Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Valga

Postitas:
Kägu

Sooviks pensionipõlve veeta mõnes väikelinnas, mõelnud olen Valgale – rongiliikluse võimalus Tallinna, Tartu ja Riia suunas.Olen tänulik, kui valgalased kirjeldaksid oma linna elukeskkonda, kinnisvara võimalusi.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kinnisvara on odav. Poed nagu igal pool mujalgi, kõik muud teenused ka olemas.
Boonuseks võimalus jalgsi Lätti jalutada 🙂

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

võimalus Tallinna, Tartu ja Riia suunas.

Tallinnast ja Tartust ma saan aru. Aga ma olen 53a vana ja elus kokku Riias käinud….vist 5-8 korda.
Aga millest ma ilma olen jäänud? Teemaalgataja ütleb, lennujaam on vblla üks asi, aga see on läbisõitmine.

Pärnus seevastu oma 30-50 korda ja sellest poleks küll ilma tahtnud jääda.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

!

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama raha eest võin sulle müüa privaatse aiaga maja Harjumaal ( aviljapuu aed) rongiliiklus ( 1 km ) ja arstabi lähedal.

Kas see on see Keila hütt, mida juba pikalt perekoolis müüd?

Seal kütad nagu segane ju talvel.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõrva palju mõnusam väikelinn. Siia tulnud elama palju penskareid suurtest linnadest. Mulle küll Valga ei meeldi. Lisaks venelastele ka veel üksjagu mustlasi.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sooviks pensionipõlve veeta mõnes väikelinnas, mõelnud olen Valgale – rongiliikluse võimalus Tallinna, Tartu ja Riia suunas.Olen tänulik, kui valgalased kirjeldaksid oma linna elukeskkonda, kinnisvara võimalusi.

Kas Sa Paidet elukohaks ei ole kaalunud?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harjumaa on ülerahvastumas, looduse poolest jube igav, vähe turvaline, sest pätid tuuritavad usinalt kraami otsingul.

Harjumaal ei ole ju leedu pätte, mida sa ajad nüüd.
Need nii kaugele ei viitsi sõita. Ja sealt ei saa a kiirelt minema, kui oht on.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harjumaal on eestlastest ja venelastest pätid. Nii paljud tuttavad on hädas.

On on. Hommikust õhtuni on hädas.
Ja hädale leevendust ei saa.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minust sai 10 a tagasi Valga alaline elanik. Eespool on välja toodud palju positiivset-kaubandus ok, arstiabi ok, liiklemine hea, aktiivsele pensionärile jagub koostegemise ja -olemise võimalusi piisavalt, palju teatrit, kontserte, filme… . Suvel hea ujuda kohalikus jões ja talvel käia avalikus basseinis. Ainult- Valga on inetu linn, siin on nii palju lagunevat, kõdunevat. Mõnes piirkonnas liikudes tuleb lausa ahastus, tunne, et olen sattunud aegade alguse agulisse. Linnapildis on häirivad venelased, mustlased ja lätlased. Viimased on minu isiklik kiiks.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võru on palju ilusam.
Rongid praegu küll enam ei käi aga bussiliiklus on korralik.
Kinnisvara on kallim küll kui Valgas aga Võrus saab sama raha eest rohkem. Valdavalt eestlased, toredad müüjad, sõbralik suhtumine. Tulime Tallinnast 10 aasta eest ja oleme väga rahul.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina seevastu eelistan Tõrvale Valgat. Ma ei tea mitte ühtegi asja, mis Tõrvas oleks parem või mida oleks rohkem kui Valgas. Mingil põhjusel on Tõrva inimestel päris tihti Valka või Tartusse asja 😉

Valgas on kultuuriüritusi, on kaunis rand, muuseumid, kultuurikeskus, raamatukogu, eakatele pakutakse erinevat meelelahutust.
Aastate eest sai ka eakam inimene soovi korral nt muusikakooli pilli õppima minna. Paljud on seda võimalust ka kasutanud.
Maalimas käisid jne. Nii tekivad kiiresti uues kohas sõbrad ja on tore.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valga ei ole pärapõrgu. Sul on seal olemas absoluutselt kõik, välja arvatud lennujaam. Aga see ju ongi ainult talinlastel. Harjumaa on ülerahvastumas, looduse poolest jube igav, vähe turvaline, sest pätid tuuritavad usinalt kraami otsingul.

Muide, Valgast on enamasti kasulikum minna Riia lendudele. See on lähemal, lendude valik parem ja lennud märksa soodsamad.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

käisime mööda eestit suvel ja avastasin enda jaoks kaks huvitavat väikelinna – Kunda ja Põlva. Kunda puhul meeldis see, et on rand kohe lähedal, Põlva aga rabas oma puhtuse ja korraga.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõrva palju mõnusam väikelinn. Siia tulnud elama palju penskareid suurtest linnadest. Mulle küll Valga ei meeldi. Lisaks venelastele ka veel üksjagu mustlasi.

Lisaks pensionäridele on siia (tagasi) tulnud ka palju noori inimesi. Siin on väga mõnus elada.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olles seal elanud, ei oska küll midagi pos Valga kohta öelda. Mulle meeldib väikelinnadest kõige rohkem Pärnu.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan sulle Tõrva linna, imekaunis linnake võrreldes Valgaga.
Ma kasvasin üles sealkandis, seega soovitan hoopis nii. Sa ei kahetse

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

arstiabi ja kõik teenused sulle palju lähemal kättesaadavamad kui Harjumaal elades. Linnas on ühistransport, mitte ei pea marsat passima. Arsti järejekorrad on lühemad. Mida erilist üks vanemas eas inimene nüüd siis ikka vajab? Seal julgeb vanem inimene isegi autoga sõita. Tallinna ja Harjumaa piiril käib hommikul ja õhtul hull ralli.

