Esileht Pereelu ja suhted Valik – isiklik õnn vs teiste heaolu

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Valik – isiklik õnn vs teiste heaolu

Postitas:

Kuidas suhtute olukorda, kus peab valima enda ja teiste heaolu vahel?

Näiteks armukesed, kes teineteist armastavad ja sooviksid päris suhet. Aga mõlemad on abielus ja vähemalt ühel on laps. Kas siis on õige, et nad ohverdavad oma armastuse oma kaaslaste ja laste heaolu nimel?

Või võtame näiteks Malluka. Temal teadaolevalt uut suhet pole, aga tema valis isikliku õnne ning “ohverdas” selleks lausa 4 inimese (3 last ja mees) heaolu. Kas see on egoistlik temast?

Kas sellise otsuse puhul lähtuda inimeste arvust (et millisel juhul on vähem kannatajaid) või millestki muust?

Mida teha juhul, kui kaaslane teab teie lahkuminekusoovist, aga ise on pigem halvas suhtes, kuid mingi hinna eest lahku minna ei taha? Aga suhte parandamise nimel pingutada ka mitte. Olla elu lõpuni halvas suhtes, sest nii on teistele hea?

Küsin, sest ise olen pigem selline, kes kannataks halvas suhtes, kui tean, et lahkuminek teeks palju kahju ja sellest võidaks vähesed. Aga on see pikas perspektiivis mõistlik otsus?

+7
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Või võtame näiteks Malluka. Temal teadaolevalt uut suhet pole, aga tema valis isikliku õnne ning “ohverdas” selleks lausa 4 inimese (3 last ja mees) heaolu.

ise olen pigem selline, kes kannataks halvas suhtes, kui tean, et lahkuminek teeks palju kahju ja sellest võidaks vähesed.

Kui suhe lõppeb, on harva nii, et üks pool on rahulolematu, teine aga jube rahul.
Arvamus, et sina ohverdad nüüd end teiste õnne nimel, on märtri mängimine. Kuidas saaks ülejäänud pere olla õnnelik, kui sina oled niivõrd õnnetu? Või oled tõesti NII HEA näitleja? Ei usu!
Seega – küsimuse püstitus on vale. Sellist valikut (olukorda) pole olemas. Kui sulle tundub et on, siis sa pole tegelikult nii õnnetu midagi.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu nn heaolu ja naudingud on seotud kellegi teadliku kahjustamisega,  kelleltki millegi krabamisega, siis see tulemus ei toeta minu heaolu ja hingerahu. Teiste pisarate saatel tantsida ja nautida? Me ei pea saama igat asja, mida ihaldame, selleks et heaolu tunda. Piisab sellest, mis meile kuulub.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 21:00; 06.11 11:18; 06.11 11:20; 06.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas täpselt mehe ja laste heaolu sellest Malluka otsusest kannatab? Lapsed pigem võidavad ja teise täiskasvanu tunded ei ole ühelgi juhul sinu vastutada.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi armusin särinal ja hingematvalt mehesse ja tema minusse, aga kui  teada sain, et tal on rase naine kodus – tõmbasin pidurit. Ära tee teistele seda, mida sa ei tahaks, et sinule tehakse. Õnneks oli suhe algusjärgus (ja ka platooniline), haiget sain kõvasti, aga säilis eneseväärikus. Ilmselt sellepärast saingi endale aasta hiljem väga hea mehe.

Samas tean juhust, kus armuke ässitas meest oma rasedat naist mõjutama aborti tegema.  Kuna naine keeldus, siis mees ka rohkem peale ei käinud. Ja jättis ka armukese maha.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnn ja heaolu on suhtelised asjad. Sa tõesti arvad, et su kaaslasel on praegu hea olla, kui ta teab, et sa tahad lahku minna? Tõenäoliselt on tal iga päev okse maitse suus ja kõhus keerab, ta lihtsalt loodab veel, et äkki see on lihtsalt tuju ja sa armastad ikkagi teda. Mingist pingutamisest ei saa ju väga juttugi olla, kui on raskusi igapäeva eluga toime tulemisega. Aga kokkuvõttes ma arvan, et kaaslasel on võimalik õnnelikuks saada, kui ta petisest lahti saab ja oma eluga läheb. Mida kiiremini sa tast lahku lähed, seda kiiremini ta oma heaolu saab taastama hakata.

