Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vali muusika kauplustes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Vali muusika kauplustes

Postitas:
Kägu

Kas olete tunnetanud, et mõnes kaupluses on muusika nii häirivalt valjuks keeratud, et ei kuule enam oma mõtteidki ja valikule keskendumine tehakse inimesele oluliselt raskemaks? Samamoodi pidevad teadaanded, reklaamlõigud, mis kõlaritest paljudes suuremates kaubanduskeskustes pealesuruvalt kostavad. Samuti tuleb ette, et erinevates kauplustes on erinev muusika/raadiojaama valik ning läbi papist seinte lärmavad need üksteisest üle ning kostab eriti vastik kakofoonia. Kas kaupluste omanikud ise ei tunneta, et see võib mõne inimese nende poest hoopis eemale peletada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullemat tuleb noortele mõeldud odavpoodidest ja sporditarvetepoodidest. Kui esimesest käin nagunii mööda, siis teise on aeg-ajalt asja ka. Kõige tipuks oli eilne käik ühte spordipoodi, kus ühes nurgas oli üks tümm ja teises teine hoopis. Ja keskel sai asjast sujuvalt kakofoonia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kakofoonia on tõesti tüütu (igas nurgas oma muusika). Täheldasin aga, et kõige rohkem käivad mulle viimasel ajal närvidele kaubakeskuste pidevad reklaamid, mis täisvõmsusel mõnuga läbi lõikavad kõrvust: “Head kliendid, homme kõik tervelt 5% soodsam” jms mis siis tuleb tavaliselt ka vene keeles ja osades kohtades ka inglise keeles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga häirib. Olen paaril korral ka nt supermarketi infoletis ütlemas käinud, et keeraku raadio vaiksemaks. Vastus on olnud alati üks: meie seda teha ei saa, raadio hääletugevus on määratud ja seadistatud tsentraalselt. Nii et ilmselt see ongi taotluslik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirivad venekeelsed reklaamid. Kuramus, mis keel meil riigikeel oligi?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaupluse omanik arvab, et vali muusika paneb inimesed rohkem ostma. Tõsiselt– minu kunagine tööandja mööblipoes just nii väitis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kōige hullem on Järve Selver ja Rocca al Mare kaubanduskeskus. Seal juba ōues röögib ruupor nii, et ajul tuleb sōlm sisse ja pead pingeliselt meenutama terve kaupluse külastuse aja, miks sinna sai mindud ja mis vaja on osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lausa põgenesin kord Kadaka kirbukalt. Bass lõi tervest kehast läbi, pea hakkas valutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida tühjem pood, seda valjem muusika.
Rimides on ka liiga vali heli. Lisaks käib rimides kohutavalt närvidele see pidev aastatepikkune targutamine, et nemad alaealistele alksi ei müü ja et lapsi ostukärusse panna ei tohi. Kas on veel Eestis mõni inimene, kellel see info saamata on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et omanikel on oma kasumist ükskõik. Ju siis on hea käive, milleks muretseda.
Ma käin juba ammu suurtes poodides nimekirjaga, vastasel juhul ma ei ostaks sealt kunagi mitte midagi. Saan aru, et lärmi eesmärk ongi kurdistada ja arvatakse, et tuim isik siis reageerib paremini suurtele allahindluse siltidele. Effekt on tegelikult vastupidine. Ostad selle, mis nimekirjas, või mis pähe jäänud ja poest välja.
Kõige naljakam vabandus, mida ma hiljuti olen lugenud, et inimesed ei käi enam kaubanduskeskustes, sest kulutavad reisidele. Pigem on asi selles, et internetist on mugavam osta ja mis seal salata ka palju tulemusrikkam. Saad kohe palju asju tehtud.
Selle asemel, et minna poodi, kuulata seda kurdistavat reklaami ja muusika müra ja sama targalt tagasi koju, et siis internetist kõik vajalik koju tellida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kōige hullem on Järve Selver ja Rocca al Mare kaubanduskeskus. Seal juba ōues röögib ruupor nii, et ajul tuleb sōlm sisse ja pead pingeliselt meenutama terve kaupluse külastuse aja, miks sinna sai mindud ja mis vaja on osta.

järve selveri ees röögib tõesti, ma mõnikord lausa võpatan. aga sees minu meelest ei ole neil muusika häirivalt kõvasti ja mingeid kristiine keskuse ja rocca stiilis kahes keeles reklaane ei ole järvel hoopiski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et omanikel on oma kasumist ükskõik. Ju siis on hea käive, milleks muretseda.

