Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vali muusika kauplustes

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Vali muusika kauplustes

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et omanikel on oma kasumist ükskõik. Ju siis on hea käive, milleks muretseda.

Ma käin juba ammu suurtes poodides nimekirjaga, vastasel juhul ma ei ostaks sealt kunagi mitte midagi. Saan aru, et lärmi eesmärk ongi kurdistada ja arvatakse, et tuim isik siis reageerib paremini suurtele allahindluse siltidele. Effekt on tegelikult vastupidine. Ostad selle, mis nimekirjas, või mis pähe jäänud ja poest välja.

Kõige naljakam vabandus, mida ma hiljuti olen lugenud, et inimesed ei käi enam kaubanduskeskustes, sest kulutavad reisidele. Pigem on asi selles, et internetist on mugavam osta ja mis seal salata ka palju tulemusrikkam. Saad kohe palju asju tehtud.

Selle asemel, et minna poodi, kuulata seda kurdistavat reklaami ja muusika müra ja sama targalt tagasi koju, et siis internetist kõik vajalik koju tellida.

See on sinu arvamus. Kõik reklaamipsühholoogia valdkonda kuuluvad uuringud väidavad vastupidist. Efekt ei ole vastupidine, vaid just see, mida kaupehed ootavad-rütmikas muusika, värvilised soodukasildid jm. paneb inimesed ostlema.

Siin Perekoolis on muidugi kõik introverdid ja ärevikud, keda rütmikas muusika, müüjate teretamine ja abi pakkumine, soodustusi tutvustavad sildid jm. poest hirmuga välja peletab.

Tegelikult põhjustab see tuntavat müügi tõusu- sina ehk paged minema, aga 10 ostjat tuleb juurde.

See on väga meelevaldne järeldus.
Müra keskkond sobib hästi neurootikutele. Ja pealegi on neurootikutel kalduvus teha halbu otsuseid. Seega ei ole selline kaubanduspind tavalisele inimesele sobiv rahakulutamise koht. See on sobiv vaid spetsiifilise diagnoosiga inimestele:

“The researchers discovered that neurotic people found “high-anxiety” situations to be more calming for their minds. In another experiment, Newman and Brucks ran a soothing ocean wave soundtrack followed by a tape of honking horns. Surprise: neurotics didn’t find the blare of taxi cab horns annoying. Actually, they found it rather satisfying.”

Link.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tead, minule isegi meeldib. Lähed poodi, tuleb lahe lauluke, hakkad seda tajuma, jalg hakkab vaikselt kaasa tatsama ja kui veel sõnu tead, siis vaikselt riiulite vahel ümised. Täiuslik.

Ainult ei see ‘lahe lauluke’ on sageli mingi üübermõttetu Taukari või Birgiti kiun. Mingi laululaadne toode.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida tühjem pood, seda valjem muusika.

Rimides on ka liiga vali heli. Lisaks käib rimides kohutavalt närvidele see pidev aastatepikkune targutamine, et nemad alaealistele alksi ei müü ja et lapsi ostukärusse panna ei tohi. Kas on veel Eestis mõni inimene, kellel see info saamata on?

Usute või mitte, ma pole käinud Rimis alates 2005. aastast 😀
Ma arvan, et kaotanud pole midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kristiine keskuse Cropp. Müüjatest kahju.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vali muusika kauplustes