Esileht Ilu ja tervis valgud vs süsivesikud kaalulangetamisel

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: valgud vs süsivesikud kaalulangetamisel

Postitas:

olen nüüd mõnda aega kaalu langetanud, kaal on alanenud 86kg-lt 78le ehk kuskil 8kg, tahaks saavutada oma laste-eelse kaalu. sain jõusaalist treenerilt toitumiskava, kus põhirõhk valkude tarbimisel. süsivesikuid võib tarbida väga vähe, no nt hommikul putru või võileiba ja siis muudkui valku – kodujuust, munad, taine liha jms. ausalt öeldes on mul tekkinud täitsa küllastus sellest valgu üleküllusest. muna nähes ajab juba öökima:)
külastasin ka tap.nutridata.ee, mis on ju tervisespetside poolt välja töötatud programm ja seal on minu tervislikuks menüüks soovitatud 10-15% valke ning 50-60% süsivesikuid. praegu toitun praktiliselt vastupidiselt, arvatavasti on valkude osakaal veelgi suurem kui 60%. kas see valkude üleküllus lõpuks neerudele ei mõju? ma hästi ei taha uskuda, et see nutridata soovitus tervisele kahjulik oleks… kas tõesti ei saa siis kaalu alandada ka süsivesikuid süües?
nii tahaks lõuna ajal ka leiba süüa:D ma saan aru, et pasta,sai on välistatud, aga leib, tatar, riis jms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainult diivanil ei vedele, siis arvesta valku minimaalselt 1g iga oma kilogrammi kohta. Nt kui kaalud 78 kg, siis minimaalselt 78g valku päevas. Kaalualandamise ajal on seda oluline silmas pidada. Mul jäi nutridata rahule, kui sõin alla 40g valku päevas ja see ei ole normaalne! Haigestusin tihti ja jäin trennist hoolimata järjest nõrgemaks, tulemused halvenesid. Kaal ka ei tahtnud langeda. Usalda veel neid \”tervisespetsialiste\”, arvutab ainult % ning ei arvestata üldse miinimume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga juurviljad, aedviljad, puuviljad, värske salat? Minul on ka tehtud toitumiskava spetsialisti poolt ning muna on mul ainult hommikul, leib samuti, liha (st nii kala, sea- loomaliha igal kujul) on vaid osa lõunasest ja õhtusest toidust, keefir 1x päevas. Jah, valkude osakaal on nutridata järgi üle, aga mitte nii palju kui sul. Arvan, et nutridata programm toimib kaalu säilitamisel, mitte alandamisel. Ja riisi, tatart, kartulit mitu korda nädalas süües mul kunagi ka mingit kaalulangust ei toimu vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nutridata soovitus on seal neile, kes tahavad kaalu säilitada. kui kasvatad lihasmassi ja kaotad keharasva, siis peadvalku oluliselt rohkem tarbima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti jama, et igasugu süsivesikuid miinimumini viiakse. On head ja halvad süsivesikuid, või siis kiired ja aeglased. Kiired tõstavad veresuhkru väga lühikese ajaga väga kõrgele ning toiteväärtus on neil suht olematu. Samas kogunevad need kiired kiirelt pekiks sulle. Aeglastel on kõrge toiteväärtus ning veresuhkrut ei kõiguta, samuti ei kogune need rasvaks.

Pärimiga tehtud leib on välistatud, samuti valge riis. Süüa võid juuretisega tehtud leiba, mis on tehtud jahust, kuhu on kestad sisse jäetud. Kestad on teravilja see osa, mis ei lase veresuhkrul lakke hüpata ning neid ei tohiks jahust eraldada.
Valge riis asenda pruuni riisiga ja siis võid seda süüa küll. Sama pastatoodetega – mida pruunim, seda parem.
Tatar ei ole välistatud.
Valkude osa ei tohiks kindlasti nii suur kui 60% olla. Vähemalt 50% toidulauast peaks olema juurikad, salatid, puuviljad. Kui mitte rohkemgi. Kartul on ka kiire süsivesik ja võiks üldse olemata olla. Maguskartul on jällegi okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis valgud vs süsivesikud kaalulangetamisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.