Ma käin juba ammu suurtes poodides nimekirjaga, vastasel juhul ma ei ostaks sealt kunagi mitte midagi. Saan aru, et lärmi eesmärk ongi kurdistada ja arvatakse, et tuim isik siis reageerib paremini suurtele allahindluse siltidele. Effekt on tegelikult vastupidine. Ostad selle, mis nimekirjas, või mis pähe jäänud ja poest välja.

Kõige naljakam vabandus, mida ma hiljuti olen lugenud, et inimesed ei käi enam kaubanduskeskustes, sest kulutavad reisidele. Pigem on asi selles, et internetist on mugavam osta ja mis seal salata ka palju tulemusrikkam. Saad kohe palju asju tehtud.

Selle asemel, et minna poodi, kuulata seda kurdistavat reklaami ja muusika müra ja sama targalt tagasi koju, et siis internetist kõik vajalik koju tellida.

See on sinu arvamus. Kõik reklaamipsühholoogia valdkonda kuuluvad uuringud väidavad vastupidist. Efekt ei ole vastupidine, vaid just see, mida kaupehed ootavad-rütmikas muusika, värvilised soodukasildid jm. paneb inimesed ostlema.
Siin Perekoolis on muidugi kõik introverdid ja ärevikud, keda rütmikas muusika, müüjate teretamine ja abi pakkumine, soodustusi tutvustavad sildid jm. poest hirmuga välja peletab.
Tegelikult põhjustab see tuntavat müügi tõusu- sina ehk paged minema, aga 10 ostjat tuleb juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

normaalne taustamuusika vbl tõesti mõjutab inimest end antud keskkonnas hästi tundma, aga venekeelsed reklaamid ja need pähekulunud targutused lapsi ostukärusse mitte panna seda küll ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

normaalne taustamuusika vbl tõesti mõjutab inimest end antud keskkonnas hästi tundma, aga venekeelsed reklaamid ja need pähekulunud targutused lapsi ostukärusse mitte panna seda küll ei tee.

Jälle vaid oma mätta otsast! Tallinnas on pool elanikkonda venekeelsed. Loomulikult mõjutavad venekeelsed reklaamid neid ostlema. Neil on rohkem raha kui eestlastel ja nad ostavad kallemaid asju. Samuti pole nad nii introvertsed nagu eestlased, kes esimese valjema hääle peale oma urgu poevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin Perekoolis on muidugi kõik introverdid ja ärevikud, keda rütmikas muusika, müüjate teretamine ja abi pakkumine, soodustusi tutvustavad sildid jm. poest hirmuga välja peletab.
Tegelikult põhjustab see tuntavat müügi tõusu- sina ehk paged minema, aga 10 ostjat tuleb juurde.

ei usu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin poes alati kõrvaklappidega, kui sealt muusika tuleb. Tavaliselt häirivad mind muusika vahele öeldud reklaamid rohkemgi, aga pood on ainust koht, kus inimesed peavad veel muusikat kuulama. Tänapäeval vaatab igaüks vaid neid saateid, mis talle meeldivad ja raadioga samamoodi, võib kuulata vaid konkreetseid saateid, nii et mul pole aimugi, kes on viimase 5 aasta popartistid. Vanasti tuli seda infot igast suunast, nüüd on ainult poed veel jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle vaid oma mätta otsast! Tallinnas on pool elanikkonda venekeelsed. Loomulikult mõjutavad venekeelsed reklaamid neid ostlema. Neil on rohkem raha kui eestlastel ja nad ostavad kallemaid asju. Samuti pole nad nii introvertsed nagu eestlased, kes esimese valjema hääle peale oma urgu poevad.

