Esileht Hobinurk Valgevene reis ja rahavahetus,info oodatud.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Valgevene reis ja rahavahetus,info oodatud.

Postitas:

Lähen lihsalt huvireisile(vaatamisväärsused) ,midagi eriti osta ei kavatse,aga siiski kui palju umbes raha kaasa vahetada? Kes on käinud,kuidas seal hinnad on nt toidupoes,riided jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal on sama reis ees ootamas. Raha ma eriti palju kaasa ei vaheta, eeldatavasti saab seal ka kaardiga maksta. Sularaha võtan veidike väiksemate ostude jaoks. Tõenäoliselt vahetan u 100-150 eurot. Kaupluste hinnataset saab vaadata mõne poe kodulehelt, näiteks siit: https://evroopt.by/tovary-v-magazinah-evroopt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks saab Valgevenes peaagu kõikjal kaardiga maksta (välja arvatud turugudel ja taksodes), teiseks on kohapeal kordades soodsam vahetada raha (valuutavahetuskohti on suuremates kaubanduskeskustes, suuremate turgude juures, pluss pangakontorid linnades). Juhul, kui teie reisisitkoht on ainult maale või väiksesse külla, siis tõesti oleks tark raha kaasa vahetada. Lisaks saab pangakaardiga raha kohalikke rublasid välja võtta. Isegi kui seda viimast teha ja kaardiga maksta (mõlema puhul võtab kodupank teenustasu), siis minu meelest oli see ikkagi soodsam, kui Eestis raha BYNideks vahetada. Aga loomulikult südamerahustuseks võib väikse summa juba siin ära vahetada.
Väljas söömine peaks soodsam olema kui Eestis. Naiste riideid (kohalik toodang) võib ka väga soodsalt leida (trikotaaž-, puuvilla-, muidugi ka sünteetika materjalist). Nende oma kingafirma on Belwest, seal on tihti allahindlusi (ehkki peab olema nende kliendikaart), tasub sisse vaadata nii või naa. Apteegirohud on ka odavamad. Toidupoes leiab odavamaid asju, sama hinnaga ja kindlasti ka kallimaid. Kindlasti soovitan korralikult pakendiga tutvuda, EL nõuded seal ei kehti (transrasvad, värvained, maitsetugevdajad jms). Olen allergik ja laktoositalumatu, mistõttu mul oli natuke keeruline, aga teisalt kartma muidugi ei pea toidukaupa. Kohalikud on üldiselt sõbralikud ja vaoshoitud, aga neile ei maksaks läheneda jutuga, et nad on venelased, selle peale võidakse väga solvuda (ja õigustatult). Osad on väga EL-meelsed ja peavad end eurooplasteks, teised võivad jällegi väga nö idameelsed olla. Samuti pole vaja kohalikke haletseda, et nad elavad nn diktaatorriigis, inimesed reisivad usinasti välismaale (ehkki tavaline keskmine inimene rikas pole) ja paljud õpivad või töötavad välismaal (nagu meiegi). Kindlasti tasub seda maad külastada ja inimestega tutvuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Hobinurk Valgevene reis ja rahavahetus,info oodatud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.