Inimestel on arusaam, et kui elatakse haigla lähedal, siis saab vajadusel kohe arsti juurde. Perearstide järjekorrad on Tallinnas pikemad, rääkimata eriarstidest, kuhu vastuvõtule pääsemiseks võib aega minna 1-2 kuud. Isegi sünnitajad pidavat nüüd Tartus ootama koridoris, sest naisi üritatakse koondada ühte haiglasse kokku ja ega siis tartlastel mingit eelist pole, ela või haigla kõrval. Lihtsamate probleemide korral pääseb väiksemas kohas kiiremini löögile. Kas keegi tõesti arvab, et kui tekitada mammuthaiglad, siis arstiabi kvaliteet paraneb ja vastuvõtuajad lühenevad? Rääkimata närvilisest ja meeletust liiklusest Tallinnas ja Harjumaal.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elvat pole kaalunud?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen Valgas üles kasvanud, ei oska otseselt kiita ega laita.
Tõsi, on palju koledaid ja lagunevaid maju, kuid on tore näha, et sellega tegeletakse (käin vanematel külas ja enamvähem näen muudatusi).
Mis ma tahtsin aga öelda, et mina üles kasvades ja ka nüüd seal käies, ei tunneta, et kuidagi väga palju venelasi oleks. Ei tea, ehk olen siis nii tolerantne selles osas, kuid nt. Narvaga kohe kindlasti ei anna võrreldagi. Pole iialgi eesti keelega Valgas hätta jäänud, ei meenu, et isegi vene keelset teenindust oleksin saanud.
Samas, kui kolisime Valgast Õismäele, siis tundsin küll, et seal oli väga palju venelasi (naabrid, inimesed poes ja kassades jne). Korra sain poes ühe vanamehe käest isegi sõimata, et ma temaga vene keeles ei rääkinud (palusin teda viisakalt, et ta ulataks mulle ostukäru).
Oleme mõlemad mehega sealt pärit ja mul mees juba ammu sooviks sinna tagasi minna, mingi hetk isegi kaalusin seda mõtet, kuid kuna elu on juba mõnusalt paika loksunud siin, kus oleme, siis ei soovi sellist muutust.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõe ääres on väga suur maa-ala ilusaks tehtud. Mõnus pikalt jalutada ja nautida sillakesi, koski ja lehtlaid. Käisime suvel Valgas ja meeldis.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korra sain poes ühe vanamehe käest isegi sõimata, et ma temaga vene keeles ei rääkinud (palusin teda viisakalt, et ta ulataks mulle ostukäru).

See venelane siis ei soovinud ulatada nagu siin see mees pildil?

Paha lugu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valgas on Proša ja Polja https://g1.nh.ee/images/pix/900x548/_Du8Zh0-ktg/4bb085d3ed720ddebf-86980487.jpg

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sa said nüüd küll täiesti upside down must aru. Ma rääkisingi, et Valgas saab paremini arstile, mitte Tallinnas. Ja rääkisingi, et Harjumaal on kole liiklus.

Ei saanud valesti aru, ma täiendasin su kommentaari ja lisasin oma arvamuse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne elaks Viljandis.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks enne kolimist ja ehk isegi korterite vaatamist tasuks seal linnas paar korda käia, üldiselt tunnetada, et kas meeldiks. Kui tuttavaid-sugulasi on, siis nendega rääkida, jalutada, oskavad rohkem rääkida. Ise olen seal paar korda käinud, on meeldiv olnud, aga eks niisama puhkamas ja ringi vaatamas käies (kohvik või muuseum, natuke jalutamist järve ääres jm) ongi igal pool meeldiv.

Riia lähedus on minu meelest küll suur pluss. Ja et lausa rongiga Riiga saab, oma autot ei peagi olema. Keegi siin ütles, et mis see Riia nii erilist on, paar korda elus käid ja rohkem pole vaja, aga minule see linn küll väga meeldib. Olen läbi sõitnud ja vaid ühe korra veidi pikemalt seal viibida saanud, aga tundsin, et tõesti väga meeldis ja sobis. Kui lähemal asuks, käiksin kindlasti tihedamini, Tallinnast ja beebiga on natuke raske. Aga rongireisi võtaksin küll veel ette.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rongid on plussiks. Kuid kahjuks jah mustlasi ja venelasi on palju. Venelased ok, kuid mustlased küll väga tüütud (ja räpased-kohutav kui naabriks saad). Ise läksin mingi hetk Võrumaale Valgast elama ja meeldis palju rohkem (ilusam, puhtam, vene keelt ei kuule ja mustlasi vist ainult üks perekond).

+4
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Valgas on Proša ja Polja

Kauaks neid enam, lubati ju kas maha lasta või Venemaale ümber kasvama viia.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Kas Sa Paidet elukohaks ei ole kaalunud?

Mina soovitaksin ka Paidet! Lapsepõlves möödusid kõik suved seal. Vanaduspõlvegi on seal mõnus veeta, vähemasti minu vanemaid sugulasi vaadates. Tallinn ja Tartu on lähedal, Türi kaudu pääsed ka rongile. Linn on puhas ja väga armas, jalgsi ja rattaga jõuad kõikjale. Paides on haigla ja Türil polikliinik. Miinuseid ei tule ettegi. Võibolla see, et nüüdsel ajal käib Tartusse ainult üks buss päevas ja Türilt rongid vist lõuna poole üldse ei käi.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valgas on Proša ja Polja

Kauaks neid enam, lubati ju kas maha lasta või Venemaale ümber kasvama viia.

Ei usu, enne oodatakse, et ikka kellegi ära söövad.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )