Esileht Kodunurk Valgete tenniste pesemine?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Valgete tenniste pesemine?

Postitas:

Kuidas te puhastate oma valgeid riidest tenniseid?

Pesupulbriga pestes on võimatu loputada nii, et pärast ei jää kollaseid rante. On ehk keegi kasutanud neid poes müüdavaid harjaga nühitavaid vedelikke?

Jagage häid nippe palun.

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma pesen pesumasinas, aga mõistlik on see siis kui on ka kuivati olemas, millel jalatsite kuivatamise võimalus olemas. Muidu kuivavad ikkagi triibuliseks ja koledaks. Kasutan ka mustusetõrje spreid, see hoiab päris hästi tõsise mustise eemal ja enamiku ajast saabki tugeva harjaga harjates puhtaks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasinas pesin üle enne käsitsi pestud tennised. Jäid ilusad puhtad. Ei ole kuivatit.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostad uued.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahjuks Nike’i tossude pesumasinas pesemisega väga halvad kogemused ja rohkem ei julge pesumasinas pesta. Mõlemad olid air maxid ja mõlematel kannakapid (vist nimetatakse nii see tagakanna tugevduse osa) tulid kuidagi lahti ja tekkisid teravad ääred. Tuli jalatsid minema visata.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sapi/pesuseep ja pesuhari.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praktika ütleb et randid tulevad kuivamisel. Seega on vaja kiirelt kuivatada. Esmalt kuivataks majapidmispaberiga. Siis fööniga. Et saaks nii ühtlaselt kuivaks et niiskusest enam ei saaks rante tekkida

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline (valge) Cif + svamm. Höörud puhtaks ja pärast loputad kraani all üleni ära ning paned kuivama. Minul pole kordagi rante kuivanud/tulnud.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kuivavad kõigile heledatele spordijalanõudele kollased triibud, ilmselt tumedatele ka, aga neil pole lihrsalt näha. Tavaliselt pesen pesuseebi ja harjaga, mõnikord üsna harva ka masinas, kui pole väga oluline, et saan ika terved jalatsid tagasi (no siiani olen saanud, aga hooldusjuhendid kõik keelavad masinas pesemise, ma oletan, et kuivati ammugi). Enda arvates loputan ikka korralikult, randid ei tule ilmselt seebi või pesupulbri jääkidest, vaid pigem sellest, et ideaalselt puhtaks pole saanud.

PS täitsa huvitab, mida see teemast teavitaja mõtles, vales alafoorumis ilmselt või oli solvav aruetlu tenniste suhtes?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt küürin käsitsi, siis loputan korralikult, käterätikuga suurem vesi ära ja panen nöörile rippuma, ninad allapoole. Ei jää triipe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need triibud on veerandid. Tuleb toppida täis majapidamispaberit, mis vee ära imaks, vajadusel korrata. Mina panen küll pesumasinasse ja ka kuivatisse, lähevad väga hästi puhtaks. Vajalik on muidugi vastav pesuvahend ja kuivatil peab olema jalanõude kuivatamise rest, niisama ringi nad seal kolistada ei tohiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti võeti selleks hambapastat. Muidugi valget 🙂 Ja kas vana hambahari või muu puhas pehmem hari. Ja siis kraani all nühkisid kergelt. Tennis ise veejoa alt väljas ja hambahari pastaga siis kogu aeg kraani alt läbi, suur vesi välja koputada, küürida kergelt niiskena. Päris välja ei loputanudki. Kuivatasid kiiresti, soovitavalt fööni all ja jalas… Ei, ei jäänud jalad haisema nagu hambad 🙂 🙂 ja musta värvi sokki-sukki niikuinii vist ei kannaks valge spordijalatsiga. Siis hambapastameetod ei tööta, st määriks soki ära.

Ja veel “vanastim” (jah, ma tean, et seda sõna pole olemas) ehk 1955. aasta kanti võeti lihtsalt valget koolikriiti, tõmmati sellega üle, klopiti ära ja asi ants. Tollal olid valged tennised väga-väga moes, no ja mis suurt valikut oligi… Jalats muidugi iseenesest pidi selleks seest puhas olema ja asi pidi olema ainult kriimudes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Valgete tenniste pesemine?