Esileht Pereelu ja suhted VALED JA ANDESTAMINE

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: VALED JA ANDESTAMINE

Postitas:
Kägu

mees peab maksma lapsele elatist ja sind ülal pidama kuni laps saab 3a.

Kas see 3 a ülalpidamiskohustus ei ole vaid abielu korral?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad inimesed ongi valelikumad kui teised. Kui sinule on tõde kõige olulisem, siis te lihtsalt ei sobi kokku. Aga mina annaks veel võimaluse. Selgitaksin lihtsalt, et sinu jaoks on usaldus kooselus kõige olulisem, kui usaldust pole, ei saa ka koos elada. Usaldus on raske tekkima ja seda on veel raskem taastada, kuid oled nõus veelkord proovima, kui tema saab aru su põhimõtetest ja soovidest. Et valetamist ei ole mitte milleski mitte kunagi. Mind kasvatati nii, et ära valeta, kui tõde on liiga ränk või seda ei saa välja öelda, ole vait, aga ära valeta. Nii võid ka temale öelda. Imiku kasvatamine (eriti 1.lapse) on suur töö ja seal tekib probleeme ka ideaalsetes peredes, kui sinna juurde käib valetamine, siis muutub olukord väga raskeks.  Loe siin teisi teemasid, kuidas ema paneb imiku magama ja hakkab siis tööle, isa aga kappab mööda küla (nais- ja mees)sõpradega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa mõistan, laps sünnib ära ja siis alles hakkab elu pihta. Siis on tegemist, et see lapse hull iga üle elada ja mingid mehe aasta tagused tunded ja jutukesed on nii tähtsusetud. Teine asi on, kui muudkui edasi neid jutte ajab teiste naistega- sellise jobuga küll ei raiskaks aega ja energiat- see kulub kõik lapsele ja jääb puudu ka.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ma ei ole kindlasti andestaja tüüp, midagi arutama ka ei hakka, lihtsalt lülitan enda elust välja kui mõõt täis saab.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See toimus küll aasta aega tagasi, aga meie olime juba selleks hetkeks koos.

No ei olnud ju siis see laps väga planeeritud.

Üldiselt tundute oma mehega paar parajaid ja saate oma suhtest täpselt seda, mida mõlemad väärt olete. Mees saab draamkuninganna ja naine valevorsti. Ei ütleks küll, et kumbki ohver oleks. Lapsest on ainult kahju.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust siia pereelu ja suhted foorumisse ei tasu õrnas/õnnetus seisus inimesel küll tulla nõu küsima. Eriti rasedatel. Siit saab valdavalt nii kurje, kibestunud ja halvustavaid arvamusi, et võib lausa tervist kahjustada. Vaid üksikud  kaine mõistusega vastused. Pigem küsida alarubriigis rasestumine, seal palju inimlikum ja toetavam kontingent. Siin nagu selgeltnägijad koos, kes üritavad muretsejat nn vahele võtta, selgeks teha, kui nõme ja loll ta on, ja tema pereelule vee peale tõmmata.

+4
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu arust siia pereelu ja suhted foorumisse ei tasu õrnas/õnnetus seisus inimesel küll tulla nõu küsima. Eriti rasedatel. Siit saab valdavalt nii kurje, kibestunud ja halvustavaid arvamusi, et võib lausa tervist kahjustada. Vaid üksikud kaine mõistusega vastused. Pigem küsida alarubriigis rasestumine, seal palju inimlikum ja toetavam kontingent. Siin nagu selgeltnägijad koos, kes üritavad muretsejat nn vahele võtta, selgeks teha, kui nõme ja loll ta on, ja tema pereelule vee peale tõmmata.