Mingisse armukesega kokkukolimise õnne ma ei usu. Petmine on muster, mis hakkab korduma. Viskan vana perekonna välja ja uus pere asemele ja  siis hakkan õnne nautima? Kuidas üldse saab õnnelik olla, kui teistele haiget oled teinud?

Aga ega sul muud võimalust ei ole, kui oma uue õnne järgi haarata. Vana perekonna oled sa juba lõhkunud, seal enam suurt midagi lappida ei ole – ainult agoonia pikendamine.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin rumal ja arvasin 20 aastat suhtes, et kui panustan, siis 1+1=2,5.

Tegelikult oma enda õnne eest oled ikka ise vastutav. Mind ei reedetud füüsiliselt, ei teinud seda ka ise, aga kui peale pikka kooselu teatab partner, et lapsed ülikoolis, maja müüki nüüd ja kohe!

Mis juhtus? Armukesed? Ei, olin truu, aga edasi minna ei soovi. Panustasin tööga mingi hetk liiga kõvasti ning fookus kadus kahel inimesel.

Kui suhte alguses üks partner panustab, ja kõik kokkulepitu on käes, siis ole valvel!

Edu!

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tean juhust, kus armuke ässitas meest oma rasedat naist mõjutama aborti tegema.

Vot see on hea näide, kus inimesele on tähtis vaid isiklik õnn ja teised on lihtsalt etturid selles mängus. Ilmselt on ta palju saavutanud ja edukas. Teised imetlevad tema sihikindlust. Muidugi- lapsega mees peab ju alimente maksma, milleks seda jama. Samas oleks ta muidugi võib-olla muidu ikkagi mehe endale saanud. Tite juurest on meest veel lihtsam ju ära meelitada, kui pole just isalik ja mehine tüüp, vaid pigem egoistlik mees, kes tahaks ise lapse asemel nunnutamisobjekt olla. Tavaliselt need armukesepidajad on seda tüüpi ja tegelikult oleme me peaaegu kõik natuke seda tüüpi, tahaks ju tähelepanu ja hellust jne. Aga ju see naine mõtleski, et kui seda meest ei saa, otsin uue ja etema, kel pole lapsi. Ilmselt otsis ka.

Aga mida teha, kui armuke soovib olla elu lõpuni minu arust halvas suhtes oma naisega? Mina ei teeks mitte midagi. Jätaks võibolla maha selle armukese, kui ikka püsisuhet tahaks. Ja tavaliselt on ikkagi nii, et kui on 2 armukest ja mõlemad tahavad koos olla, siis nad ongi koos. Pole ju mingit takistust tegelikult. Aga sageli on nii, et üks ikka nii väga ei taha, kuigi tema põhjused võivad olla hoopis majanduslikud. Aga võivad olla ka sentimentaalsed. Või on põhjus mugavus. Aga kui sa tahad armukest pidada, siis armukesele sa seda ei ütle ometi, ütled midagi muud klassikalist jura: praegu pole sobiv hetk, on raske aeg, mu kaasa on hirmus ebastabiilne ja hetkel ei saa seda teha, ma teen seda kohe, kui x tähtaeg kätte jõuab jne…. Aga kui ma peaks oma armukese asemel ise tema naisest lahku minema, et temaga koos olla, siis mul oleks ka imelik sellise nuudliga hiljem suhet alustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin rumal ja arvasin 20 aastat suhtes, et kui panustan, siis 1+1=2,5.

