Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineetimisest keeldumine koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Vaktsineetimisest keeldumine koolis

Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et sa tervishoiu alast eriala ei õpi.

+22
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jätaks pooleli.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei keeldukski vaktsineerimisest.

+25
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võrdleks teemaalgataja küsimust järgnevaga: Kas jätaksid hambaravi pooleli, kui hambaarst ütleks, et on vaja juureravi teha?
Aga päriselt rääkides, siis ei. Usaldan arste ja teadust rohkem kui lasnamäe Jurat. Ise juba 3 doosi saanud ning vajadusel teen ja 4. ja 5. doosi.

+24
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Võimalik, sõltub vaktsiinist ja haigusest. Õppida saab teisigi asju.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Jah. Kui ma oleks vaktsinnerimusvastane, siis ma ei plaaniks töötada etialal, kus vaktsineerimine on nõutud. Valiksin ameti, kus seda ei nõuta. Ja eks ma peaks siis endale selgeks tegema, et mittevaktsineerimine on minu jaoks olulisem kui töötamine südamelähedasel erialal.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll see hullus varsti läbi saab.

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Mina muidugi ei jätaks, sest ei käitukski nii, aga sul soovitan küll pooleli jätta ja valida amet, kus sinusugused on oodatud. Neid on küll ja küll. Kui nõutakse vaktsineerimist, on see ametiülesannete täitmisel vajalik, keegi ei nõua midagi niisama.

+14
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kus sinusugused on oodatud

Kus sinu meelest siis “temasugused” oodatud peaks olema? 🙂

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Jah. Kui ma oleks vaktsinnerimusvastane, siis ma ei plaaniks töötada etialal, kus vaktsineerimine on nõutud. Valiksin ameti, kus seda ei nõuta. Ja eks ma peaks siis endale selgeks tegema, et mittevaktsineerimine on minu jaoks olulisem kui töötamine südamelähedasel erialal.

Absoluutselt, vaimse hälbega inimesi ei tohiks lasta sellistele erialadele tööle. Varem või hiljem maksab see kätte.

+3
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Absoluutselt, vaimse hälbega inimesi ei tohiks lasta sellistele erialadele tööle. Varem või hiljem maksab see kätte.

Eks ole seda varemgi kuulnud, et mida/keda ei mõisteta, on hullus või hull. Ise olete muidugi need kõige targemad enda ja teiste intelligentsust hindama 🙂

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu nii kindlameelne oma veendumustes olla.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sinu meelest siis “temasugused” oodatud peaks olema? ????

No mitmed kohvikuomanikud on vaktsiinivastased, nagu kuulda on. Neid on igal alal. Sinna tööle on vaktsiinivastased väga oodatud. Minu täielikust uhhuust tuttav leidis väljundi Merilin Kerro poes väga hästi läheb seal, jahvatab oma vuuduunukkudest ja kristallidest õhinaga päevad otsa. Küll aga ei saa ma aru, miks peab näiteks õeks minema õppima, kui sa ei usu meditsiini ja pead seda koguni kahjulikuks. Teistele süstid seda, mida sa ise arvad, et on väga halb? Miks keegi peaks seda tegema või üldse oma veendumuste vastu midagi õppima.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt, vaimse hälbega inimesi ei tohiks lasta sellistele erialadele tööle. Varem või hiljem maksab see kätte.

Eks ole seda varemgi kuulnud, et mida/keda ei mõisteta, on hullus või hull. Ise olete muidugi need kõige targemad enda ja teiste intelligentsust hindama ????

Vaimuhaigus ja intelligents on täiesti ei asjad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt, vaimse hälbega inimesi ei tohiks lasta sellistele erialadele tööle. Varem või hiljem maksab see kätte.

Eks ole seda varemgi kuulnud, et mida/keda ei mõisteta, on hullus või hull. Ise olete muidugi need kõige targemad enda ja teiste intelligentsust hindama ????

Vaimuhaigus ja intelligents on täiesti ei asjad.

