Esileht Tööelu, raha ja seadused. Valimiskompass/valimismootor

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Valimiskompass/valimismootor

Postitas:
Kägu

Kas seletaksid mulle konservatiivsuse võlu lahti? Küsib liberaal.

Konservatiivsus hindab väärtusi, mis on aegade algusest toiminud. Konservatiivsus on globaliami vastane  ja pooldab rahvusriike ning rahvuste kultuurilist eksistentsi.  Konservatiivsus on inimlike baasväärtuste ning kultuuri ja keele säilitaja. Konservatiivsus pooldab vaba ühiskonda, selle ideaale, sõnavabadust  ja iseseisvust. Liberalism püüab seda kõike hävitada.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin nüüd ära lausa kaks erinevat küsimustikku ja ehmatasin oma tulemuse peale ikka korralikult. EKRE, kurat, peaks olema mu esimene valik vastuste põhjal. Ma ei valiks iial EKRE-t, aga tuleb välja, et meie eluvaated ühtivad. Ikkagi ei vali! Nüüd olen täitsa kimbatuses, et miks siis nii?

Mingi reklaami teed siin jah ???? Ei teadnudki, et ekrel möla vahele ka mingid vaated mahuvad.

Mul tuli kah nii Postimehe kui Delfi valimiskompassi järgi esimeseks valikuks EKRE. Postimehe omas olid lausa 5-6 esimest inimest EKREst ja klappivate küsimuste arv esimesega koguni üle 70%. Kas ma peaks nüüd häbenema või? Iga küsimuse puhul saab tegelikult lahata, et miks mina (või keegi teine) just nii või teisiti vastuse valis ja mida mina (või keegi teine) selle all mõtleb.
Aga tegelikult on mul juba olemas kindel isik, kelle poolt seekord hääletan ja ta ei kuulu EKREsse. Ma tean seda isikut ja tema tegemisi küllaltki hästi ja tean tema tegelikke vaateid. Kuna me valimistel peame siiski ennekõike erakonda valima ja alles teises järjekorras konkreetset kandidaati, siis on mu valiku juures erakondlik kuuluvus oluline ja tema erakonna vaated-tegevused sobivad mulle kõige rohkem, kuigi mitte alati ideaalselt. Ka see isik oli mul valimiskompassi tulemustes küllalti kõrgel kohal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda tegid? https://www.postimees.ee/7705105/valimised-2023-keda-valida-haaleandja-leiab-kandidaadi? Siin saad küsimuste kaupa vaadata, mis osas klapite. Ja kindlast ei ole kõik lähedased EKRE-st.

Tegin. EKRE, Isamaa, EKRE, Isamaa jne. Reform, keda olen alati valinud, oli selles valikus alles 15. No tõesti! Eesti200 oli kõige lähemal peale EKRE-t ja Isamaad. Pean vist selle siis valima? Täiesti pettund olen enda valikutest ????

Aga sellele ei ole mõelnud, et Reform ongi muutunud ja ei ole enam see, mis aastaid tagasi? Ehk ikkagi ei tasuks nüri järjepidevusega sama erakonda valida, kuigi selle suund on muutunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seletaksid mulle konservatiivsuse võlu lahti? Küsib liberaal.

Konservatiivsus hindab väärtusi, mis on aegade algusest toiminud. Konservatiivsus on globaliami vastane ja pooldab rahvusriike ning rahvuste kultuurilist eksistentsi. Konservatiivsus on inimlike baasväärtuste ning kultuuri ja keele säilitaja. Konservatiivsus pooldab vaba ühiskonda, selle ideaale, sõnavabadust ja iseseisvust. Liberalism püüab seda kõike hävitada.

Jess, proua helmes on seal rusika ja pliidi vahel rääkinud!

Konservandid on arad, kardavad uuendusi ja muutusi. Nende meelest võiks siiani `a la väike maja preerias stiilis elada. Ai, pagan, see oli ju Ameerikas! Uh, seal globalistide kantsis ja moraalselt laostunud patupesas. Fui!

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas seletaksid mulle konservatiivsuse võlu lahti? Küsib liberaal.

Konservatiivsus hindab väärtusi, mis on aegade algusest toiminud. Konservatiivsus on globaliami vastane ja pooldab rahvusriike ning rahvuste kultuurilist eksistentsi. Konservatiivsus on inimlike baasväärtuste ning kultuuri ja keele säilitaja. Konservatiivsus pooldab vaba ühiskonda, selle ideaale, sõnavabadust ja iseseisvust. Liberalism püüab seda kõike hävitada.

Jess, proua helmes on seal rusika ja pliidi vahel rääkinud!

Konservandid on arad, kardavad uuendusi ja muutusi. Nende meelest võiks siiani `a la väike maja preerias stiilis elada. Ai, pagan, see oli ju Ameerikas! Uh, seal globalistide kantsis ja moraalselt laostunud patupesas. Fui!

Konservatiivsus näiteks tähendab ka seda et enne ei sülitata vanasse kaevu enne, kui uus valmis on.
Kunagi tundus mõnedele ka jõgede ümberpööramise mõte hirmus eesrindlik ja innovaatiline.
Konservatiivset maailmavaadet on tarvis juba selleks, et ullikesed oma päid uuendustuhinas lõhki ei jookseks.
Meil siin tahtsid ju mõned tulipead majadest ahje välja lõhkuma hakata.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kompassid ei väljenda mitte erakondade käitumist vaid nende oskust kompassi koostamise küsitluses “õigeid” vastuseid anda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kompassid ei väljenda mitte erakondade käitumist vaid nende oskust kompassi koostamise küsitluses “õigeid” vastuseid anda.

Jajaa, süvariik ka Kaja! Igal pool nad tegutsevad ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Valimiskompass/valimismootor