Esileht Pereelu ja suhted VALED JA ANDESTAMINE

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: VALED JA ANDESTAMINE

Postitas:
Kägu

Ja kui ma hakkasin uurima, et kas tal on selle naisega kunagi midagi olnud jne

No nüüd tuleb küll suureks kasvada. Päris tõsiselt. Kas teise naisega aasta tagasi oli midagi. Milleks selline huvi, mida see teadmine sulle annab? Ela tänases ja reaalsuses, mitte eilses päevas.  Kõigil on oma minevik, mida ei saa muuta. Mis ajujahti sa inimene korraldad, sa ei ole enam lasteaialaps. Valetas või ei valetanud on sinu peas, sinu tõlgendus, sa ei saa iialgi teada päris tõde. Kas tema tunneb palavat huvi sinu armumiste kohta?  Ei tunne ju. Lõpeta elu kontrollimine. Teise tegemisi ja mõtteid ei saa kontrollida.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui valetas, siis ongi valetaja. Ei usalda sa teda enam kunagi. Kahju, et nüüd alles välja tuli, kui beebi tulemas 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järsku mees valetab selle pärast, et ei taha sinu reaktsiooniga tõele tegeleda? Mul üks lähedane on selline, kes valetab isegi täiesti mõttetutes kohtades, sest teab, et vastaspool asja heaks ei kiidaks. Siis tuleb millalgi vale välja ja on ikka tüli majas. Ja kumbki poole pole aastakümnete jooksul õppinud, et võiks ennast parandada…

Üldiselt tuleb kaaslane leida selline, kelle puhul ei ole tunnet, et tahaks muuta, kasvatada, õpetada. Täiskasvanud inimene ei ole sul mingi koerakutsikas, et õpetad aga enda järgi välja. Ta sinu ees sitsib, aga selja taga teeb ikka seda, mida ise tahab. Kõigil on rahulikum ja õnnelikum elu, kui suudad enda kaaslast aktsepteerida sellisena nagu ta on. No ja kui ei suuda, siis kuskil on ehk keegi, keda suudad?

See aktsepteerimise jutt ei kõlba. Kuidas sa saad aktsepteerida asja, millega sa ise nõus pole? Ei saa ju. Oleks pidanud meest enne pikalt ja põhjalikult tundma õppima, aga ma ei loe välja, kas TA teadis mehe valedest ja pigistas varem silma kinni või alles nüüd sai aru, et mees elab topelt elu? Kui TA saabki sellest naisest lahti, siis tulevik selle mehega on tume igal juhul. Kas pidev võitlus teiste naistega või vaikne kannatamine. Alati võib ilmuda mehe ellu uus naine ja mees siis hakkab iga uue naise järgi jooksma? Kuidas siis varem aru ei saadud, mis mehega tegu on? Sellised ei muutu.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järsku mees valetab selle pärast, et ei taha sinu reaktsiooniga tõele tegeleda? Mul üks lähedane on selline, kes valetab isegi täiesti mõttetutes kohtades, sest teab, et vastaspool asja heaks ei kiidaks. Siis tuleb millalgi vale välja ja on ikka tüli majas. Ja kumbki poole pole aastakümnete jooksul õppinud, et võiks ennast parandada…

Üldiselt tuleb kaaslane leida selline, kelle puhul ei ole tunnet, et tahaks muuta, kasvatada, õpetada. Täiskasvanud inimene ei ole sul mingi koerakutsikas, et õpetad aga enda järgi välja. Ta sinu ees sitsib, aga selja taga teeb ikka seda, mida ise tahab. Kõigil on rahulikum ja õnnelikum elu, kui suudad enda kaaslast aktsepteerida sellisena nagu ta on. No ja kui ei suuda, siis kuskil on ehk keegi, keda suudad?

See aktsepteerimise jutt ei kõlba. Kuidas sa saad aktsepteerida asja, millega sa ise nõus pole? Ei saa ju. Oleks pidanud meest enne pikalt ja põhjalikult tundma õppima, aga ma ei loe välja, kas TA teadis mehe valedest ja pigistas varem silma kinni või alles nüüd sai aru, et mees elab topelt elu? Kui TA saabki sellest naisest lahti, siis tulevik selle mehega on tume igal juhul. Kas pidev võitlus teiste naistega või vaikne kannatamine. Alati võib ilmuda mehe ellu uus naine ja mees siis hakkab iga uue naise järgi jooksma? Kuidas siis varem aru ei saadud, mis mehega tegu on? Sellised ei muutu.

Aga sellest ma ju kirjutasingi, et kaaslane tuleb leida selline, keda suudad ja saad aktsepteerida. Parem juba sobimatust kaaslasest laiali minna, kui alatasa kakelda. Tagantjärele tarkus, et oleks pidanud issit paremini valima, enam ei päästa, kui laps juba teel, aga ega laps siis neid tulevasi tülisid ka taluma ei pea. Ongi kaks varianti – kas aktsepteerid meest sellisena nagu on (ehk muudad enda suhtumist) või liigud eluga edasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui ma hakkasin uurima, et kas tal on selle naisega kunagi midagi olnud jne

No nüüd tuleb küll suureks kasvada. Päris tõsiselt. Kas teise naisega aasta tagasi oli midagi. Milleks selline huvi, mida see teadmine sulle annab? Ela tänases ja reaalsuses, mitte eilses päevas. Kõigil on oma minevik, mida ei saa muuta. Mis ajujahti sa inimene korraldad, sa ei ole enam lasteaialaps. Valetas või ei valetanud on sinu peas, sinu tõlgendus, sa ei saa iialgi teada päris tõde. Kas tema tunneb palavat huvi sinu armumiste kohta? Ei tunne ju. Lõpeta elu kontrollimine. Teise tegemisi ja mõtteid ei saa kontrollida.

Sõbrannal oli väga pikk suhe ühe noormehega, kelle eksidest ta teadis muidu, aga ühest eksist mitte. Mees ei maininud kunagi, et nad käinud olid jne. Täna on see mees sellesama eksiga abielus.

Ehk siis imelik on pigem just see, kui mingeid asju liiga kiivalt varjata üritatakse. Kui “see polnud midagi”, siis saab sellest ka nii-muuseas rääkida.

Aga eks see ole ka omaette klishee, et “tema pärast ei ole vaja muretseda…” 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu jaoks ei ole kõik valed võrdväärsed ja elu pole mustvalge. Ei saa seetõttu ka ilma asja sisu teadmata midagi arvata. Kui sinu jaoks vale on vale, ja tõerääkimine igal juhul number üks tähtsusega kõige muu ees, siis sul on ju vastus tegelikult olemas.

Kindlasti ei ole kõik võrdväärsed. On inimesi, kes valetavad ka mõne haiguse tõttu (skiso, bipolaarsed jne) ja selles on süüdi nende haigus, mitte et nad tahavad valetada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Valetajad ja liiderdajad ei muutu.

2. Lapse kasvatamise osas pead mõtlema, millist kodust keskkonda sa sellisega suudad luua. Kui otsustad proovida ühist pereelu siis tööjaotus selgelt kokku leppida ja ka kinni pidada. Ning kas ta kavatseb jääda pikemale isapuhkusele (emade töökohad ei oota neid  1,5a, 3a, ammugi mitte 6a).

+1
-2
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Esileht Pereelu ja suhted VALED JA ANDESTAMINE