Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline.
Mul on iga kord küsimus, et miks õppida teaduspõhist meditsiini, kui ise seda ei usuta? Tean päris palju õdesid, kes on vaktsiinivastased. Miks? See on väga ebaeetiline, et ravid teisi oma veendumuste vastaselt. Tean mitut perearsti ja hambaarstigi sellist.
Kas sa võiksid selgitada, kuidas need inimesed, kes vaktsineerimisega ootavad, ei usu teaduspõhist meditsiini? Minu arvates just sinusuguseid ei adu päris hästi kuidas teaduses asjad käivad.
Teaduslik lähenemine nimelt näeb ette, et poole aastaga ei saa ei ravimid ega ka vaktsiinid kasutusluba ja seda mitte niisama kiusamiseks ega “bürokraatia tõttu”, vaid põhjusega. Meil on minevikust väga häid näited selle kohta, mis läks valesti kiiruga väljatöötatud vaktsiinidega (Siberi katk, 2009. a. seagripp, 1976. aasta seagripp).
Praeguste vaktsiinide ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks kaasnevad nendega mitmed täpsustatud uuringud, mis lõppevad veelgi hiljem, Näiteks Pfizeril on käimas uuringud rasedate vaktsineerimise kohta, samuti vaktsineerimisega kaasneva müokardiidi tagajärgede kohta, mis lõppevad alles aastal 2025. Aga sa ilmselt arvad, et raha ja ressursse sellisteks uuringuteks kasutatakse niisama ja ilma põhjuseta?
Euroopa Ravimiamet hakkas alles augustis ehk siis 9 kuud peale vaktsineerimise alustamist uurima vaktsiini ja kolme kõige sagedamini teatatud kõrvaltoime (neeruhaigused jm) seost. Nende uuringute tulemusi ootame siiamaani.
Lisaks isegi ju näete, kuidas teadlaste arvamused nii viiruse kui ka vaktsiini kohta ajas pidevalt muutuvad ja selles pole ka midagi imelikku – aga on vale neid inimesi, kes ei soovi teaduse igat pisimatki sammu omal nahal katsetada, teadusekaugeteks nimetada. Vastupidi, nad tegutsevad teadusmaailma reeglitega absoluutses kooskõlas.