Esileht Kodunurk Valge kimono krae hooldus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Valge kimono krae hooldus

Postitas:

Karate-judo-jiujitsu trennis käivate laste vanemad – kuidas hooldate kimono kraed? See läheb ju nii kohutavalt mustaks kogu aeg? Muidu tavapäraselt saab olukorda kontrolli all hoida ja kohe pessu panna, kui natukenegi must on, aga laps käib tihti ka laagrites ja seal ju kimonot ei pesta, tuleb koju ja jälle on krae must kui öö. Mis vahenditega puhastate nii, et kimonol ikka mingi eluiga ka oleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:06; 28.08 19:25; 31.08 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sapiseep, valgendi, vanish.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, ma kandsin 10 a sama kimonot trennis, eks ta luitus ikka, aga ei ütleks, et krae oli mustem kui muu. Äkki peaks kaela korralikumalt pesema?

Kimonot võib ju 90 kraadi juures pesta, see peaks ka aitama.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 14:20; 28.08 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kimonot võib ju 90 kraadi juures pesta, see peaks ka aitama.

Kust selline info? Selgelt ja üheselt on kimono peal kirjas 30 kraadi …

Huvitav, ma kandsin 10 a sama kimonot trennis, eks ta luitus ikka, aga ei ütleks, et krae oli mustem kui muu. Äkki peaks kaela korralikumalt pesema?

No ei oska kommenteerida, aga on selge, et ma poja kaela tema praeguses vanuses pesema hakata ei saa. Iga päev peseb, vähemalt kodus olles.

Sapiseep, valgendi, vanish.

No arusaadav, neid kasutangi, lihtsalt nädalas korra valgendades või tugevaid aineid kasutades räbaldub krae ruttu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:06; 28.08 19:25; 31.08 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kimonot võib ju 90 kraadi juures pesta, see peaks ka aitama.

Kust selline info? Selgelt ja üheselt on kimono peal kirjas 30 kraadi …

Huvitav, ma kandsin 10 a sama kimonot trennis, eks ta luitus ikka, aga ei ütleks, et krae oli mustem kui muu. Äkki peaks kaela korralikumalt pesema?

No ei oska kommenteerida, aga on selge, et ma poja kaela tema praeguses vanuses pesema hakata ei saa. Iga päev peseb, vähemalt kodus olles.

Sapiseep, valgendi, vanish.

No arusaadav, neid kasutangi, lihtsalt nädalas korra valgendades või tugevaid aineid kasutades räbaldub krae ruttu.

Ilmselt siis mingist muust (kunst)materjalist? Osa on paksud puuvillased, neid võib kindlasti vähemalt 60 kraadiga pesta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 14:20; 28.08 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega need kraed lõpuks kuigi valged välja ei näegi. Sapiseebi ja nuustikuga pesin enne masinasse pistmist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt siis mingist muust (kunst)materjalist? Osa on paksud puuvillased, neid võib kindlasti vähemalt 60 kraadiga pesta.

Vaatasin järele. 75% puuvill ja 25% polüester, pesemistemperatuur 30 kraadi. Kimonod on kõik sellised, vähemalt need tugevad ja paksud. Võib olla karate omad on puhtast puuvillast, aga kahtlen.

No ega need kraed lõpuks kuigi valged välja ei näegi. Sapiseebi ja nuustikuga pesin enne masinasse pistmist.

Ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 13:06; 28.08 19:25; 31.08 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui puhtaks ei lähe võib proovida ka kõvemat temperatuuri, 90 ma muidugi kohe ei paneks. Kimono on ju lössakas, ei sisalda mingit liimiriiet ega patšokke vms tundlikku kraami, polüester ei ole ka üldjuhul mingi nõrk materjal, puuvill samuti mitte, värvid ka seguneda ei saa (kui kõik on valge), arusaamatu tegelikult, miks nii külma veega ainult lubatud pesta on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laagrite puhul võid proovida igivana varianti. Vormi kraedele traageldati vanasti valge kraelaiune puuvillane riba ja seda vahetati vastavalt vajadusele. Kasutati koolivormidel ja vene sõjaväes. Siis krae ise ei määrdunud nii väga. Eks ta tülikas ole, võib kasutada kasvõi vana voodilina servi või osta jupi sobivat riiet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Valge kimono krae hooldus