Tegelikult oma enda õnne eest oled ikka ise vastutav. Mind ei reedetud füüsiliselt, ei teinud seda ka ise, aga kui peale pikka kooselu teatab partner, et lapsed ülikoolis, maja müüki nüüd ja kohe!

Mis juhtus? Armukesed? Ei, olin truu, aga edasi minna ei soovi. Panustasin tööga mingi hetk liiga kõvasti ning fookus kadus kahel inimesel.

Kui suhte alguses üks partner panustab, ja kõik kokkulepitu on käes, siis ole valvel!

Edu!

Tagantjärele vaadates oli selle suhte nimi co-parenting (kaasvanemlus). Pole ju paha variant, sest lapsed said kasvatatud. Ega polegi laste suurekskasvatamine seotud sellega, kas tahad selle inimesega koos vananeda, tegu on täiesti erinevate eesmärkidega ja oskustega, kuigi mõlemate puhul on lihtsustavaid omadusi (nt koos elamine, ühes voodis magamine vms).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 6-aastane, kui mu vanemad lahku läksid. Tõenäoliselt ja niipalju, kui tagantjärele tean, siis mõlemad olid õnnetud. Minu ja mu õe heaolu nad ei ohverdanud. Minu oma kindlasti mitte. Vastupidi – ka minul hakkas parem.

 

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 08:21; 06.11 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehhee, suurem osa inimesi ei adu, et see “õnn” mille nimel ohverdatakse “teiste heaolu” jääb üldjuhul üsnagi üürikeseks ja lõpptulemusena ohverdati ka iseenda heaolu 🙂 uus suhe = uued mured

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailm pole üldsegi niisama must-valge nagu teemaalgataja väidab. Mina leian küll, et üks pere on pigem nagu üks organism – kui sul ikka kõht valutab, siis pole jalgadel ka hea olla. See valu võib ka liikuda ühest kehaosast teise… Jätkan metafooriga…

Vahel on parem sõrm või terve käsi äralõigata, kui et lasta sel kogu kehasse veremürgitus laiali kanda ja vahel on jällegi vaja kogu see organism teki sisse mässida ja korralikult magada, et peavalu üle läheks.

Kes koguaeg altruistlikult käitub, see ei tunne elust palju rõõmu ja sageli kogub endasse ka palju varjatud haiguseid ning sureb noorelt… Kes pidevalt teistest üle sõidab kaotab oma lähedase seose teiste inimestega ja ka temal pole lõpuks palju rõõmu. “Looduses peab valitsema tasakaal,” ütles Sammalhabe.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 6-aastane, kui mu vanemad lahku läksid. Tõenäoliselt ja niipalju, kui tagantjärele tean, siis mõlemad olid õnnetud. Minu ja mu õe heaolu nad ei ohverdanud. Minu oma kindlasti mitte. Vastupidi – ka minul hakkas parem.

Sama kogemus siin! Selle vahega, et minu vanemad olid visamad ja läksid lahku alles siis, kui mina olin 10. kl.  Nad kogu aeg tülitsesid,  isa oli küll vähem kodus kui ema, aga niikui isa kodus oli, oli tavaliselt mingi tüli või lihtsalt närvilisus. Aastaid, aastaid, aastaid… Oeh! See hakkas juba mind ka närviliseks muutma. Ma ei rääkinud kellelegi, aga ma häbenesin seda “fassaad korralik, sisu mäda” olukorda.

Kui ema mulle ühel ilusal päeval teatas: “Isa elab nüüd teises kohas” – ma pidin rõõmust lakke kargama! Kuna aga selline reaktsioon tundus kohatu, tegin nõutu näo, pobisesin midagi ebamäärast ja läksin omi asju tegema.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 11:11; 06.11 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 6-aastane, kui mu vanemad lahku läksid. Tõenäoliselt ja niipalju, kui tagantjärele tean, siis mõlemad olid õnnetud. Minu ja mu õe heaolu nad ei ohverdanud. Minu oma kindlasti mitte. Vastupidi – ka minul hakkas parem.