Lasnamäe ja kopli venelastel rohkem raha? No mida veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga meeldib Sportlandi valik aga osta suudan sealt harva, kuna sealsed detsibellid lihtsalt sunnivad poest kiirelt läbi jooksma. Mõeldes, et pean veel kassas seda müra taluma ja müüajaga valjuhäälselt musast üle olema, no ei jaksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasnamäe ja kopli venelastel rohkem raha? No mida veel.

Sellega seoses tuli meelde, et ka Lasnamäe Centrum praktiseerub hoovis röökivat ruuporit. Kindlasti vōib osadel venelastel rohkem raha olla kulutamiseks aga küsimus oleks kas seda ikka tehakse Eesti poodides. Nemad ja paljud teisedki rikkurid kulutavad oma raha ikka Londoni vōi Pariisi vōi isegi Dubai ja Moskva ostumekades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

müüjana on seda kõike veel vahvam kuulata, sest oled kuni 12 h selle keskel ja “plaati” vahetatakse mitte ülemäära tihti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Offtopic, aga…

Tallinnas on pool elanikkonda venekeelsed. Loomulikult mõjutavad venekeelsed reklaamid neid ostlema. Neil on rohkem raha kui eestlastel ja nad ostavad kallemaid asju.

See, et venelastel on rohkem raha, on müüt. Neile meeldib arveldada sularahas, seda küll, sest pahatihti töötab riigikeelt viletsasti valdav vene inimene mõnes sellises firmas, kus makstakse mustalt. Aga noh, mõne jaoks on see tõesti rikkuse näitaja, kui vene inimene 3000- eurose arve sularahas maksab. Ja seda tuleb siiani ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jäin seda teemat lugedes väga tõsiselt mõtlema, et kas Pärnus ei mängi üheski poes muusika, või ma lihtsalt ei pane seda tähele. Ma tõesti ei tea, ausalt. Ma ei oskaks praegu relva ähvarduselgi öelda, kas Pärnu Rimis mängis muusika vaikselt, valjult või üldse mitte.

Mine või spetisaalselt poodi muusikat kuulama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puutub pähekulunud targutustesse, siis kas sa tõesti arvad, et Rimi on iga päev täis sinusuguseid püsikliente? Kui loll peab olema, et niimoodi mõelda?
Jätad targutuse ära, arvad, et kõigile on juba pähe kulunud ja jalamaid tõstab keegi, kes sattus poodi esimest või teist korda, oma lapse kärusse. Ja siis juba ka kõik teised – sest üks teeb ees ja pealegi keeldu ju enam pole.

Natukenegi võiks osata mõelda, sa ei ole maailmaetalon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

müüjana on seda kõike veel vahvam kuulata, sest oled kuni 12 h selle keskel ja “plaati” vahetatakse mitte ülemäära tihti.

Täpipealt! Ainsad, kes tõesti heliterrori üle kaeblema peaksid, oleksid müüjad. Mõtlen tihti nende peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan ise poes, kus on VÄGA vali muusika, tere peab pooltel juhtudel ikka mitu korda hõikama. Kahjuks ei ole see isegi reguleeritav, tuleb hommikul nupust käima ja õhtul kinni vajutada, sest see on ülemuste käsk. Kahjuks ei saa isegi aru, miks nii debiilselt muusika põhja keerata kästakse, aga uskuge, see ajab teenindajaid kõige rohkem närvi. Päev otsa valjut (enamasti kümme korda korduvat) tümpsu, pidevalt saad klientidest valesti aru, sest lihtsalt ei kuule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on sinu arvamus. Kõik reklaamipsühholoogia valdkonda kuuluvad uuringud väidavad vastupidist. Efekt ei ole vastupidine, vaid just see, mida kaupehed ootavad-rütmikas muusika, värvilised soodukasildid jm. paneb inimesed ostlema.