Kuidas võtta inimest kes nii tühiseid probleeme tuleb perekooli üldse arutama. Või mis nõu on see mis on õige nõu? Siin on ju kõik nõu ühene – jäta see mees maha. Seda maha jätmist võib ilma perekooli toeta ka teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust siia pereelu ja suhted foorumisse ei tasu õrnas/õnnetus seisus inimesel küll tulla nõu küsima. Eriti rasedatel. Siit saab valdavalt nii kurje, kibestunud ja halvustavaid arvamusi, et võib lausa tervist kahjustada. Vaid üksikud kaine mõistusega vastused. Pigem küsida alarubriigis rasestumine, seal palju inimlikum ja toetavam kontingent. Siin nagu selgeltnägijad koos, kes üritavad muretsejat nn vahele võtta, selgeks teha, kui nõme ja loll ta on, ja tema pereelule vee peale tõmmata.

Kuidas võtta inimest kes nii tühiseid probleeme tuleb perekooli üldse arutama. Või mis nõu on see mis on õige nõu? Siin on ju kõik nõu ühene – jäta see mees maha. Seda maha jätmist võib ilma perekooli toeta ka teha.

Miks ta peab siis kohe maha jätma. Milleks on vaja oma rasedat naist hakata emotsionaalselt üles kruttima mingite vanade tunnete avaldamisega suvaliste mineviku inimeste suhtes. See on mõistlik, et mees tahtis naist säästa. Näha ju et naine on ärev ja võtab kõigest kinni, et mehe suhtes ebakindlust tunda. See on rasedatele nii tüüpiline. Seda enam, et see polegi ju kuigi oluline teada, mida keegi kunagi tundis.  Tähtis on see, mis on praegu, ja minu arust küll lapse isa hoolib naisest ja tulevasest lapsest. Mingit totaalset  ausust kelleltki nõuda… Et ei või ühtki mõtetki mõelda, ilma et peaks selle kohe teisele avaldama.. See on ju küll ahistav.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust siia pereelu ja suhted foorumisse ei tasu õrnas/õnnetus seisus inimesel küll tulla nõu küsima. Eriti rasedatel. Siit saab valdavalt nii kurje, kibestunud ja halvustavaid arvamusi, et võib lausa tervist kahjustada. Vaid üksikud kaine mõistusega vastused. Pigem küsida alarubriigis rasestumine, seal palju inimlikum ja toetavam kontingent. Siin nagu selgeltnägijad koos, kes üritavad muretsejat nn vahele võtta, selgeks teha, kui nõme ja loll ta on, ja tema pereelule vee peale tõmmata.

Kuidas võtta inimest kes nii tühiseid probleeme tuleb perekooli üldse arutama. Või mis nõu on see mis on õige nõu? Siin on ju kõik nõu ühene – jäta see mees maha. Seda maha jätmist võib ilma perekooli toeta ka teha.

Miks ta peab siis kohe maha jätma. Milleks on vaja oma rasedat naist hakata emotsionaalselt üles kruttima mingite vanade tunnete avaldamisega suvaliste mineviku inimeste suhtes. See on mõistlik, et mees tahtis naist säästa. Näha ju et naine on ärev ja võtab kõigest kinni, et mehe suhtes ebakindlust tunda. See on rasedatele nii tüüpiline. Seda enam, et see polegi ju kuigi oluline teada, mida keegi kunagi tundis. Tähtis on see, mis on praegu, ja minu arust küll lapse isa hoolib naisest ja tulevasest lapsest. Mingit totaalset ausust kelleltki nõuda… Et ei või ühtki mõtetki mõelda, ilma et peaks selle kohe teisele avaldama.. See on ju küll ahistav.

Aga see teema ei pruugi olla tõde. Kui pole inimest näinud, siis on see lihtsalt ulmejutt, mida sa siis soovitad? Mis see rasedus siis nii eriline on, jälle mingi tujudega manipuleerimine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks on vaja oma rasedat naist hakata emotsionaalselt üles kruttima mingite vanade tunnete avaldamisega suvaliste mineviku inimeste suhtes.