Aga kas sa ise seda mustrit ei ole korranud?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 21:00; 06.11 11:18; 06.11 11:20; 06.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 6-aastane, kui mu vanemad lahku läksid. Tõenäoliselt ja niipalju, kui tagantjärele tean, siis mõlemad olid õnnetud. Minu ja mu õe heaolu nad ei ohverdanud. Minu oma kindlasti mitte. Vastupidi – ka minul hakkas parem.

Sama kogemus siin! Selle vahega, et minu vanemad olid visamad ja läksid lahku alles siis, kui mina olin 10. kl. Nad kogu aeg tülitsesid, isa oli küll vähem kodus kui ema, aga niikui isa kodus oli, oli tavaliselt mingi tüli või lihtsalt närvilisus. Aastaid, aastaid, aastaid… Oeh! See hakkas juba mind ka närviliseks muutma. Ma ei rääkinud kellelegi, aga ma häbenesin seda “fassaad korralik, sisu mäda” olukorda.

Kui ema mulle ühel ilusal päeval teatas: “Isa elab nüüd teises kohas” – ma pidin rõõmust lakke kargama! Kuna aga selline reaktsioon tundus kohatu, tegin nõutu näo, pobisesin midagi ebamäärast ja läksin omi asju tegema.

Aga sa ise? Kas oled vanemate mustrit korranud?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 21:00; 06.11 11:18; 06.11 11:20; 06.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 6-aastane, kui mu vanemad lahku läksid. Tõenäoliselt ja niipalju, kui tagantjärele tean, siis mõlemad olid õnnetud. Minu ja mu õe heaolu nad ei ohverdanud. Minu oma kindlasti mitte. Vastupidi – ka minul hakkas parem.

Aga kas sa ise seda mustrit ei ole korranud?

Seda konkreetset mustrit mitte. Ka õde mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 08:21; 06.11 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ise? Kas oled vanemate mustrit korranud?

Olen püüdnud mitte korrata. Ma mõtlesin juba noorena, et ei tahaks elada nii, et kogu aeg on mingi kisma. Et peab ikka selline mees olema, kellega isiksused sobivad ja asjad saab aetud nii, et ei ole mingi tüli pidevalt ja lastel oleks ka rahulik kasvukeskkond, mitte stress laes. Seni on korda läinud.

Kui aga suhe muutuks selliseks, et ma tunneks, et omavaheline läbisaamine on täiesti halb ja mõistliku aja jooksul paremaks ka ei muutu – siis läheks küll lahku. Elu lõpuni halba läbisaamist kannatada ma kindlasti ei tahaks – kui juba lapsepõlves kõrvalt vaadata oli kole, siis kui kole oleks veel ise üks osapool olla ?! Ja niimoodi elu lõpuni?! See oleks üks hirmus elu ju. Ei!

Ühesõnaga, ma arvan: lastega pereinimene võiks olla küll pigem stabiilsust hindav, mitte kergelt tüdinev ja ühest armumisest teise hüplev. Aga teisalt, halvas suhtes piinlemine, mida näevad pealt/võtavad endasse lapsed, ei mahu minu jaoks enam “stabiilsus, kus lastel on hea kasvada” alla, seega – ei, halvas suhtes piinlemine pole õigustatud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 11:11; 06.11 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle viimasel ajal tundub, et ainukeseks õnneks(armastuseks) peetakse armumisfaasis olekut ning kui  armusisfaas taandub ja  tuleb ka kokkukasvamisaeg ja tuleb ka ellu argipäev (töö, kohustused, lapsed), siis otsustatakse tihti ka liiga kergekäeliselt, et ollakse õnnetu ja enam ei osata/taheta, viitista ka vaeva näha selles elus õnne hoidmiseks.  Kohustustevaba lõbu armukesega on kindlasti kohustustevaesem, kui väikealapsega peres ja tundubki, et mujal ollakse õnnelikum. Just viimsel ajal on minu tutvusringkonnas ülekaalus (noorematel) sellised lahkuminekud,  kus lõppkokkuvõttes tuleb tunnistada, et eemalt vaadatu tundus parem, kui ise ligidale minnes ja ei osatud hinnata seda head, mis ligidal oli.  Seega ei näe nende puhul seda õnne pärast kiiret lahkuminekut ja isegi ei väljenda seda nii (lisaks ka kahjuks lapsed seal vahel, keda ei lubata teise vanem juurde ja kellel jälle lapsed juba väsinud  paikapandud kolimisest ühe juurest teise juurde).

