Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemine

Postitas:

Mind paneb imestama, et hetkel nii populaarsest asjast pole siia eraldi teemat veel tehtud, võimalik, et enamus kägusid siis Harjumaalt.
Küsimus siis: mis emotsioone see otsus teis tekitab ja kuidas mõjutab?
Olles ise rase ja arvel Tartus siis on päris suur hirm tekkinud selle “koridoris sünnitamise” ees. See oli loomulikult piltlikult öeldud, aga viimasel sünnitusel paar aastat tagasi jooksis ämmakas keset sünnitust pidevalt teise palati vahet, kus ilmselt ka laps juba väljumisfaasis oli ning nii minul kui ka abikaasal oli vahepeal päris paanika ja hirm vajaliku abita jääda. Hiljem tekkis sünnitusjärgne põletik ka, ise arvan, et ämmaka lohakuse või kiirustamise tõttu. Ühe tuttava kogemuste põhjal aga visati tema varem ühispalatist välja, sest oli vaja ruumi teha, või no küsiti kas oleks soovi varem koju saada.
Ei taha ettegi kujutada milline paanika võib olla veel äärealade rasedatel, kes peavad kõigele lisaks veel ka õigeks ajaks haiglasse jõudma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest on teema tehtud juba ajaviite kategooria alla.
Mina olen Haapsalust, meil pole siin sünnitusosakonda. Lähimad haiglad on kas Tallinnas või Pärnus, natukene pikk tee on, aga me ei kurda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Põlvas aga siin sünnitada ei taha. Mind paneb imestama just kui heaks see sünnitusosakond räägitakse. Tegelikult ei ole temas midagi erilist. Jah oled seal kui kuningakass – saad alati perepalati ja ämmaemandal ja arstil on alati aega sinu jaoks aga seal ei ole selliseid võimalusi sünnituseks nagu näites Tartus on. Alustades sünnituse esilekutsumisest.. keisrilõige tehakse alati üldnarkoosis ja epiduraali seal ka ei saa! Muidugi olen igati loomuliku sünnituse poolt aga mina oleks väga vajanud epiduraali! Mõtlesin juba poolr sünnituse pealt Tartusse minna!

Muidugi kahju, et suletakse ! Naistelt võetakse ära valikuvõimalus. Ja kui lähebki kiireks? mis siis saab? ja kes vastutab kui peaks teel Võrru/Tartusse midagi naise või lapsega juhtuma? Õudne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa üle mõelda, võib Tartus juhtuda ka nii nagu mul oktoobris – olin osakonna ainus sünnitaja. Põlva haigla kohta midagi arvata ei oska, puudub kogemus. Emotsionaalses plaanis mõistan, et inimestel võiks ju valik jääda, aga ratsionalist minus ütleb, et ilmselt selle osakonna heal tasemel ülal pidamine on tõesti liiga kallis lõbu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus on ruumi 3000le sünnitajale. Pole veel keegi koridoris sünnitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende kahe haigla sulgemine tähendab maksimaalselt 1-2 lisasünnitust ööpäeva kohta (muist lähevad veel niikuinii Võrru, mitte Tartusse), mis koridoris sünnitamisest te räägite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan täpselt Võru ja Valga vahel- kummalegi poole 40 km. Ajalugu näitab, et enamik inimesi valis kas Võru või Tartu. Maine on lihtsalt see, mis käis Valga haiglaga kaasas- vaatamata kõigele ülistamisele mille osaliseks nii Valga kui Põlva haiglad said.
Kvaliteetse teenuse jaoks peab olema klientuuri. Sünnitajad on klientuur ja kui neid pole, pole ka rahavoolu. Minu seisukoht on see, et inimesed harjuvad ära ning tehakse ka vastavad valikud ettevalmistuste osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui leitakse, et nende haiglate ülalpidamine pole otstarbekas, siis on õige otsus need haiglad sulgeda. Seda raha on mujale ehk rohkem vaja…
Paljud naised on ju siiani sõitnud sünnitama 40-60 km kaugusele. Usun, et see takitab hirmu, kuid minu teada ei sünnitata 1-2 tunniga. Keha annab sünnitusest ikka varem märku. Laps ei vupsa äkitsi ootamatult välja. Kui sünnitegevus algab, siis peaks olema piisavalt aega, et jõuda ka 60 km kaugusele haiglasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui leitakse, et nende haiglate ülalpidamine pole otstarbekas, siis on õige otsus need haiglad sulgeda. Seda raha on mujale ehk rohkem vaja…
Paljud naised on ju siiani sõitnud sünnitama 40-60 km kaugusele. Usun, et see takitab hirmu, kuid minu teada ei sünnitata 1-2 tunniga. Keha annab sünnitusest ikka varem märku. Laps ei vupsa äkitsi ootamatult välja. Kui sünnitegevus algab, siis peaks olema piisavalt aega, et jõuda ka 60 km kaugusele haiglasse.