Seepärast ma küsingi, kuidas ta seda teada sai? Ma arvan, et ta leidis või “leidis” mingid vanad aastatagused vestlused, kus mees teise naisele tundeid avaldab. Kes salaja pealt kuulab, saab pisted südamesse.

a) esiteks on see vanananed info, asjaolud on muutunud, isegi kui aasta tagasi mees tundis teise vastu rohkem kui mingi (sel ajal) algusjärgus uue suhte vastu, ei pruugi see täna nii olla. Alguses on see ju alati nii, et pole veel endalegi teada, kui tõsiseks ja sügavaks suhe kujuneb ja kas saab asja.

b) kui mees pehmendab öeldut ja väidab, et see enam ei kehti, miks seda siis ei usu? On ta selleks põhjust andnud?

c) ja nüüdsest alates hoiad iga pisivalet mehe pea kohal nagu kirvest?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elus tuleb vahet teha elus, mille pärast ON põhjust lahku minna ja mille pärast mitte. Raseda emotsioonid võivad ka kõik pea peale keerata, pärast ei jõua ära kahetseda seda rutakat lõhkumist. Lapsel on isa vaja ja ma arvan, et ka sina tahad tegelikult selle mehega koos olla. Aastataguse vestluse pärast hakata rasedana lapse isast lahku minema on üsna pöörane idee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tead ja ootad, et mees valetab, siis ei saa see sind enam üllatada ka.

Aususel ja aususel on vahe – sõltub ju natuje sellest rohkem, mis tüüpi asjade kohta ta valetab.

Kui ei taha sinu ees tunnistada, et suitsetab või toitumisplaani ei järgi, on see üsna tühine.

Kui varjab raha ja kulutusi, on see juba murettekitavam. Või veel hullem, varjab suhteid sinu eest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm, peab ikka julm mees olema, kui hakkaks oma rasedale naisele tõtt rääkima oma tunnetest eelmise naise vastu.  Ja milleks üldse nüüd hakata uurima mehe eelmiste suhete kohta? Et haiget saada? Ja veel lugema nende kirjavahetust?

Võta nüüd rahulikult, võis olla nii, et mees sinu säästmiseks ei tahtnud seda teemat puudutada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valetamisel ja valetamisel on väga suur vahe. Kui kaaslane kahjustab oma käitumisega meie igapäevaelu ja suhet, siis see on probleem, mille pärast pole võimalik enam koos jätkata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valetamisel ja valetamisel on väga suur vahe. Kui kaaslane kahjustab oma käitumisega meie igapäevaelu ja suhet, siis see on probleem, mille pärast pole võimalik enam koos jätkata.

Selge, mine siis lahku ja asjal lõpp. Milles siis küsimus?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valetamisel ja valetamisel on väga suur vahe. Kui kaaslane kahjustab oma käitumisega meie igapäevaelu ja suhet, siis see on probleem, mille pärast pole võimalik enam koos jätkata.

Aga asi ongi ju selles, et see pole enam ainult teie suhe. Sinna suhtesse on tulemas laps ja lapse tulek muudab suhet nagunii, seetõttu  ei saa praegu meest maha jätta nii kergekäeliselt, laps vajab isa ja sina vajad meest, kes aitaks lapsega toimetada ja te olete ju pere.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks valelikele on ausus oluline? See ajab vihale. Kui ollakse valelik, siis seda leevendaks veidigi selle tunnistamine ja sama lubamine ka teistele. See kahepalgelisus ärritab mind rohkem.
Ja üldse kõik selline teebki inimesi vihaseks. Iga probleemi korral. Sest see on otseselt seotud ju mis tahes probleemi lahendusega. Kuidas lahendada midagi, mis on vasturääkiv. Jäi teine hiljaks, ok, ootaja võib vait olla, kui sama asja korral on teine ka vait. Valeta, aga ole salliv ka teiste valede peale. Nii iga asjaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaed. Kui vanad olete, 18 ja 20?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valetamisel ja valetamisel on väga suur vahe. Kui kaaslane kahjustab oma käitumisega meie igapäevaelu ja suhet, siis see on probleem, mille pärast pole võimalik enam koos jätkata.