Jama on ainult selles, et sa ise pole pädev end hindama, kui haige oled.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Mul pole mitte midagi vaktsineerimise vastu, kui on teada, et saab tõelise kaitse. “natuke vähem” haige ei ole mõeldav, kui tegu on tõesti vaktsiiniga. Nii et kui tegemist on GMO – ehk siis muudab geene, siis sellist vaktsiini pole mina nõu manustama. Samuti pole ma nõus manustama katsejärgus vaktsiine. Teiste suhtes pole mul mingit vastunäidustust. Nii et küsimus, mis vaktsiini peetakse silmas, kas inimesti GMO-deks tegevaid või tõelist kaitse andvaid? Kooli pooleli ei jätaks, kui ma kuhugi olen astunud, on sellel ju ometi põhjus. Ja töötamine erialal pole praegu nagu nii väga moes, haridus aga kulub ikkagi ära.

+3
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline. Lisaks covidile peab ka end vaktsineerima muude nakkushaiguste vastu (nt hepatiit kohustuslik , gripp on osadel vabatahtlik). Tulevad uued ajad, uued haigused ja uued vaktsiinid- nii see olnud juba aastakümneid ju. Sama jutt vast päästeteenistuses. Hetkel tegeletakse HIV vaktsiiniga, oleksid nõus? Mõtle hästi läbi, kas on pointi aega raisata õppimisele?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline.

Mul on iga kord küsimus, et miks õppida teaduspõhist meditsiini, kui ise seda ei usuta? Tean päris palju õdesid, kes on vaktsiinivastased. Miks? See on väga ebaeetiline, et ravid teisi oma veendumuste vastaselt. Tean mitut perearsti ja hambaarstigi sellist.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jätaksite vaktsineerimisest keeldumise pärast kooli pooleli, kus seda nõutaks st hiljem töötamiseks samal erialal on kohustuslik.

Jah, jätkan.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh ma pidin tööl näiteks uuendama b-hepatiidi vaktsiini, sest mu  kaitse oli nii nõrgaks jäänud ja oht nakatuda reaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulevikus ei tohiks vaktsineerimisvastaseid enam meditsiinierialadele võttagi. Kui vaktsineerimised tegemata, siis kohe dokumendid pihku ja aidaa. Konkurents on neile erialadele niikuinii suur ja hiljem poleks enam probleeme. Pole mõtet õpetada neid, kes asja ei usu. Riigikaitses samamoodi.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt, vaimse hälbega inimesi ei tohiks lasta sellistele erialadele tööle. Varem või hiljem maksab see kätte.

Eks ole seda varemgi kuulnud, et mida/keda ei mõisteta, on hullus või hull. Ise olete muidugi need kõige targemad enda ja teiste intelligentsust hindama ????

Vaimuhaigus ja intelligents on täiesti ei asjad.

Jama on ainult selles, et sa ise pole pädev end hindama, kui haige oled.

Ega ise ei peagi hindama, teised hindavad. Kui on tegu vaktsineerimisvastasega, siis on kohe selge, et “kupli all” pole kõik korras. Maailm on suur ja lai ja mingi eriala õppimine ei ole kohustuslik. Ma tean paljusid tuttavad, kes pole saanud mõnele eriaalale õppima, sest kaasasündinud eeldused ei olnud sobivad. Ega selle pärast ei pea pikalt nukrutsema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen jätnud juba 2 kooli pooleli, sest õppima asudes on ilmnenud asju, mis minu tõekspidamistega kuidagi ei haaku. Seega jah, kui olulised sinu tõekspidamised sulle on, ilmselgelt aga hiljem töötada sel erialal ei saa. Üle kõige nõme on mu meelest kui inimene teeb tööd, millesse ta ei usu ega armasta. Igaühele oma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kui tegemist on GMO – ehk siis muudab geene, siis sellist vaktsiini pole mina nõu manustama. Samuti pole ma nõus manustama katsejärgus vaktsiine.

Uhhuuuu, uhuuuuu!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et kui tegemist on GMO – ehk siis muudab geene, siis sellist vaktsiini pole mina nõu manustama.