Just. Ei sünnitata 1-2 tunnniga. Mõnel kulub selleks ainult 35 minutit. Esimesest “hoiatusest” arvestades.
Nii et see, et Sina ei sünnita 1-2 tunniga, ei tähenda, et keegi ei sünnita.

Ei pruugi jõuda kohale. Minul on kodus kaks väikelast. Võtan nad haiglasse kaasa? Vaevalt küll. Seni, kuni hoidja kohale jõuab (isegi, kui ta kiiresti tuleb), võib asi juba liigagi kriitiline olla. Ei ole olemas mustvalgeid olukordi. Musta ja valge vahel on hall, millel on vääääga palju varjundeid. Väga paljusid olukordi ei oska ei Sina ega mina ega keegi teine uneski näha/aimata/ette teada.
Liiklusohutusest ei tasu rääkidagi. Mina pabinas/valudes, mees roolis paanikas, sest aidata ta mind ju ka mitte kuidagi ei saa…. Not funny, you know…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui leitakse, et nende haiglate ülalpidamine pole otstarbekas, siis on õige otsus need haiglad sulgeda. Seda raha on mujale ehk rohkem vaja…
Paljud naised on ju siiani sõitnud sünnitama 40-60 km kaugusele. Usun, et see takitab hirmu, kuid minu teada ei sünnitata 1-2 tunniga. Keha annab sünnitusest ikka varem märku. Laps ei vupsa äkitsi ootamatult välja. Kui sünnitegevus algab, siis peaks olema piisavalt aega, et jõuda ka 60 km kaugusele haiglasse.

Just. Ei sünnitata 1-2 tunnniga. Mõnel kulub selleks ainult 35 minutit. Esimesest “hoiatusest” arvestades.
Nii et see, et Sina ei sünnita 1-2 tunniga, ei tähenda, et keegi ei sünnita.

Ei pruugi jõuda kohale. Minul on kodus kaks väikelast. Võtan nad haiglasse kaasa? Vaevalt küll. Seni, kuni hoidja kohale jõuab (isegi, kui ta kiiresti tuleb), võib asi juba liigagi kriitiline olla. Ei ole olemas mustvalgeid olukordi. Musta ja valge vahel on hall, millel on vääääga palju varjundeid. Väga paljusid olukordi ei oska ei Sina ega mina ega keegi teine uneski näha/aimata/ette teada.
Liiklusohutusest ei tasu rääkidagi. Mina pabinas/valudes, mees roolis paanikas, sest aidata ta mind ju ka mitte kuidagi ei saa…. Not funny, you know…

Nõus. On olemas ka hall ala. Aga 35min ei jõua isegi Tallinnas õigeks ajaks haiglasse, kui hoidjat oodata ja haiglasse kohale minna. Võib olla ainult siis jõuad, kui kohe haigla kõrval elad.

Olen pigem nõus Käoga, kes postitas 11.04.2018 10:54. Erandid kinnitavad reeglit. Maksumaksja raha mõistlik kulutamine on siiski pigem n.ö keskmise sünnitaja kui erandi järgi.

Usun, et su kirjeldatud olukorras olla on õudne, aga vaevalt ükski sünnitaja sooviks, et ebamõistlike kulutuste tõttu väheneks emapalk, dekreetraha või hullem veel, tõstetakse või luuakse juurde mõni täiendav maks. Ilmselt ei sooviks sa ise ka rohkem maksu maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 17:41; 11.04 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus. On olemas ka hall ala. Aga 35min ei jõua isegi Tallinnas õigeks ajaks haiglasse, kui hoidjat oodata ja haiglasse kohale minna. Võib olla ainult siis jõuad, kui kohe haigla kõrval elad.

Olen pigem nõus Käoga, kes postitas 11.04.2018 10:54. Erandid kinnitavad reeglit. Maksumaksja raha mõistlik kulutamine on siiski pigem n.ö keskmise sünnitaja kui erandi järgi.

Usun, et su kirjeldatud olukorras olla on õudne, aga vaevalt ükski sünnitaja sooviks, et ebamõistlike kulutuste tõttu väheneks emapalk, dekreetraha või hullem veel, tõstetakse või luuakse juurde mõni täiendav maks. Ilmselt ei sooviks sa ise ka rohkem maksu maksta.

Aga kui vaadata mis maksaks näiteks Põlva sünnitusosakonna edasi kestmine ja kuidas sellest palju suuremaid summasid silmagi pilgutamata ja igasuguse aruteluta raisatakse, siis järjekordselt tavainimesele ja eriti Tallinnast kaugema kandi inimestele oluliste teenuste puhul maksumaksja raha mõistlikust kulutamisest rääkimine on pehmelt öeldes ärritav.
Näiteks: parlamendierakondadele eraldatakse igal aastal umbes 5x rohkem (kokku) lihtsalt niisama kui on vaja Põlva sünnitusosakonna käigushoidmiseks. EAS-i arutust raharaiskamisest rääkimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:16; 12.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus. On olemas ka hall ala. Aga 35min ei jõua isegi Tallinnas õigeks ajaks haiglasse, kui hoidjat oodata ja haiglasse kohale minna. Võib olla ainult siis jõuad, kui kohe haigla kõrval elad.