Mina, kes ma selle ülaltoodud kommentaari kirjutasin, ei ole teemaalgataja. Meie läksime lahku. Lapsi ei olnud, aga ka nende olemasolu korral oleks läinud. Seepärast räägingi, et valetamisel ja valetamisel on vahe, iga olukord on erinev. Kui su esimene põhimõte on ausus ja selle printsiibi vastu eksitakse rängalt, siis ei ole lihtsalt võimalik koos jätkata. Suhe, kus puudub usaldus, lõppeb varem või hiljem.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes salaja pealt kuulab, saab pisted südamesse.

Nii on. Aga on ka nii tugevaid ja tõde väärtustavaid inimesi, et nad küll teavad seda ütlust, kuid ikka kuulavad salaja pealt, teades, millega riskivad. Mina olen näiteks üks neist. Mina riskin alati, sest minu jaoks on tõde kõigest ülem.

Mul on olnud elus selline juhus, kus meil oli aiapidu + saun. Mehed-naised käisid saunas eraldi, aga sauna eesruum oli vabalt kõikidele kasutada. Ja siis tekkis olukord, kus mehed olid saunas (sh ka minu mees) ja mina olin üksinda seal eesruumis. Leiliruumi uks kostis läbi. Üks mees küsis minu mehe käest, et kuule, x, miks näiteks sina oma naisega koos oled ja kas sa sebid mingeid teisi ka kõrvalt? Ma tundsin, et mu hingamine seiskub, kuid ma ei läinud ära ja kuulasin edasi. Minu mees vastas, et ‘kle ma tahan temaga olla ja kõik värk sobib, ja ma ei vaata teisi, miks peaksin, pole põhjust ja vajadust’. Selle peale oli veidi vaikust ja siis keegi ütles ‘okeii, mees, tore ju’ vms.

Kui minu mees oleks öelnud midagi teistsugust (nagu siin on ka saadud lugeda – ‘ma olen temaga sellepärast, et kedagi paremat ju praegu pole ja nooh, olen ringi ka vaadanud’), siis ma ei tea, mida ma oleksin teinud, pakun, et oleksin lahku läinud.

Mina tahan tõde teada ja isegi kui saan pisted südamesse,  siis see on ju tõde ja minu jaoks väärtuslik. Tegelikult ainuväärtuslik. Tühja  need pisted – tõde on oluline. Eks ma nende pistetega siis pean ise hakkama saama ja saangi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu see õppetunni jutt. Oled mehega koos selleks, et teda õpetada või?

Me kõik oleme siin selleks et õppida ja õpetada.  Täiesti kohatu lause teemaalgatajale.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üritan nii lühidalt kui võimalik. Ta suhtles ühe naisterahvaga, kellesse ta oli kunagi armunud (selle ma sain hiljem teada). Ta näitas mulle osa nendevahelisest vestlusest, aga unustas selle ära, et ennem seda osa, mis ta mulle näitas, avaldas ta tundeid sellele naisterahvale. See toimus küll aasta aega tagasi, aga meie olime juba selleks hetkeks koos. Ja kui ma hakkasin uurima, et kas tal on selle naisega kunagi midagi olnud jne, siis ta väitis, et pole midagi olnud, tal pole kunagi tundeid olnud, et see naisterahvas on talle nagu õde jne..

Tunded võivad muutuda aastaga ja kui aasta tagasi avaldas tundeid, ei pruugi täna enam sama tunda.