Kui tegemist alaealiste  lastega (eriti väikelastega), siis võiks ikka väga kaaluda, kas õnnetunde puudumine on ehk seotud ka  hetkeliste raskustega  (väikelastega aeg, rikkus ei kukku kohe sülle, vaid ehk  5 aastase mõlemapoolse töö panusega jne) ja armastus nagu igasugused muud tööd, tegemised vajavad mõnikord ka vaevanägemist, et hoida ja säilitada seda head.  Või on tegemist olukorraga, kus kõigile on parem, kui võimalikult ruttu lahku minna.

Kui tegemist ainult kahe täiskasvanuga , siis võid mängida õnne otsimisega ja loota kokku lahku suhetega  leida järgmisega veel suuremat õnne ja ainult ise kahetsed, kui uus ei olegi nii palju parem, kui lootsid.

Endal oli ka peres vahepeal raskem aeg, aga elasime üle. Oleme mõlemad rahul ja on ka laps. On sõnades väljendanud ja näen igatepidi tema olemisest, juttudest. Samas näeb, et iga probleem ja raskus ei tähenda ilmtingimata, et hea oleks kadunud ja seda tagasi ei saa.

 

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ise? Kas oled vanemate mustrit korranud?

Olen püüdnud mitte korrata. Ma mõtlesin juba noorena, et ei tahaks elada nii, et kogu aeg on mingi kisma. Et peab ikka selline mees olema, kellega isiksused sobivad ja asjad saab aetud nii, et ei ole mingi tüli pidevalt ja lastel oleks ka rahulik kasvukeskkond, mitte stress laes. Seni on korda läinud.

Kui aga suhe muutuks selliseks, et ma tunneks, et omavaheline läbisaamine on täiesti halb ja mõistliku aja jooksul paremaks ka ei muutu – siis läheks küll lahku. Elu lõpuni halba läbisaamist kannatada ma kindlasti ei tahaks – kui juba lapsepõlves kõrvalt vaadata oli kole, siis kui kole oleks veel ise üks osapool olla ?! Ja niimoodi elu lõpuni?! See oleks üks hirmus elu ju. Ei!

Ühesõnaga, ma arvan: lastega pereinimene võiks olla küll pigem stabiilsust hindav, mitte kergelt tüdinev ja ühest armumisest teise hüplev. Aga teisalt, halvas suhtes piinlemine, mida näevad pealt/võtavad endasse lapsed, ei mahu minu jaoks enam “stabiilsus, kus lastel on hea kasvada” alla, seega – seega, ei, halvas suhtes piinlemine pole õigustatud.

Siin on ikka arusaamatu, miks omavahel sobimatud inimesed perekonna loovad, mingid masohhistid.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 21:00; 06.11 11:18; 06.11 11:20; 06.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen pigem selline, kes kannataks halvas suhtes, kui tean, et lahkuminek teeks palju kahju ja sellest võidaks vähesed. Aga on see pikas perspektiivis mõistlik otsus?