Olen pigem nõus Käoga, kes postitas 11.04.2018 10:54. Erandid kinnitavad reeglit. Maksumaksja raha mõistlik kulutamine on siiski pigem n.ö keskmise sünnitaja kui erandi järgi.

Usun, et su kirjeldatud olukorras olla on õudne, aga vaevalt ükski sünnitaja sooviks, et ebamõistlike kulutuste tõttu väheneks emapalk, dekreetraha või hullem veel, tõstetakse või luuakse juurde mõni täiendav maks. Ilmselt ei sooviks sa ise ka rohkem maksu maksta.

Aga kui vaadata mis maksaks näiteks Põlva sünnitusosakonna edasi kestmine ja kuidas sellest palju suuremaid summasid silmagi pilgutamata ja igasuguse aruteluta raisatakse, siis järjekordselt tavainimesele ja eriti Tallinnast kaugema kandi inimestele oluliste teenuste puhul maksumaksja raha mõistlikust kulutamisest rääkimine on pehmelt öeldes ärritav.
Näiteks: parlamendierakondadele eraldatakse igal aastal umbes 5x rohkem (kokku) lihtsalt niisama kui on vaja Põlva sünnitusosakonna käigushoidmiseks. EAS-i arutust raharaiskamisest rääkimata.

See mida ma poliitikutest ja poliitikast arvan, on hoopis teine teema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 17:41; 11.04 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seda meelt, et kui väikestes haiglates ei suudeta tagada teenuse kvaliteeti (või on teenuse osutamine tõesti ebaratsionaalselt kulukas), siis on mõistlikum koondada teenuse osutamine suurematesse haiglatesse.
Olen omal nahal palju tundnud, kus mulle ei ole väikestes haiglates suudetud erinevate teenustega tagada piisavat kvaliteeti. Lõpuks olen ikka pidanud pöörduma oma hädadega mõnda suuremasse keskusesse.

Olen ise ka hetkel sellises olukorras, kus sünnitama on vaja sõita u. 80 kilomeetri kaugusele. Isegi kui mul ei oleks hetkel sundolukorda ja lähemal asuks mõni nö maahaigla, siis ilmselt eelistaks sellegi poolest sõita mõnda suuremasse linna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seda meelt, et kui väikestes haiglates ei suudeta tagada teenuse kvaliteeti (või on teenuse osutamine tõesti ebaratsionaalselt kulukas), siis on mõistlikum koondada teenuse osutamine suurematesse haiglatesse.
Olen omal nahal palju tundnud, kus mulle ei ole väikestes haiglates suudetud erinevate teenustega tagada piisavat kvaliteeti. Lõpuks olen ikka pidanud pöörduma oma hädadega mõnda suuremasse keskusesse.

Olen ise ka hetkel sellises olukorras, kus sünnitama on vaja sõita u. 80 kilomeetri kaugusele. Isegi kui mul ei oleks hetkel sundolukorda ja lähemal asuks mõni nö maahaigla, siis ilmselt eelistaks sellegi poolest sõita mõnda suuremasse linna.

Tänasest Postimehest saab lugeda, et teenuse kvaliteediga on kõik korras, sünnitusosakonnale seni ettenähtud raha väikehaiglatelt ära võtta ei kavatseta, ehk asi pole ka mitte raha kokkuhoius.
Mulle näib, et asi on ikkagi mingite ametnike suvas, kes oma Tallinna kontoris Exceli tabelit vaadates arvavad, et mis nad seal kaugel maanurgas siis elavad, koligu linna (ja Põlva pole linn nende meelest), maalt koondame nagunii kõik varsti ära.

Ma muide olen endine tartlane ja käisin ekstra 2x Põlvas sünnitamas. Nüüdse raseduse ajaks olen Põlvast veel kaugemale kolinud, aga loodan ikka veel seal sünnitada. Kui tundub, et ei jõua, eks siis läheme Tartusse, see jääb tee peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:16; 12.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tervis.postimees.ee/4470021/naistearstide-selts-vaiksemates-haiglates-on-probleeme-sunnitusabiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei ole ykski vahemaa liiga pikk. Elan Soomes ja siin ysna tavaline, et haigla, kus synnitada, on 200km kaugusel. Mida p6hjapoole, seda tavalisemaks sellised vahemaad muutuvad. Keegi ei kurda. Tihti s6idetakse kiirabile vastu ja tihti synnitataksegi kiirabis, jah. Siiski enamus j6uab kenasti haiglasse, tuleb lihtsalt varem minna, kui pikk maa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.