Seda ta väidabki ja mingil tasandil ma ka seda usun, aga siis hakkan jälle mõtlema, et äkki ka see on vale. Miks tundis ta vajadust valetada? Eriti veel teades, kui oluline ausus minu jaoks on. Lisaks, ka temagi rääkis mulle sama juttu, et ausus ja usaldus on nr1 suhtes. Kui need tema jaoks ka nii olulised on, siis MIKS? Ma ei saa neid karjuvaid küsimusi “MIKS?” ja “KUIDAS?” mitte kuidagi oma peast välja ????

Lumehelbeke. Sünnitusjärgselt kaob mõneks ajaks seksiisu, parem muretse ette ära, kuidas meest enda ja lapse juures hoida, need hormoonidest tulvil heietused unusta. Rasedusjärgne periood ja väikelapseiga panevad suhte proovile. Kohe näha, et oled algaja.

Mis mõttes peab naine koguaeg meest enda juures hoidma?  Ei pea. Kui mees on alles lapsekingades ja väga katkises kohas iseendaga siis tõesti kiidetud olgu jumal kui sellisest lahti saab. Õnneks on mehi keda ei pea hoidma enda juures vaid kes ise tahavad olla ja on teadlikud sellest mis toimub naisega peale sünnitust ja on toeks. Saage juba üle oma titelikest mõtlemistest et naine peab meest kui titte kohtlema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritan nii lühidalt kui võimalik. Ta suhtles ühe naisterahvaga, kellesse ta oli kunagi armunud (selle ma sain hiljem teada). Ta näitas mulle osa nendevahelisest vestlusest, aga unustas selle ära, et ennem seda osa, mis ta mulle näitas, avaldas ta tundeid sellele naisterahvale. See toimus küll aasta aega tagasi, aga meie olime juba selleks hetkeks koos. Ja kui ma hakkasin uurima, et kas tal on selle naisega kunagi midagi olnud jne, siis ta väitis, et pole midagi olnud, tal pole kunagi tundeid olnud, et see naisterahvas on talle nagu õde jne..

Tunded võivad muutuda aastaga ja kui aasta tagasi avaldas tundeid, ei pruugi täna enam sama tunda.

Seda ta väidabki ja mingil tasandil ma ka seda usun, aga siis hakkan jälle mõtlema, et äkki ka see on vale. Miks tundis ta vajadust valetada? Eriti veel teades, kui oluline ausus minu jaoks on. Lisaks, ka temagi rääkis mulle sama juttu, et ausus ja usaldus on nr1 suhtes. Kui need tema jaoks ka nii olulised on, siis MIKS? Ma ei saa neid karjuvaid küsimusi “MIKS?” ja “KUIDAS?” mitte kuidagi oma peast välja ????

Lumehelbeke. Sünnitusjärgselt kaob mõneks ajaks seksiisu, parem muretse ette ära, kuidas meest enda ja lapse juures hoida, need hormoonidest tulvil heietused unusta. Rasedusjärgne periood ja väikelapseiga panevad suhte proovile. Kohe näha, et oled algaja.

Mis mõttes peab naine koguaeg meest enda juures hoidma? Ei pea. Kui mees on alles lapsekingades ja väga katkises kohas iseendaga siis tõesti kiidetud olgu jumal kui sellisest lahti saab. Õnneks on mehi keda ei pea hoidma enda juures vaid kes ise tahavad olla ja on teadlikud sellest mis toimub naisega peale sünnitust ja on toeks. Saage juba üle oma titelikest mõtlemistest et naine peab meest kui titte kohtlema.

Sa kirjutad nii valesti lihtsalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu elukaaslane jäi valetamisega vahele ja kuna minu jaoks on ausus ja usaldus suhtes kõige tähtsamad, siis ma soovisin temast lahku minna. Pisarsilmil ütles ta mulle, et: “Ma sain praegu sellise õppetunni mis jääb eluks ajaks meelde ja ma rohkem sellist viga ei tee..” Vähem kui 24 tundi hiljem valetas ta mulle jälle. Ma tunnen end reedetuna ja ei tea mida teha. Ma armastan teda, meil on laps tulemas, aga hetkel on mul tunne, et ma ei hakka teda enam elu sees usaldama. Kellel on sarnaseid kogemusi ja kuidas olete käitunud? Kas pigem ikka süda kõvaks teha ja lahku minna v anda veel võimalus? Kas usaldust on üldse võimalik taastada peale mitmekordseid valesid?