Kui gmod sisse süües oleks nii lihtne geene muuta, poleks raskemaid geneetilist päritolu haiguseid enam olemaski. Või arvad, et arstid puhtalt kurjusest ei taha näiteks tsüstilise fibroosiga last aidata?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulevikus ei tohiks vaktsineerimisvastaseid enam meditsiinierialadele võttagi. Kui vaktsineerimised tegemata, siis kohe dokumendid pihku ja aidaa. Konkurents on neile erialadele niikuinii suur ja hiljem poleks enam probleeme.

Konkurents suur? Töötajaid ikka pole.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline.

Mul on iga kord küsimus, et miks õppida teaduspõhist meditsiini, kui ise seda ei usuta? Tean päris palju õdesid, kes on vaktsiinivastased. Miks? See on väga ebaeetiline, et ravid teisi oma veendumuste vastaselt. Tean mitut perearsti ja hambaarstigi sellist.

Kas sa võiksid selgitada, kuidas need inimesed, kes vaktsineerimisega ootavad, ei usu teaduspõhist meditsiini? Minu arvates just sinusuguseid ei adu päris hästi kuidas teaduses asjad käivad.

Teaduslik lähenemine nimelt näeb ette, et poole aastaga ei saa ei ravimid ega ka vaktsiinid kasutusluba ja seda mitte niisama kiusamiseks ega “bürokraatia tõttu”, vaid põhjusega. Meil on minevikust väga häid näited selle kohta, mis läks valesti kiiruga väljatöötatud vaktsiinidega (Siberi katk, 2009. a. seagripp, 1976. aasta seagripp).

Praeguste vaktsiinide ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks kaasnevad nendega mitmed täpsustatud uuringud, mis lõppevad veelgi hiljem, Näiteks Pfizeril on käimas uuringud rasedate vaktsineerimise kohta, samuti vaktsineerimisega kaasneva müokardiidi tagajärgede kohta, mis lõppevad alles aastal 2025. Aga sa ilmselt arvad, et raha ja ressursse sellisteks uuringuteks kasutatakse niisama ja ilma põhjuseta?

Euroopa Ravimiamet hakkas alles augustis ehk siis 9 kuud peale vaktsineerimise alustamist uurima vaktsiini ja kolme kõige sagedamini teatatud kõrvaltoime (neeruhaigused jm) seost. Nende uuringute tulemusi ootame siiamaani.

Lisaks isegi ju näete, kuidas teadlaste arvamused nii viiruse kui ka vaktsiini kohta ajas pidevalt muutuvad ja selles pole ka midagi imelikku – aga on vale neid inimesi, kes ei soovi teaduse igat pisimatki sammu omal nahal katsetada, teadusekaugeteks nimetada. Vastupidi, nad tegutsevad teadusmaailma reeglitega absoluutses kooskõlas.

 

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline.

Mul on iga kord küsimus, et miks õppida teaduspõhist meditsiini, kui ise seda ei usuta? Tean päris palju õdesid, kes on vaktsiinivastased. Miks? See on väga ebaeetiline, et ravid teisi oma veendumuste vastaselt. Tean mitut perearsti ja hambaarstigi sellist.

Kas sa võiksid selgitada, kuidas need inimesed, kes vaktsineerimisega ootavad, ei usu teaduspõhist meditsiini? Minu arvates just sinusuguseid ei adu päris hästi kuidas teaduses asjad käivad.

Teaduslik lähenemine nimelt näeb ette, et poole aastaga ei saa ei ravimid ega ka vaktsiinid kasutusluba ja seda mitte niisama kiusamiseks ega “bürokraatia tõttu”, vaid põhjusega. Meil on minevikust väga häid näited selle kohta, mis läks valesti kiiruga väljatöötatud vaktsiinidega (Siberi katk, 2009. a. seagripp, 1976. aasta seagripp).

Praeguste vaktsiinide ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks kaasnevad nendega mitmed täpsustatud uuringud, mis lõppevad veelgi hiljem, Näiteks Pfizeril on käimas uuringud rasedate vaktsineerimise kohta, samuti vaktsineerimisega kaasneva müokardiidi tagajärgede kohta, mis lõppevad alles aastal 2025. Aga sa ilmselt arvad, et raha ja ressursse sellisteks uuringuteks kasutatakse niisama ja ilma põhjuseta?