Mina igatahes olen välja tulnud, kui muusika on liiga kõva. Eriti, kui veel kole laul ka on. Nt Montonist, kust plaanisin osta pintsaku ja püksid, läksin minema. Ostsin teisest poest, nii et polnud hullu midagi, saavad ärevikud ja introverdid ka endale riideid. Enamikus poodides õnneks ei ole muusika liiga kõva. Ja tõsi on, et need kaubanduslikud teated, mida ikka väga lühikese intervalliga lastakse, käivad ka närvidele, aga nagu siin üks ütles, ei saa neid ära ka jätta, kuna inimesed ongi nii lollid, et topivad lapsed ostukärusse ja siis, kui enam ostukärusse ei mahu, saadavad viina järele, hakkavad ise peale õhtust või enne hommikust kella kümmet viina nõudma ja kindlasti ka ei usu, et kui oled juba joonud, on müüjal õigus sulle alkoholi müümast keelduda, seega peab iga 5 või 10 minuti tagant laskma seda infot ostukärust ja alkoholist, et täielikku anarhiat vältida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka korduvalt poest kiirelt põgenenud valju muusika pärast. Loomulikult ei osta ma sellisel juhul poest midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas on pool elanikkonda venekeelsed. Loomulikult mõjutavad venekeelsed reklaamid neid ostlema. Neil on rohkem raha kui eestlastel ja nad ostavad kallemaid asju.

See, et venelastel on rohkem raha, on müüt. Neile meeldib arveldada sularahas, seda küll, sest pahatihti töötab riigikeelt viletsasti valdav vene inimene mõnes sellises firmas, kus makstakse mustalt. Aga noh, mõne jaoks on see tõesti rikkuse näitaja, kui vene inimene 3000- eurose arve sularahas maksab. Ja seda tuleb siiani ette.

On sul venelastest sõpru- tuttavaid? Käid sa toidupoodides, mis asuvad nö venelaste linnaosades või siis nt. vanalinnas või külastad üritusi, kus on peamiselt venelased?

See on ammu iganenud müüt, et venelane on mingi vaene Lasnamäe pätt, kes kasvatab vannis siga, kasutab laudlina asemel ajalehte ja käib võrk näpus turul hapukurki ostmas.

Valdav enamus, vähemalt noori, vene inimesi teenib hästi, ei tööta mustalt ega käi sularahapakk kõhukotis. Meil pole enam ammu 90ndad, isegi nullindad mitte.
Isegi vene pensionärid on oluliselt jõukamad, kui meie omad. Vene noor ei lähe Soome ehitajaks, ta pressitakse kusagile välismaisesse ülikooli ja saab seal hea hariduse ning toetab heldelt oma siiajäänud vanemaid. Lisaks saavad paljud vene vanainimesed pensioni ka Venemaalt, mis nende sissetulekut veelgi suurendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, minule isegi meeldib. Lähed poodi, tuleb lahe lauluke, hakkad seda tajuma, jalg hakkab vaikselt kaasa tatsama ja kui veel sõnu tead, siis vaikselt riiulite vahel ümised. Täiuslik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik reklaamipsühholoogia valdkonda kuuluvad uuringud väidavad vastupidist. Efekt ei ole vastupidine, vaid just see, mida kaupehed ootavad-rütmikas muusika, värvilised soodukasildid jm. paneb inimesed ostlema.

Mismoodi saab kõrvukurdistav mürasaast panna kliente ostma? 🙂

Olen muide ka ise reklaamiteooriat ning -psühholoogiat õppinud ja sestap julgen väita, et pole need uuringud ja “uuringud” alati just pühim tõde. Jah, rütmikas muusika teatud normaalses valjuseastmes võib tõepoolest mõjuda meeldivamalt kui ilma muusikata tavaline poesumin. Ent rõhk on sõnadel “normaalses valjuseastmes”; kurdistav tampimine kõrvus nüüd küll kedagi ostma ei meelita.

Introverdiks ennast ei pea, aga nii mõnestki poest olen sunnitud hääletama jalgadega ja ilma igasuguse ostuta liigvalju mürasaasta tõttu. Kui ikka juba peavalu tekib ja kõrvad tinnitama hakkavad, siis ei jää muud üle – peavaluga klient pole ostlev klient!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vali muusika kauplustes