Saa täiskasvanuks kõigepealt ise. Sellist juttu saab ajada ainult teismeline:)

Elu on reaalsus, kui nii siia-sinna kogu aeg solvud ja hingepiinades vaevled, läheb sul kyll keeruliseks:)

Väga palju oleneb, mida valetati. Kas valetati, et hapukoort pos ei olnud, kui unustati see osta või valetati, et ollakse tool, samal ajal trukiti kogu aeg teist naist?

Ja oled ise paras tuulelipp, põllud sõnu. Esimeses lauses soovid igal juhul valetanud kaaslased lahku minna, ss lõpupoole kusid, kas anda veel võimalus? Mida sa oma arust ootad? Ise aru ei saa, et valik on sul vaid selle vahel, kas unustad need episoodid ja elad edasi või kui puhast valetamata lehte tahad, lähed lahku. Varianti, et ta rohkem ei valeta, ei eksisteeri ju.

Mis võimaluste andmise jutt:) Teed lihtsa asja nii pühalikuks, et huhh, ma paneks küll jooksu sellise partneri juurest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige nutusem ongi see, et kui ta oleks mulle ausalt rääkinud nendest teemadest, siis mul ei oleks olnud mingit pahameelt. Aga.. Nüüd mul keerleb peas kogu aeg mõte, et kui ta juba sellistes asjades valetas, mida ta veel valetab? Lisaks veel see, et vähem kui 24h hiljem, kui ta lubas, et rohkem ei valeta, siis valetas uuesti. Kuidas ma saan uskuda ükskõik mida, mis ta suust tuleb?

Ma ei saa küsimusest aru. Ei saagi ju uskuda. Mis siin veel küsida:)

Küll aga saab koos elada ka nii, et ei pööra sellele tähelepanu ega juurdle end iga nüansi kallal hulluks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See toimus küll aasta aega tagasi, aga meie olime juba selleks hetkeks koos.

No ei olnud ju siis see laps väga planeeritud.

Üldiselt tundute oma mehega paar parajaid ja saate oma suhtest täpselt seda, mida mõlemad väärt olete. Mees saab draamkuninganna ja naine valevorsti. Ei ütleks küll, et kumbki ohver oleks. Lapsest on ainult kahju.

Just, mul sama mulje. Totaalselt ebakupsed ja ebakindlad mõlemad.

Teemaalgataja sugune draamakuninganna, kes tundide viisi pisiasjade kallal heietab edasi-tagasi, on iga mehe õudusunenägu. Ja mees siis vastutasuks mingi “kõrvatagused piimased” jorss, kes sotsiaalmeedias miskeid vestluseid pean ja kombineerib, ja lausa saab omal sõnul pisarsilmi “õppetunde”?

Miks ei küpseta enne ISE täiskasvanuks ja seejärel ei looda enesekindlana suhet?

Teemaalgataja, oleks sa kaunis kups enesekindel naine, sul ei oleks selliseid probleeme. Ja paris kindlasti oleks sinu suhtumine neisse kardinaalselt teine

Ära solvu, aga mu 13-aastasel tütrel on seesugune maailmapilt. Ja talle on see eakohane. Aga erinevalt sinust, loomulikult ei ole ta kooselus ega saa last. Siin see vahe ongi.

Ja samuti räägid pikalt, et kui kaua te juba koos (1 aasta, hahahaha) ja kui pühendunud oli mees ja kuidas juba ammu enne sind last tahtis. Mina ei näe siin mitte yhtegi fakti pühendumise kohta, sorry.

