas, et roheline.

Aga Eesti kohta olen lugenud, et kontrolliks tõendeid skannitakse? Palun, kas keegi seletaks, kuidas see täpselt käib? Kas skännides kuvatakse info digiloost või mis? Mul on ka Eesti digilugu täiesti olemas, aga see on muidugi tühi vaktsineerimise koha pealt. Kuidas välismaal väljastatud tõendeid kontrollitakse? Mis äpi ma pean alla laadima? Või peab paberi esitama?

Ja veel, kus igapäevaselt seda kontrollitakse? Mul ei ole plaanis minna kinno, teatrisse ega restorani. Aga kas mingites hädavajalikes kohtades ka? Meil siin nt käib pisteline kontroll ka ühistranspordis, kas Eestis ka? Kui arstiabi vaja peaks olema, kas siis kontrollitakse? Lennujaamas saabudes? Või usaldavad lähteriigi kontrolli?

Olen info eest ette tänulik!

Sõltub eelkõige sellest, kas vaktsiinipass on EU-s välja antud või mitte. Ühistranspordis meil ei kontrollita. Arstiabi puhul võidakse testi nõuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tegu on EL-i riigiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on siin igati OK praegu. Igapäevaelus ehk poes, kaubanduskeskuses, apteegis, ühistranspordis, toitu kaasa ostes – kuskil pole koroonapassi vaja. Meelelahutuses ja restoranis/kohvikus kohapeal süües on vaja.

Võta oma paber jm kaasa ja kõik laabub normaalselt. Koos koroonatõendiga ole valmis esitama ka isikut tõendavat dokumenti. Kontroll käib nii visuaalselt kui QR skännimisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tegu on EL-i riigiga.

Kui sul on EU covid pass, siis pole üldse probleemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äppe pole vaja, näitad oma QR-koodi telefonist. Paberil saab ka, aga paber võib kortsuda ja siis ei saa sealt enam skännida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale koroonapassi on vaja ka dokument. Nii igaks juhuks mainin. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineeritud välismaal