Euroopa Ravimiamet hakkas alles augustis ehk siis 9 kuud peale vaktsineerimise alustamist uurima vaktsiini ja kolme kõige sagedamini teatatud kõrvaltoime (neeruhaigused jm) seost. Nende uuringute tulemusi ootame siiamaani.

Lisaks isegi ju näete, kuidas teadlaste arvamused nii viiruse kui ka vaktsiini kohta ajas pidevalt muutuvad ja selles pole ka midagi imelikku – aga on vale neid inimesi, kes ei soovi teaduse igat pisimatki sammu omal nahal katsetada, teadusekaugeteks nimetada. Vastupidi, nad tegutsevad teadusmaailma reeglitega absoluutses kooskõlas.

Tore on. Mida Sa siis soovitaksid kuni aastani 2023 ette võtta, et meditsiiinsüsteem, majandus, inimeste elu päris kokku ei kukuks? Selge ju, et parem oleks vaktsiine aeglasemalt välja töötada ja kauem katsetada. Aga pandeemia on ju just praegu! Inmsed surevad, plaaniline ravi lükkub edasi (nii mõnigi surem sellepärast), palju maksuraha jääb saamata, inimesed kaotavad töö, lapsed ei saa koolis käia.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õpid tervishoius, siis vaktsiinivastasena on tulevik keeruline.

Mul on iga kord küsimus, et miks õppida teaduspõhist meditsiini, kui ise seda ei usuta? Tean päris palju õdesid, kes on vaktsiinivastased. Miks? See on väga ebaeetiline, et ravid teisi oma veendumuste vastaselt. Tean mitut perearsti ja hambaarstigi sellist.

Kas sa võiksid selgitada, kuidas need inimesed, kes vaktsineerimisega ootavad, ei usu teaduspõhist meditsiini? Minu arvates just sinusuguseid ei adu päris hästi kuidas teaduses asjad käivad.

Teaduslik lähenemine nimelt näeb ette, et poole aastaga ei saa ei ravimid ega ka vaktsiinid kasutusluba ja seda mitte niisama kiusamiseks ega “bürokraatia tõttu”, vaid põhjusega. Meil on minevikust väga häid näited selle kohta, mis läks valesti kiiruga väljatöötatud vaktsiinidega (Siberi katk, 2009. a. seagripp, 1976. aasta seagripp).

Praeguste vaktsiinide ülduuringud lõppevad aastal 2023, lisaks kaasnevad nendega mitmed täpsustatud uuringud, mis lõppevad veelgi hiljem, Näiteks Pfizeril on käimas uuringud rasedate vaktsineerimise kohta, samuti vaktsineerimisega kaasneva müokardiidi tagajärgede kohta, mis lõppevad alles aastal 2025. Aga sa ilmselt arvad, et raha ja ressursse sellisteks uuringuteks kasutatakse niisama ja ilma põhjuseta?

Euroopa Ravimiamet hakkas alles augustis ehk siis 9 kuud peale vaktsineerimise alustamist uurima vaktsiini ja kolme kõige sagedamini teatatud kõrvaltoime (neeruhaigused jm) seost. Nende uuringute tulemusi ootame siiamaani.

Lisaks isegi ju näete, kuidas teadlaste arvamused nii viiruse kui ka vaktsiini kohta ajas pidevalt muutuvad ja selles pole ka midagi imelikku – aga on vale neid inimesi, kes ei soovi teaduse igat pisimatki sammu omal nahal katsetada, teadusekaugeteks nimetada. Vastupidi, nad tegutsevad teadusmaailma reeglitega absoluutses kooskõlas.

Tore on. Mida Sa siis soovitaksid kuni aastani 2023 ette võtta, et meditsiiinsüsteem, majandus, inimeste elu päris kokku ei kukuks? Selge ju, et parem oleks vaktsiine aeglasemalt välja töötada ja kauem katsetada. Aga pandeemia on ju just praegu! Inmsed surevad, plaaniline ravi lükkub edasi (nii mõnigi surem sellepärast), palju maksuraha jääb saamata, inimesed kaotavad töö, lapsed ei saa koolis käia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsineetimisest keeldumine koolis