Ta pole sulle isegi abieluettepanekut teinud!

Millest me üldse räägime. Ja sul juba põll titest kummis, saamata aru, et mingit pühendumist pole kunagi olnudki. Kõik, mis sa teinud oled, on ennast devalveerinud.

Elad ullikesena oma lapselikus draamamaailmas ja kujutad endale asju ette.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kõik oleme siin selleks et õppida ja õpetada. Täiesti kohatu lause teemaalgatajale.

Sa vist ei ole psühholoogias väga tugev, mis? Karistada saades me ÕPIME, kuidas VÄLTIDA UUESTI KARISTADA SAAMIST, mitte ei muuda käitumist. Kas sina ise tahaks olla koos kellegagi, kes sind pidevalt ÕPETADA ja KARISTADA tahaks?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kõik oleme siin selleks et õppida ja õpetada. Täiesti kohatu lause teemaalgatajale.

Lisaks ka seda, et ilmselt sa ei ole väga hea õpetaja juhul, kui su mees ikka korduvalt valetab ja pole end muutnud. Ise sa samuti ei tundu väga hea õppija, kui loodad õpetada valetajale ausust ja ikka aru ei saa, et see lihtsalt ei õnnestu sul, sest teatud harjumusi ja iseloomujooni, eelnevat kasvatust jne on võimatu muuta. Sama hea, kui täielik karsklane ja joodik hakkaks koos elama ja siis karsklane loodaks joodiku endasarnaseks muuta. Suht võimatu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei teadnud sellest naisest midagi. Alles nüüd sain teada. Minu teada olin mina temal ainuke (jah, olen naiivne).

 

Mulle jäi pisut arusaamatuks, millised need kaks valetamist olid … et algul said teada, et mees üldse seda naist tunneb ja vähem kui 24 tundi hiljem jõudsid järeldusele, et mees oli temasse ka armunud. Või oli veel mingi “päris” vale, mitte mingi rääkimata jätmine mehe minevikust?

Pikaajalistest ja tõsistest varasematest suhetest üldjuhul oma partnerile räägitakse.  Kui mehele oleks see suhe olnud oluline, siis tõenäoliselt oleks see tema juttudes juba ammu välja tulnud. Ilmselt oli tegemist hetkelise kerge armumisega, mis möödus, kui uus naine (sina) tema ellu tuli.

Mina väga kergekäeliselt lahku ei läheks.  Tundub, et olete koos olnud veel üsna vähest aega ja ka edaspidi võib välja tulla midagi sellist, mis ühele poolele oluline, kuid teisele mitte niipalju, et sellest rääkimist vajalikuks oleks pidanud (ja seda mitte ainult sinu, vaid ka mehe poolt vaadatuna). Jah, ausus on suhtes oluline,  aga minu jaoks mitteolulise teema rääkimata jätmine ei tee mind varjajaks ja valetajaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku mees valetab selle pärast, et ei taha sinu reaktsiooniga tõele tegeleda? Mul üks lähedane on selline, kes valetab isegi  täiesti mõttetutes kohtades, sest teab, et vastaspool asja heaks ei kiidaks. Siis tuleb millalgi vale välja ja on ikka tüli majas. Ja kumbki poole pole aastakümnete jooksul õppinud, et võiks ennast parandada…

Üldiselt tuleb kaaslane leida selline, kelle puhul ei ole tunnet, et tahaks muuta, kasvatada, õpetada. Täiskasvanud inimene ei ole sul mingi koerakutsikas, et õpetad aga enda järgi välja. Ta sinu ees sitsib, aga selja taga teeb ikka seda, mida ise tahab. Kõigil on rahulikum ja õnnelikum elu, kui suudad enda kaaslast aktsepteerida sellisena nagu ta on. No ja kui ei suuda, siis kuskil on ehk keegi, keda suudad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Pereelu ja suhted VALED JA ANDESTAMINE