Jah, see on pikas perspektiivis ainus mõistlik otsus. Lühikeses perspektiivis – see on nagu püksi tegemine. Algul tundub soe, kuigi haiseb, natukese aja pärast ainult haiseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Või võtame näiteks Malluka. Temal teadaolevalt uut suhet pole, aga tema valis isikliku õnne ning “ohverdas” selleks lausa 4 inimese (3 last ja mees) heaolu.

ise olen pigem selline, kes kannataks halvas suhtes, kui tean, et lahkuminek teeks palju kahju ja sellest võidaks vähesed.

Kui suhe lõppeb, on harva nii, et üks pool on rahulolematu, teine aga jube rahul.

Arvamus, et sina ohverdad nüüd end teiste õnne nimel, on märtri mängimine. Kuidas saaks ülejäänud pere olla õnnelik, kui sina oled niivõrd õnnetu? Või oled tõesti NII HEA näitleja? Ei usu!

Seega – küsimuse püstitus on vale. Sellist valikut (olukorda) pole olemas. Kui sulle tundub et on, siis sa pole tegelikult nii õnnetu midagi.

Nii võib olla küll, et suhe on läbi aga teine pool peab normaalseks kooselu jätkamist, sest selle mis on puudu, saab ta mujalt+ koduse  teeninduse. Kodune kokk/ koristaja võib olla masendunud ja rahulolematu, õnnetu nagu ûtled. Ei pea tingimata olema mõlemad õnnetud kui suhe on läbi. Argipäev muudetakse ringi, elatakse nii, et kooselu saab jätkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tean juhust, kus armuke ässitas meest oma rasedat naist mõjutama aborti tegema.

Vot see on hea näide, kus inimesele on tähtis vaid isiklik õnn ja teised on lihtsalt etturid selles mängus. Ilmselt on ta palju saavutanud ja edukas. Teised imetlevad tema sihikindlust. Muidugi- lapsega mees peab ju alimente maksma, milleks seda jama. Samas oleks ta muidugi võib-olla muidu ikkagi mehe endale saanud. Tite juurest on meest veel lihtsam ju ära meelitada, kui pole just isalik ja mehine tüüp, vaid pigem egoistlik mees, kes tahaks ise lapse asemel nunnutamisobjekt olla. Tavaliselt need armukesepidajad on seda tüüpi ja tegelikult oleme me peaaegu kõik natuke seda tüüpi, tahaks ju tähelepanu ja hellust jne. Aga ju see naine mõtleski, et kui seda meest ei saa, otsin uue ja etema, kel pole lapsi. Ilmselt otsis ka.

Aga mida teha, kui armuke soovib olla elu lõpuni minu arust halvas suhtes oma naisega? Mina ei teeks mitte midagi. Jätaks võibolla maha selle armukese, kui ikka püsisuhet tahaks. Ja tavaliselt on ikkagi nii, et kui on 2 armukest ja mõlemad tahavad koos olla, siis nad ongi koos. Pole ju mingit takistust tegelikult. Aga sageli on nii, et üks ikka nii väga ei taha, kuigi tema põhjused võivad olla hoopis majanduslikud. Aga võivad olla ka sentimentaalsed. Või on põhjus mugavus. Aga kui sa tahad armukest pidada, siis armukesele sa seda ei ütle ometi, ütled midagi muud klassikalist jura: praegu pole sobiv hetk, on raske aeg, mu kaasa on hirmus ebastabiilne ja hetkel ei saa seda teha, ma teen seda kohe, kui x tähtaeg kätte jõuab jne…. Aga kui ma peaks oma armukese asemel ise tema naisest lahku minema, et temaga koos olla, siis mul oleks ka imelik sellise nuudliga hiljem suhet alustada.

Ei ole ju ülemäära edukas, sest oma tahtmist ta vähemalt seekord ei saanud. Üldse ei tasu arvata, et sellise nahhaalse ässitamisega mingit edu või õnne saavutab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Valik – isiklik õnn vs teiste heaolu